Katar, kaszelek a szczepienie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-07, 09:11   #1
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366

Katar, kaszelek a szczepienie


Witam, jeśli źle zakwalifikowałam wątek - proszę o przeniesienie


Jestem mamą 3-miesięcznej Wiktorynki. Wikunia od ponad 2 tygodni ma katar i pokasłuje (dosłownie 3-5 x dziennie). Dodatkowo od 1,5 tygodnia katarek ma barwę zieloną lub żółtą (w ciągu dnia raczej biały, choc zielono - zółty się zdarza, natomiast zawsze zielony lub zółty zawsze jest po nocy). Tydzień temu byliśmy u lekarza, osłuchowo wszystko ok, temperatury nie miała, lekko zaczerwienione łuki w gardełku i przepisał nam Cebion, syrop prawoślazowy oraz kropelki do pędzlowania noska. Stosujemy, ale nie ma żadnego efektu. Całe szczęście nie jest gorzej.

Problem tkwi w tym, że za tydzień mamy termin 2-go szczepienia córeczki Boję się, że w takim stanie mała zostanie do niego dopuszczona...

Nie wiem co robic, czy taki katarek to powód do niepokoju? Niby z nią wszystko dobrze - humor super, apetyt super, śpi bardzo dobrze, ale ten kolor i pokasływanie mnie przeraża...

Jakie są Wasze doświadczenia z katarkiem - czy to normalne, że trwa tak długo i jest w takim kolorze?

Z góry dziękuję za zainteresowanie moim wątkiem oraz wszystkie odpowiedzi.


p.s. jeśli był podoby temat - bardzo przepraszam, ale mam bardzo malutko czasu i nie prześledziłam dokładnie forum

dodam jeszcze, ze naczytałam się o bezobjawowym zapaleniu płuc i niepokoi mnie, że mogłaby zostac zaszczepiona mając takie chorubsko
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 09:14   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Katar, kaszelek a szczepienie

Zielony katar oznacza infekcję bakteryjną, najczęściej kończy się na antybiotyku. Ja bym zwyczajnie poszła teraz do lekarza i tyle, a jak będzie chciał szczepić, to zwyczajnie się nie zgodzisz
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 09:31   #3
MiM2504
Raczkowanie
 
Avatar MiM2504
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 244
Dot.: Katar, kaszelek a szczepienie

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;40680806]Zielony katar oznacza infekcję bakteryjną, najczęściej kończy się na antybiotyku. Ja bym zwyczajnie poszła teraz do lekarza i tyle, a jak będzie chciał szczepić, to zwyczajnie się nie zgodzisz [/QUOTE]

Zgadzam się, ze dla pewności lepiej iść do lekarza.
__________________
http://modneblogi.blogspot.com/
MiM2504 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 09:44   #4
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Katar, kaszelek a szczepienie

to, że masz już wyznaczony termin szczepienia wcale nie oznacza, że musisz iść na nie akurat w tym terminie - zadzwoń do przychodni i zmień termin

na katar polecam inhalacje z soli fizjologicznej (inhalator to naprawdę bardzo dobra inwestycja ) + u takiego maluszka zaopatrzenie się w "katarek" i dokładne oczyszczanie noska.
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 12:08   #5
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Katar, kaszelek a szczepienie

Cytat:
Napisane przez niezwykla22 Pokaż wiadomość

Problem tkwi w tym, że za tydzień mamy termin 2-go szczepienia córeczki Boję się, że w takim stanie mała zostanie do niego dopuszczona...
Nie wyrazisz zgody i już. Nie zaszczepią siłą.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 14:25   #6
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Katar, kaszelek a szczepienie

Cytat:
Napisane przez niezwykla22 Pokaż wiadomość
Problem tkwi w tym, że za tydzień mamy termin 2-go szczepienia córeczki Boję się, że w takim stanie mała zostanie do niego dopuszczona...
Wg oficjalnych zaleceń łagodne choroby, gorączka do 38st czy nawet antybiotykoterapia nie są przeciwwskazaniem do szczepienia. Dlatego nie dziwię się, że obawiasz się, że chore dziecko może być zaszczepione. Jest jedno proste wyjście - nie zgadzasz się na takie szczepienie Ty masz ostateczny głos, nawet jeśli lekarz stwierdzi że córka jest zdrowa masz prawo odmówić i przyjść za jakiś czas (lub wcale nie szczepić).
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 14:25   #7
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Katar, kaszelek a szczepienie

Wybierz sie raz jeszcze do lekarza.
A szczepienie mozna przelozyc
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 15:46   #8
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Katar, kaszelek a szczepienie

Katar nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia.
Jak nie chcesz żeby dziecko z katarem zostało zaszczepione to dzwonisz do przychodni i przekładasz termin szczepienia o tydzień.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 20:41   #9
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Katar, kaszelek a szczepienie

Moja lekarka nawet z lekkim katarem nie dopuszcza dziecka do szczepienia. Stawiliśmy się dopiero jak Małemu całkiem katar minął.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 20:42   #10
newelwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 92
Dot.: Katar, kaszelek a szczepienie

o tydzień, albo i o dwa. tak było w naszym przypadku, ale powodem był nie katar u dziecka, ale nasze (moje i partnera) poważne przeziębienie. lekarka sama zaproponowała przełożenie szczepienia, nie musiałam nalegać. (w sumie szczepienie opóźniło się o 3 tygodnie).

