straszny ból zęba = zdrowe zęby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-10, 16:51   #1
okularnicaaa
Raczkowanie
 
Avatar okularnicaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 36

straszny ból zęba = zdrowe zęby


witam
od ponad 2 tygodni meczy mnie przerazliwy bol po prawej stronie. bol jest tak mocny,ze promieniuje na wszystkie zeby po prawej stronie. z tego powodu nie jestem w stanie powiedziec, ktory mnie boli,nawet nie wiem,czy zab na gorze,czy na dole. bol jest przez 24h, caly czas biore leki przeciwbolowe. . bylam 15 razy u dentysty i zadnej dziury,dziurki,dziureczki .. zrobilam przeswietlenie,ktore nic nie wykazalo. dochodzi do tego,ze placze z bolu.. dentystka kompletnie nie wie co robic. poprosila 3 inne dentystki zeby popatrzyly i one rowniez nic nie wiedza co to moze byc. zapalenie dziasla jest wykluczone,nie ma zadnych podstaw. denstystka uderzala dosc mocno w zeby po prawej stronie i zadnego bolu w czasie uderzen...a zab caly czas boli. jestem zrozpaczona, nie wiem co mam robic denstystka powiedziala,ze jak bedzie mnie caly czas bolalo i dalej nie bedzie zadnej dziury to czeka mnie zatruwanie zeba i moze sie trafi na ten.. jeden zab kosztuje 300zl,a jak trafi dopiero za 4 razem to.. nie chce nawet mowic ile pieniedzy na to pojdzie. ktos mial taka dziwna sytuacje? co moge zrobic?
okularnicaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 17:00   #2
asiunia0078
Raczkowanie
 
Avatar asiunia0078
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 45
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

Jakiś czas temu też się tak męczyłam - zdrowe zęby, a od bólu aż drętwiała mi połowa twarzy. Okazało się, że to zapalenie zatoki szczękowej. Wizyta u laryngologa położyła kres problemowi.
asiunia0078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 17:17   #3
okularnicaaa
Raczkowanie
 
Avatar okularnicaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 36
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

no to mam nowy trop. w tym tygodniu udam sie do laryngologa. nie orientuje sie,czy sa zapisy na wizyte,ale postaram sie jak najszybciej. dziekuje za odp
okularnicaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 17:23   #4
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

Miałam kiedyś podobne objawy(taki ból, że miałam wrażenie, że wszystkie zęby mi zaraz wylecą ) i okazało się, ze to zapalenie okostnej(i przy okazji ślinianki). Pomogły leki od laryngologa
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 17:27   #5
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

To mogą być zatoki, jak mówiły dziewczyny. Niekoniecznie ząb. Poza tym, jak mozna wytruwać zęby na 'chybił trafił'? Lepiej zmień dentystę.
P.S. Skoro cały czas jesteś na silnych przeciwbólowcach, to zbadaj sobie wątrobę, etc. Żebyś nie skończyła jak ten Polak pracujący w UK, którego nie było stać tam na dentystę i jak wrócił do Polski, to zmarł na białaczkę, bo pożeranie przeciwbólowców zniszczyło mu szpik.
Wbrew pozorom, wcale nie trzeba brać ich strasznie długo, by nabawić się skutków ubocznych. To tak ku przestrodze.
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 17:46   #6
okularnicaaa
Raczkowanie
 
Avatar okularnicaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 36
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Cathas, przerazilas mnie strasznie.. zbadam watrobe,bo teraz to juz spac nie bede mogla. przestaje brac teraz przeciwbolowe.. obliczylam,ze apapu wzielam 18 tabletek i 6 pyralginum.. strasznie duzo... no to do laryngologa i zbadanie watroby. boze jak sie boje
okularnicaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 18:29   #7
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

Też miałam coś podobnego i też było to zapalenie, nie pamiętam czego, ale nie miało nic wspólnego z zębem. Do tego jeszcze szczękościsk, okropność Tyle, że mi to rozpoznała dentystka i od razu dała antybiotyk i jeszcze jakiś inny lek do tego.
Więc koniecznie wybierz się do innego lekarza

A co do przeciwbólowych, to spokojnie, nie panikuj jeżeli to wszystko co piszesz wzięłaś w ciągu 2 tygodni to nie jest tak źle, jeżeli normalnie nie masz problemów z wątrobą to nie powinno być problemu.
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 18:32   #8
nuvi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 147
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

