Walka z trądzikiem. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-12, 17:04   #1
kasiulek12230
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Unhappy

okropny trądzik, podskórne "pryszcze" co mam robić?? pomocy:(:(


cześć wszystkim!! mam 14 lat piszę do Was,ponieważ od dłuższego czasu mam trądzik. Do dermatologa idę we wrześniu,ale ja chcę już teraz zacząć coś dziąłać bo po prostu dłużej tego nie zniosę. Próbowałam już tyle specyfików,maści,żeli,kre mów,peelingow i nic.próbowałam to świństwo nawet matować. mało tegostatnio na policzkach (najbardziej)pojawiły mi się jakby takie podskórne hmm,:"pryszcze"nawet nie wiem jak to nazwać.mało tego:mam zatkane pory,tłustą buzię,malutkie blizny i przebarwienia i pryszczebłaga m Was pomocy,co mam zrobić aby mieć ładną cerę?ograniczyłam też słodycze.miał ktoś Z Was już tak?proszę podajcie jakies skutecxne kremy,żele itp.
a i jesli nic juz nie zadziala9,to możecie mi podać coś,co db matuje?bylabym b wdzieczna.
aha i to zdj.mojej cery;(tylko prosze nie przestraszcie sie...;((
no i jesli mozecie to podajcie cos dobrego na oczyszczanie twarzy
ps.ona w realu nie świeci się tak jak na zdjęciu
aha i b.przepraszam za jakość tych zdjęć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cera czoło.jpg (43,6 KB, 175 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cera polik.jpg (60,7 KB, 219 załadowań)

Edytowane przez kasiulek12230
Czas edycji: 2012-08-12 o 17:06
kasiulek12230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 18:11   #2
FireWire
Raczkowanie
 
Avatar FireWire
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
GG do FireWire
Dot.: okropny trądzik, podskórne "pryszcze" co mam robić?? pomocy:(:(

No cóż. Zauważyłam <wnioskując ze zdjęć> że jest to początek trądziku grudkowatego. Polega to na zatykaniu się porów. Wówczas naskórek twardnieje, nie robi się rdzeń, i te.. kropki, zostają pod skórą. Mogą złagodzić to kremy na.. zaskórniki, lecz nie jest to przeznaczone tylko do tego. Pomaga tu też wysuszanie, ale nie przesuszanie. Gdy przesuszysz, skóra będzie produkować więcej łoju aby natłuścić, co spowoduje większą masakrę. Nie wyciskaj. Tu, owszem, pomoże oczyszczenie. Ale przeprowadzone w mega sterylnych warunkach. Jedynie u kosmetyczki. Ale szukaj naprawdę dobrej, bo mi np. spierdzieliła. Nigdy nie miałam trądziku na policzkach, a tu proszę...
Znajdź jedną swoją linię kosmetyków, aby pielęgnować odpowiednio. Widze, że wybierasz się do dermatologa. Daj znać tu lub na prv jakie efekty. Jestem strasznie ciekawa.
FireWire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 10:13   #3
martik123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: okropny trądzik, podskórne "pryszcze" co mam robić?? pomocy:(:(

Cytat:
Napisane przez kasiulek12230 Pokaż wiadomość
cześć wszystkim!! mam 14 lat piszę do Was,ponieważ od dłuższego czasu mam trądzik. Do dermatologa idę we wrześniu,ale ja chcę już teraz zacząć coś dziąłać bo po prostu dłużej tego nie zniosę. Próbowałam już tyle specyfików,maści,żeli,kre mów,peelingow i nic.próbowałam to świństwo nawet matować. mało tegostatnio na policzkach (najbardziej)pojawiły mi się jakby takie podskórne hmm,:"pryszcze"nawet nie wiem jak to nazwać.mało tego:mam zatkane pory,tłustą buzię,malutkie blizny i przebarwienia i pryszczebłaga m Was pomocy,co mam zrobić aby mieć ładną cerę?ograniczyłam też słodycze.miał ktoś Z Was już tak?proszę podajcie jakies skutecxne kremy,żele itp.
a i jesli nic juz nie zadziala9,to możecie mi podać coś,co db matuje?bylabym b wdzieczna.
aha i to zdj.mojej cery;(tylko prosze nie przestraszcie sie...;((
no i jesli mozecie to podajcie cos dobrego na oczyszczanie twarzy
ps.ona w realu nie świeci się tak jak na zdjęciu
aha i b.przepraszam za jakość tych zdjęć
Ja wyglądałam gorzej ; /.. ale dermatolog przepisał mi skinoren żel na noc a na dzień myłam twarz mydłem bambino i smarowałam kremem nivea.. teraz wyglądam o wiele lepiej chociaż zdarza sie ze wyskoczy mi coś ( głównie na brodzie bo tam zawsze miałam totalną masakre xdd )
martik123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 14:47   #4
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: okropny trądzik, podskórne "pryszcze" co mam robić?? pomocy:(:(

