Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-19, 17:07   #4861
misiam8
Raczkowanie
 
Avatar misiam8
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: trochę tu trochę tam
Wiadomości: 139
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Okej, w takim razie biorę się do czytania lektury
misiam8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 10:10   #4862
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez shizia Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!

Mam bardzo jasna cere z rozowymi tonami (najlepszy odpowiednik - Revlon Colorstay 110 Ivory). Jest to cera problematyczna, mieszana (tlusta strefa T, suche skorki w roznych miejscach). Nie moge znalezc podkladu, ktory bylby wystarczajaco jasny i nie swiecil sie na zolto lub pomaranczowo. Musi tez byc dobry dla skory wrazliwej, problematycznej; zbyt ciezkie podklady mnie uczulaja.

Jakies rekomendacje? Z gory dziekuje
pharmaceris?

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Cytat:
Napisane przez misiam8 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,
Poszukuje idealnego podkładu na okres wiosna/lato.
Jak mogłabym opisać swoją cerę? Skłonna do zapychania, problem z zaskórnikami, trądzikiem grudkowym, cera wrażliwa z rozszerzonymi porami.

Nie potrzebuje silnego krycia, ale ujednolicenia, efektu zdrowej, promiennej cery.
Obecnie używałam podkładu Max Factor LF. Produkt oceniam na 4 ponieważ u mnie podkład był bardzo widoczny.
Dodam jeszcze, że próbowałam kremu BB skin79 i niestety nie byłam tym produktem oczarowana. Niewydajny, słabo ujednolicał. Szału nie było.
Polećcie jakiś dobry podkład dla posiadaczki bardzo jasnej cery.
Może jakiś inny BB Cream?
ja jestem bardzo zadowolona z garniera bb
a podkład który ujednolica i jest lekki moim zdaniem, silikonowy, to ten: Verona, Ingrid, Ideal Face (Luksusowy jedwabisty fluid z pompką) (mój hit - 50 osób)
u mnie max factor lf robił maskę, było go widać na twarzy a ingrid wtapia się w skórę
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 10:35   #4863
Nacia1807
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 24
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Mam do was ogromną prośbę o pomoc . Szukam lekkiego podkładu lub lepiej kremu BB o jasno porcelanowym odcieniu. Mam bardzo jasną karnację i kremy i podkłady dostępne na rynku nawet te najjaśniejsze są dla mnie za ciemne i nie wiem już co zrobić. Obecnie mam Krem BB firmy Avon najjaśniejszy odcień i jest tez troszkę za ciemny. Podacie mi nazwy, firmy itp. tego typu rzeczy ? I jeszcze jedno... czym najlepiej nakłada się podkład ? Bardzo proszę o pomoc
Nacia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 11:55   #4864
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Nacia1807 Pokaż wiadomość
Mam do was ogromną prośbę o pomoc . Szukam lekkiego podkładu lub lepiej kremu BB o jasno porcelanowym odcieniu. Mam bardzo jasną karnację i kremy i podkłady dostępne na rynku nawet te najjaśniejsze są dla mnie za ciemne i nie wiem już co zrobić. Obecnie mam Krem BB firmy Avon najjaśniejszy odcień i jest tez troszkę za ciemny. Podacie mi nazwy, firmy itp. tego typu rzeczy ? I jeszcze jedno... czym najlepiej nakłada się podkład ? Bardzo proszę o pomoc
....
w dziale :Pytania do Wizażystki, są conajmniej 3 wątki o podkładach dla bledziochów oraz dotyczące bbkremów...tam dowiesz się wiecej i dokładniej.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 14:30   #4865
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
w dziale :Pytania do Wizażystki, są conajmniej 3 wątki o podkładach dla bledziochów oraz dotyczące bbkremów...tam dowiesz się wiecej i dokładniej.
dark01 widzę robisz tu porządki z dziewczynami i pytaniami
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 14:40   #4866
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
dark01 widzę robisz tu porządki z dziewczynami i pytaniami
.......
bo: się robi śmietnik
ponad to: tamte wątki są konkretnie odpowiedzią na zadane pytania
jak również: to jest wiedza już napisana przez kogos kto chciał pomóc i trzeba ją wykorzystać najpierw,ewentualnie potem dopytać.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 16:31   #4867
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
ja to niezmiennie kocham nadal EL.Double Wear Light<wersja w tubce> dotąd nie znalazłam godnego zastępcy,nie mówiąc juz o tym,żeby tak nie darło po kieszeni.Hmm..testowałam też Clinique:Anti blemish i Redness Solution,oba zrobiły na mnie baaardzo dobre wrażenie,tylko,że mnie uczuliły jak wszystkie inne podkłady Clinique....ale wyglądały oba zadziwiająco dobrze.
Czy mogłabyś mi powiedzieć różnice między tymi podkładami Clinique, które Ci pasowały, a DW EL light? pomijam kwestię oczywiście uczulenia. Ale czym się różnią na plus i na minus? Będę bardzo wdzięczna


Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
savon świetny wybór! moim zdaniem Cetaphil nawilża mocno srednio,wręcz nie nawilża..pomyśl nad jakims serum nawilżającym dodatkowo. a z niezapychających oliwek doskonała jest Babydream z rossmana ale seria dla Mam(w rózowym opakowaniu)
A czym nawilżać cerę mieszaną? Potrzebuję czasem zmiany od tych kremów, które mam. Które polecasz? Pisałaś coś o kremie z apteki Dbam o zdrowie, dobrze kojarzę? czy on tylko do suchej skóry był? Bo nie pamiętam niestety nazwy ani firmy
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-20, 17:21   #4868
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś mi powiedzieć różnice między tymi podkładami Clinique, które Ci pasowały, a DW EL light? pomijam kwestię oczywiście uczulenia. Ale czym się różnią na plus i na minus? Będę bardzo wdzięczna

A czym nawilżać cerę mieszaną? Potrzebuję czasem zmiany od tych kremów, które mam. Które polecasz? Pisałaś coś o kremie z apteki Dbam o zdrowie, dobrze kojarzę? czy on tylko do suchej skóry był? Bo nie pamiętam niestety nazwy ani firmy
...
ojj nie pamiętam z jakiej co było apteki... z apteki jest na pewno Bepanthen krem...remedium nawilżająco-kojące własciwie przynosi ulge we wszystkim..i baaardzo dobrze trzyma sie na nim podkład w lecie w wyższych temperaturach.
Mam pewien żelazny zestaw kosmetyków które obecnie działaja na mnie dobrze i nie robią mi krzywdy....do czego to doszło żeby dobierać kosmetyki pod tym kątem...no ale cóż... starość nie radość.
Własciwie większość kremów i ser z Apisa,mleczno-miodowy,żurawinowy,Optima . Dermedic-seria oliwkowa i kawiorowa oraz ich serum hialuronowe.Orientana-kremo-galaretki
Fitomed-Tradycyjny krem nawilżający,Sylveco -Lekki krem brzozowy
Rosyjskie serum Babuszki Agafii do 35.......i to są produkty na bank nie uczulające mnie,nie zapychające...innych nie podaje bo są drogie a nie wiem czy az tak warte swojej ceny<to dla szczególnie zainteresowanych>
Dodatkowo w małych ilościach,pomieszana np z Bepanthenem oliwka Babydream fur MAMA z rossmana.
Pozwole sobie taz zauważyc,dla bojących sie olejków,że w Cetaphilu jest np. olej z makadami-wysoce zapychający,jak również gliceryna i tokopheryl-też statystyczne zapychacze,natomiast w C. w tubce jest dodatkowo masło shea...
....
co do podkładów nie jestem w stanie aż tak dokładnie Ci ich porównac,poniewaz cliniqua miałam w próbkach i musiałam odstawic po 2-3 uzyciach...ale obydwa wyglądały bardzo dobrze,satynowo,świeżo,ła dnie kryły,zmiekczały rysy
i nie miałam sie do czego przyczepić...może poza kolorami-ciezko mi cos dobrac kolorystycznie dla siebie. Ale skoro zrobiły na mnie wrażenie i pamiętam o nich do tej pory,zanczy,że sie wyrózniały na tle masy podkładów które testowałam.DW Light natomiast jest bardziej z kategorii matowej-zastygającej...ale w wersji delikatnej,nie tak tapeciarskiej jak ten pierwotny DW w butelce.no i kolo 01 jest w miare ok.
Optymalnie byłoby wziąć próbki z perfumerii lub je zamówic na All. i spróbowac.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-03-20 o 17:54
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 17:38   #4869
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

