Pękające naczynka w oczach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-20, 16:18   #1
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467

Pękające naczynka w oczach


Dziewczyny drogie, czy znacie może jakiś skuteczny sposób na pękające naczynka w oczach. Mam z tym potworny problem, moje oczy wyglądają jakbym tydzień ostro piła, w dodatku bolą i swędzą. Wzrok mam dobry, nie muszę nosić okularów ani szkieł kontaktowych, za to dużo siedzę przed komputerem (praca). Może być jakiś środek do łykania, krople, cokolwiek. Okuliści, którym wspominałam o problemie przy okazji takich czy innych badań, lekceważyli go.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 17:52   #2
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Re: Pękające naczynka w oczach

Mam ten sam problem :| sssssstrasznie popekane naczynka, tyle ze nosze szkla. Kiedys podeszla do mnie emerytowana okulistka na ulicy i powiedziala ze mam piekne oczy i zebym je jak najszybciej ratowala :| zabrzmialo groznie. zaden inny okulista nie widzi problemu ani choroby tym bardziej... ale i tak chetnie sie dowiem jak to zniwelowac, bo ciagle ktos sugeruje mi ze cpalam :| :/
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 20:23   #3
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Pękające naczynka w oczach

Przyczyną może być:
1/ za dużo siedzenia przy kompie/telewizorze
Rada - ograniczyć, a przynajmniej robić przerwy - 10 minut co godzina-półtorej, w czasie przerwy rozluźniamy wzrok np ćwiczeniami- skupienie wzroku na czymś bliskim, potem przeniesienie na odległy obiekt
2/ za słabe szkła - przy dużym niedoborze dioptrii oczy są stale napiętę i zmęczone
rada - wiadomo, zmienić szkła
3/ za słabe oświetlenie do pracy przy kompie - przy wielogodzinnej pracy natężenie oświetlenia powinno wynosić 500 luksów, najlepiej nie jarzeniowego. Jeśli niemożliwe jest zwiększenie oświetlenia, należy przy monitorze postawić lampkę - zmniejszy kontrast między monitorem a otoczeniem.
4/ uczulenia i alergie - mnie się zdarzają na tusze do rzęs i latem pyłki - wtedy objawy są bardzo podobne - czerwone oczy, swędzenie i szczypanie, łzawienie i inne rozrywki
5/ zapalenie spojówek - może być na tle powyższych
Jeśli okulista nie reaguje, zmień okulistę

Zobacz:
http://www.ny.pl/index.php?o=porady/artykul/145
http://www.resmedica.pl/zdart4014.html
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 21:47   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Pękające naczynka w oczach

nie ma przypadkiem wysokiego ciśnienia?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 21:54   #5
Ania_
Raczkowanie
 
Avatar Ania_
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 350
Re: Pękające naczynka w oczach

Zincol (czyta się chyba cinkol czy jakoś tak) działą obkurczająco na naczynka w oczach. Jest skuteczny. Nie wiem ile kosztuje ale za niego i jeden listek deprimu zapłaciłąm razem 12zł. W opakowaniu są dwie malutki buteleczki. Nie wiem czy działa lecząco czy tylko likwiduje objawy, ale spróbować można.
Ania_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 22:10   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Pękające naczynka w oczach

Cincol to antybakteryjne krople na receptę. nie poprawią kondycji naczynek w oku. tak samo zresztą, jak Visine itp.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 22:21   #7
Ania_
Raczkowanie
 
Avatar Ania_
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 350
Re: Pękające naczynka w oczach

Coś muszą z tymi naczynkami w oczach robić bo białka się momentalnie zrobiły białe po ich zakropieniu.
Ania_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-20, 22:30   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Pękające naczynka w oczach

działa obkurczająco- to tylko efekt kosmetyczny, nie leczniczy. nadużywane powodują utrwalenie zaczerwienienia, tak samo jak i inne krople tego typu (visine są napopularniejsze).

Zakładam, że krople Posorutin były juz stosowane? to podstawowe krople w takich przypadkach.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-20, 23:48   #9
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Pękające naczynka w oczach

Trzeba łykać, oczywiście po wizycie u lekarza wit. PP i wszelkie Rutinoscorbiny lub Cerutiny. Mnie pomaga raz do roku kuracja Biostyminą i jesli nosicie szkła to uzywanie częste sztucznych łez.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 08:47   #10
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: Pękające naczynka w oczach

Dziewczyny, dzięki za wszystkie sugestie. Nie znalam Posorutinu, ale chętnie wypróbuję, przynajmniej wiem o co pytać w aptece. Visine czasem stosowałam ale baaardzo rzadko, bo wiem, że ma skutki uboczne, a poza tym nie chodzi mi o zamaskowanie problemu tylko pozbycie się go.

