Nowy etap, koniec studiów, wiele ścieżek - co wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-03, 16:24   #1
Nanak9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 13

Nowy etap, koniec studiów, wiele ścieżek - co wybrać?


Hej dziewczyny.
Od kilku miesięcy męczy mnie właściwie moje życie. Nie wiem co dalej ze sobą robić. Znalazłam się w punkcie, gdzie mój zapał, moje ambicje biją się z możliwościami i chęciami.
Naprawdę już nie wiem gdzie szukać porady, a porozmawiać z kimś na żywo się zwyczajnie wstydzę bo ten bełkot momentami brzmi bez sensu, a mimo to te myśli doprowadzają mnie czasem do łez.

Zacznę od początku. Jestem na ostatnim roku studiów magisterskich. Kończę architekturę krajobrazu. Dodatkowo dokształcam się w grafice komputerowej, bo to zawsze jakoś mnie otaczało, interesowało no i też wiąże się z moim kierunkiem.
Studia zbliżają się ku końcowi, a ja nie wiem co dalej. Nie widzę się w zawodzie architekta krajobrazu, nie jest to chyba coś, co mogłabym robić przez całe życie.
Złapałam się więc tej grafiki, w której idzie mi naprawdę dobrze. Niestety już teraz wiem (po rozmowach z ludźmi, którzy w tym siedzą i mają kontakty), że pracy i to do tego dobrze płatnej łatwo nie znajdę, a moim mieście to już na pewno nie ma na to szans. To samo zresztą tyczy się architektury kraj.
To wszystko mnie zniechęca do dalszego rozwoju. Pragnę odnaleźć coś, przez co nie będę martwić się o jutro. Gdzie nie będę się zamartwiać czy np. dostanę jakieś zlecenie i będę miała za co przeżyć kolejny miesiąc. Zaczynam się łapać myśli, że tak właściwie nie mam nic.
Był też czas, że wykonywałam paznokcie. Wszyscy tłumem uderzali na moje zdobienia, bo nie powiem - wychodziło mi to. Potrafiłam zmalować cuda na paznokciach. Traktowałam to jednak tylko jako dodatkowy zarobek.
Jestem artystyczną duszą. Uwielbiam siedzieć godzinami nad kartką, ekranem czy też wzornikiem do paznokci.
Jednak mam ciągłe wrażenie, że mogłabym więcej, że jest jakaś droga, której jeszcze nie odkryłam, która mi przyniesie szczęście i satysfakcję. Chcę zajmować się czymś, co przyniesie mi dumę.
Teraz więc przez takie ciągłe myślenie o tej wspaniałej przyszłości jaką mogłabym mieć, mam kiepską teraźniejszość, ciągle pochłoniętą rozmyśleniami i zamartwianiem się.
Boję się obrać tę konkretną drogę i stoję w miejscu.

Może któraś z Was była, bądź jest w podobnej sytuacji i doradzi, lub chociaż wesprze w tym moim marudzeniu .

Wiem, że nie wszystko mogłam napisać, a o innych rzeczach napisałam za dużo, więc jeśli coś nie trzyma się kupy - pytajcie
Nanak9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 03:42   #2
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Nowy etap, koniec studiów, wiele ścieżek - co wybrać?

Znam sporo grafików, 2d jak i 3d, generalnie nie maja problemu ani z pracą ani zarobkami. Może jacys zazdrosni ludzie ci wkrecaja, ze nie ma pracy w grafice, zebys ich nie wygryzla? Wejdz sobie na pierwsza lepsza grupe na fejsie z ofertami dla grafików.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 21:18   #3
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Nowy etap, koniec studiów, wiele ścieżek - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez Nanak9 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Od kilku miesięcy męczy mnie właściwie moje życie. Nie wiem co dalej ze sobą robić. Znalazłam się w punkcie, gdzie mój zapał, moje ambicje biją się z możliwościami i chęciami.
Naprawdę już nie wiem gdzie szukać porady, a porozmawiać z kimś na żywo się zwyczajnie wstydzę bo ten bełkot momentami brzmi bez sensu, a mimo to te myśli doprowadzają mnie czasem do łez.

