Kosmetyki naturalne - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-16, 20:54   #3031
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Szukając informacji o emolientach/emulgatorach używanych w AA EC natknęłam sie własnie na cognisowe Cetiole, ale konserwantów o nazwie INCI Parfum lub Frangance u nich nie znalazłam. Znalazłam za to, że firma Dr. Straetmans produkuje takie o ww nazwie, szczególnie Dermosoft 690 ma własciwości konserwujace http://www.dr-straetmans.de/en/products/productlist.php, oraz ciekawą broszure o "naturalnych" konserwantach, szczególnie część o "zapachach" jest ciekawa z punktu widzenia tej dyskusji.
http://www.dweckdata.com/Published_p...ves_update.pdf
Przeczytałam ten artykuł i nie wiem czy dobrze zrozumiałam: Dweck pisze, że pod hasłem "Parfum" kryje się albo związek który ma strukturę parabenu albo związki będące konserwantami, których głównym składnikiem są olejki eteryczne.
Chyba, że źle zrozumiałam, to wyjaśnijcie mi jak krowie na miedzy
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 22:18   #3032
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

P-Anisic Acid | Kosmetika

empfehlenswert | Quelle: Oekotest Kosmetikliste




Einsatz Konservierungsmittel; für Naturkosmetika nicht geeignet.
Herkunft chemisch
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 22:32   #3033
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez marylisek Pokaż wiadomość
Czasami na kremach (widziałam, ale nie na tych ekologicznych) jest napisane, że nie powodują powstawania zaskórników, niekomedogenne itp. Szukam jakiegoś dobrego kremu ekologicznego, nawilżającego, co by właśnie nie zapychał. Czy polecicie jakieś pewniaki?
z Lavery różany dobrze nawilża
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 22:56   #3034
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Przeczytałam ten artykuł i nie wiem czy dobrze zrozumiałam: Dweck pisze, że pod hasłem "Parfum" kryje się albo związek który ma strukturę parabenu albo związki będące konserwantami, których głównym składnikiem są olejki eteryczne.
Chyba, że źle zrozumiałam, to wyjaśnijcie mi jak krowie na miedzy
Chodzi o to, że jakikolwiek związek to jest, jest składnikiem olejków eterycznych i dlatego dopuszczono określanie tego zapachem, a w przypadku kwasu anyżowego jest podobieństwo do struktury parabenu (podobieństwo to nie to samo co identyczność, wiec zastanawia mnie jaki wpływ mają właściwości mają różnice w budowie oraz fakt że jedno to kwas a drugie ester kwasu).
Co do parabenów i "naturalnych" konserwantów - ekstrakt z lonicery jest uważany za taką naturalną miesznake parabenów.
Trzeba sie pogodzić, że parabeny i inne składniki konserwujące występują w naturze (tak, tak formaldehyd tez np. kapusta wydziela go podczas gotowania) i nawet jesli nie ma ich na liście INCI i tak moga być częścią roślinnego składnika i odpowiadać za jego konserwujące właściwości.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 23:11   #3035
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że jakikolwiek związek to jest, jest składnikiem olejków eterycznych i dlatego dopuszczono określanie tego zapachem, a w przypadku kwasu anyżowego jest podobieństwo do struktury parabenu (podobieństwo to nie to samo co identyczność, wiec zastanawia mnie jaki wpływ mają właściwości mają różnice w budowie oraz fakt że jedno to kwas a drugie ester kwasu).
Co do parabenów i "naturalnych" konserwantów - ekstrakt z lonicery jest uważany za taką naturalną miesznake parabenów.
Trzeba sie pogodzić, że parabeny i inne składniki konserwujące występują w naturze (tak, tak formaldehyd tez np. kapusta wydziela go podczas gotowania) i nawet jesli nie ma ich na liście INCI i tak moga być częścią roślinnego składnika i odpowiadać za jego konserwujące właściwości.
Okej, no to jak to się ma do zapewnień producenta AA Eco, który pisze "0% olejków eterycznych"?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 08:33   #3036
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Okej, no to jak to się ma do zapewnień producenta AA Eco, który pisze "0% olejków eterycznych"?
To nie jest olejek eteryczny (mieszanina wielu związków) tylko jakaś konkretna substancja o działaniu konserwującym, wyizolowana z olejku.
Która na dodatek wcale nie musi ekstrahowana tylko z olejku, ale też innych botanicznych źródeł lub może być syntezowana.