Współczuję Ci bo znam ten ból. Najgorsze jest właśnie to, że nikt nic nie wie...Też tak miałam, zęby bolały mnie parę tygodni i z każdym dniem było coraz gorzej. Nie mogłam jeść, spać, wyłam z bólu. Chodziłam do kilku dentystów-jeden powiedział, że to nadwrażliwość, inny, że ósemki-już prawie jechałam usuwać chirurgicznie, jeszcze inny, że nie ma pojęcia. Dopiero ostatni otworzył mi zęba, którego leczyła jedna z dentystek tydzień wcześniej, ponieważ ukruszyła mi się plomba-okazało się, że pod wypełnieniem był ubytek-ząb do leczenia kanałowego. Robiłam wcześniej zdjęcie wszystkich zębów i nic nie wykazało. Śmieszne ale kiedy dentysta odkrył przyczynę bólu byłam najszczęśliwszą osobą na świecie . Schudłam 4 kilogramy
Powodzenia, mam nadzieję, że ktoś Ci w końcu pomoże.
nuvi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 18:49   #9
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez okularnicaaa Pokaż wiadomość
dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Cathas, przerazilas mnie strasznie.. zbadam watrobe,bo teraz to juz spac nie bede mogla. przestaje brac teraz przeciwbolowe.. obliczylam,ze apapu wzielam 18 tabletek i 6 pyralginum.. strasznie duzo... no to do laryngologa i zbadanie watroby. boze jak sie boje
Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość
A co do przeciwbólowych, to spokojnie, nie panikuj jeżeli to wszystko co piszesz wzięłaś w ciągu 2 tygodni to nie jest tak źle, jeżeli normalnie nie masz problemów z wątrobą to nie powinno być problemu.
Spokojnie - nie chciałam siać paniki! Po prostu warto zadbać o zdrowie z każdej strony - wątroba jako jedyny organ się regeneruje, to wieelki plus, ale to też nie oznacza, że możemy w nią 'orać' jak w osła
Środki przeciwbólowe niebezpieczne nie są, ale w odpowiednich dawkach. Będzie dobrze
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 19:08   #10
Calebia
Wtajemniczenie
 