Zacznę od początku. Jestem na ostatnim roku studiów magisterskich. Kończę architekturę krajobrazu. Dodatkowo dokształcam się w grafice komputerowej, bo to zawsze jakoś mnie otaczało, interesowało no i też wiąże się z moim kierunkiem.
Studia zbliżają się ku końcowi, a ja nie wiem co dalej. Nie widzę się w zawodzie architekta krajobrazu, nie jest to chyba coś, co mogłabym robić przez całe życie.
Złapałam się więc tej grafiki, w której idzie mi naprawdę dobrze. Niestety już teraz wiem (po rozmowach z ludźmi, którzy w tym siedzą i mają kontakty), że pracy i to do tego dobrze płatnej łatwo nie znajdę, a moim mieście to już na pewno nie ma na to szans. To samo zresztą tyczy się architektury kraj.
To wszystko mnie zniechęca do dalszego rozwoju. Pragnę odnaleźć coś, przez co nie będę martwić się o jutro. Gdzie nie będę się zamartwiać czy np. dostanę jakieś zlecenie i będę miała za co przeżyć kolejny miesiąc. Zaczynam się łapać myśli, że tak właściwie nie mam nic.
Był też czas, że wykonywałam paznokcie. Wszyscy tłumem uderzali na moje zdobienia, bo nie powiem - wychodziło mi to. Potrafiłam zmalować cuda na paznokciach. Traktowałam to jednak tylko jako dodatkowy zarobek.
Jestem artystyczną duszą. Uwielbiam siedzieć godzinami nad kartką, ekranem czy też wzornikiem do paznokci.
Jednak mam ciągłe wrażenie, że mogłabym więcej, że jest jakaś droga, której jeszcze nie odkryłam, która mi przyniesie szczęście i satysfakcję. Chcę zajmować się czymś, co przyniesie mi dumę.
Teraz więc przez takie ciągłe myślenie o tej wspaniałej przyszłości jaką mogłabym mieć, mam kiepską teraźniejszość, ciągle pochłoniętą rozmyśleniami i zamartwianiem się.
Boję się obrać tę konkretną drogę i stoję w miejscu.

Może któraś z Was była, bądź jest w podobnej sytuacji i doradzi, lub chociaż wesprze w tym moim marudzeniu .

Wiem, że nie wszystko mogłam napisać, a o innych rzeczach napisałam za dużo, więc jeśli coś nie trzyma się kupy - pytajcie
Jakie programy i w jakim stopniu obsługujesz? Co w nich potrafisz zrobić? Chciałabyś zajmować się grafiką 2d czy 3d? Kończysz architekrurę krajobrazu więc pewnie dobrze sobie radzisz z autocadem - może poszukać pracy w tym kierunku?

Może Twoi znajomi rzeczywiście celowo wprowadzają Cie w błąd bo również znam trochę grafików/projektantów pracujących głównie w corelu i photoshopie czyli żadne szczególne wymagania i większość pracę lepszą lub gorszą ma. Ale znam też ludzi którzy skończyli studia projektowe a na zadaniu testowym przy rekrutacji do pracy wyłożyli się na czymś w stylu zaokrąglenie pojedynczego narożnika w corelu i potem narzekają jak to trudno prace w zawodzie znaleźć.
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 22:15   #4
Nanak9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 13
Dot.: Nowy etap, koniec studiów, wiele ścieżek - co wybrać?

[1=b937e0c478c7f0bdd9edd1f 55f22ced0e16f646d;8113714 6]Jakie programy i w jakim stopniu obsługujesz? Co w nich potrafisz zrobić? Chciałabyś zajmować się grafiką 2d czy 3d? Kończysz architekrurę krajobrazu więc pewnie dobrze sobie radzisz z autocadem - może poszukać pracy w tym kierunku?