tak jak pisały dziewczyny, idź ponownie do lekarza i powiedz jaka jest sytuacja. a jak niechcesz iść do lekarza tylko przełożyć szczepienie to zadzwoń i powiedz, że nie możesz przyjść w wyznaczonym terminie i prosisz o kolejny. chociaż stawiałabym na lekarza. lepiej, aby obejrzał Maluszka.
newelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:07   #11
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Katar, kaszelek a szczepienie

Cytat:
Napisane przez niezwykla22 Pokaż wiadomość
Witam, jeśli źle zakwalifikowałam wątek - proszę o przeniesienie


Jestem mamą 3-miesięcznej Wiktorynki. Wikunia od ponad 2 tygodni ma katar i pokasłuje (dosłownie 3-5 x dziennie). Dodatkowo od 1,5 tygodnia katarek ma barwę zieloną lub żółtą (w ciągu dnia raczej biały, choc zielono - zółty się zdarza, natomiast zawsze zielony lub zółty zawsze jest po nocy). Tydzień temu byliśmy u lekarza, osłuchowo wszystko ok, temperatury nie miała, lekko zaczerwienione łuki w gardełku i przepisał nam Cebion, syrop prawoślazowy oraz kropelki do pędzlowania noska. Stosujemy, ale nie ma żadnego efektu. Całe szczęście nie jest gorzej.

Problem tkwi w tym, że za tydzień mamy termin 2-go szczepienia córeczki Boję się, że w takim stanie mała zostanie do niego dopuszczona...

Nie wiem co robic, czy taki katarek to powód do niepokoju? Niby z nią wszystko dobrze - humor super, apetyt super, śpi bardzo dobrze, ale ten kolor i pokasływanie mnie przeraża...

Jakie są Wasze doświadczenia z katarkiem - czy to normalne, że trwa tak długo i jest w takim kolorze?

Z góry dziękuję za zainteresowanie moim wątkiem oraz wszystkie odpowiedzi.


p.s. jeśli był podoby temat - bardzo przepraszam, ale mam bardzo malutko czasu i nie prześledziłam dokładnie forum

dodam jeszcze, ze naczytałam się o bezobjawowym zapaleniu płuc i niepokoi mnie, że mogłaby zostac zaszczepiona mając takie chorubsko
Mój synek miał tylko jedno szczepienie w terminie, to w szpitalu Potem ciągle odraczane i przesuwane ze względu na katar i różne inne. Przed każdym szczepieniem lekarz dokładnie bada dziecko i stwierdza czy moze byc zaszczepione. Ale ostateczna decyzja nalezy do Ciebie, wystarczy, ze powiesz, że chcesz poczekać bo nie wiesz co się z tego może wykluć i umawiasz się na za kilka dni. Po sprawie Nie bój się przełożyć szczepienia.

Jeśli katar jest wodnisty i przezroczysty, to albo początek infekcji, albo nie. Może być nawet efektem ząbkowania, suchego powietrza (wtedy śluzówka produkuje śluz), alergii. Jeśli już ma barwę, do tego jest kaszel, na bank infekcja. A takie, mogą się ciągnąć baaaardzo długo.
Oczyszczaj nos, odciągaj (np. Fridą), psikaj wodą morską lub solą fizjologiczną. Jak masz nebulizator to też super sprawa, można robić inhalacje z soli fizjologicznej. Dobrze byłoby, gdyby lekarz jednak zobaczył małą.

Mój ma mieć szczepienie w czwartek, ale znów chyba odroczymy (po raz 2, wcześniej odroczone z powodu ospy (nie jego, a siostry) bo wczoraj zaczął kaszleć, a dziś już zielono w nosie.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-08, 05:51   #12
Madzikowa19
Przyczajenie
 
Avatar Madzikowa19
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
GG do Madzikowa19 Send a message via Skype™ to Madzikowa19
Dot.: Katar, kaszelek a szczepienie

Lepiej idź do lekarza , w razie czego będziesz miała pewność .
__________________
Madzialena
Madzikowa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 09:19   #13
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: Katar, kaszelek a szczepienie

dziekuje za wszystkie odpowiedzi, dzisiaj idziemy z małą do pediatry, wybraliśmy jednego z najlepszych w naszym mieście i mam nadzieję, że zostanie dobrze przebadana i uzyskamy rzetelne informacje nt stanu zdrowia i szczepienia
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 16:46   #14
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Katar, kaszelek a szczepienie

Daj znać po wizycie co się dowiedziałaś
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 11:49   #15
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: Katar, kaszelek a szczepienie

wczoraj lekarz dokładnie przebadał dziecko - oskrzela i płucka ok, gardełko już nie jest zaczerwienione. dostała nowe kropelki do noska na tę wydzielinkę. Ale co najważniejsze zdobyliśmy informację nt "bezobjawowego" zapalenia płuc (i tu nas mocno uspokoił) oraz nt. szczepień. zalecił przesunięcie szczepienia o tydzień. jesteśmy bardzo zadowoleni - super specjalista
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.