Avatar Calebia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 046
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez okularnicaaa Pokaż wiadomość
witam
od ponad 2 tygodni meczy mnie przerazliwy bol po prawej stronie. bol jest tak mocny,ze promieniuje na wszystkie zeby po prawej stronie. z tego powodu nie jestem w stanie powiedziec, ktory mnie boli,nawet nie wiem,czy zab na gorze,czy na dole. bol jest przez 24h, caly czas biore leki przeciwbolowe. . bylam 15 razy u dentysty i zadnej dziury,dziurki,dziureczki .. zrobilam przeswietlenie,ktore nic nie wykazalo. dochodzi do tego,ze placze z bolu.. dentystka kompletnie nie wie co robic. poprosila 3 inne dentystki zeby popatrzyly i one rowniez nic nie wiedza co to moze byc. zapalenie dziasla jest wykluczone,nie ma zadnych podstaw. denstystka uderzala dosc mocno w zeby po prawej stronie i zadnego bolu w czasie uderzen...a zab caly czas boli. jestem zrozpaczona, nie wiem co mam robic denstystka powiedziala,ze jak bedzie mnie caly czas bolalo i dalej nie bedzie zadnej dziury to czeka mnie zatruwanie zeba i moze sie trafi na ten.. jeden zab kosztuje 300zl,a jak trafi dopiero za 4 razem to.. nie chce nawet mowic ile pieniedzy na to pojdzie. ktos mial taka dziwna sytuacje? co moge zrobic?
W zeszłym tygodniu miałam podobną, ale dużo mniej drastyczną sytuację. Czułam, że boli mnie ząb z lewej strony na dole, jednak nie wiedziałam który, trudno było określić. Pomyślałam, że coś dzieje się z plombą założoną jakiś czas wcześniej. Poszłam do dentysty, powiedziała, że nic się nie dzieje w tym zębie na dole. Wyleczyła mi za to dwa inne zęby. Jednak ten nieokreślony bolący ząb boli dalej ...
Dentystka powiedziała, że tam nie ma nic do leczenia.
__________________
Wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=735896
Calebia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 19:41   #11
Devayani
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 206
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez okularnicaaa Pokaż wiadomość
witam
od ponad 2 tygodni meczy mnie przerazliwy bol po prawej stronie. bol jest tak mocny,ze promieniuje na wszystkie zeby po prawej stronie. z tego powodu nie jestem w stanie powiedziec, ktory mnie boli,nawet nie wiem,czy zab na gorze,czy na dole. bol jest przez 24h, caly czas biore leki przeciwbolowe. . bylam 15 razy u dentysty i zadnej dziury,dziurki,dziureczki .. zrobilam przeswietlenie,ktore nic nie wykazalo. dochodzi do tego,ze placze z bolu.. dentystka kompletnie nie wie co robic. poprosila 3 inne dentystki zeby popatrzyly i one rowniez nic nie wiedza co to moze byc. zapalenie dziasla jest wykluczone,nie ma zadnych podstaw. denstystka uderzala dosc mocno w zeby po prawej stronie i zadnego bolu w czasie uderzen...a zab caly czas boli. jestem zrozpaczona, nie wiem co mam robic denstystka powiedziala,ze jak bedzie mnie caly czas bolalo i dalej nie bedzie zadnej dziury to czeka mnie zatruwanie zeba i moze sie trafi na ten.. jeden zab kosztuje 300zl,a jak trafi dopiero za 4 razem to.. nie chce nawet mowic ile pieniedzy na to pojdzie. ktos mial taka dziwna sytuacje? co moge zrobic?
Też się tak męczyłam ponad miesiąc. Rtg zatok nic nie wykazał. Dentystka skierowała mnie do specjalisty od narządu żucia (wizyta 200zł) i stwierdził, że od zaciskania zębów z nerwów bolą mnie mięśnie. Pomogły ciepłe okłady i masaż oraz gimnastyka. No ale u Ciebie to może być coś innego. Chciałam cię tylko naprowadzić na jeszcze jakiś trop.
__________________
"Co za dzień, pewnie będzie padać..."
Devayani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 21:05   #12
Olila9
Raczkowanie
 
Avatar Olila9
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 328
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

A moze zrobila Ci sie torbiel albo kieszen miedzy zebem a dziaslem? Przeswietlenie powinno to wprawdzie wykazac, ale ja kiedys mialam podobny problem, tez mnie badano i nikt nie bardzo wiedzal, co i jak, w koncu sie okazalo, ze moj zab lekko wysunal sie z dziasla i pomiedzy dziaslem a zebem jest szczelina, w ktorej zbiera sie ropa.
Olila9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 22:16   #13
Monifash34
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 235
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez nuvi Pokaż wiadomość
Nie mogłam jeść, spać, wyłam z bólu...Dopiero ostatni otworzył mi zęba, którego leczyła jedna z dentystek tydzień wcześniej, ponieważ ukruszyła mi się plomba-okazało się, że pod wypełnieniem był ubytek-ząb do leczenia kanałowego
Skąd ja to znam!Ponieważ zauważyłam dziurkę w zębie poszłam do dentystki,która założyła mi plombę na zęba.Po pewnym czasie ząb zaczął boleć.Bolał i bolał i żadne tabletki mi nie pomagały.Wyłam z bólu.
W końcu poszłam do innego stomatologa,który postanowił rozwiercić mi tą plombę.I co się okazało,dentystka u której byłam wcześniej zostawiła mi kawałek wacika w zębie i go zaplombowała !Z biegiem czasu wacik zaczął uciskać dziąsło i dlatego mnie ten ząb bolał.Jak mi wyjął stomatolog ten wacik ból minął...

Natomiast mój mąż miał niedawno taką sytuację.Bolał go ząb.Ząb był cały,żadnej dziurki,niby zdrowy,a bolał go okropnie.Żadne tabletki nie pomagały.Aż się potem już zaczęłąm o niego bać,bo ile tych tabletek przeciwbólowych można połknąć.Namawiałam go na wizytę u dentysty,ale mnie nie słuchał.Potem strasznie zapuchnął na twarzy i dopiero wtedy poszedł do dentysty,który stwierdził,że być może zbiera mu się ropa pod zębem.Przepisał mu antybiotyk.I po tym lekarstwie mu przeszło.Opuchlizna również zeszła.Lecz na wszelki wypadek zapisał się na wizytę do dentysty ,aby skontrolować inne zęby...
__________________
Monika
Monifash34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 17:56   #14
okularnicaaa
Raczkowanie
 