Może Twoi znajomi rzeczywiście celowo wprowadzają Cie w błąd bo również znam trochę grafików/projektantów pracujących głównie w corelu i photoshopie czyli żadne szczególne wymagania i większość pracę lepszą lub gorszą ma. Ale znam też ludzi którzy skończyli studia projektowe a na zadaniu testowym przy rekrutacji do pracy wyłożyli się na czymś w stylu zaokrąglenie pojedynczego narożnika w corelu i potem narzekają jak to trudno prace w zawodzie znaleźć.[/QUOTE]


Z photoshopem jestem myślę na zaawansowanym poziomie. Illustratora oraz InDesign się uczę, a teraz zaczęłam również zabawę z Blenderem w 3d i chcę się bardziej nakierować na tę drogę. Poza tym SketchUp i AutoCad na takim średnio-dobrym (?) poziomie.
Nanak9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 11:09   #5
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Nowy etap, koniec studiów, wiele ścieżek - co wybrać?

Cytat:
Napisane przez Nanak9 Pokaż wiadomość
Z photoshopem jestem myślę na zaawansowanym poziomie. Illustratora oraz InDesign się uczę, a teraz zaczęłam również zabawę z Blenderem w 3d i chcę się bardziej nakierować na tę drogę. Poza tym SketchUp i AutoCad na takim średnio-dobrym (?) poziomie.
Mogę Ci podesłać coś nt. Blendera na privie, zeby nie było ze spam, jeśli chcesz
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 13:17   #6
majjkaMy
Przyczajenie
 
Avatar majjkaMy
 
Zarejestrowany: 2018-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
Dot.: Nowy etap, koniec studiów, wiele ścieżek - co wybrać?

Prawda jest taka, że nie odkryjesz drogi dla siebie jeśli nie będziesz próbowała nowych rzeczy. Poszłaś na studia i okazało sie, że to nie jest to? Trudno, wiesz już czego nie chcesz robić . Na Twoim miejscu rozwijałabym się w kierunku grafiki. Prawie nigdzie nie jest tak, że skończysz kursy i hop już jest dobrze płatna praca. Do każdego zawodu trzeba cierpliwości. Zanim dostaniesz naprawdę dobrze płatną pracę może minąć nawet kilka lat, ale warto zbierać doswiadczenie. Na pewno nie rezygnuj z jakichkolwiek zajęć, rób to co robisz dalej i próbuj nowych rzeczy
__________________
Im jaśniej człowiek płonął za życia, tym mocniej jego gwiazda świeci w ciemności.
George R.R. MartinGra o tron
majjkaMy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 17:15   #7
nati026
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Nowy etap, koniec studiów, wiele ścieżek - co wybrać?

Witam, doskonale Panią rozumiem uczestniczę w projekcie "Tylko dla kobiet", który myślę byłby idealny dla Pani do projektu zakwalifikować mogą się osoby kreatywne o artystycznej duszy i osoby pomysłowe Chętnie wyjaśnię szczegóły
zapraszam XXX

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-06-26 o 17:56 Powód: dane kontaktowe
nati026 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-11, 14:20   #8
monikasieren
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 49
Dot.: Nowy etap, koniec studiów, wiele ścieżek - co wybrać?

Dziękuję, zaraz postaram sie naprawić!!
monikasieren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 19:48   #9
monikasieren
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 49
Dot.: Nowy etap, koniec studiów, wiele ścieżek - co wybrać?

Kochana, znikają te które się powtarzają, czyli możesz mieć tylko jedną jedynkę, dwójkę itp
monikasieren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 12:56   #10
Kata_leja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 32
Dot.: Nowy etap, koniec studiów, wiele ścieżek - co wybrać?

Od czegoś trzeba zacząć - poszukaj pracy w zawodzie grafika, tam zaczniesz się uczyć nowych rzeczy potem może zainspirujesz się jakaś specjalnością w tej dziedzinie !
Kata_leja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 12:18   #11
Mishink
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Nowy etap, koniec studiów, wiele ścieżek - co wybrać?

Przecież zawód grafika można z powodzeniem wykonywać zdalnie. Jest to jeden z najlepszych zawodów moim zdaniem, ważne są chęci i umiejętności.

Mishink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-04 12:18:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.