A ja do suchej i wrażliwej skóry kupiłam sobie w końcu Unifiance Satin Cream z La Roche Posay i jestem zadowolona. Krycie raczej mniej niż średnie, można drugi raz nałożyć i wzmocnić krycie, nie robi sie tapeta. Nie piecze ani nic, co jest najważniejsze w przypadku mojej skóry. Vichy Aera Teint nie sprawdziło mi się do końca, tzn. krycie ma chyba lepsze niż Unifiance, ale widać go na twarzy. Nie uczula, nawilża, ale go widac, może nie lubi sie z moim kremem, nie wiem.
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 22:26   #4870
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Darko, z przyjemnością przeczytałam Twoją wypowiedź, takie info w pigułce Zresztą zawsze z zaciekawieniem czytam Twoje rady EL.Double Wear Light niestety widoczny na mojej twarzy, na szczęście nie uczula. chętnie wypróbuje podkłady Clinique.

Pozdrawiam
__________________
Życie bez glutenu.
Zapraszam: https://www.instagram.com/megip1/
Zapisz
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 05:45   #4871
misiam8
Raczkowanie
 
Avatar misiam8
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: trochę tu trochę tam
Wiadomości: 139
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

[/COLOR]

ja jestem bardzo zadowolona z garniera bb
a podkład który ujednolica i jest lekki moim zdaniem, silikonowy, to ten: Verona, Ingrid, Ideal Face (Luksusowy jedwabisty fluid z pompką) (mój hit - 50 osób)
u mnie max factor lf robił maskę, było go widać na twarzy a ingrid wtapia się w skórę[/QUOTE]

hm...zaciekawiłaś mnie tym podkładem bardzo. tym bardziej, że cena atrakcyjna bardzo. Zastanawiam się też nad bourjois healthy mix. Poczytam jeszcze o tym ingrid i zadecyduje. Dziękuję za odpowiedź.
misiam8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-22, 02:19   #4872
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...

Pozwole sobie taz zauważyc,dla bojących sie olejków,że w Cetaphilu jest np. olej z makadami-wysoce zapychający,jak również gliceryna i tokopheryl-też statystyczne zapychacze,natomiast w C. w tubce jest dodatkowo masło shea...
....
co do podkładów nie jestem w stanie aż tak dokładnie Ci ich porównac,poniewaz cliniqua miałam w próbkach i musiałam odstawic po 2-3 uzyciach...ale obydwa wyglądały bardzo dobrze,satynowo,świeżo,ła dnie kryły,zmiekczały rysy
i nie miałam sie do czego przyczepić...może poza kolorami-ciezko mi cos dobrac kolorystycznie dla siebie. Ale skoro zrobiły na mnie wrażenie i pamiętam o nich do tej pory,zanczy,że sie wyrózniały na tle masy podkładów które testowałam.DW Light natomiast jest bardziej z kategorii matowej-zastygającej...ale w wersji delikatnej,nie tak tapeciarskiej jak ten pierwotny DW w butelce.no i kolo 01 jest w miare ok.
Optymalnie byłoby wziąć próbki z perfumerii lub je zamówic na All. i spróbowac.
-zastanawia mnie dlaczego tak wiele podkladow dostepnych na rynku wyostrza az tak rysy twarzy.. naprawde a robia to sukcesywnie

darko1 a ktory krem z wit "c" polecisz dla skory bardzo wrazliwej? najlepiej jakis z apteki

Jeski chodzi o podklady kryjace to maja zakryc ,niestety w moim przypadku te kryjace typu DW jeszcze bardziej uwydacznaija moje niedoskonalosci ,pory,nierownosci,dziurki ,linie,zmarszczki mimiczne ....wbijaja sie w nie i uwydaczniaja bardziej je, niz sa bez podkladu... to jakies bledne kolo z tymi kryjacymi podkladami...ale chcialoby sie miec niewidoczne niedoskonalosci i co tu robic tak zle i tak nie dobrze ,jeszcze do tego moja skora w prawie kazdym podkladzie wyglada szarawo niezbyt zdrowo..(dbam o skore nawilzam,robie peelingi)

Slyszalyscie o nowym kremie BB Bioderma SENSIBIO AR (krem bb dla skory wrazliwej problematycznej ,naczynkowej) i Bioderma Sensibio kompakt AR ?BIODERMA SENSIBIO AR Compact SPF 30 Podkład do skóry naczynkowej
OPIS:Zapobiega pojawianiu się zaczerwienienia i zmniejsza jego intensywność
opatentowany kompleks Rosactiv&reg;, który bezpośrednio oddziałuje na główny czynnik odpowiedzialny za zaczerwienienie skóry

