18 dzień miesiączki a tabletki anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-15, 09:15   #1
Tysia144
Raczkowanie
 
Avatar Tysia144
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bielawa/Wrocław
Wiadomości: 363

18 dzień miesiączki a tabletki anty


witam, tym razem mam problem z okresem... Jestem 4miesiace po porodzie, poszłam do ginekologa i zapisał mi tabletki anty lesine, w związku z czym zaczęłam je brać i tu pojawia się problem.. Mój okres trwa juz 18dzien! Tabletkę wzięłam w pierwszy dzień krwawienia czyli 28marca, a mój okres trwa do dzisiaj, co może byc nie tak? Wizyte dopiero mam na 12maja, to kupa czasu, w czwartek idę po receptę na kolejne opakowanie tabletek, ale ja cały czas krwawię, i nie zapowiada się aby krwawienie ustało, jestem już wykończona tym okresem. Najwięcej wypływa podczas robienia siku, że tak to nazwę. Proszę może wiecie z czym moze być to związane? Może któraś z was miala podobny problem z tak długim okresem?
__________________
Mikołaj- 1.12.2013, 2600, 36t
Tysia144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:21   #2
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Po prostu jest to skutek uboczny stosowania tabletek. Niestety moze utrzymywac sie az do trzeciego opakowania.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:30   #3
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Tysia144 Pokaż wiadomość
witam, tym razem mam problem z okresem... Jestem 4miesiace po porodzie, poszłam do ginekologa i zapisał mi tabletki anty lesine, w związku z czym zaczęłam je brać i tu pojawia się problem.. Mój okres trwa juz 18dzien! Tabletkę wzięłam w pierwszy dzień krwawienia czyli 28marca, a mój okres trwa do dzisiaj, co może byc nie tak? Wizyte dopiero mam na 12maja, to kupa czasu, w czwartek idę po receptę na kolejne opakowanie tabletek, ale ja cały czas krwawię, i nie zapowiada się aby krwawienie ustało, jestem już wykończona tym okresem. Najwięcej wypływa podczas robienia siku, że tak to nazwę. Proszę może wiecie z czym moze być to związane? Może któraś z was miala podobny problem z tak długim okresem?
Skutek uboczny tabletek, ja na Twoim miejscu poprosila o zmiane tabletek, najwidoczniej te nie sa dla Ciebie.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:32   #4
Tysia144
Raczkowanie
 
Avatar Tysia144
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bielawa/Wrocław
Wiadomości: 363
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Po prostu jest to skutek uboczny stosowania tabletek. Niestety moze utrzymywac sie az do trzeciego opakowania.
ojoj, aż tak długo? Kurcze, obym żadnej anemii nie dostała od tak długich krwawień, z tego stresu zaczęłam stosować żelazo, ale przynamniej to pozytywna odpowiedź, bo nie dzieje się za bardzo nic złego, a już nie wiedzialam co o tym myśleć

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Skutek uboczny tabletek, ja na Twoim miejscu poprosila o zmiane tabletek, najwidoczniej te nie sa dla Ciebie.

wizyta dopiero w maju, a chciałabym ginekolog poprosić o zastrzyk, mam nadzieję że będzie lepszy.
__________________
Mikołaj- 1.12.2013, 2600, 36t
Tysia144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:35   #5
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Tysia144 Pokaż wiadomość
ojoj, aż tak długo? Kurcze, obym żadnej anemii nie dostała od tak długich krwawień, z tego stresu zaczęłam stosować żelazo, ale przynamniej to pozytywna odpowiedź, bo nie dzieje się za bardzo nic złego, a już nie wiedzialam co o tym myśleć

