Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-27, 19:52   #3031
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Annayake Soin exact
ingredients:aqua,hydrogen ated polyisobutene,butylene glycol,stearyl heptanoate,mineral oil,propylene glycol,phenoxyethanol,par fum,niacinamide,faex,pant henol,c13-14 isoparaffin,polysilicone-3,triethanolamine,methylp araben,aesculus hippocastanum,acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer,retinyl palmitate,tocopheryl acetate,ammonium glycyrrhizate,sodium polyacrylate,polyacrylami de,polysorbate 85,propylparaben,zinc gluconate,caffeine,pyrus cydonia,rosa multiflora,thenol methionate,saponaria officinalis,aloe barbadensis,peg-35 castor oil,bioti,glycyrrhiza glabra,salvia officinalis.

Annayake Fluide Preparateur
ingred.:aqua,alc.denat,pp g-26-buteth-26,peg-40 hydrogenated castor oil,propylene glycol,butylene glycol,polysilicone-3,niacinamide,methylparab en,faex(yeast extr.),aesculus hippocastanum seed extr.,phenoxyethanol,pant henol,sodium citrate,parfum,ammonium glycyrrhiazate,peg-75,tocopheryl acetate,retinyl palmitete,allantoin,zinc gluconate,tetrasodium edta,glycine,caffeine,the noyl methionate,saponaria officinalis extr., aloe barb.extr,peg-35 castor oil,butylparaben,rosa multiflora fruit extr.,ethylparaben,glycyr rhiza glabra extr.,salvia officinalis extr.,crataegus oxyacantha extr.,propylparaben,bioti n,pyrus cydonia seed extr.,sodium methylparaben,hydroxyisoh eksyl 3cyclohexene carboxaldehyde,alpha-isomethyl ionone,linalool,citronell ol,butylphenyl methylpropional

Produkty zalecane sa do używania w duecie,rzeczywiście daja lepszy efekt .Na razie jestem bardzo zadowolona,oceny na KWC ma swietne,jednak martwi mnie troche ta chemia w skladzie :/ Poradźcie !
evee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 22:21   #3032
konstrukt
Raczkowanie
 
Avatar konstrukt
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 81
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Gosh, X-Ceptional Wear Make-up


Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, CI 77891, Glycerin, Nylon-1,2, Polyglyceryl-4-Isostearate, CI 1-12 Isoparaffin, Trimethylsiloxysilicate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Diethylhexyl Adipate, Titanium Dioxide, Dimethicone, Phenoxyethanol, Magnesium Sulfate, CI 77492, Hydroxyethylcellulose, Synthetic Beeswax, Tocopheryl Acetate, Disteardimonium Hectorite, Dimethiconol, Alumina, CI 77491, Methylparaben, Talc, CI 77499, Alcohol Denat., Simethicone, Benzoic Acid, Butylpapaben, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Isobutylparaben, Propylparaben


Poszukuję podkładu, powinien ładnie kryć i matowić. Mam cerę skłonną do zapychania, mieszaną. Docelowo zamierzam stosować podkład na mleczko Klorane z filtrem.
Jestem biochemicznym laikiem, widzę jedynie glicerynę na 3 miejscu i dużo silikonów. Czym jest isoparaffin? Bo parafina nawet w mleczku do demakijażu mnie zapycha.



__________________
Monika

konstrukt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 07:14   #3033
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam ponownie czy mogłabym prosić o analizę składu żelu do mycia twarzy. Opis wygląda zachęcająco ale czy skład to potwierdzi.
Jest to żel Perfecta Clean&Care Zel do mycia tważy z mikrogranulkami
-oczyszcza
-odświeża
-wygładza
Witaminowa pielęgnacja A,E,F,B6 Firma DAX COSMETICS
skład (INCI):
Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Polyvinyl Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PVM/MA Decadiene Crosspolymer, Triethanolamine, Parfum, Lecithin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium Pantothenate, Amino Acids, Propylene Glycol, Ostrea, Maris Limus, Sea Salt, Allantoin, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methyl-isothiazolinone, C.I.42090

Jeśli można to chciałabym tylko wiedzieć czy skład ma się jakoś do tego co przedstawia producent.
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 11:53   #3034
Larissa123
Raczkowanie
 
Avatar Larissa123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Hong Kong
Wiadomości: 151
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy ktoś mógłby pomóc w rozszyfrowaniu składu tego kremu pod oczy? I czy nadaje się on dla kobiety przed trzydziestką? Krem shiseido benefiance-concentrated anti-wrinkle eye cream.