Avatar okularnicaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 36
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

jest coraz gorzej. caly czas mam lzy w oczach z bolu. bylam u laryngologa i wszystko jest niestety ok. dostalam lek clindamycin z maksymalna dawka. wypisal skierowanie do neurologa,termin mam na wtorek. nie wiem jak wytrzymam tyle czasu. zaden przeciwbólowy lek juz nie dziala na mnie,lekarz kazal brac ibuprom max. dzisiaj w nocy myslalam,ze umre i chcialam jechac na pogotowie,ale rodzice powiedzieli,ze nic to nie da. mam wrazenie,ze nikt nie jest w stanie wyobrazic sobie jak bardzo mnie boli w poniedzialek ide do denstysty moze teraz cos bedzie widac
okularnicaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 18:20   #15
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

Kucze strasznie Ci współczuje i najgorsza jest ta bezradność lekarzy

Uważam,że jednak powinnaś jechać na pogotowie..
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 19:09   #16
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

nawet, jeśli na pogotowiu miałabyś dostać tylko przeciwbólwy zastrzyk, to i tak odciążenie dla wątroby i zastrzyki na ogół są mocniejsze - więc w kryzysowej sytuacji warto.

a może masz gdzieś ukryty stan zapalny? moja mama kiedyś miała stan zapalny dziąsła tuż przy zębie, prawie niezauważalne... a wpadła na to dopiero po badaniach krwi, powiązała z zębem, bo był jakiś czas wcześniej podrażniony... trzeba sprawdzać każdy trop.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 19:11   #17
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

Moja znajoma miala to samo, oczywiscie byly to zatoki. Ale sama musiala na to wpasc, bo zaden dentysta ani lekarz rodzinny nie postawil diagnozy.

A robilas przeswietlenie zebow? Moze dzieje sie cos w srodku, czego na zewnatrz nie widac.

Edit: a juz wyczytalam, ze robilas. w takiej sytuacji to chyba powinni cie zatrzymac w szpitalu i zrobic wszystkie badania, no bo bez przesady zebys sie tak meczyla i latala od gabinetu do gabinetu.

Edytowane przez madulka
Czas edycji: 2009-03-12 o 19:15
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 19:22   #18
Monifash34
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 235
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez okularnicaaa Pokaż wiadomość
jest coraz gorzej. caly czas mam lzy w oczach z bolu. bylam u laryngologa i wszystko jest niestety ok. dostalam lek clindamycin z maksymalna dawka.
Mój mąż właśnie dostał od dentysty taki lek Clindamycin -Mip.Dawka 600g.
To jest antybiotyk.
Oprócz tego miał jeszcze ketonal forte.I dopiero po tych lekarstwach mu przeszło...Mam nadzieję,że i Tobie przejdzie.Wspólczuję Ci,bo wiem co to znaczy ból zębów...
__________________
Monika
Monifash34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 10:16   #19
kubus1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