• Chroni przed promieniami UV
SPF 30/ UVA 16

• Ma natychmiastowe działanie łagodząces
enoxolon, alantoina, olej kanola

• Wyrównuje koloryt cery, maskuje wypryski

• Innowacyjna, lekka i łatwa w aplikacji formuła, wygładza skórę i pozostawia na niej pudrowe wykończenie
Wskazania

• Codzienna pielęgnacja łagodząca dla skóry wrażliwej i reaktywnej
z problemami naczynkowymi
• Przejściowe zaczerwienienie twarzy (połączone z uczuciem gorąca)
• Trwałe zaczerwienienie skóry twarzy (erytroza, kuperoza, trądzik różowaty)

Edytowane przez motylemJestemm
Czas edycji: 2013-03-22 o 02:47
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 21:32   #4873
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

darko1 a ktory krem z wit "c" polecisz dla skory bardzo wrazliwej? najlepiej jakis z apteki
....
niestety nie doradzę,bo nie używam takich,nawet apteczne kremy mi nie bardzo służą...ja robię sobie kuracje co jakis czas serum z vit c z Biochemii Urody pół na pół z żelem hialuronowym.

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

[QUOTE=megan_77;39889506]Darko, z przyjemnością przeczytałam Twoją wypowiedź, takie info w pigułce Zresztą zawsze z zaciekawieniem czytam Twoje rady EL.Double Wear Light niestety widoczny na mojej twarzy, na szczęście nie uczula. chętnie wypróbuje podkłady Clinique[B].
......
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 17:47   #4874
anna87ak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 44
Dot.: Podkład kryjąco matujący

Jeżeli chodzi o podkłady to również stosuje kremy bb Świetnie się u mnie sprawdzają. Ładnie kryją niedoskonałości, naczynka i inne przebarwienia. Nie tworzą przy tym efektu ciężkiego, siemnego makijażu (efekt maski). Używałam Lioele Dollish Veil Vita o którym była już mowa i również bardzo polecam jako uniwersalny krem bb do każdego rodzaju skóry. Ja nie mam skóry naczynkowej tylko raczej mieszaną i ten produkt również dobrze sie sprawdzał na mojej cerze
anna87ak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 00:02   #4875
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Podkład kryjąco matujący

Cytat:
Napisane przez anna87ak Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o podkłady to również stosuje kremy bb Świetnie się u mnie sprawdzają. Ładnie kryją niedoskonałości, naczynka i inne przebarwienia. Nie tworzą przy tym efektu ciężkiego, siemnego makijażu (efekt maski). Używałam Lioele Dollish Veil Vita o którym była już mowa i również bardzo polecam jako uniwersalny krem bb do każdego rodzaju skóry. Ja nie mam skóry naczynkowej tylko raczej mieszaną i ten produkt również dobrze sie sprawdzał na mojej cerze
nie wiem ja jakos strasznie zrazilam sie do kremow bb po MISSHY PC (czerwonej) jak nalozylam ja na twarz nie dosc ,ze skora wygladala zbyt szaro...to blask niezdrowy ten krem dawal,skora wygladala jak chora... nie kryl prawie nic ,zadnych zaczerwienien to po 10 minutach musialam go zmyc moja skora tego nie wytrzymywala dusila sie pod nim niesamowicie,jak jeszcze pod zadnym z podkladow... a stosowalam bardzo duzo podkladow
Ale teraz BIODERMA wypuscila nowosc na rynek KREM BIODERMA Sensibio BB AR dla cery naczynkowej ,podobno kryjacy naczynka,zaczerwieniania nie duszacy skory

DZIEWCZYNKI a moe znacie jakis podklad ktory zakryl by dziurki potradzikowe na policzkach ? bo niestety wiekszosc podkladow jeszcze bardziej je uwydatnia,niz sa w rzeczywistosci..