Na takie problemy skórne zazwyczaj duży wpływ ma dieta. Dobrze zrobiłaś ograniczając słodycze, omijaj również potrawy ostro przyprawione, staraj się pić bardzo dużo wody. Nie polecam Ci w tej sytuacji eksperymentować z dermokosmetykami, poczekaj cierpliwie na wizytę u specjalisty.

Zaopatrz się w dobrze oczyszczający żel myjący (poszukaj na KWC) i krem najlepiej by było gdyby to był krem o bardzo prostym składzie (jak najmniej chemii). Jeżeli chodzi o matowienie, poszukaj na KWC dobrego pudru, ja osobiście polecam puder sypki z Inglota. Unikaj ciężkich kremów i podkładów zatykających pory.

Daj znać po wizycie u lekarza, też jestem ciekawa.
__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 09:04   #5
szklana_zagadka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 90
anty na trądzik - problem

Nie wiedziłam czy pisać tu czy na ginekologii.. no w każdym razie brałam tabletki syndi 35 na trądzik i dodatkowo na antykoncepcje bo na tym tez mi zależy, ale ze syndi ma końską dawkę hormonów a ja w przyszłości chce dzidziusia myślę o zmianie na takie z mniejsza dawką..ale boje sie nawrotu trądziku. Czy któraś z Wizażanek też miała taki problem i mogłaby doradzić? z góry dziękuje
szklana_zagadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 19:29   #6
master94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Trądzik, proszę o pomoc

Witam,
Mam 17 lat i walczę z trądzikiem od roku, dzisiaj byłem u dermatologa i wypisał mi zineryt + doxycycline + zieloną glinkę.
Mam prośbę czy moglibyście polecić jakieś dobre kremy/żele nawilżające, które nie blokują porów i dobrze działają na skórze trądzikowej?
Z góry wielkie dzięki
master94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 20:26   #7
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Trądzik, proszę o pomoc

W internecie (czasem nawet na allegro) możesz kupić "Snail Recovery Gel" firmy Mizon. To lekki żel, który świetnie nawilża i w teorii ma mieć działanie również przeciwtrądzikowe bo filtrat ze ślimaka ma właściwości silnie łagodzące. Skład jest długi a w nim chyba tylko jedna substancja która może podrażnić, ale to raczej bez znaczenia. Również mam czasem problemy z trądzikiem i ten żel to chyba najlepszy jaki miałam i jedyny, który nie zapycha.

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Poza tym z tego co wiem leczenie trądziku u dermatologa często nie przynosi efektów albo jeszcze pogarsza stan skóry głównie poprzez wysuszenie. Dermatolodzy są często opłacani przez firmy farmaceutyczne. Oczywiście jeśli stan Twojej skóry się poprawia to dobrze, ale jeśli na dłuższą metę nie będzie efektów to lepiej iść do kosmetyczki na jakiś szybki zabieg.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-30, 17:15   #8
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Trądzik, proszę o pomoc

U mnie zadziałał Effaclar Duo - nie zapchał, nie podrażnił, ogólnie poprawił stan skóry.
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 21:50   #9
wwerii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: okropny trądzik, podskórne "pryszcze" co mam robić?? pomocy:(:(