Skład:
water-hydrogenated C6, 14 Olefin Polymers, mineral oil, glycerin, petrolatum, butylene glycol, paraffin, polyglyceryl, 2 diisostearate, glyceryl oleate, squalane, sodium glutamate, sodium pca, dipropylene glycol, beeswax, polyethylene, phytosteryl/octyldodecyl lauroyl glutamate, tocopheryl acetate, potassium ascorbyl tocopheryl phosphate, magnesium ascorbyl phosphate, arginine hci, glucosyl hesperidin, ginseng extract, sodium acetylated hyaluronate, hydroxyproline, chlorella vulgaris extract, microcystalline wax, trisodium edta, tocopherol, alcohol, bht, methylparaben.

dziękuję

Edytowane przez Larissa123
Czas edycji: 2008-01-28 o 15:41 Powód: brak podania nazwy kremu
Larissa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 12:21   #3035
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Larissa123 Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby pomóc w rozszyfrowaniu składu tego kremu pod oczy? I czy nadaje się on dla kobiety przed trzydziestką?

Skład:
water-hydrogenated C6, 14 Olefin Polymers, mineral oil, glycerin, petrolatum, butylene glycol, paraffin, polyglyceryl, 2 diisostearate, glyceryl oleate, squalane, sodium glutamate, sodium pca, dipropylene glycol, beeswax, polyethylene, phytosteryl/octyldodecyl lauroyl glutamate, tocopheryl acetate, potassium ascorbyl tocopheryl phosphate, magnesium ascorbyl phosphate, arginine hci, glucosyl hesperidin, ginseng extract, sodium acetylated hyaluronate, hydroxyproline, chlorella vulgaris extract, microcystalline wax, trisodium edta, tocopherol, alcohol, bht, methylparaben.

dziękuję
Musisz percyzować co to za krem (nazwa, producent)
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 14:04   #3036
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez minnie Pokaż wiadomość
hej, na początku zaznaczę, że kompletnie nie znam sie na składzie kosmetyków a mam mały problem.Mianowicie wczoraj zaczęłam kurację Effaclarem K(to moja pierwsza przygoda z kwasami)i mam pytanko czy mogłabym uzywać jako nawilżacza kremu o takim składzie:

aqua,PPG-15stearyl Ether,Sorbeth-30,Isohexadecate,steareth-2,Steareth-21,Cetearyl Alcohol,Cyclomethicone,St earic Acid,Polyperfluoromethyli sopropyl Ether,Carbomer,Sodium Hyaluronate,Disodium EDTA,Sodium Hydroxide,BHT,Methylparab en,Propylparaben

jest to krem extra nawilżający firmy Cosmica, kupiony w Norwegii. Czy moze mnie w nim coś zapychać ewentuanie gryźć sie z kwasem???mam też krem Halma HCL nawilżający, takze jak coś mogę uzywać Ziaji.


Z góry bardzo dziękuję.
Krem ma dosyć prosty skład, powinien sie sprawdzic. Emolienty w nim zawarte nie należą do szczegolnie zpaychajacych, powinno byc OK.

Cytat:
Napisane przez evee Pokaż wiadomość
Annayake Soin exact
ingredients:aqua,hydrogen ated polyisobutene,butylene glycol,stearyl heptanoate,mineral oil,propylene glycol,phenoxyethanol,par fum,niacinamide,faex,pant henol,c13-14 isoparaffin,polysilicone-3,triethanolamine,methylp araben,aesculus hippocastanum,acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer,retinyl palmitate,tocopheryl acetate,ammonium glycyrrhizate,sodium polyacrylate,polyacrylamide,polysorbate 85,propylparaben,zinc gluconate,caffeine,pyrus cydonia,rosa multiflora,thenol methionate,saponaria officinalis,aloe barbadensis,peg-35 castor oil,bioti,glycyrrhiza glabra,salvia officinalis.