...ja mam obecnie podobną sytuację, mniej więcej zaczeło się półtora miesiąca temu po którejś z kolei wizycie u dentysty. robiłem ząb kanałowo, górną szóstkę po lewej stronie a trochę wcześniej po sąsiedzku piątkę i siódemkę - wszystko miało być super. jednak po jednej wizycie, po upływie paru godzin zaczął boleć mnie ząb - wtedy dentystka udrażniała mi kanały w zębie, jednak ich nie wypełniła a założyła jakieś lekarstwo chyba, nie wiem jak się to fachowo nazywa. na kolejnej wypełniła a na jeszcze kolejnej uzupełniła plombą. pomiędzy tymi wizytami czasem się coś odzywało więc brałem tabletkę przeciwbólową i mijało, dentystka mówiła, że to albo ten ząb kanałowy się jeszcze odzywa bo jest taka możliwość przez parę dni, albo to dziąsło po wyrwanej wcześniej ósemce ( dwa miesiące wcześniej była wyrwana i nic mi nie dokuczało ), dodała też ze tam w ogóle nic nie powinno boleć przy dłuższej konwersacji z nią i że to wręcz niemożliwe - pewnie mialem złudzenie. ból nie ustępował, zacżł z czasem objawiać się kłuciem w uchu, okropnym bólem w skroni po lewej stronie, ból przerzucał się tez na inne zęby - po drugiej stronie lub dolne. miałem dość - podejścia dentystki do mnie i wybrałem się na rtg zębów we własnym zakresie, umówiłem się tez na konsultacje do innej dentystki ale tez dokończenie jeszcze innego zęba, który zaczęła jej poprzedniczka i nie skończyła. na podstawie zdjęcia stwierdziła, iż jej zdaniem w tej szóstce, która była leczona kanałowo jeden z kanałów jest albo przepchany w zatokę szczękową - jakieś 4 mm, albo zostało tam ułamane narzędzie, bo na zdjęciu rtg jedno jest podobne do drugiego. powiedziała iż jej ingerencja w ten ząb niczego nie zmiani bo siedzi za głęboko i najlepiej żebym udał się do chirurga, być może uśmierzy ból resekcja. trafilem jednak na dziwoląga bo jego diagnoza była taka, iż powodem bóli są dolne ósemki ( ktore nigdy mnie nie bolały, a ból głównie odczuwam u góry, wręcz jakieś świdroanie w dziąsłach ), nic, poszedłem sobie na rtg panoramiczne dla odmiany i wybrałem się do innego chirurga, owszem stwierdził jak dentystka, że siedzi mi cos w zatoce i może to być powodem stanu zapalnego - stąd bóle głowy i innych zębów, jednak po dość solidnym opukiwaniu zębów żaden się konkretnie nie odzywał, więc powiedział, ze skoro żaden nie reaguje to póki co nie ma sensu narażać mnie na dodatkowy bol i najlepiej żebym się wybral do laryngologa żeby mieć pewność. i ten chirurg był wyjątkowo kompetentny, bo raz że dokładnie mnie wysłuchał, dwa - nie robił czegoś według "swego widzi mi się" a po trzecie nie wziął żadnych pieniędzy. no i zasuwam dalej - po skierowanie na rtg zatok do rodzinnego, dostaję je ale oczywiście pyta mnie po co, opowiadam mu w skrócie, ogląda mi ucho he i wynalazł swoją przyczynę - że podczas czyszczenia patyczkiem coś tam sobie podrażniłem. dał kropelki na oklady, " gwarantuję że minie w ciagu 2 dni "...stosowalem 5 i dupa. bez komentarza. w zeszły poniedziałek byłem u laryngologa z kompletem zdjęć, po znajomościach bo sztuka jest teraz umówić się nawet prywatnie i nie czekać tygodnia a przy takim natężeniu bólu, tydzień oczekiwania do specjalisty, potem kolejny i kolejny jest wiecznością. zauważył zmiany w zatoce, także on dodał iż ten kanał przebił zatokę, dostałem antybiotyk i jestem na nim do nastepnego czwartku, jak na razie nic się nie poprawiło, nadal mnie napieprza wszystko w głowie, ja jednak odstawiam przeciwbólowe bo obawiam się skutków po tylu tygodniach. wszyscy mnie pytają czemu tak długo je biorę hmmm - a co innego pozostaje, jak musisz sam ganiać i wszystkiego dowiedzieć się we własnym okresie, czekaś kilka dni do kolejnego specjalisty. ból nie ustępuje, od dwóch tygodni budzi mnie każdej nocy dwukrotnie, jestem wyłączony ze swego życia bo to nie jest funkcjonowanie. nie wiem co z tego będzie, w środę mam kolejną wizytę u laryngologa - ale i umówiłem się też do laboratorium specjalistycznego chirurgii na srodę, przed laryngologiem, wykonam serie cyfrowych zdjęć tej lewej strony, jeśli okażee się że to przez kanał będę robił resekcję tego zęba, mają mikroskop - także może być ułatwieniem, może zrobią coś bezpośrednio przez kanał, okaże sie. fakt faktem, że zaczeło się od wizyty u dentysty, nigdy wcześniej nie chorowałem, nie bolała mnie głowa, jeśli to dentystka coś spieprzyła albo zostawiła tam złamaną igłę, nie popuszczę jej bo jej prawnym obowiązkiem było poinformowanie mnie o tym, a nie mówienie wciaż niemożliwe. zresztą nawet jeśli przepchała kanał, do cholery to prawie pół cm a robiła endometrem, w ogóle to po nowym roku się rozleniwiła, nie chciala robić kanałowego a wolała inny choć tamten był zatruty miesiąc wstecz, albo zachodziłem na wizytę a ona sobie grała jeszcze kwadrans w pasjansa, w ogóle jej postawa jakoś się zmieniła, no i w dodatku tak jak z początku brała przystępnie tak ceny rosły z kolejną wizytą. zostawiłem u niej prawie 3 tys. tym jej robieniem zębów na raty, teraz antybiotyki, ból, każda konsultacja z innym specjalista też płatna - nie chcę nawet liczyć, jeśli jednak te bole są wynikiem jej zaniedbania i dowiem się o tym w środę - zgłoszę to do izby lekarskiej i pomyślę co z nią zrobić. pisałem też maila do biura praw pacjenta, czekam na odpowiedź z ich strony. a poza tym to w okolicy tej kanałówki coś mi piekielnie reaguje na chłod, niby wszystko jest ok, nie ma dziur, te które były zostały zaleczone a jednak coś jest nie tak, więc możliwe że jest coś nie tak i z innym zębem, ale morał jest taki...-... w takich sytuacjach jesteśmy zdani tylko na siebie niestety, nie chcę Cię łudzic ale może minąć trochę czasu zanim Ci to zdiagnozują, tym bardziej, że niektorzy mówią rzeczy kosmiczne, a i z tego względu że trzeba jednak spotkać się z lekarzami różnych specjalizacji. współczuję Ci jednak i rozumiem doskonale bo tak rozbieżne bóle i rozprzestrzeniające się są nie do zniesienia...gdybym nie miał ich obecnie, nie wiedziałbym jak może boleć głowa. trwa i trwa, jak u majewskiego - końca nie widać...
kubus1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-30, 13:49   #20
anusia94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