Edytowane przez motylemJestemm
Czas edycji: 2013-03-26 o 00:06
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 08:56   #4876
monia875
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Witam, proszę o poradę na temat fluidu. Poszukuję do swojej cery mieszanej, - często świeci mi się czoło, mam drobne blizny po "niespodziankach", fluidu kryjącego i matującego, ale jednak najbardziej zależy mi żeby dobrze krył. Czy mogę prosić o jakieś wskazówki, ewentualnie podpowiedzi z jakich firm są dobre fluidy. Zależy mi także, żeby nie zapychał, by nie wyskoczyły nowe "niespodzianki". Z góry dziękuję
monia875 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 09:14   #4877
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez monia875 Pokaż wiadomość
Witam, proszę o poradę na temat fluidu. Poszukuję do swojej cery mieszanej, - często świeci mi się czoło, mam drobne blizny po "niespodziankach", fluidu kryjącego i matującego, ale jednak najbardziej zależy mi żeby dobrze krył. Czy mogę prosić o jakieś wskazówki, ewentualnie podpowiedzi z jakich firm są dobre fluidy. Zależy mi także, żeby nie zapychał, by nie wyskoczyły nowe "niespodzianki". Z góry dziękuję
....
Proszę poczytać ten wątek,80 procent Dziewczyn piszących tutaj ma identyczny problem,padło tu wiele podpowiedzi już.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 18:39   #4878
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Poszukuję podkładu BARDZO JASNEGO, neutralnego (ewentualnie takiego, który nie będzie ciemniał). Dotychczas jedynie dobrze dobranym kolorystycznie podkładem był najjaśniejszy lumene i bell porcelain, wszystkie "najjaśniejsze" rimmele, burżuje, maybeline itd. były za ciemne. Natural fairest z minerałów AM w momencie nakładania go jest idealny ale dosłownie w kilka minut okropnie ciemnieje.

Mam cerę tłustą, mimo to czasem na nosie mam suche skórki. Do tego wszystkiego jest trądzik.

Poszukuje podkładu :
lekkiego,
w miarę kryjącego,
wyrównującego koloryt,
matującego
który nie będzie zapychał (po 'naturalnym' AM mam wielkie gule na brodzie... )
nie może robić maski

Możecie coś polecić?
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:29   #4879
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
Poszukuję podkładu BARDZO JASNEGO, neutralnego (ewentualnie takiego, który nie będzie ciemniał). Dotychczas jedynie dobrze dobranym kolorystycznie podkładem był najjaśniejszy lumene i bell porcelain, wszystkie "najjaśniejsze" rimmele, burżuje, maybeline itd. były za ciemne. Natural fairest z minerałów AM w momencie nakładania go jest idealny ale dosłownie w kilka minut okropnie ciemnieje.

Mam cerę tłustą, mimo to czasem na nosie mam suche skórki. Do tego wszystkiego jest trądzik.

Poszukuje podkładu :
lekkiego,
w miarę kryjącego,
wyrównującego koloryt,
matującego
który nie będzie zapychał (po 'naturalnym' AM mam wielkie gule na brodzie... )
nie może robić maski

Możecie coś polecić?
Poszukaj wątku o jasnych podkładach. Tam dowiesz się wszystkiego.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-27, 07:13   #4880
misiam8
Raczkowanie
 
Avatar misiam8
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: trochę tu trochę tam
Wiadomości: 139
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Za namową jednej z wizażanek zamówiłam podkład Verona, Ingrid Ideal Face.
Czekam niecierpliwie na przesyłkę, żeby przetestować
misiam8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 22:49   #4881
Kasiek _ 86
Przyczajenie
 
Avatar Kasiek _ 86
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: ciechanów
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