Witam Od dłuższego czas miałam problemy z cera tzn w pewnym momencie pojawiły sie na mojej twarzy mega duzo tradzików podskórnych ;/ najpierw walczyłam z nimi sama ale nic to nie dawało więc któregoś dnia wybrałam sie do salonu kosmetycznego ,, Cladiune" ( Łużycka 22, Kraków, Pani bardzo miła, zabiegi tanie) i od razu rozpoznała mój problem. Postanowiłam rozpocząć u niej pewna terapie zabiegów, które bardzo mi pomogły bo już nie ma rzadnych podskórnych pryszczy Otrzymałam od niej bardzo wiele dobrych rad związene z cera. Bardzo Polecam!!!
wwerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 05:58   #10
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: okropny trądzik, podskórne "pryszcze" co mam robić?? pomocy:(:(

Wbrew pozorom cerom trądzikowym służą kosmetyki do cery wrażliwej i kosmetyki dla dzieci. Są łagodne, z ograniczoną chemią i łagodzą zmiany trądzikowe.

Ja też mam trądzik i odstawiłam wysuszacze do skóry trądzikowej, stosuję kosmetyki naturalne i widzę różnicę.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 16:31   #11
lulu1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 135
Dot.: anty na trądzik - problem

Syndi są zazwyczaj przepisywane gdy pacjentka zaznacza ,że chodzi o poprawe stanu skóry. Ilość dawki nie wpływa w żadnym stopniu na stan Twojej płodności. Jeśli na prawde zależy Ci na mniejszej dawce poproś ginekologa o Yaz. Zawiera 24 tabletki aktywne, robisz 4 dni przerwy. Jest tak ponieważ tabletki zawierają mniejszą dawkę substancji czynnej ,dlatego jest ich więcej niż np. w Syndi. Yaz dodatkowo zawiera składnik który wspomaga organizm w walce z trądzikiem.
lulu1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-21, 09:57   #12
chocolateeeee
Raczkowanie
 
Avatar chocolateeeee
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 123
Angry Walka z trądzikiem.

Mam 15 lat i od 3 lat męczę się z trądzikiem. Oprócz trądziku mam również wągry i bardzo tłustą cerę. Na samym początku - totalna olewka. Miałam dopiero 12 lat i ogólnie wtedy byłam taka, że miałam wszystko gdzieś. Nic z tym nie robiłam, a problem był olbrzymi. Nie mam pojęcia po jakim czasie, nie mogę sobie przypomnieć, zaczęłam chodzić do dermatologa. Miałam wtedy strasznie dużo pryszczy na twarzy i na dekolcie i pojedyncze na górnej części pleców. Na samym początku miałam Duac i płyn na twarz i taki inny płyn na plecy i dekolt (robione). Smarowałam się tym i poprawa była meega, już po kilku dniach zauważyłam. Długo się tym smarowałam, kilak miesięcy bo dermatolog ciągle mi to przepisywała. Przestało działać. Poszłam do niej i stwierdziła, że nie powinno przestać działać, ale zmieniła leczenie. Nie pamiętam co miałam na twarz, ale na pewno davercin na plecy i dekold. Nic to nie dało. Postanowiłam zmienić dermatologa. Otóż kolejna pani dermatolog zdziwiła się bardzo, że tyle brałam duac gdyż oczywiste jest, że przestanie działać bo to antybiotyk Kazała mi się zastanowić nad antybiotykiem, a na razie już 2 razy przepisała mi epiduo na twarz. O plecach nie mówiłam nic bo było dobrze. Z twarzą jest ok, o niebo lepiej niż te 3 lata temu (chociaż po Duacu było dużo lepiej), ale mam od czasu do czasu takie twarde krosty pod skórą i dużo niewielkich blizn co wygląda okropnie ;/ A plecy.. to jest masakra. Nagle pojawiło się duuużo krostek na całych plecach i na dekolcie. Co ja mam robić ? Zdecydować się na antybiotyk ? ;/ Z jednej strony bardzo bym chciała żeby coś wreszcie pomogła, a z drugiej strony bardzo się boje brać antybiotyk bo czytałam dużo opinii o antybiotykach na trądzik. Że trądzik powraca po kuracji, że po latach skóra schodzi z twarzy, że wypadają włosy (a na dzień dzisiejszy mam dość wypadania włosów, wypadają mi garściami tak po prostu, nie wiadomo dlaczego ) itd. Co mam robić ?
chocolateeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 12:04   #13
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Walka z trądzikiem.