Annayake Fluide Preparateur
ingred.:aqua,alc.denat,ppg-26-buteth-26,peg-40 hydrogenated castor oil,propylene glycol,butylene glycol,polysilicone-3,niacinamide,methylparab en,faex(yeast extr.),aesculus hippocastanum seed extr.,phenoxyethanol,pant henol,sodium citrate,parfum,ammonium glycyrrhiazate,peg-75,tocopheryl acetate,retinyl palmitete,allantoin,zinc gluconate,tetrasodium edta,glycine,caffeine,the noyl methionate,saponaria officinalis extr., aloe barb.extr,peg-35 castor oil,butylparaben,rosa multiflora fruit extr.,ethylparaben,glycyr rhiza glabra extr.,salvia officinalis extr.,crataegus oxyacantha extr.,propylparaben,bioti n,pyrus cydonia seed extr.,sodium methylparaben,hydroxyisoh eksyl 3cyclohexene carboxaldehyde,alpha-isomethyl ionone,linalool,citronell ol,butylphenyl methylpropional

Produkty zalecane sa do używania w duecie,rzeczywiście daja lepszy efekt .Na razie jestem bardzo zadowolona,oceny na KWC ma swietne,jednak martwi mnie troche ta chemia w skladzie :/ Poradźcie !
Obydwaq produkty sa rożłinkowo-witaminowe. W pierwszym nei podoba mi sie poliakrylamid, w drugim denat (który jednak zostanie raczej zrównoważony przez emoienty). jest w tych roduktach kilka ciekawych skłądników (np niacynhamide, kofeina) orz duzo fajnych wyciagów roslinnych (antyoksydanty). Mam wrazenie, ze produkty są do siebie bardzo podobne, tzn nie widzę jakieś "funkcji" w aplikacji jednego po drugim...
Jak na firmę za tej półki mogli mniej nafaszerowac produkty plastikowymi silikonami, ale juz trudno.

Cytat:
Napisane przez konstrukt Pokaż wiadomość
Gosh, X-Ceptional Wear Make-up


Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, CI 77891, Glycerin, Nylon-1,2, Polyglyceryl-4-Isostearate, CI 1-12 Isoparaffin, Trimethylsiloxysilicate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Diethylhexyl Adipate, Titanium Dioxide, Dimethicone, Phenoxyethanol, Magnesium Sulfate, CI 77492, Hydroxyethylcellulose, Synthetic Beeswax, Tocopheryl Acetate, Disteardimonium Hectorite, Dimethiconol, Alumina, CI 77491, Methylparaben, Talc, CI 77499, Alcohol Denat., Simethicone, Benzoic Acid, Butylpapaben, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Isobutylparaben, Propylparaben

Poszukuję podkładu, powinien ładnie kryć i matowić. Mam cerę skłonną do zapychania, mieszaną. Docelowo zamierzam stosować podkład na mleczko Klorane z filtrem.
Jestem biochemicznym laikiem, widzę jedynie glicerynę na 3 miejscu i dużo silikonów. Czym jest isoparaffin? Bo parafina nawet w mleczku do demakijażu mnie zapycha.
Jeśłi parafina Cie zpaycha, to izoparafina naprawdopodobniej też tak podziała.
Cechą wszystkich podkłądów kryjących i tych "długotrwały6ch" jest zawartośc sporej ilości silikonów i skrobbi/talku/nylonu - mają one na celu przedłużenie twałości produktu i zmniejszenie jego ścieralności z twarzy. niestety, wszytskie wyżej wymienione mogą pozapychać (kwestia osobnicza, oczywiscie).

Cytat:
Napisane przez aga007 Pokaż wiadomość
Witam ponownie czy mogłabym prosić o analizę składu żelu do mycia twarzy. Opis wygląda zachęcająco ale czy skład to potwierdzi.
Jest to żel Perfecta Clean&Care Zel do mycia tważy z mikrogranulkami
-oczyszcza
-odświeża
-wygładza
Witaminowa pielęgnacja A,E,F,B6 Firma DAX COSMETICS
skład (INCI):
Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Polyvinyl Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PVM/MA Decadiene Crosspolymer, Triethanolamine, Parfum, Lecithin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium Pantothenate, Amino Acids, Propylene Glycol, Ostrea, Maris Limus, Sea Salt, Allantoin, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methyl-isothiazolinone, C.I.42090

