Skóra mieszana w kierunku suchej - jakie stosować produkty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-27, 16:59   #1
acham76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Exclamation

Skóra mieszana w kierunku suchej - jakie stosować produkty?


Witam
Od dłuższego czasu borykam się ze zmianą typu mojej skóry, żaden z stosowanych przeze mnie produktów nie dał jakiegoś wiekszego efektu.
Aktualnie moja skóra twarzy jest typowa dla skóry mieszanej w kierunku suchej. Chciałabym, żeby ktoś polecił mi jakieś produkty z średniej pólki cenowej do pielęgnacji, bo dla przykładu produkty '3 kroki Clinique' są dla mnie za drogie.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam


P.S. Jeśli pojawił się taki wątek wcześniej a ja go przeoczyłam to z góry przepraszam
acham76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 18:44   #2
thecla
Raczkowanie
 
Avatar thecla
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 320
Dot.: Skóra mieszana w kierunku suchej - jakie stosować produkty?

Hej,

Podepnę się, bo mam podobny problem. Zawsze miałam cerę mieszaną - odwodnią, ale od jakiegoś czasu jest bardzo przesuszona wręcz i zarumieniona.
__________________
Kochaj i rób co chcesz. (św. Augustyn)


thecla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 20:49   #3
808gienia808
Raczkowanie
 
Avatar 808gienia808
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 40
Dot.: Skóra mieszana w kierunku suchej - jakie stosować produkty?

Mam podobny problem i też ciężko jest mi dobrać cokolwiek. Ostatnim hitem pielęgnacyjnym okazał się Cethapil (wypytajcie w aptece może mają próbki?). Żaden nawilżający krem nie działa u mnie tak jak ten!. Próbowałam Vichy- ze względu na niedoskonałości stosowałam całą serię i co prawda poprawiła mi się skóra ale za cenę wysuszenia Clinique- miałam mini zestaw, absolutnie nie dla mnie, wysusza, wysusza i jeszcze raz wysusza!

Jeśli chodzi o tańsze nawilżenie dla cery mieszanej, polecam również krem z ziaji, seria med- nawilżający ("kuracja nawilżająca"). Inne, drogeryjne średnio się u mnie sprawdzają. Wszelkie Olaye i Garniery to buble.
808gienia808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 21:13   #4
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Skóra mieszana w kierunku suchej - jakie stosować produkty?

Mam cerę mieszaną z tendencją do przesuszeń, obecnie stosuję na dzień dermosan ( z przyłożeniem chusteczki- bo to krem półtłusty), na noc nakładam olejek manoi i tamanu.
Drogeryjne też u mnie odpadają.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 14:15   #5
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Skóra mieszana w kierunku suchej - jakie stosować produkty?

Bardzo ważne, aby za każdym razem po umyciu twarzy stosować tonik lub hydrolat, który przywróci neutralny odczyn skórze, a tym samym zabezpieczy ja przed przesuszeniem, czy wręcz odwodnieniem.
Polecam krem nawilżający tradycyjny i rózany płyn do cery suchej Fitomedu. Jeśli skóra jest odwodniona to polecam stosowanie olejów roślinnych, np. z pestek arbuza(świetnie nawilża i nie obciąża gruczołów łojowych) lub z awokado (hamuje parowanie wody z naskórka). Kilka kropli oleju można dodawać do kremu lub łączyć je z glinkami (białą lub ghassoul). Glinki nawilżają, redukują łuszczenie i podrażnienie skóry oraz wzmacniają jej barierę ochronną. Dodatkowo oczyszczają, regulują prace gruczołów łojowych, ale bez efektu przesuszenia.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-28 15:15:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.