[quote=okularnicaaa;113787 10]witam
od ponad 2 tygodni meczy mnie przerazliwy bol po prawej stronie. bol jest tak mocny,ze promieniuje na wszystkie zeby po prawej stronie. z tego powodu nie jestem w stanie powiedziec, ktory mnie boli,nawet nie wiem,czy zab na gorze,czy na dole. bol jest przez 24h, caly czas biore leki przeciwbolowe. . bylam 15 razy u dentysty i zadnej dziury,dziurki,dziureczki .. zrobilam przeswietlenie,ktore nic nie wykazalo. dochodzi do tego,ze placze z bolu.. dentystka kompletnie nie wie co robic. poprosila 3 inne dentystki zeby popatrzyly i one rowniez nic nie wiedza co to moze byc. zapalenie dziasla jest wykluczone,nie ma zadnych podstaw. denstystka uderzala dosc mocno w zeby po prawej stronie i zadnego bolu w czasie uderzen...a zab caly czas boli. jestem zrozpaczona, nie wiem co mam robic denstystka powiedziala,ze jak bedzie mnie caly czas bolalo i dalej nie bedzie zadnej dziury to czeka mnie zatruwanie zeba i moze sie trafi na ten.. jeden zab kosztuje 300zl,a jak trafi dopiero za 4 razem to.. nie chce nawet mowic ile pieniedzy na to pojdzie. ktos mial taka dziwna sytuacje? co moge zrobic? Możesz mieć zapalenie okostnej albo ropę w jakimś zębie i może on ci promieniować do innego zęba moja siostra tak miała wydawło jej się że boli ją 7 a okazało się że to 6 niewiem może tak też jest w twoim przypadku bo ją aż bolała połowa głowy i radze ci zmień dentystę po ta to ci chyba nic nie poradzi i zrób prześwietlenie tych zębów bo może to jest coś innego i koniecznie zmień dentystę.Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
anusia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 12:23   #21
tipsiara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 426
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

Mam taki problem, zawsze jak sie przeziębie boli mnie ząb zawsze ten sam...czy któras z Was tez tak ma?
tipsiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 10:39   #22
eriksonka
Raczkowanie
 
Avatar eriksonka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Miasto festiwali ;)
Wiadomości: 41
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