witam wszystkie kobiety od dawna zaglądam na wizaz.pl i czytam różne wątki. postanowiłam się wreszcie zarejestrować i podzielić swoimi doświadczeniami.
z góry przepraszam że się trochę rozpiszę otóż mam 26 lat i od jakichś 13 lat walczę z trądzikiem i cerą mieszaną. wiecznie mam syfy (już inaczej tego nie umiem nazwać, bo moja cierpliwość dawno się wyczerpała), czarne wągry na nosie, wokół niego, na brodzie, wokół ust (prawdziwa masakra); a do tego świecę się, a jak przejadę palcem po czole to tak jakbym miała na twarzy kujawski
jakiś czas temu trafiłam na stronę gdzie jest dokładny przepis pielęgnacji tłustej cery. wreszcie zrozumiałam, że im bardziej ją dezynfekowałam i próbowałam zmatowić, tym bardziej ją odwodniłam ( a ona przetłuszczając się broniła się przed wysuszeniem).
kilka tyg temu moja siostra była na wycieczce w Maroko i przywiozła mi olejek arganowy (eliksir na wszystko). poczytałam i zaczęłam stosować. po tyg moja cera zmieniła się nie do poznania. większość wągrów zniknęła, krostki też już mnie nie męczą i............. moja cera mniej się przetłuszcza mimo używania olejku na twarz jej stan nawilżenia tak bardzo się poprawił, że jestem w szoku. przez te lata robiłam makijaż od wielkiego święta ( tłumacząc sobie, że po co mi makijaż skoro i tak wyglądam tragicznie). od jakichś 3 tyg zaczęłam używać podkładu, który miałam w kosmetyczce (avon 24k). pierwszy raz w życiu wyglądałam bosko z makijażem, tak bardzo się sobie spodobałam że postanowiłam malować się codziennie. niestety, ten podkład strasznie wysuszył mi nos i jego okolice ( łuszczy mi się skóra). mimo codziennego stosowania olejku, miałam suche place na twarzy. na kilka dni przestałam robić makijaż i znowu było super. następnie przez kolejne 3 dni wróciłam do podkładu i znowu to samo
muszę jutro przejść się do drogerii po jakieś próbki i poszukać czegoś dla siebie co ukryje mi drobne niedoskonałości, ale też nie wysuszy skóry.
chciałabym znaleźć coś co pozwoli mi na codzienny makijaż i cieszenie się ładnym obliczem w lustrze
jak znajdę taki produkt to podzielę się opinią póki co szczerze polecam olejek arganowy
pozdrawiam
Kasiek _ 86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 15:57   #4882
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

czasami mam wrazenie ze niektorzy oczekuja cudow! podklad nigdy nie bedzie w stanie ukryc wszystkiego! a tym bardziej nas z czegos wyleczyc. po co maskowac blizny po tradziku jak mozna sie ich pozbyc? dziur tez nam nie przykryje, podklad to nie szpachla.
boze, ja sie ciesze jak moja twarz poprostu wyglada naturalnie, matuje sie pudrem a szarosc twarzy likwiduje bronzerem, zmeczenie korektorem rozswietlajacym, jak mnie wysusza to jako baze stosuje krem nawilzajacy.

moze zanim szukac tynku ktory ma cala nasza twarz zakryc warto sue udac do kosmetyczki i "naprawic" twarz.

__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 16:50   #4883
eveliska
Raczkowanie
 
Avatar eveliska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 113
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
czasami mam wrazenie ze niektorzy oczekuja cudow! podklad nigdy nie bedzie w stanie ukryc wszystkiego! a tym bardziej nas z czegos wyleczyc. po co maskowac blizny po tradziku jak mozna sie ich pozbyc? dziur tez nam nie przykryje, podklad to nie szpachla.
boze, ja sie ciesze jak moja twarz poprostu wyglada naturalnie, matuje sie pudrem a szarosc twarzy likwiduje bronzerem, zmeczenie korektorem rozswietlajacym, jak mnie wysusza to jako baze stosuje krem nawilzajacy.

moze zanim szukac tynku ktory ma cala nasza twarz zakryc warto sue udac do kosmetyczki i "naprawic" twarz.

1. Zlikwidowanie poważnych blizn kosztuje.
2. Wizyty u kosmetyczki nie rozwiążą przyczyny problemu jeśli ktoś ma wciąż aktywne zmiany trądzikowe.
3. Wizyty u dermatologa dla niektórych też okazują się bezowocne.

A przecież każda kobieta chce łanie wyglądać. To oczywiste, że szukamy podkładów "idealnych". Warto mieć jednak świadomość, że takich nie ma. Należy skupić się raczej na swoim jednym problemie i dobierać podkład, który sobie z nim poradzi. Nie ma kosmetyku, który da radę ze wszystkimi Naszymi bolączkami. Mówię oczywiście o osobach, które mają naprawdę poważne problemy z twarzą.

Po co maskować blizny po trądziku? A chociażby po to żeby uniknąć głupich spojrzeń ludzi na ulicy, komentarzy itp. Nie zawsze takie blizny da się usunąć. Dla niektórych mocny make up to jedyne wyjście. Trzeba umieć jednak go wykonać, aby uniknąć, jak to mówisz, efektu "szpachli", "tynku"...
__________________
http://eweliska.blogspot.com/ Blog o życiu, kosmetykach, korepetycjach z angielskiego, prawie, mojej chorobie, filmach, muzyce. Oto mój eweliśkowy świat!
eveliska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 18:22   #4884
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez eveliska Pokaż wiadomość
1. Zlikwidowanie poważnych blizn kosztuje.
2. Wizyty u kosmetyczki nie rozwiążą przyczyny problemu jeśli ktoś ma wciąż aktywne zmiany trądzikowe.
3. Wizyty u dermatologa dla niektórych też okazują się bezowocne.