Masz rację, antybiotyk jest bardzo radykalny, może się nawet pojawić problem przedwczesnego starzenia, bo bardzo wysusza i niszczy organizm.
Na początek powinnaś zrobić oszczanie u kosmetyczki! Niech Ci zrobi oczyszczanie manualne w połączeniu z peelingiem kawitacyjnym, a potem, na blizny i wygładzenie cery mikrodermabrazją. Długo z tym zwlekałaś i tylko takie profesjonalne zabiegi w gabinecie pomogą Ci poprawić stan cery.
Dopiero potem stosuj kremy. Na trądzik dobre są Effaclar Duo z La Roche-Posay lub Pharmaceris Krem peelingujący pierwszy stopień złuszczania na noc. I nie zapominaj o lekkim kremie nawilżającym! CHociaż od czasu do czasu! najlepiej jakiś lekki żel z kwasem hialuronowym, żeby nie zapychał. Za polecam Mizon Snail Recovery Gel, można go kupić na allegro jest naprawdę bardzo dobry na trądzik, łagodzi stany zapalne nawilża.
Te od dermatologów często potrafią tylko pogorszyć stan skóry. Mi i wielu osobom dermatolodzy tylko zniszczyli cerę na długi czas.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 15:17   #14
beaute
Raczkowanie
 
Avatar beaute
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 30
Unhappy Nagły trądzik

...

Edytowane przez beaute
Czas edycji: 2014-08-24 o 12:31
beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 16:06   #15
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Nagły trądzik

Wyluzuj. Tak naprawdę nic nie zrobiłaś w kierunku leczenia tych zaskórników. Kup sobie peeling morelowy antybakteryjny Soraya i maskę Ziaja Pro z zieloną glinką i mikodermabrazją. Powinno pomóc.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 19:01   #16
chocolateeeee
Raczkowanie
 
Avatar chocolateeeee
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 123
Dot.: Walka z trądzikiem.

Cytat:
Napisane przez Nyappy Pokaż wiadomość
Niech Ci zrobi oczyszczanie manualne w połączeniu z peelingiem kawitacyjnym, a potem, na blizny i wygładzenie cery mikrodermabrazją.
A ile taki zabieg mniej więcej może kosztować ?

Cytat:
Napisane przez Nyappy Pokaż wiadomość
Mi i wielu osobom dermatolodzy tylko zniszczyli cerę na długi czas.
Czyli mam rozumieć, że nie mogę do końca ufać dermatologom ? :/
chocolateeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 20:25   #17
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Walka z trądzikiem.

Cytat:
Napisane przez chocolateeeee Pokaż wiadomość
A ile taki zabieg mniej więcej może kosztować ?



Czyli mam rozumieć, że nie mogę do końca ufać dermatologom ? :/
Masz ufać swojemu lekarzowi. Jeśli mu nie ufasz, rozpytaj znajomych o opinie o innych lekarzach i idź do takiego który ma najlepsze opinie.
Dziwię się że jeszcze nie dostałaś antybiotyku doustnie.
I że lekarz każe Ci się nad tym zastanawiać jakbyś miała wiedzę na ten temat.

