Jak usunąć tatuaż? - cz.2 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-29, 19:46   #481
drapizenica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Nojo czyli także u Ciebie potwierdza się reguła, że żadnej reguły nie ma Podobno kolory nie za bardzo chcą schodzić a czarny w miarę dobrze reaguje. Jak się podgoisz to wstaw zdjęcia bo jestem ciekawa tych efektów na kolorze.
drapizenica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 08:36   #482
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Czy to prawda, że żółte i czerwone barwniki są nieusuwalne?
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 13:52   #483
nojo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Cytat:
Napisane przez Madelie Pokaż wiadomość
Czy to prawda, że żółte i czerwone barwniki są nieusuwalne?
Mówią, ze żółty i odcienie czerwonego sa bardzo trudne do usuniecia, ale u mnie czerwony lepiej schodzi niz czarny. Jestem tydzien po pierwszym zabiegu dopiero, nie wiem jak bedzie dalej.

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Cytat:
Napisane przez drapizenica Pokaż wiadomość
Nojo czyli także u Ciebie potwierdza się reguła, że żadnej reguły nie ma Podobno kolory nie za bardzo chcą schodzić a czarny w miarę dobrze reaguje. Jak się podgoisz to wstaw zdjęcia bo jestem ciekawa tych efektów na kolorze.
Myślę, ze jwestia jest głębokość wprowadzonego barwnika. Laser ktory dziala na kolor czerwony jest mocniejszy, robi bable, ktore potem zmieniają się w strupki. I to wladnie z tymi strupkami odpadl u mnie kolor. Ponoc obie dlugosci fal(ta do czarnego i ta do kolorowego) rozbijają barwnik, więc czekam az tusz zacznie sie wchlaniac. Bo z tego wynika ze i czerwony powinien jeszcze blednac.
nojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 14:15   #484
nojo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: Usuwanie tatuażu - pomocy!!!

Przed,1472649316212.jpg
2godz po1472649292967.jpg
Tydzien po1472649331598.jpg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 12:27   #485
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Super! Powodzenia!
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 21:50   #486
drapizenica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Efekt moim zdaniem bardzo obiecujący. Powiedz mi czym się smarowałaś, że tak szybko te bomble zeszły. Ja stosowałam tylko Alantan i Panthenol (taki w piance dla dzieci na oparzenia) tyle, że po pierwszym zabiegu miałam tylko takie lekkie zaczerwienienia i uwypuklenie skóry ale coś czuję, że tym razem (przy większej mocy lasera) może mi się jakiś porządny środek przydać.
drapizenica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 08:56   #487
nojo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: Usuwanie tatuażu - pomocy!!!

Sudocremem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-18, 11:25   #488
aricia001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Hej. Mam za sobą już bodaj 8-9 sesji. Tatoo pomimo iż prawi 20letni był bardzo wyraźny. Zostało go jeszcze pewnie na parę razy. Ostatnio jednak zauważyłam pojawiające się biale plamy Ciekawe, czy kiedyś pigment wróci do normy? Ktoś z Was zaobserwował podobne zmiany?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_8516.jpg (52,0 KB, 184 załadowań)

Edytowane przez aricia001
Czas edycji: 2016-09-18 o 18:41
aricia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 13:07   #489
nojo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Ja mam kilka bualych plamek po pigmencie, bo dlugosc wczrwonymdlugoscusuwajaca bezwzglednazwzgledna tez dla melaniny. Podobno te plamy moga do 3 lat sie utrzymywac, ale moim zdaniem lepsze przebarwienia i odbarwienia niz czarno sino niebiesko nie wiadomo jaki tatuaz trzymam kciuki, duzo tych sesji, ale chyba nikt ich mniej nie mial jeszcze
nojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 13:56   #490
dedede
Anna Ha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 160
Dot.: Usuwanie tatuażu - pomocy!!!

Plamy już raczej zostaną, u mnie zostały mimo upływu paru lat.
dedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 14:12   #491
nojo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: Usuwanie tatuażu - pomocy!!!

Matko co ja tam napisalam?? Jak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-18, 18:44   #492
aricia001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

no to pięknie...dedede nie pocieszyłaś
myślę ze że 4 sesje jeszcze jak nic. na razie efekt „żylakowy”nie powala
aricia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 14:09   #493
Mualina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 11
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Dziewczyny proszę, napiszcie jak to przebiega/przebiegało u was: mam napis na plecach, który jest po pierwszym zabiegu usuwania laserem Q-switch. W niektórych miejscach jest już rzeczywiście nieco jaśniejszy, w innych poprzerywany, a niektóre literki ani drgnęły. Wiem, że to dopiero pierwsza sesja i będę się z tym bujać z rok, ale powiedzcie mi proszę, jak to u was przebiegało, jeśli chodzi o tatuaż po zabiegach usuwania? Od mojego pierwszego mija właśnie 2,5 tygodnia, od tygodnia mnie lekko swędzi, ale to, co mnie najbardziej niepokoi, to to, że tatuaż odstaje od skóry, coraz mniej, ale jednak. Widzę też nie tyle skórki/strupki, co bardziej coś, jakby się ten tatuaż teraz bliznowacił... czy coś jest nie tak? Powiem szczerze, że wolę bliznę, ale czy jeśli już teraz by się tak bliznowacił, to nie pozbędę się barwnika? Proszę, jak się Wasza skóra zachowuje po usuwaniu? Tydzień po tygodniu, aż do kolejnej sesji??
Mualina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 21:01   #494
nojo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: Usuwanie tatuażu - pomocy!!!