A przecież każda kobieta chce łanie wyglądać. To oczywiste, że szukamy podkładów "idealnych". Warto mieć jednak świadomość, że takich nie ma. Należy skupić się raczej na swoim jednym problemie i dobierać podkład, który sobie z nim poradzi. Nie ma kosmetyku, który da radę ze wszystkimi Naszymi bolączkami. Mówię oczywiście o osobach, które mają naprawdę poważne problemy z twarzą.

Po co maskować blizny po trądziku? A chociażby po to żeby uniknąć głupich spojrzeń ludzi na ulicy, komentarzy itp. Nie zawsze takie blizny da się usunąć. Dla niektórych mocny make up to jedyne wyjście. Trzeba umieć jednak go wykonać, aby uniknąć, jak to mówisz, efektu "szpachli", "tynku"...

wogole mnie nie zrozumialas, napisalam posta do osob ktore ciagle pytaja o to samo i do tych co mysla ze podklad zrobi za nie wszystko, bo najlepiej wszystko zakryc.
sama tez tak myslalam ale sporo tanich kremow, dodmowych sposobow na poprawienie stanu skory. zlikwidowanie chociaz jednego problemu wiele daje. nikt za nas niczego nie zrobi zadna kosmetyczka i dermatolog jesli same nie bedziemy chcialy tego zrobic.
moze zamiast kupowac i testowac ciagle nowe podklady warto kupic sobie cos pielegnujacego.
wiem o czym mowie. szukalam jakis czas temu podkladu ktory ma mi wszystko zakryc. gdy pozbylam sie tradziku i blizn, mascia za 20 zl, to juz prawie nie mam wymagan do podkladu.

czesto czytam ten watek i naprawde ciezko sie go czyta.
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 20:38   #4885
eveliska
Raczkowanie
 
Avatar eveliska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 113
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
wogole mnie nie zrozumialas, napisalam posta do osob ktore ciagle pytaja o to samo i do tych co mysla ze podklad zrobi za nie wszystko, bo najlepiej wszystko zakryc.
sama tez tak myslalam ale sporo tanich kremow, dodmowych sposobow na poprawienie stanu skory. zlikwidowanie chociaz jednego problemu wiele daje. nikt za nas niczego nie zrobi zadna kosmetyczka i dermatolog jesli same nie bedziemy chcialy tego zrobic.
moze zamiast kupowac i testowac ciagle nowe podklady warto kupic sobie cos pielegnujacego.
wiem o czym mowie. szukalam jakis czas temu podkladu ktory ma mi wszystko zakryc. gdy pozbylam sie tradziku i blizn, mascia za 20 zl, to juz prawie nie mam wymagan do podkladu.

czesto czytam ten watek i naprawde ciezko sie go czyta.
To prawda - pytanie non stop o to samo jest błędnym kołem. Teraz rozumiem co miałaś na myśli

A mogę dopytać jaką maść stosowałaś na blizny?
__________________
http://eweliska.blogspot.com/ Blog o życiu, kosmetykach, korepetycjach z angielskiego, prawie, mojej chorobie, filmach, muzyce. Oto mój eweliśkowy świat!
eveliska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 22:58   #4886
marrgosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 170
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Hej.
Jako że właśnie rimmel wycofał mój podkład match perfection w żelu poszukuję zamiennika, który by podobnie sie sprawował na mojej twarzy.