Trądzik jest chorobą przewlekłą i mającą różne przyczyny i przebieg u różnych osöb, dlatego często długo trwa dobrwnie odpowiedniej kuracji, a już dobraną czasem trzeba zmienić.
Ale przede wszystkim trzeba być pod kontrolą lekarza dermatologa.
Ten sam lek jednemu pomoże, drugiemu zaszkodzi a na trzeciego w ogóle nie zadziała, dlatego nie polegaj na opiniach ludzi z internetu którzy Twijego trądziku na oczy nawet nie widzieli i na dodatek nie mają wiedzy medycznej, tylko cierpliwie kontunuuj leczenie u dermatologa.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 20:40   #18
angelikah
Raczkowanie
 
Avatar angelikah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 118
Dot.: Nagły trądzik

Nie jestem lekarzem, zacznijmy od tego, ale problem o którym piszesz zdarza sie mlodym osobom bardzo często. Jest to swego rodzaju tradzik wynikający ze złej pielegnacji cery.
Jest tez inna mozliwość. Bardzo podobnie w opisie objawia sie nietolerancja na produkty bialkowe. Nie jest to do końca skaza białkowa,ale skóra reaguje podobnie. Pojawiają się wówczas krostki, które pozostają na dłuższy czas i wokresie zwiększonego spożywania produktów mlecznych nasilaja się. Może problem tkwi własnie w tym?
angelikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 20:46   #19
chocolateeeee
Raczkowanie
 
Avatar chocolateeeee
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 123
Dot.: Walka z trądzikiem.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Masz ufać swojemu lekarzowi. Jeśli mu nie ufasz, rozpytaj znajomych o opinie o innych lekarzach i idź do takiego który ma najlepsze opinie.
Dziwię się że jeszcze nie dostałaś antybiotyku doustnie.
I że lekarz każe Ci się nad tym zastanawiać jakbyś miała wiedzę na ten temat.

Trądzik jest chorobą przewlekłą i mającą różne przyczyny i przebieg u różnych osöb, dlatego często długo trwa dobrwnie odpowiedniej kuracji, a już dobraną czasem trzeba zmienić.
Ale przede wszystkim trzeba być pod kontrolą lekarza dermatologa.
Ten sam lek jednemu pomoże, drugiemu zaszkodzi a na trzeciego w ogóle nie zadziała, dlatego nie polegaj na opiniach ludzi z internetu którzy Twijego trądziku na oczy nawet nie widzieli i na dodatek nie mają wiedzy medycznej, tylko cierpliwie kontunuuj leczenie u dermatologa.
hm.. dobra, zobaczę co to będzie.. a dermatolog kazała mi się zastanowić nad tym antybiotykiem ponieważ wiadomo, tu chodzi o mój organizm, a antybiotyk go niszczy, to po 1., a po 2. cena jest niemała, a aktualnie się w domu nie przelewa także.. chciałabym mieć jakąś pewność czy nie wyrzucę kasy w błoto ;/
chocolateeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-21, 22:36   #20
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Walka z trądzikiem.

Cytat:
Napisane przez chocolateeeee Pokaż wiadomość
hm.. dobra, zobaczę co to będzie.. a dermatolog kazała mi się zastanowić nad tym antybiotykiem ponieważ wiadomo, tu chodzi o mój organizm, a antybiotyk go niszczy, to po 1., a po 2. cena jest niemała, a aktualnie się w domu nie przelewa także.. chciałabym mieć jakąś pewność czy nie wyrzucę kasy w błoto ;/

O to chodzi, że masz żadnej pewności! Szczerze mówiąc nie znam nikogo komu te ZAWSZE DROGIE kremy przypisane przez dermatologa pomogły. A ilu dermatologów jest opłacanych przez firmy farmaceutyczne? Mnóstwo! No chyba, że przypisują jakieś radykalne tabletki ( jeśli ktoś się nie boi efektów ubocznych np. sucha skóra, wypadające włosy ), wtedy owszem, trądzik jako tako znika.

Tak jak mówię - dlaczego nie zdecydujesz się na zabieg oczyszczający? On nie zaszkodzi, naprawdę. Efekty będą lepsze i co najważniejsze - pewne. Nie będą to pieniądze wyrzucane w błoto.

Ja na początku wykonałam dwa zabiegi 'oczyszczanie manualne + kawitacja' , jeden za 100zł. Wiem, że poza Warszawą znajdą się tańsze. Mikrodermabrazja jest czasem nawet od 140zł, do tego jakieś kwasy, to pomoże się pozbyć blizn i odświeży cerę po oczyszczaniu.