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------




wizyta dopiero w maju, a chciałabym ginekolog poprosić o zastrzyk, mam nadzieję że będzie lepszy.
Nie czekaj ze zmianą aż do 3 opakowania, tak długie krwawienie jest nie tylko uciążliwe ale również bardzo szkodliwe. Jak najszybciej idź do ginekologa i zmień tabletki, czy to na inny rodzaj czy inną metodę antykoncepcji
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:37   #6
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Tysia144 Pokaż wiadomość
wizyta dopiero w maju, a chciałabym ginekolog poprosić o zastrzyk, mam nadzieję że będzie lepszy.
Moj ginekolog mi odradzal zastrzyk, za to jesli mozesz pozwolic sobie na wkladke to ja polecam, sa spirale bez hormonow. Zastrzyk jesli Ci nie podpasuje to nic nie moga juz z nim zrobic, musisz wtedy przemeczyc sie te 3 miesiace, gdy zastrzyk jest we krwi.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:41   #7
Tysia144
Raczkowanie
 
Avatar Tysia144
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bielawa/Wrocław
Wiadomości: 363
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Nie czekaj ze zmianą aż do 3 opakowania, tak długie krwawienie jest nie tylko uciążliwe ale również bardzo szkodliwe. Jak najszybciej idź do ginekologa i zmień tabletki, czy to na inny rodzaj czy inną metodę antykoncepcji
nie mogę iść wcześniej niż w maju, a prywatnie też mi sie nie widzi, bo prywanie po lekarzach z dzieckiem muszę latać, a to kosztuje.. Teraz pytanie czy zaprzestać je stosować i czekać na wizytę, czy stosować i czekać na wizytę...
__________________
Mikołaj- 1.12.2013, 2600, 36t
Tysia144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 10:48   #8
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Tysia144 Pokaż wiadomość
nie mogę iść wcześniej niż w maju, a prywatnie też mi sie nie widzi, bo prywanie po lekarzach z dzieckiem muszę latać, a to kosztuje.. Teraz pytanie czy zaprzestać je stosować i czekać na wizytę, czy stosować i czekać na wizytę...
Sama nie wiem co ja bym w takiej sytuacji zrobiła, pewnie zależałoby to od intensywności krwawienia. Jeśli byłoby to zwykłe plamienie/delikatne krwawienie- przemęczyłabym się do końca opakowania, z tego powodu, że jeżeli chcesz dalej stosować antykoncepcję hormonalną nie zaleca się robienia tak krótkich przerw jak np. miesiąc, jeśli przerwa to przynajmniej 3 miesiące. Jeśli jest to bardzo intensywne krwawienie, jak w pierwszych dniach miesiączki, chyba bym odstawiła. Jeśli masz możliwość, to może skonsultuj się z lekarzem telefonicznie, lekarz wiedziałby najlepiej co w takiej sytuacji zrobić.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 11:47   #9
Tysia144
Raczkowanie
 
Avatar Tysia144
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bielawa/Wrocław
Wiadomości: 363
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Cholera... Dziewczyny byłam w toalecie i wyleciało ze mnie coś dziwnego... Takie jakby skóra czy kawalek flaka koloru jakby skory!!! Bylo to dość duże!! Co go moglo byc?? Zaczynam się bać
__________________
Mikołaj- 1.12.2013, 2600, 36t
Tysia144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 12:19   #10
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Tysia144 Pokaż wiadomość
Cholera... Dziewczyny byłam w toalecie i wyleciało ze mnie coś dziwnego... Takie jakby skóra czy kawalek flaka koloru jakby skory!!! Bylo to dość duże!! Co go moglo byc?? Zaczynam się bać
Ja bym odstawila tabletki. Jesli masz mozliwosc, to moze pojedz do szpitala, jesli ktos moglby zajac sie dzieciaczkiem.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 12:37   #11
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Tysia144 Pokaż wiadomość
Cholera... Dziewczyny byłam w toalecie i wyleciało ze mnie coś dziwnego... Takie jakby skóra czy kawalek flaka koloru jakby skory!!! Bylo to dość duże!! Co go moglo byc?? Zaczynam się bać
Napisałaś wcześniej, że w czwartek idziesz po kolejną receptę na tabletki, czyli gdzie idziesz po tą receptę? Domyślam się, że będziesz gdzieś tam miała kontakt z lekarzem, bo recepty wypisuje lekarz, więc koniecznie powiedz mu o tym i poproś o badanie bo to o czym piszesz jest niepokojące (przynajmniej dla mnie). Może to jeszcze coś po porodzie zostało Ci w macicy ale po takim czasie?
Idz koniecznie do lekarza nawet prywatnie, wiem że to koszta ale zdrowie chyba jest najważniejsze.
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 12:44   #12
Tysia144
Raczkowanie
 