Więcej o składnikach pochodzących z olejków eterycznych, tylko troche ciężko sie czyta http://www.sumobrain.com/patents/wip...009000097.html
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 16:11   #3037
Mantisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 267
Dot.: Kosmetyki naturalne

Chcialam podziekowac za polecenie tego pudru z bambusem z BU choc bylo to kilkadziesiat stron temu na watku hehe. Zdecydowanie lepiej matuje moja tlusta cere niz cokolwiek innego co dotychczas mialam.

Kupilam jeszcze zestaw do kremu rozjasniajaco wygladzajacego ale jeszcze nie zmieszalam. Troszke mam pietra jako totalna dziewica w tym temacie hehe
__________________
nie poznaje wizazu
Mantisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-17, 16:21   #3038
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Hey, zaraz, zaraz, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam. To oznacza, że jak np. mam oliwkę z HiPPa i ona ma parfum to oznacza to, że na bank to są parabeny?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 17:14   #3039
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Hey, zaraz, zaraz, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam. To oznacza, że jak np. mam oliwkę z HiPPa i ona ma parfum to oznacza to, że na bank to są parabeny?
Nie, no skąd! To ekstrakt z lonicery jest uważany za takie "naturalne" parabeny, Parfum to sposób na ukrycie substancji konserwujących (pochodzacych z olejków eterycznych) w produkcie, który nie ma oficjalnych konserwantów, czyli jest określany przez producenta "bez konserwantów".
W oliwce Hippa, czy jakimkolwiek innym bezwodny konserwanty nie są potrzebne, używane są za to antyoksydanty jeśli składniki tego wymagają. Parfum to po prostu zapach w normalnych, drogeryjnych kosmetykach.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 17:19   #3040
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie, no skąd! To ekstrakt z lonicery jest uważany za takie "naturalne" parabeny, Parfum to sposób na ukrycie substancji konserwujących (pochodzacych z olejków eterycznych) w produkcie, który nie ma oficjalnych konserwantów, czyli jest określany przez producenta "bez konserwantów".
W oliwce Hippa, czy jakimkolwiek innym bezwodny konserwanty nie są potrzebne, używane są za to antyoksydanty jeśli składniki tego wymagają. Parfum to po prostu zapach w normalnych, drogeryjnych kosmetykach.
Ach...
Czyli rozumiem, że nadal bezpiecznie mogę tej oliwki używać?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 17:52   #3041
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To nie jest olejek eteryczny (mieszanina wielu związków) tylko jakaś konkretna substancja o działaniu konserwującym, wyizolowana z olejku.
Która na dodatek wcale nie musi ekstrahowana tylko z olejku, ale też innych botanicznych źródeł lub może być syntezowana.

Więcej o składnikach pochodzących z olejków eterycznych, tylko troche ciężko sie czyta http://www.sumobrain.com/patents/wip...009000097.html
Dzięki
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-17, 18:55   #3042
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

och, moje mydełko pachnie migdałami i ma w składzie parfum, prawdopodobnie to Plantaserve Q
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 19:39   #3043
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
och, moje mydełko pachnie migdałami i ma w składzie parfum, prawdopodobnie to Plantaserve Q
Dziewczyny nie popadajcie w przesade, mydła ze względu na swoje wysokie pH nie potrzebują konserwowania (a już na pewno nie każdy konserwant sie do tego nadaje - większość zwyczajnie nie działa przy takim pH), twoje mydło pachnie migdałami bo jest po prostu perfumowane
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 00:36   #3044
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Mantisa Pokaż wiadomość
Chcialam podziekowac za polecenie tego pudru z bambusem z BU choc bylo to kilkadziesiat stron temu na watku hehe. Zdecydowanie lepiej matuje moja tlusta cere niz cokolwiek innego co dotychczas mialam.
A ja się trochę na nim przejechałam, ale tylko z winy braku wyobraźni - nie używam podkładów, używam pudru w kamieniu, który jednak jakiś pigment ma, a puder bambusowy jest całkowicie transparentny. Dlatego w moim przypadku ten produkt okazał się całkowicie nietrafiony.
Ale dla kogoś, kto nakłada podkład, a potem chce tylko zmatowić skórę, to na pewno dobre rozwiązanie.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 08:03   #3045
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28194650]A ja się trochę na nim przejechałam, ale tylko z winy braku wyobraźni - nie używam podkładów, używam pudru w kamieniu, który jednak jakiś pigment ma, a puder bambusowy jest całkowicie transparentny. Dlatego w moim przypadku ten produkt okazał się całkowicie nietrafiony.
Ale dla kogoś, kto nakłada podkład, a potem chce tylko zmatowić skórę, to na pewno dobre rozwiązanie.[/QUOTE]
Ja tez sie przejechałam na bambusowym, kiedy chciałam go stosować jako primer pod minerały. Zwyczajnie mnie po nim wysypało!!! Z całą pewnością mnie zapchał, do tego skóra mnie szczypała gdy go używałam bezpośrednio na twarz, a nie tak jak wczesniej na podkład.
Tak jak napisałaś - do zmatowienia skóry na podkład jest świetny, nakładany od razu na paszczę poległ w moim przypadku.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 17:22   #3046
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cześć.
Czy tutejsze wizażanki orientują się jakimi sposobami możemy zapobiegać powstawaniu kolejnych pajączków (powodujących w przyszłości żylaki) oraz samym żylakom?