Jeśli można to chciałabym tylko wiedzieć czy skład ma się jakoś do tego co przedstawia producent.
Z tymi witaminamu do porducent trochę poszalał w opisie ale żel wygląda ciekawie. Myslę ze warto spróbować.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 15:11   #3037
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

LV dziękuje,jesteś jak zawsze niezawodna! zużyje oba do końca i zobacze co dalej.Czy będe świecić w nocy Te silikony mnie wnerwiaja, do każdego kosmetyku wysokopółkowego je pakują:/
evee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-28, 15:30   #3038
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

czy mogłybyscie pomóc rozszyfrowac mi L'Oreal, HappyDerm, Pianka oczyszczająca Dawka Szczęścia

Skład: Aqua, Dipropylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Isobutane, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmitate, PEG-30 Glyceryl Cocoate, Tea-Lauryl Sulfate, Sodium Lauroyl Oat Amino Acids, Disodium Cocoaphodiacetate, Butane, Propane, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Cco-Betaine, Theobroma Cacao/Cocoa Extract, Butylene Glycol, Citric Acid, Methylparaben, Phenoxyethanol, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Disodium EDTA, CI 16035/Red 40, CI 19141/Yellow 5, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal (FIL B 9874/1)
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 16:35   #3039
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
czy mogłybyscie pomóc rozszyfrowac mi L'Oreal, HappyDerm, Pianka oczyszczająca Dawka Szczęścia

Skład: Aqua, Dipropylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Isobutane, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmitate, PEG-30 Glyceryl Cocoate, Tea-Lauryl Sulfate, Sodium Lauroyl Oat Amino Acids, Disodium Cocoaphodiacetate, Butane, Propane, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Cco-Betaine, Theobroma Cacao/Cocoa Extract, Butylene Glycol, Citric Acid, Methylparaben, Phenoxyethanol, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Disodium EDTA, CI 16035/Red 40, CI 19141/Yellow 5, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal (FIL B 9874/1)
Nie jest taka zla,choc mnie osobiscie nieco sciagala po uzyciu i potrzebowalam czegos,co ukoi sciagniecie skory.
Jest w miare delikatna choc cudow sie nie spodziewaj i zalezy jak chcesz jej uzyc bo w wersji do zmywania makijazu nie sprawdza sie za bardzo,dopiero na faze koncowa do przemycia twarzy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 18:34   #3040
minnie
Raczkowanie
 
Avatar minnie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 315
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V dziekuję Ci ślicznie
minnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 18:44   #3041
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Larissa123 Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby pomóc w rozszyfrowaniu składu tego kremu pod oczy? I czy nadaje się on dla kobiety przed trzydziestką? Krem shiseido benefiance-concentrated anti-wrinkle eye cream.

Skład:
water-hydrogenated C6, 14 Olefin Polymers, mineral oil, glycerin, petrolatum, butylene glycol, paraffin, polyglyceryl, 2 diisostearate, glyceryl oleate, squalane, sodium glutamate, sodium pca, dipropylene glycol, beeswax, polyethylene, phytosteryl/octyldodecyl lauroyl glutamate, tocopheryl acetate, potassium ascorbyl tocopheryl phosphate, magnesium ascorbyl phosphate, arginine hci, glucosyl hesperidin, ginseng extract, sodium acetylated hyaluronate, hydroxyproline, chlorella vulgaris extract, microcystalline wax, trisodium edta, tocopherol, alcohol, bht, methylparaben.

dziękuję
Ciekawy produkt, jak najbardziej dla kobiet przed 30-tką. Z ciekawszych składników: skwalan, witamina E, arginina, wyciag z zen szenia (mogło by byc wiecje). Ogólnie - dobry, nawilżający krem p/oczy
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-28, 18:47   #3042
Brendzia
Przyczajenie
 
Avatar Brendzia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Filtr nie jest fotostabilny wiec przy kuracji stanowczo odradzam,polecam zakup aptecznego preparatu z filtrem
tak zrobię. dziękuję ślicznie
__________________
jeśli jesteś w znakomitym nastroju, zawiadom o tym swoją twarz
Brendzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 19:24   #3043
Brendzia
Przyczajenie
 