Avatar Tysia144
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bielawa/Wrocław
Wiadomości: 363
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Wenaa Pokaż wiadomość
Napisałaś wcześniej, że w czwartek idziesz po kolejną receptę na tabletki, czyli gdzie idziesz po tą receptę? Domyślam się, że będziesz gdzieś tam miała kontakt z lekarzem, bo recepty wypisuje lekarz, więc koniecznie powiedz mu o tym i poproś o badanie bo to o czym piszesz jest niepokojące (przynajmniej dla mnie). Może to jeszcze coś po porodzie zostało Ci w macicy ale po takim czasie?
Idz koniecznie do lekarza nawet prywatnie, wiem że to koszta ale zdrowie chyba jest najważniejsze.
idę do położnej po receptę. Kurde do szpitala nie moge, nie mam nikogo bliskiego tutaj zeby jechać... To bylo cos okropnego poszlam zrobić siku a tu po chwili takie cos wyleciało... Nie mam pojęcia co to było. Po porodzie miałam usg, i cytologię wszystko było dobrze.
__________________
Mikołaj- 1.12.2013, 2600, 36t
Tysia144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 12:51   #13
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Tysia144 Pokaż wiadomość
idę do położnej po receptę. Kurde do szpitala nie moge, nie mam nikogo bliskiego tutaj zeby jechać... To bylo cos okropnego poszlam zrobić siku a tu po chwili takie cos wyleciało... Nie mam pojęcia co to było. Po porodzie miałam usg, i cytologię wszystko było dobrze.
To zapytaj nawet polozna, one maja tez duza wiedze, ja po ciazy przez przez 3 miesiace ciagle kontaktowalam sie z polozna, jak cos zlego sie dzialo i przyjezdzala do mnie i sprawdzala mnie, w 6 tyg po ciazy wylecial mi gigantyczny skrzep wielkosci piesci i przyjechala i mnie sprawdzila, okazalo sie, ze okres przyszedl, przebadala mnie, wiec jesli mozna pogadaj z polozna to Cie obejrzy i jak cos to nawet przeciez moze poprosic lekarza na sprawdzenie.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 13:07   #14
Tysia144
Raczkowanie
 
Avatar Tysia144
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bielawa/Wrocław
Wiadomości: 363
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
To zapytaj nawet polozna, one maja tez duza wiedze, ja po ciazy przez przez 3 miesiace ciagle kontaktowalam sie z polozna, jak cos zlego sie dzialo i przyjezdzala do mnie i sprawdzala mnie, w 6 tyg po ciazy wylecial mi gigantyczny skrzep wielkosci piesci i przyjechala i mnie sprawdzila, okazalo sie, ze okres przyszedl, przebadala mnie, wiec jesli mozna pogadaj z polozna to Cie obejrzy i jak cos to nawet przeciez moze poprosic lekarza na sprawdzenie.
tak tez zrobie, bo pierwszy raz cos takiego mi się przytrafiło..