Tak tak, wiem, że głównie mają tutaj morderczy wpływ predyspozycje genetyczne
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 18:41   #3047
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Cześć.
Czy tutejsze wizażanki orientują się jakimi sposobami możemy zapobiegać powstawaniu kolejnych pajączków (powodujących w przyszłości żylaki) oraz samym żylakom?

Tak tak, wiem, że głównie mają tutaj morderczy wpływ predyspozycje genetyczne
Wpływ ma przede wszystkim zbyt stojący tryb pracy, ale również zero ruchu. Kiedyś, dawno temu czytałam, że każdego dnia przynajmniej godzinny spacer zapobiega żylakom. Żaden kosmetyk cię przed tym nie uchroni.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 20:49   #3048
Mantisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 267
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28194650]A ja się trochę na nim przejechałam, ale tylko z winy braku wyobraźni - nie używam podkładów, używam pudru w kamieniu, który jednak jakiś pigment ma, a puder bambusowy jest całkowicie transparentny. Dlatego w moim przypadku ten produkt okazał się całkowicie nietrafiony.
Ale dla kogoś, kto nakłada podkład, a potem chce tylko zmatowić skórę, to na pewno dobre rozwiązanie.[/QUOTE]

A ja w ogole jakos nie pomyslalam o kolorze i jak zobaczylam bialy proszek to padlam bo sie balam ze bede jak gejsza ( co z moimi skosnymi oczami by sie nawet komponowalo he he) Niemniej jest ok, jest transparentny. Teraz podkladu nie uzywam bo i tak by mi splynął. Zobaczymy jak bedzie zimą

A apropos podkladow. Cos mozecie powiedziec o tym podkladzie?
http://www.talia24.pl/cera-wrazliwa/...acy-aloes.html

Nada sie do tlustej buzi? choc tego elementu nawilzajacego sie obawiam - ze bedzie jednak sie swiecic buzia..
__________________
nie poznaje wizazu
Mantisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 21:10   #3049
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Mantisa Pokaż wiadomość
A ja w ogole jakos nie pomyslalam o kolorze i jak zobaczylam bialy proszek to padlam bo sie balam ze bede jak gejsza ( co z moimi skosnymi oczami by sie nawet komponowalo he he) Niemniej jest ok, jest transparentny. Teraz podkladu nie uzywam bo i tak by mi splynął. Zobaczymy jak bedzie zimą

A apropos podkladow. Cos mozecie powiedziec o tym podkladzie?
http://www.talia24.pl/cera-wrazliwa/...acy-aloes.html

Nada sie do tlustej buzi? choc tego elementu nawilzajacego sie obawiam - ze bedzie jednak sie swiecic buzia..
To jest krem- fluid a nie podkład. Miałam próbki, fajniutki.

Edytowane przez lulaluna
Czas edycji: 2011-07-19 o 21:14
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-19, 21:29   #3050
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne


d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 23:32   #3051
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Wpływ ma przede wszystkim zbyt stojący tryb pracy, ale również zero ruchu. Kiedyś, dawno temu czytałam, że każdego dnia przynajmniej godzinny spacer zapobiega żylakom. Żaden kosmetyk cię przed tym nie uchroni.
Ok ok ok, raczej się zgadzam. Ale jak wytłumaczysz, że kobieta chodziła codziennie minimum po pół godz a w każdą niedzielę ponad półtorej godz - życie na wsi..)? no właśnie, żylaki mimo wszystko SĄ!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 10:20   #3052
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ok ok ok, raczej się zgadzam. Ale jak wytłumaczysz, że kobieta chodziła codziennie minimum po pół godz a w każdą niedzielę ponad półtorej godz - życie na wsi..)? no właśnie, żylaki mimo wszystko SĄ!
Nie wiem, bo nie jestem lekarzem. Może ona miała predyspozycje właśnie rodzinne? Moja mama ma żylaki, bo u nich każdy ma i ja też mogę dostać.
Tak w ogóle zastawiam się czemu miało służyć twoje pytanie tutaj na wątku o kosmetykach naturalnych.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 11:04   #3053
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll
Cześć.
Czy tutejsze wizażanki orientują się jakimi sposobami możemy zapobiegać powstawaniu kolejnych pajączków (powodujących w przyszłości żylaki) oraz samym żylakom?
Możesz spróbować w ramach prewencji uzywać kosmetyków z ekstraktami czy innymi składnikami o działaniu wzmacniajacym naczynia krwionośne, jak kasztanowiec, ginko biloba, arnika, ruszczyk, rutyna, hesperydyna , wit. K, C - mysle, że większe efekty dałaby suplementacja niż używanie kosmetyków, ale można robić i jedno i drugie.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 13:23   #3054
Mantisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 267
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
To jest krem- fluid a nie podkład. Miałam próbki, fajniutki.
O masz... poczytalam potem i fakt to nie podklad Sie wyrwalam jak Filip z konopii z tym pytaniem bo akurat bylam na wizazu jak mi na innej stronie w artykule o aloesie wuskoczyla info o Fluidzie i myslalam ze to podklad
__________________
nie poznaje wizazu
Mantisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 14:12   #3055
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Cześć.
Czy tutejsze wizażanki orientują się jakimi sposobami możemy zapobiegać powstawaniu kolejnych pajączków (powodujących w przyszłości żylaki) oraz samym żylakom?

Tak tak, wiem, że głównie mają tutaj morderczy wpływ predyspozycje genetyczne
Co do żylaków, to się nie wypowiem, ale na tzw. pajączki na nogach dobre jest zażywanie preparatów z wit. c i rutyną np. Rutinoscorbin. Mi pomogło, a miałam z tym problem w ciąży.
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 19:40   #3056
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Wachlarz,
Nie miało służyć niczemu innemu niż po prostu uzyskaniu informacji, a pytam na wątku naturalnym, bo subskrybuję go i podczytuję regularnie.
Konkretniej odpowiadajac... w moim wypadku, gdzie są obecne jedynie pajączki (czyli niezaawansowana choroba żylakowa, są za to oznaki, że predyspozycję do żylaków mam) interesuje mnie zapobieganie - mam nadzieję, że zapobiegać można półproduktami lub po prostu zwięźlej mówiąc sposobami naturalniejszymi. Ostrzejsze maście pójdą w ruch gdy będę w ciąży
Cytat:
Napisane przez marylisek Pokaż wiadomość
Co do żylaków, to się nie wypowiem, ale na tzw. pajączki na nogach dobre jest zażywanie preparatów z wit. c i rutyną np. Rutinoscorbin. Mi pomogło, a miałam z tym problem w ciąży.
Ooooo... wolę zapobiegać niż leczyć. Rutinoscorbin jest na liście zakupów. Zaczynam kurację zapobiegawczą od sierpnia - na razie na dwa miesiące.

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Możesz spróbować w ramach prewencji uzywać kosmetyków z ekstraktami czy innymi składnikami o działaniu wzmacniajacym naczynia krwionośne, jak kasztanowiec, ginko biloba, arnika, ruszczyk, rutyna, hesperydyna , wit. K, C - mysle, że większe efekty dałaby suplementacja niż używanie kosmetyków, ale można robić i jedno i drugie.
Jak zwykle kompletna porada od Ciebie. Jestem pełna podziwu wobec Twojej wiedzy. A, i wdzięczna też.. bo fajnie więcej wiedzieć.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 14:18   #3057
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Chciałam zapytać jakich pianek do włosów używacie? Jakiś czas temu skończył mi się olej kokosowy i to dobra okazja, żeby wypróbować czegoś nowego do układania włosów - kiedyś używałam pianek drogeryjnych do podkreślenia skrętu włosów, teraz chciałabym skorzystać z jakichś naturalnych. Macie swoje ulubione?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 14:49   #3058
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki naturalne

Jeśli chcesz coś super naturalnego, to dziewczyny polecają żel lniany ;P
Ja nie próbowałam, ale poczytaj - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387619
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 01:09   #3059
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz coś super naturalnego, to dziewczyny polecają żel lniany ;P
Ja nie próbowałam, ale poczytaj - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387619
Poczytałam o nim i jest niesamowity chyba. Dzięki za link. Jak będę miała chwilę, to ugotuję i wypróbuję.
Jeżeli jednak ktoś poleca jakieś naturalne pianki, to też chętnie wypróbuję, chociażby dlatego, że np. są łatwiejsze w użyciu, wygodniejsze w podróży, itp.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 06:51   #3060
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny jakie macie ulubione naturalne filtry?
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:34.