Avatar Brendzia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kaja_1985r Pokaż wiadomość
Jedynym filtrem UVA, który jest w tym kremie jest Titanium dioxide, co już wpływa na to, że nie chroni on najlpeije. Poza tym jest to filtr mineralny, którego działanie polega na tym, że tworzy na twarzy warstwę zapezpieczającą przed promieniowaniem. Minus jego zastosowania polega na tym, że łatwo może się scierać. Więc jeśli będziesz kładła na twarz podkład tego ścierania raczej nie unikniesz. Wtedy niewielka ochrona jaką daje ten krem będzie jeszcze mniejsza. Generalnie raczej zastanowiłabym się nad innym filtrem.
skoro już druga doświadczona wizażanka mówi to samo, to jest to pewnik. szkoda, bo myślałam że to niezły kosmetyk i polubiłam konsystencję, ale cóż, do apteki marsz
dziękuję za pomoc
__________________
jeśli jesteś w znakomitym nastroju, zawiadom o tym swoją twarz
Brendzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 01:47   #3044
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Zamierzam kupic krem pod oczy.Znalazlam dwa-cena jest identyczna-ktory sklad jest lepszy?Chodzi mi o zlikwidowanie podkowek pod oczami,rozjasnienie .)Dziekuje

My Chelle-Fresh eyes
Aqua, glyceryl stearate, glycerin, cetyl alcohol, hamamelis, L-ascorbic acid, kojic acid, daisy flower extract, Haloxyl™, stearic acid, olea europaea (Extra Virgin Olive Oil) fruit oil, Eyeliss™, lemon peel extract, D-alpha-tocopherol, organic aloe barbadensis leaf extract, eyebright extract, licorice root extract, cucumber extract, green tea heart (EGCG), chamomile (reticula matricaria) extract, arnica montana flower extract, organic lavender essential oil, organic grapefruit essential oil, retinol, allantoin, chamomile (anthemis nobilis) extract, marshmallow root extract, xanthan gum, jasmine alcohol

YonKa Phyto Contour
Ingredients: Water, Hydrogenated Palm Kernel Oil, PEG-33 Castor Oil, Rosemary Leaf Extract, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Hazel Seed Oil, Glycerin, Propylene Glycol, Bark Extract, Sclerotium Gum, Lavender Oil, Geranium Flower Oil, Rosemary Leaf Oil, Cypress Oil, Thyme Oil, Carbomer, Thiethanolamine, Tocopheryl Actate, Borneol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Methlparaben, Propylparaben, Citric Acid.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 06:55   #3045
Larissa123
Raczkowanie
 
Avatar Larissa123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Hong Kong
Wiadomości: 151
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V-serdecznie dziękuję.
Larissa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 10:30   #3046
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam,

Mialabym prosbe o analize skladu pod wzgledem efektywnosci w dzialaniu, producent reklamuje jak 100% Aloe Vera
Herbjove Cream 100% Aloe Vera, Moisturizing, Antiage, Wrinkle Cream
Aqua, paraffinum liquidum, glycerin, cetearyl alcohol, cera alba, isopropyl myristate, lamolin, aloe barbadensis, salvia officinalis, dimethicone, parfum, lecytin, imidazolidinyl urea, BHT

Dziekuje slicznie!
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 10:39   #3047
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Zamierzam kupic krem pod oczy.Znalazlam dwa-cena jest identyczna-ktory sklad jest lepszy?Chodzi mi o zlikwidowanie podkowek pod oczami,rozjasnienie .)Dziekuje

My Chelle-Fresh eyes
Aqua, glyceryl stearate, glycerin, cetyl alcohol, hamamelis, L-ascorbic acid, kojic acid, daisy flower extract, Haloxyl™, stearic acid, olea europaea (Extra Virgin Olive Oil) fruit oil, Eyeliss™, lemon peel extract, D-alpha-tocopherol, organic aloe barbadensis leaf extract, eyebright extract, licorice root extract, cucumber extract, green tea heart (EGCG), chamomile (reticula matricaria) extract, arnica montana flower extract, organic lavender essential oil, organic grapefruit essential oil, retinol, allantoin, chamomile (anthemis nobilis) extract, marshmallow root extract, xanthan gum, jasmine alcohol

