Luteina plus duphaston - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-23, 17:18   #1
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938

Luteina plus duphaston


Dziewczyny mam problem.

Od lipca brałam tabletki Cyclo Progynova.Miałam krwawienie z odstawienia i potem zaczęłam nowe opakowanie.Źle się czułam,poszłam do ginekologa,to był 5 dzień brania tabletki nastepnego opakowania.Pani ginekolog kazała odłożyc tabletki,bo były dla mnie za mocne i kazała brać luteinę do 25 dnia cyklu.Powiedziała,że może wystąpić krwawienie i wystąpiło.Dzisiaj jest 3 dzień.Z tym,że Pani ginekolog powiedziała,że 24,25 i 26 dzień cyklu mam wziąc duphaston.Z tymże nie pamiętam,ale tak mi się kojarzy,że pani doktor powiedziała,że jak będę mieć to krwawienie to mam dowalić połowę tabletki duphastonu,ponieważ nie pamiętam wolę nie stosować jej...Chyba,że ktoraś z Was miała podobnie i może mi doradzić?Miałam dużo informacji na wizycie i mi wyleciało z głowy.
Poza tym pani doktor powiedziała,że następnie po okresie mam brać luteine od 16 dnia cyklu czyli to co teraz krwawię się nie liczy?I po prostu teraz krwawię,ale po odstawieniu luteiny 25 dnia cyklu mam czekać na prawidłowy okres i dopiero jak dostanę to liczyć dni do wzięcia luteiny?
Byłabym wdzięczna za wszystkie porady i przepraszam za zakręcenie.
A i czy to krwawienie kiedyś minie czy po prostu będę tak miała dzień w dzień?Bo w końcu kiedy poznam gdyby co,ktory to prawdziwy okres?A może dołączyć duphaston?
Przepraszam,że męczę,ale Wy się na tym znacie lepiej,a ja zupełnie nic.A i czy ktoś mi mógłby wytłumaczyć dlaczego krwawię?Pani ginekolog mi nie mówiła dlaczego będę,ale domyślam się,że po odstawieniu tych tabletek,ale w końcu po to miałam brać luteinę 2 razy dziennie.Już głupięję od tego...
Może miała któraś z Was podobną kurację,bo martwię się,że będę tak miała ciąglę krwawienie i nie wiem,jak oblicze ten cykl,kiedy rozpoczął się właściwy okres.

DziękujęNaprawdę wielkie dzięki za każdą poradę i przeczytanie tego wątku.
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 18:00   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Luteina plus duphaston

Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem.

Od lipca brałam tabletki Cyclo Progynova.Miałam krwawienie z odstawienia i potem zaczęłam nowe opakowanie.Źle się czułam,poszłam do ginekologa,to był 5 dzień brania tabletki nastepnego opakowania.Pani ginekolog kazała odłożyc tabletki,bo były dla mnie za mocne i kazała brać luteinę do 25 dnia cyklu.Powiedziała,że może wystąpić krwawienie i wystąpiło.Dzisiaj jest 3 dzień.Z tym,że Pani ginekolog powiedziała,że 24,25 i 26 dzień cyklu mam wziąc duphaston.Z tymże nie pamiętam,ale tak mi się kojarzy,że pani doktor powiedziała,że jak będę mieć to krwawienie to mam dowalić połowę tabletki duphastonu,ponieważ nie pamiętam wolę nie stosować jej...Chyba,że ktoraś z Was miała podobnie i może mi doradzić?Miałam dużo informacji na wizycie i mi wyleciało z głowy.
Poza tym pani doktor powiedziała,że następnie po okresie mam brać luteine od 16 dnia cyklu czyli to co teraz krwawię się nie liczy?I po prostu teraz krwawię,ale po odstawieniu luteiny 25 dnia cyklu mam czekać na prawidłowy okres i dopiero jak dostanę to liczyć dni do wzięcia luteiny?
Byłabym wdzięczna za wszystkie porady i przepraszam za zakręcenie.
A i czy to krwawienie kiedyś minie czy po prostu będę tak miała dzień w dzień?Bo w końcu kiedy poznam gdyby co,ktory to prawdziwy okres?A może dołączyć duphaston?
Przepraszam,że męczę,ale Wy się na tym znacie lepiej,a ja zupełnie nic.A i czy ktoś mi mógłby wytłumaczyć dlaczego krwawię?Pani ginekolog mi nie mówiła dlaczego będę,ale domyślam się,że po odstawieniu tych tabletek,ale w końcu po to miałam brać luteinę 2 razy dziennie.Już głupięję od tego...
Może miała któraś z Was podobną kurację,bo martwię się,że będę tak miała ciąglę krwawienie i nie wiem,jak oblicze ten cykl,kiedy rozpoczął się właściwy okres.

DziękujęNaprawdę wielkie dzięki za każdą poradę i przeczytanie tego wątku.
Myślę ,że należy zrobic tak jak powiedziała pani ginekolog i ma to sens. Czyli bierzesz Luteinę do 25 dnia, a potem zamieniasz na Duphaston. Moim zdaniem należy teraz jak krwawisz wziąc Duphaston bo on powinien zahamowac krwawienie (wydaje mi się,że taki był zamysł lekarza). Nie wiem tylko ile dni masz go stosowac ale na pewno niedługo, to znaczy jak krwawienie sie znacząco zmniejszy to już nie no a jakby po 3-4 dniach nie ustąpiło to chyba też nie należy go brac dłużej. Potem trzeba poczekac do 24 dnia cyklu i po raz drugi wziąc Duphaston. Po nim powinno wystąpic krwawienie które uznasz za miesiączkę.
Wszystko jednak zależy od tego co lekarz chce uzyskac, czyli co leczy - wywnioskowałam,że problemem jest brak miesiączek?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 19:59   #3
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Luteina plus duphaston

Woooooooooooooooooow jesteś niesamowita,przeczytałam odpowiedzi w obydwu wątkach i baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo Ci dziękuję: *Pozdrawiam
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.