Witam! tak czytam o tych wszystkich problemach i aż sie przeraziłam :/ ostatnio mojego chłopaka tak boli szczęka i do tego głowa nad oczami i nie wiadomo od czego. Dziś sie zapisał do dentysty, zobaczymy co wykryje...
__________________
Czas na brzegu szklanki tkwi póki co...
eriksonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 11:00   #23
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

miałam tak zdrowe zęby i dziąsła nie wiadomo co ... kupiłam elmex zielony i pomogło więc spróbuj
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 11:05   #24
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez tipsiara Pokaż wiadomość
Mam taki problem, zawsze jak sie przeziębie boli mnie ząb zawsze ten sam...czy któras z Was tez tak ma?
ja ostatnio tak mialam, az zrobiłam przeswietlenie i w ogóle, a dentystka mi powiedziała, że to od przeziebienia i rzeczywiscie, ajk wyzdrowialam, to mi przeszło
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 20:28   #25
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

mam to samo boli mnie lewa jedynka - straszliwie, ale nie tak "próchnicznie" - jest wyleczona, więc to odpada.
Czy to możliwe, żeby wymienione problemy objawiały się tylko przez ból JEDNEGO zęba ?
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.

Edytowane przez Serendipity
Czas edycji: 2009-07-03 o 20:31
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 19:18   #26
bambo225
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

Miałem to samo po rentgenie zaczął mi naprawiać zęba
jakie tabletki polecacie na ból zęba może być na receptę u nas wszystko można kupić
chodzi o to że mam leczony ząb 6 tkę górną i mimo rtg zęba dentysta nie chce zastrzyku dać bo musi widzieć ból pacjenta żeby wiedzieć ile może się wwiercić a mam mieć 4 razy co 4 tygodnie opatrunki zakładane a mało fotela z bólu nie wyrwę przy wierceniu tak więc szukam mocnych tabletek przeciw bólowych .
bambo225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 09:52   #27
kubus1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

bambo225 - polecam zmianę dentysty przede wszystkim, bzdurą jest, że musi on widzieć ból pacjenta, ja przez swoje powikłania odwiedziłem gabinety masy specjalistów, stomatologów, chirurgów, robiłem zeby metodą naturalną oraz specjalistyczną pod mikroskopem - dentysta jeśli zna sie na rzeczy wie co ma zrobić, nie musi zauwazac kiedy pacjenta boli, co wiecej profesjonalista zadba o to by pacjentowi oszczedzic bolu podczas wizyt. Uwierz, ja zmagalem sie i szukalem odpowiedniego fachowca przez ponad pol roku i dopiero teraz moge powiedziec ze mam wszystko solidnie wykonane - choc wizyta specjalistyczna trwala niekiedy 3 godziny jednorazowo bo tyle zajmuje opracowanie kanałów pod mikroskopem, fakt faktem, nigdy nie bolalo, gdy znieczulenie ustepowalo, dostawalem kolejne. Znieczulenia z niczym nie koliduja a wlasnie po to sa dostepne bo bol nie towarzyszyl podczas wizyt, domagaj sie go bo cierpienie jest bez sensu. Dentyscie zawsze wydaje sie ze wie lepiej, tak tez bylo i z moja dentystka ktora z usmiechem reagowala na to co jej mowilem o powiklaniach, tez sie upierala ze nie ma w tym jej winy, postawilem na swoim, dowiedzialem sie i jej ubezpieczyciel przyznal mi racje - ze zawinila in odszkodowanie jest w trakcie wypłaty. Powodzenia. W razie koniecznosci służę radą gdyż wiem jak okropny potrafi byc bol zwiazany z zębem. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

poza tym, mam wiercic tyle zeby wyeliminowac ubytek ale nie do tego stopnia by uszkodzic wnetrze zęba - mówić prosto do momentu az poleci z niego krew bo wowczas zostanie już tylko kanałówka... Moim zdaniem, wybacz, to dentysta który pracuje na podstawie swojej wiedzy którą nabyl dawno dawno temu i stąd postępowanie. Medycyna w dziedzinie stomatologii idzie wciąż do przodu, organizowane są szkolenia z zakresu opracowywania i przeprowadzania leczenia, dentysta sie ceniacy i chcący miec pacjentów, skorzysta z tego, z Twoim nie wiem jak jest...
kubus1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 16:09   #28
bambo225
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