YonKa Phyto Contour
Ingredients: Water, Hydrogenated Palm Kernel Oil, PEG-33 Castor Oil, Rosemary Leaf Extract, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Hazel Seed Oil, Glycerin, Propylene Glycol, Bark Extract, Sclerotium Gum, Lavender Oil, Geranium Flower Oil, Rosemary Leaf Oil, Cypress Oil, Thyme Oil, Carbomer, Thiethanolamine, Tocopheryl Actate, Borneol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Methlparaben, Propylparaben, Citric Acid.
Elfie, baardzo podobają mi się obydwa skłądu, ale na podkówki i cienie pod oczami zdecydowanie ten pierwszy. jest naprawdę ciekawy: lewoskrętna wit C, kwas kojowy i dużo antyokdysantów z roślinek. Do tego będzie miał porzadne działanie przewciwzmarszczkowe.

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Witam,

Mialabym prosbe o analize skladu pod wzgledem efektywnosci w dzialaniu, producent reklamuje jak 100% Aloe Vera
Herbjove Cream 100% Aloe Vera, Moisturizing, Antiage, Wrinkle Cream
Aqua, paraffinumliquidum, glycerin, cetearyl alcohol, cera alba, isopropyl myristate, lamolin, aloe barbadensis, salvia officinalis, dimethicone, parfum, lecytin, imidazolidinyl urea, BHT

Dziekuje slicznie!

To ciekawy produkt, bardzo porsty w skłądzie, wiec ryzyko podraznien minimalne. Jednak od razu mam jedną uwagę - krem zdecydowanie dla cer suchych i odwodnionych, bo wygląda na tłuściocha. Myslę że sprawdzis ie takze w przypadku skór wysusznonych (np wiatrem, klimatyzacją, podraznionych) ze względu na nawilżającokojące właściwosci aloesu i ten prosty (acz treściwy) skład. Producent podaje ze jest to pordukt typu "antiage" - no nie wiem czy bedzie mial jakies działanie p/zmarszkowe.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 10:58   #3048
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziekuje slicznie L_V..tyle sie koledze z pracy nagadalam o tych kosmetykach naturalnych hehe ze wlasnie dzis mi przywiozl z wyczieczki na wyspy kanaryjskie ten kremik moze zuzyje go do ciala albo wrzuce na targowisko



Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Elfie, baardzo podobają mi się obydwa skłądu, ale na podkówki i cienie pod oczami zdecydowanie ten pierwszy. jest naprawdę ciekawy: lewoskrętna wit C, kwas kojowy i dużo antyokdysantów z roślinek. Do tego będzie miał porzadne działanie przewciwzmarszczkowe.




To ciekawy produkt, bardzo porsty w skłądzie, wiec ryzyko podraznien minimalne. Jednak od razu mam jedną uwagę - krem zdecydowanie dla cer suchych i odwodnionych, bo wygląda na tłuściocha. Myslę że sprawdzis ie takze w przypadku skór wysusznonych (np wiatrem, klimatyzacją, podraznionych) ze względu na nawilżającokojące właściwosci aloesu i ten prosty (acz treściwy) skład. Producent podaje ze jest to pordukt typu "antiage" - no nie wiem czy bedzie mial jakies działanie p/zmarszkowe.
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 11:12   #3049
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cześć dziewczyny

A ja mam taki kremik z Clareny, GLYCO FRUIT CREAM i zastanawiam się czy jest coś wart? Chciałabym go używać na zmianę z Effaclarem K i tonikiem z BU 2% BHA, tylko czy to ma sens?
A oto skład:

aqua, glyceryn, isohexadecane, glyceryl stearate, stearyl alcohol, steareth-21, squalane, steareth-2, dimethicone, soluble collagen, cyclomethicone, centella asiaticaa extract, propylene glycol, sodium hyaluronate, hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat starch, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben, dmdm hydantoin, tocopheryl, acetate, ascorbyl palmitate, bha, carbomer, triethanolamine, aloe barbadensis leaf extract, parfum, hydroxycitronellal, geraniol, linalool, citronellol, hexylcinnamal, alpha-isomethyllonone.