Ciśnienie mam niskie jak diabli, nawet za niskie.

Z tym rutinoscorbinem to też niezły sposób, słyszałam już o tym, może zastosuję kurację łączoną (szczególnie, że mam też naczynkową cerę).
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 14:07   #11
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Re: Pękające naczynka w oczach

A to ciśnienie, to chyba dotyczy gąłki ocznej... mierzy Ci je okulista psikając na oko
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-22, 23:32   #12
Ania_
Raczkowanie
 
Avatar Ania_
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 350
Re: Pękające naczynka w oczach

Rozmawiałam z osobą znającą sięna chińskiej medycynie i powiedziała, że takie naczynka to objaw chorej wątroby albo nerek(nie pamiętam). Nie zaszkodzi spróbować i się przebadać. Mój wujek jak chorował na nerki to też ciągle miał takie oczy.
Ania_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 00:50   #13
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Pękające naczynka w oczach

Wg TCM oczy powiązane są z wątrobą i na podstawie ich stanu diagnozuje się stan wątroby.
Czerwone żyłki są objawem zaburzeń, ale ich przyczynę nie tak łatwo ustalić (trzeba mieć duże doświadczenie). Może to być złe odżywianie (np. za dużo ostrych potraw), a także dysfunkcja nerek (wg TCM, nerki powiązane są z wątrobą i ich choroby mogą zaburzać jej funkcjonowanie) ... Niestety, takie symptomy nie zawsze dają obraz w badaniach kontrolnych wykonywanych w naszych laboratoriach, często sygnalizują dopiero stan poprzedzający wsytąpienie choroby.
Ale zrównoważone odżywianie, dużo snu, ruch i - jeśli to mozliwe - masaż całego ciała dużo dają ZERO stresu > to podstawa
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 10:15   #14
Iwetto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Pękające naczynka w oczach

Jak zwykle po wpisaniu mojego problemu w google wyskakuje jako pierwsze forum Wizaż
Zaniepokoiłam się ponieważ kolejny raz wyskakują mi popękane naczynka, dzieki Wam wiem już dlaczego - w pracy korzystam z 21 calowego monitora i siedzę przy świetle jarzeniówek
Muszę zmienić w takim razie oświetlenie
__________________
http://www.iwetto.com
Iwetto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 11:12   #15
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Pękające naczynka w oczach

Przy monitorze trzeba często robić krótkie przerwy, przynejmniej co 2 godziny. Oko jest przystosowane do patrzenia na przedmioty odbijające promienie a nie na źródła światła (jak telewizor, monitor, żarówka), dlatego monitor powoduje duże obciążenie.
Mi pomaga Rutinoscorbin i zakrapianie płynem do soczewek w ciągu dnia z tym, że właśnie noszę soczewki.
Zaczerwienienie może być też objawem choroby nerek albo wątroby.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 11:32   #16
lasiczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 206
Dot.: Pękające naczynka w oczach

przejdz sie do okulisty
lasiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 06:20   #17
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Pękające naczynka w oczach

Hej, ja mam ten sam problem. Soczewki nosze od ok 10 lat, od jakiegos czasu nie moge w ogole zalozyc i chodzic w soczewkach. Mam przerost jednej żyły w oku. Jak chodze w okularach to nie boli ale w soczewce boli. Bylam u okulisyy, dostalam krople na recepte ale nie pomoglo. Dzis pierwszy raz od 2 tyg wlozylam soczeki - nowe i nieuzywane i oko boli 😢 nie cierpie chodzic w okularach, do tego mam spora wade i duza roznice pomiedzy oczami.... czy macie jakies sposoby??
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 07:05   #18
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Pękające naczynka w oczach

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Hej, ja mam ten sam problem. Soczewki nosze od ok 10 lat, od jakiegos czasu nie moge w ogole zalozyc i chodzic w soczewkach. Mam przerost jednej żyły w oku. Jak chodze w okularach to nie boli ale w soczewce boli. Bylam u okulisyy, dostalam krople na recepte ale nie pomoglo. Dzis pierwszy raz od 2 tyg wlozylam soczeki - nowe i nieuzywane i oko boli 😢 nie cierpie chodzic w okularach, do tego mam spora wade i duza roznice pomiedzy oczami.... czy macie jakies sposoby??
Ja na jednym oku mam widoczne "czerwone żyłki". Dawno temu mój okulista po wykonaniu wielu badań powiedział, że taki mój urok. Też mam dużą wadę i różnicę między oczami. Na takie sporadycznie pękające naczynka pomagają mi krople nawilżające Thealoz Duo, ale na te "na stałe" nic.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-12 07:05:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.