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

zrobiłam zdjęcie tego czegoś i pokaże położnej...
__________________
Mikołaj- 1.12.2013, 2600, 36t
Tysia144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 18:10   #15
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Dobrze, że zamierzasz pogadać z położną, daj potem znać co powiedziała!
Co do tabletek- jeżeli byłoby to plamienie to ja bym brała tabletki dalej.
Jeżeli normalny, obfity okres- odstawiłabym tabletki bo to nie jest normalne.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 08:55   #16
Tysia144
Raczkowanie
 
Avatar Tysia144
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bielawa/Wrocław
Wiadomości: 363
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Dobrze, że zamierzasz pogadać z położną, daj potem znać co powiedziała!
Co do tabletek- jeżeli byłoby to plamienie to ja bym brała tabletki dalej.
Jeżeli normalny, obfity okres- odstawiłabym tabletki bo to nie jest normalne.
oczywiście, dam znać jutro po wizycie co powiedziała. Rano ze mnie najwięcej leci, pod wieczór jakby ustawało, ale po porodzie moje okresy są okropne, brałam nawet exacyl na krwotoki bo wylądowałam na ginekologicznym...
__________________
Mikołaj- 1.12.2013, 2600, 36t
Tysia144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 11:44   #17
qawa224
Raczkowanie
 
Avatar qawa224
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 89
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Też tak miałam jak brałam Harmonet. Okres trwał dwa tygodnie i ani myślał ustąpić. W moim wypadku wyglądało to tak, że lekarz kazał mi je odstawić, co się okazało później totalną głupotą, bo rozstroiłam sobie system hormonalny. Zaczęły się problemy z trądzikiem, z wypadaniem włosów, schudłam bardzo mocno.
qawa224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 06:56   #18
Tysia144
Raczkowanie
 
Avatar Tysia144
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bielawa/Wrocław
Wiadomości: 363
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

więc, lekarz powiedział ze może tak być do 3 opakowania, i na razie nie zmieni tabletek, bo jej zdaniem to najlepsze.. Na szczęście dziś krwawienie ustaje, mam nadzieje..
__________________
Mikołaj- 1.12.2013, 2600, 36t
Tysia144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 07:10   #19
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Skoro tak mówi ginekolog, to tak zrób, mnie to jednak do końca nie przekonuje... Skonsultowałabym się z innym lekarzem.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-18, 10:11   #20
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Tysia144 Pokaż wiadomość
więc, lekarz powiedział ze może tak być do 3 opakowania, i na razie nie zmieni tabletek, bo jej zdaniem to najlepsze.. Na szczęście dziś krwawienie ustaje, mam nadzieje..
Mnie to nie przekonuje, jak ja bralam tabletki i cos sie dzialo, lekarz od razu zmienial mi tabletki i szukalismy innych, tabletki sa dla nas a nie my dla tabletek.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 11:07   #21
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Może ginekolog ma kasę za przepisywanie konkretnie tych tabletek i dlatego tak się ich kurczowo trzyma. Chodziłam kiedyś do ginekologa to ja i 3 moje znajome miałyśmy te same tabletki Reklamy w gabinecie i taką książeczkę nawet dostałam Mi akurat te tabletki służyły, także to była inna sytuacja.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 13:51   #22
Tysia144
Raczkowanie
 
Avatar Tysia144
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bielawa/Wrocław
Wiadomości: 363
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

kurcze, nie mam dużego wyboru, bo nie mam z kim zostawiać małego... Mnie też to się nie podobało, ale nie mialam innego wyjścia, po prostu wykupiłam te tabletki.ona upierała się że przejdzie, a jak po tym opakowaniu nic się nie zmieni to wtedy da inne..
__________________
Mikołaj- 1.12.2013, 2600, 36t
Tysia144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 22:36   #23
qawa224
Raczkowanie
 
Avatar qawa224
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 89
Dot.: 18 dzień miesiączki a tabletki anty

Ja tam nigdy nie ufam jednemu lekarzowi... Idź do innego ginekologa, zobacz co powie i jeśli zaleci zmianę tabletek to wtedy powiedz mu, co zalecił Ci poprzedni lekarz. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Pozdrawiam!
qawa224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-22 23:36:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:06.