Będę dozgonnie wdzięczna za pomoc w rozszyfrowaniu, bo dla mnie to czarna magia jest , wiem tylko tyle ze ma być z 4% AHA, delikatnie złuszczać i nawilżać, nie podrażniać ani nie wysuszać
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-29, 12:17   #3050
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

A ja mam taki kremik z Clareny, GLYCO FRUIT CREAM i zastanawiam się czy jest coś wart? Chciałabym go używać na zmianę z Effaclarem K i tonikiem z BU 2% BHA, tylko czy to ma sens?
A oto skład:

aqua, glyceryn, isohexadecane, glyceryl stearate, stearyl alcohol, steareth-21, squalane, steareth-2, dimethicone, soluble collagen, cyclomethicone, centella asiaticaa extract, propylene glycol, sodium hyaluronate, hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat starch, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben, dmdm hydantoin, tocopheryl, acetate, ascorbyl palmitate, bha, carbomer, triethanolamine, aloe barbadensis leaf extract, parfum, hydroxycitronellal, geraniol, linalool, citronellol, hexylcinnamal, alpha-isomethyllonone.

Będę dozgonnie wdzięczna za pomoc w rozszyfrowaniu, bo dla mnie to czarna magia jest , wiem tylko tyle ze ma być z 4% AHA, delikatnie złuszczać i nawilżać, nie podrażniać ani nie wysuszać
A to napewno cały skład? Bo tu nie ma kwasu...
Ale sam krem w sobie wydaje się byc OK. Podoba mi sie bardzo kwas hialuronowy (to nie jest to samo co AHA) i wyciąg z wąkotki azjatyckiej. Ogólnie wygląda na bardzo fajny produkt, będzie nawilżał i wygładzł skór, możliwe także że wygłądzi delikatne zmarszczki.

Ale zeby nie było różowo - nie podoba mi się jeden konserwant, wiadomo, DMDM hydantoin.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 12:43   #3051
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V jesteś nieoceniona a ja jak zwykle musiałam coś przegapić

Po drugiej stronie opakowania jest jeszcze dopisek pod sposobem użycia

Składniki aktywne:
Naturalne kwasy owocowe o 4% niezneutralizowanym stężeniu (winowy, cytrynowy, glikolowy, mlekowy, z tropikalnego owocu pasji ), wyciągi roślinne, witamina E, kwas hialuronowy, salicylowy, alantoina, bisabolol, filtry p/słoneczne - fizyczne i chemiczne oraz FP 10


I to by było na tyle, tamten skład który napisałam wcześniej sprawdziłam teraz jeszcze dwa razy i nic nie przeoczyłam
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 12:46   #3052
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
L_V jesteś nieoceniona a ja jak zwykle musiałam coś przegapić

Po drugiej stronie opakowania jest jeszcze dopisek pod sposobem użycia

Składniki aktywne:
Naturalne kwasy owocowe o 4% niezneutralizowanym stężeniu (winowy, cytrynowy, glikolowy, mlekowy, z tropikalnego owocu pasji ), wyciągi roślinne, witamina E, kwas hialuronowy, salicylowy, alantoina, bisabolol, filtry p/słoneczne - fizyczne i chemiczne oraz FP 10


I to by było na tyle, tamten skład który napisałam wcześniej sprawdziłam teraz jeszcze dwa razy i nic nie przeoczyłam
Ale to dziwne, bo tych skłądników aktywnych nie ma w składzie... Zastanawiam sie teraz czy to mżliwe zeb ich nie dopisali....czy to krem Amerykański?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 12:59   #3053
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Nie, to według wszelkich znaków na opakowaniu to krem hiszpańskiej firmy

CLARENA LAB S.L , Made in Spain, Produce of E.U
Dystrybutor : Clarena Polska, ul. Kleczkowska 45, 50 - 227 Wrocław, www. clarena.pl

Podobno jest to firma produkująca kosmetyki do gabinetów kosmetycznych, a ten krem jest z lini AHA FRUIT LINE i jest przeznaczony do pielęgnacji domowej.