Używałam koloru 103 true ivory i kolor tego podkładu był strzałem w dziesiatke. Po nałożeniu go na twarz nie było w ogóle widać, żebym na niej coś miała. Konsystencja, krycie, matowienie - po prostu ideał.
A tu taka niespodzianka z tym wycofaniem go z oferty. Wiem, że wiele dziewczyn go lubiło, więc nie rozumiem czemu zrezygnowano z niego.
Świetnie sie w nim czułam a moja cera nie nalezy do bezproblemowych
marrgosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 23:22   #4887
panchrabia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Proponuję domestos z wodą. Pomaga.
panchrabia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 23:38   #4888
marrgosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 170
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez panchrabia Pokaż wiadomość
Proponuję domestos z wodą. Pomaga.
A ja proponuję psychologa, bo coś chyba z główką nie tak...
marrgosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-30, 01:32   #4889
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
ojj nie pamiętam z jakiej co było apteki... z apteki jest na pewno Bepanthen krem...remedium nawilżająco-kojące własciwie przynosi ulge we wszystkim..i baaardzo dobrze trzyma sie na nim podkład w lecie w wyższych temperaturach.
Mam pewien żelazny zestaw kosmetyków które obecnie działaja na mnie dobrze i nie robią mi krzywdy....do czego to doszło żeby dobierać kosmetyki pod tym kątem...no ale cóż... starość nie radość.
Własciwie większość kremów i ser z Apisa,mleczno-miodowy,żurawinowy,Optima . Dermedic-seria oliwkowa i kawiorowa oraz ich serum hialuronowe.Orientana-kremo-galaretki
Fitomed-Tradycyjny krem nawilżający,Sylveco -Lekki krem brzozowy
Rosyjskie serum Babuszki Agafii do 35.......i to są produkty na bank nie uczulające mnie,nie zapychające...innych nie podaje bo są drogie a nie wiem czy az tak warte swojej ceny<to dla szczególnie zainteresowanych>
Dodatkowo w małych ilościach,pomieszana np z Bepanthenem oliwka Babydream fur MAMA z rossmana.
Pozwole sobie taz zauważyc,dla bojących sie olejków,że w Cetaphilu jest np. olej z makadami-wysoce zapychający,jak również gliceryna i tokopheryl-też statystyczne zapychacze,natomiast w C. w tubce jest dodatkowo masło shea...
....
co do podkładów nie jestem w stanie aż tak dokładnie Ci ich porównac,poniewaz cliniqua miałam w próbkach i musiałam odstawic po 2-3 uzyciach...ale obydwa wyglądały bardzo dobrze,satynowo,świeżo,ła dnie kryły,zmiekczały rysy
i nie miałam sie do czego przyczepić...może poza kolorami-ciezko mi cos dobrac kolorystycznie dla siebie. Ale skoro zrobiły na mnie wrażenie i pamiętam o nich do tej pory,zanczy,że sie wyrózniały na tle masy podkładów które testowałam.DW Light natomiast jest bardziej z kategorii matowej-zastygającej...ale w wersji delikatnej,nie tak tapeciarskiej jak ten pierwotny DW w butelce.no i kolo 01 jest w miare ok.
Optymalnie byłoby wziąć próbki z perfumerii lub je zamówic na All. i spróbowac.
Dziękuję! o Apisa z żurawiną mi chodziło!, już sobie zamówiłam
Ja używam głównie z BU i sprawdzonych innych też z racji wieku, ale zawsze jestem ciekawa innych od osób, które się znają i choćby z ciekawości korci mnie żeby spróbować ot natura kobieca
Zapisałam sobie też pozostałe i chętnie wypróbuję

I dziękuję za porównanie podkładów. Używam minerałów na zmianę z poleconym mi właśnie tu EL DW light i spytałam też z ciekawości
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-30, 02:32   #4890
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez eveliska Pokaż wiadomość
1.

Po co maskować blizny po trądziku? A chociażby po to żeby uniknąć głupich spojrzeń ludzi na ulicy, komentarzy itp. Nie zawsze takie blizny da się usunąć. Dla niektórych mocny make up to jedyne wyjście. Trzeba umieć jednak go wykonać, aby uniknąć, jak to mówisz, efektu "szpachli", "tynku"...

dokladnie... czesto widac na ulicy dziewczyn ektora ma zle dobrany podklad ,a moze jej nikt nie doradzil i mylsi ze ja tak robi to jest dobrze...a chcialaby zakryc te swoje bolaczki trzeba czasami potrafic zrozumiec innych,wstawic sie w sytuacje osoby ,dlaczego tak postepuje jak postepuje.. nic nie dzieje sie bez przyczyny..
a ludzie potafia byc podli,zlosliwi....przygla dac sie,smiac z czlowieka ...ciekawe jakby ich spotkal taki problem ze skora jakby sie czuli. dopoki ktos nie mial powaznych problemow e skora to nie zrozumie tego i nie mam tu na mysli 3 pryszcze na krzyz,czy 3 blizny...

jesli chodzi o blizny potradzikowe,dziurki to nie da sie tego tak latwo usunac.. ja probowalam laserem ,niestety nie usuanal mi ich..
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.