Potem próbuj kremików o których wspomniałam, bo mają bardzo dobre opinie i sama je polecam. Nawet jeśli Ci nie podejdą to dlaczego by nie spróbować? Na pewno wyjdzie taniej. Wiadomo, że niektórzy zawsze będą na "NIE" bo powinno się przecież ślepo ufać dermatologowi.. Skoro widzisz, że Ci nie pomaga to weź sprawy we własne ręce. Zabiegów w każdym razie nie pożałujesz.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 19:59   #21
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Walka z trądzikiem.

Cytat:
Napisane przez Nyappy Pokaż wiadomość
O to chodzi, że masz żadnej pewności! Szczerze mówiąc nie znam nikogo komu te ZAWSZE DROGIE kremy przypisane przez dermatologa pomogły. A ilu dermatologów jest opłacanych przez firmy farmaceutyczne? Mnóstwo! No chyba, że przypisują jakieś radykalne tabletki ( jeśli ktoś się nie boi efektów ubocznych np. sucha skóra, wypadające włosy ), wtedy owszem, trądzik jako tako znika.

Tak jak mówię - dlaczego nie zdecydujesz się na zabieg oczyszczający? On nie zaszkodzi, naprawdę. Efekty będą lepsze i co najważniejsze - pewne. Nie będą to pieniądze wyrzucane w błoto.

Ja na początku wykonałam dwa zabiegi 'oczyszczanie manualne + kawitacja' , jeden za 100zł. Wiem, że poza Warszawą znajdą się tańsze. Mikrodermabrazja jest czasem nawet od 140zł, do tego jakieś kwasy, to pomoże się pozbyć blizn i odświeży cerę po oczyszczaniu.

Potem próbuj kremików o których wspomniałam, bo mają bardzo dobre opinie i sama je polecam. Nawet jeśli Ci nie podejdą to dlaczego by nie spróbować? Na pewno wyjdzie taniej. Wiadomo, że niektórzy zawsze będą na "NIE" bo powinno się przecież ślepo ufać dermatologowi.. Skoro widzisz, że Ci nie pomaga to weź sprawy we własne ręce. Zabiegów w każdym razie nie pożałujesz.
Nie każda forma trądziku kwalifikuje się do takich zabiegów.
Jeśli trądzik ma postać ropnych wyprysków, to jest to wręcz niewskazane.

Mnie nęka trądzik typu zaskórnikowego, właściwie nigdy nie miałam pryszczy, tylko problem z zapychaniem się porów.
Korzystałam często z oczyszczania manulnego, kawitacyjnego, mikadermabrazji, ale to nie jest niestety lek na trądzik.
To bardzo wspomaga, jeśli w razie potrzeby ( nawrotu trądziku) włączone jest leczenie farmakologiczne, ale bez niego, już w tydzień po zabiegu oczyszczania skóra wygląda jak przed zabiegiem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 20:27   #22
chocolateeeee
Raczkowanie
 
Avatar chocolateeeee
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 123
Dot.: Walka z trądzikiem.

Okej. A więc tak, przede wszystkim zapytam Pani dermatolog jaki antybiotyk chce mi przepisać i upewnię się o jego skutki uboczne bo najbardziej boję się wypadania włosów właśnie.. ale nie wiem czy się zdecyduję, nie chcę przesuszonej skóry.. ogólnie ja mam dziwnie bo wszędzie skóra jest bardzo tłusta, a wokół ust jest sucha i się łuszczy.. co do zabiegów to pójdę do kosmetyczki i zapytam czy są odpowiednie dla mojego trądziku gdyż ja mam problem i z ropnymi wypryskami i zaskórnikami. Co do efektywności leczenia u dermatologów to nie mogę powiedzieć, że mi nie pomogły, bo na prawdę pomogli tylko, że z czasem te efekty są coraz mniejsze. Nie powiem też, że trądzik powrócił do postaci sprzed tych 3 lat, bo jest o niebo lepiej, ale co do tego co mam aktualnie no to BYWAŁO dużo lepiej. Dodam, że nigdy nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych leczenia (raz tylko miałam taki biały, gęsty płyn robiony na dekolt i plecy to bardzo mi po nim schodziła skóra i dermatolog mi zmieniła). Antybiotyk kuszący, ale mówię, nie chcę efektów ubocznych. Skoro Ty Nyappy mówisz, że zabieg taki kosztuje 100 zł, a 1 opakowanie antybiotyku podobno ok. 100 zł no to w sumie zabieg byłby lepszy gdyby mój trądzik rzeczywiście się kwalifikował.. muszę to wszystko jeszcze dokładnie przemyśleć