Teraz powoli zaczynam się bać tego kremu

Na KW są trzy recenzje tego kremu i dziewczyny wydają sie być zadowolone całkiem...
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 13:29   #3054
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

WIELKIE dzięki L_V Zaczęłam go stosować i muszę przyznać że buzia zrobiła się trochę gładsza
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 13:36   #3055
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Nie, to według wszelkich znaków na opakowaniu to krem hiszpańskiej firmy

CLARENA LAB S.L , Made in Spain, Produce of E.U
Dystrybutor : Clarena Polska, ul. Kleczkowska 45, 50 - 227 Wrocław, www. clarena.pl

Podobno jest to firma produkująca kosmetyki do gabinetów kosmetycznych, a ten krem jest z lini AHA FRUIT LINE i jest przeznaczony do pielęgnacji domowej.

Teraz powoli zaczynam się bać tego kremu

Na KW są trzy recenzje tego kremu i dziewczyny wydają sie być zadowolone całkiem...

Hmm...weszłąm na stronę internetowai faktycznie - jest tam ten krme i napisali że jest oparty na kwasach owocowych. W zaiązku z tym, z enia ma ich w skłądzie, moge tylko wnioskowac, ze podali niepełny skłąd - nie wh INCI. Ale i tak wygląda nieźle
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 13:45   #3056
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję Ci bardzo L_V

W takim razie będe go traktować jak nawilżacz i zobaczymy jak się spisze w tej roli
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 14:14   #3057
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo L_V

W takim razie będe go traktować jak nawilżacz i zobaczymy jak się spisze w tej roli

Nie ma za co, a z kremu powinnaś byc zadowolona.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 16:08   #3058
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

to jeszcze ten drugi kremik, mam nadzieję że się przyda

Sebum Control Clarena

Skład :
aqua, simmondsia chinensis ( jojoba ) seed oil, isopropyl palmitate, ethylhexyl stearate, corn starch modified, glycerin, propylene glycol, chamomilla recucita (matricaria ) flower extract, calendula officinalis flower extract, acrylates/C10-30 acrylate crosspolymer, sodium hyaluronate, carbomer,xanthan gum, disodium edta, allantoin, triclosan, cetyl phosphate, salicylic acid, triethanolamine, phenoxyethanol, methylparaben, urea, tocopheryl acetate, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, imidazolidinyl urea, parfum, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, d-limonene


krem normalizująco- łagodzący, beztłuszczowy, lekki, przeznaczony do cery mieszanej, tłustej i trądzikowej. Preparat intensywnie nawilża jednocześnie normalizując tłuste partie skóry. Reguluje wydzielanie łojowe, działa bakteriobójczo i keratolitycznie przyspieszając gojenie stanów zapalnych.

To tyle od producenta

A...i muszę wywalić mój nowy żel do mycia twarzy....drugie miejsce w składzie -Sodium Laureth Sulfate...

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-01-29 o 20:18
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 17:13   #3059
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

anastazja ale musisz podac pełną nazwę i producenta



moge prosic o analize? mam cere ostatnio wysuszoną na wiór nie wiem od czego i musze nawilżac...ale moje pory uwielbiaja sie zapychac i jeszcze mam troche wyprysków.
z przykroscia stwierdzam ze calma nawilzajaca mnie chyba zapychaproboje do niej wracac ale za kazdym razem jakies pogorszenie wiec szukam dobrego nawilzacza niezapychacza

Iwostin, Krem intensywnie nawilżający SPF 20 (nowa wersja)

Skład: Skład: aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl, ethoxydiglycol, polyglyceryl-3 methylglucose, distearate, butyl methoxydibenzoylmethane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, glycerin, mineral oil (paraffinum liquidum), octocrylene, aluminum starch octenylsuccinate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, sodium acrylate/acrylodimethylta urate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum

caprylic/capric triglyceride ups... to chyba zapycha... a chyba jest wysoko w skłądzie((:

a moze ten lepszy:

Iwostin, Sensitia, Krem nawilżający (nowa wersja)

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Mineral Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Cyclomethicone, Vitis Vinifera Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascrobic Acid, Citric Acid
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 17:36   #3060
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

masz rację agiii , ostatnio jakaś roztrzepana jestem


Krem to Sebum Control z Clareny ( właśnie troche poczytałam o nim i chyba go wyrzuce , sporo w nim substancji niezafajnych chyba ) , a żel do mycia buziaka to Żel myjący antybakteryjny z serii Ziaja PRO
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.