tak to stary dentysta z podstawówki go znam jeszcze i do tej pory ma takie metody leczenia co prawda ma sprzet nowy ale nigdy go nie używa i chyba zmienie dentystę
ale byłem kiedyś u dentystki prywatnie na usunięcie zęba i zapłaciłem 400zł {4 zastrzyki 3 korzenie} za usunięcie zdrowego zęba chyba tylko że torbiel był pod zębem i tak mi usuneła że taka wielka dziura została aż przetoka mi sie zrobiła i musiałem do szpitala jezdzic i zaszywali mi tego zęba po miesiącu
a była naprawdę bardzo dobra i taką lipę mi zrobiła jak płukałem usta to nosem wylatywało
pozdrawiam
bambo225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 17:15   #29
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez okularnicaaa Pokaż wiadomość
witam
od ponad 2 tygodni meczy mnie przerazliwy bol po prawej stronie. bol jest tak mocny,ze promieniuje na wszystkie zeby po prawej stronie. z tego powodu nie jestem w stanie powiedziec, ktory mnie boli,nawet nie wiem,czy zab na gorze,czy na dole. bol jest przez 24h, caly czas biore leki przeciwbolowe. . bylam 15 razy u dentysty i zadnej dziury,dziurki,dziureczki .. zrobilam przeswietlenie,ktore nic nie wykazalo. dochodzi do tego,ze placze z bolu.. dentystka kompletnie nie wie co robic. poprosila 3 inne dentystki zeby popatrzyly i one rowniez nic nie wiedza co to moze byc. zapalenie dziasla jest wykluczone,nie ma zadnych podstaw. denstystka uderzala dosc mocno w zeby po prawej stronie i zadnego bolu w czasie uderzen...a zab caly czas boli. jestem zrozpaczona, nie wiem co mam robic denstystka powiedziala,ze jak bedzie mnie caly czas bolalo i dalej nie bedzie zadnej dziury to czeka mnie zatruwanie zeba i moze sie trafi na ten.. jeden zab kosztuje 300zl,a jak trafi dopiero za 4 razem to.. nie chce nawet mowic ile pieniedzy na to pojdzie. ktos mial taka dziwna sytuacje? co moge zrobic?
zmien lekarza.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 21:23   #30
izolda173
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 26
Dot.: straszny ból zęba = zdrowe zęby

dentysta-sadysta



czy można dostać znieczulenie?
nie proszę pani, nie dam, liczy się kontakt z pacjentem
10 sekund do nerwu i kontakt był, trzy lata nie bylam u dentysty

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

mijają trzy lata, pewnego czwartku(grudzien,2007) zaczyna mnie bolec gorna szóstka, mecze sie tydzien,dwa,trzy, cztery, nawet sylwestra bolal, biorę antybiotyk za antybiotykiem(zawsze wyciagnelam recepte), az w koncu moja matka sie wkurza i wsadza mnie do samochodu(jak pojdziesz, to ci kupie laptopa) i zawozi do dentysty( komputer sie zepsul, argument przemowil do mnie)
dentysta wierci, wierci i wbił mi igle w srodek miazgi to te miękkie nad nerwem, mowiac prosto igle w srodek zeba(znieczulenie domiazgowe), zatrul...
wracam do domu dumna z laptopa, pale tej nocy dwie paczki fajek... boli, gdy czuje sterylnosc to uciekam z krzykiem, ten zapach...domiazgowe jest okropne!!!
mija miesiac, lamie mi sie szostka ale dolna....
zastrzyk znieczulający w dziąsło( marzec 2008)- na raz zatruwa dolna szostke i piątke
zastrzyk( maj 2008)- na raz zatruwa siodemke gorna i szostke druga
zastrzyk- (sierpień 2008)jedynka i dwojka
zastrzyk-(październik)czworka, piatka i trojka!!!na ostatnia juz nie dzialalo
zastrzyk- (styczeń 2009)to samo po drugiej stronie
2009/2010- reendo-powtorke leczenie martwych zebow zrobionych 12 lat temu w podstawowce

mam czternascie martwych zebow wyleczonych przez tego dentyste, oprocz pierwszej wizyty wcale nie bolalo!mam 25 lat, i dwa lata ostatnie leczylam zeby, dzis tez bylam myslac ze po tylu zebach ten bedzie prosty, ale nie byl- znowu zatrucie
hurra
nie bojcie sie dentysty

Edytowane przez izolda173
Czas edycji: 2010-03-25 o 21:26
izolda173 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-30 09:34:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.