Edytowane przez chocolateeeee
Czas edycji: 2012-10-22 o 20:30
chocolateeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 20:34   #23
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Walka z trądzikiem.

Cytat:
Napisane przez chocolateeeee Pokaż wiadomość
Okej. A więc tak, przede wszystkim zapytam Pani dermatolog jaki antybiotyk chce mi przepisać i upewnię się o jego skutki uboczne bo najbardziej boję się wypadania włosów właśnie.. ale nie wiem czy się zdecyduję, nie chcę przesuszonej skóry.. ogólnie ja mam dziwnie bo wszędzie skóra jest bardzo tłusta, a wokół ust jest sucha i się łuszczy.. co do zabiegów to pójdę do kosmetyczki i zapytam czy są odpowiednie dla mojego trądziku gdyż ja mam problem i z ropnymi wypryskami i zaskórnikami. Co do efektywności leczenia u dermatologów to nie mogę powiedzieć, że mi nie pomogły, bo na prawdę pomogli tylko, że z czasem te efekty są coraz mniejsze. Nie powiem też, że trądzik powrócił do postaci sprzed tych 3 lat, bo jest o niebo lepiej, ale co do tego co mam aktualnie no to BYWAŁO dużo lepiej. Dodam, że nigdy nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych leczenia (raz tylko miałam taki biały, gęsty płyn robiony na dekolt i plecy to bardzo mi po nim schodziła skóra i dermatolog mi zmieniła). Antybiotyk kuszący, ale mówię, nie chcę efektów ubocznych. Skoro Ty Nyappy mówisz, że zabieg taki kosztuje 100 zł, a 1 opakowanie antybiotyku podobno ok. 100 zł no to w sumie zabieg byłby lepszy gdyby mój trądzik rzeczywiście się kwalifikował.. muszę to wszystko jeszcze dokładnie przemyśleć

Zawsze możesz zapytać kosmetyczki, nawet powinnaś - jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy i czy wystarczy jeden zabieg czy więcej. Zabieg też musi być indywidualnie dopasowany.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 20:40   #24
chocolateeeee
Raczkowanie
 
Avatar chocolateeeee
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 123
Dot.: Walka z trądzikiem.

Cytat:
Napisane przez Nyappy Pokaż wiadomość
Zawsze możesz zapytać kosmetyczki, nawet powinnaś - jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy i czy wystarczy jeden zabieg czy więcej. Zabieg też musi być indywidualnie dopasowany.
No fakt jeszcze pozbieram więcej informacji i na coś się na pewno zdecyduję na coś muszę
chocolateeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 11:48   #25
megi140
Przyczajenie
 
Avatar megi140
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 29
Dot.: Walka z trądzikiem.

Witam.

Pilnie kupię SYNDI 35 ! proszę o kontakt : megi140@op.pl
megi140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 16:20   #26
Marlena_pole_dance
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 32
Dot.: Walka z trądzikiem.

Jak byłam ostatnio u kosmetyczki to stwierdziła u mnie to dziadostwo czyli trądzik grudkowaty :/ czy macie może jakąś dobrą kosmetyczkę w okolicach Warszawy albo Pruszkowa, która się potrafi z tym rozprawić raz na zawsze? No właśnie i czy można w ogóle zwalczyć ten trądzik?
Marlena_pole_dance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-24 17:20:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:14.