Ja jestem miesiac po pierwszej sesji i cały czas mam wrażenie, że tusz mam jakby bliżej skóry. W niektórych miejscach wydaje sie byc przez to ciemniejszy niz przed laserem. Tez mi odstawał. Ale juz jest plaski. Punktami tuszu nie ma, punktami jest jasniejszy, punktami brązowy, linie przerywane jakby rozmazane..Blizn itp nie widzę. Odbarwienia byly przez 2tygodnie. Przebarwienia mam nadal, albo to tusz mi zbrazowial. Nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez nojo
Czas edycji: 2016-09-25 o 21:03
nojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 08:53   #495
nojo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: Usuwanie tatuażu - pomocy!!!

Tak się zastanawiam, czy udalo się komuś usunac tatuaz całkowicie? Po ilu sesjach? Po ilu latach?...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 14:22   #496
InTheSun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 39
Dot.: Usuwanie tatuażu - pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez nojo Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam, czy udalo się komuś usunac tatuaz całkowicie? Po ilu sesjach? Po ilu latach?...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja stwierdziłam że nie będę swojego ruszać póki nie wymyślą jakiejś szybszej metody. Nie wyobrażam sobie podchodzić do 6-10 sesji i chodzić tak długo z czymś co powoli blaknie....
__________________
"To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące" ...Coelho
InTheSun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 15:49   #497
nojo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: Usuwanie tatuażu - pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez InTheSun Pokaż wiadomość
ja stwierdziłam że nie będę swojego ruszać póki nie wymyślą jakiejś szybszej metody. Nie wyobrażam sobie podchodzić do 6-10 sesji i chodzić tak długo z czymś co powoli blaknie....
W tym czasie, co "oni" będą wymyslac cos lepszego, wiele osób usunie swoje tatuaże nd yagami i zdąży o nich zapomniec. A jak ktoś chce szybko usunąć zawsze zostaje laser co2, ktory to zrobi przy 1-2 sesjach, lub wycięcie chirurgiczne. Tylko trzeba się liczyc z blizna. Ale na to też sa lasery frakcyjne, dermabrazje itp.
nojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 12:46   #498
nojo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Hello, jest tu ktos jeszcze? Drapizenica jak tam druga sesja? Ja juz po drugiej i muszę przyznac, ze czerwonego pigmentu niewiele zostało czarny tez zbladl, ale nie jest to jakis spektakularny efekt.
nojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 19:48   #499
drapizenica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

No niestety u mnie również o spektakularnym efekcie nie ma nawet mowy;/ Jestem już (albo dopiero) po trzech zbiegach. Drugi przeżyłam najgorzej bo porobiły się niefajne bąble i strasznie się to długo goiło, tak wiec trzeci zabieg miałam miejscami na słabszej mocy. Podobno może być problem z dalszym usuwaniem bo już babeczka na ostatniej sesji mi mówiła, że tusz nie reagował i prawdopodobnie jest zbyt głęboko a laser ma za małą średnicę plamki. Tatuaż ten mały w zasadzie nie widzę różnicy w kolorze między wersją przed a po tych trzech sesjach, porobiły mi się tylko takie jakby blizny...chociaż nie wiem czy to blizny czy może jeszcze zejdzie. Skóra jest taka jakby całkowicie wygładzona i się świeci. Aktualne zdjęcia już nieco jaśniejszego tribala postaram się jeszcze zrobić bo na razie mogę wstawić tylko efekty po dwóch zabiegach. Nojo...Ty to jesteś fenomen z tymi kolorami jak możesz to staw też fotkę po drugiej sesji bo jestem ciekawa tego znikającego czerwonego....kurcze gdybym wiedziała, to też bym sobie wszystkie szlaczki na ciele robiła na czerwono(tak na wszelki wypadek)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1 i 2 zabieg zestawienie.jpg (55,0 KB, 150 załadowań)
drapizenica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-23, 11:33   #500
nojo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Drapizenica, u mnie czarny wyglada jak u Ciebie. Tez się zastanawiam, czy to w ogóle zejdzie. A co do czerwonego moja oprawczyni też była w szoku, ze tak ładnie schodzi, bo podobno czerwony gorzej reaguje. Teraz jest jasnopomaranczowy, w wielu miejscach go nie ma. Najgorzej ten czarny..... są punkty gdzie zbladl bardzo, ale to tylko na cienuach i cieniutkich liniach. Bable mialam tylko na czerwonym, czarny byl lekko wypukly.
nojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 13:37   #501
MiniRozanka
Przyczajenie
 
Avatar MiniRozanka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Ja miałam 8 sesji usuwania tatuażu. Załączam zdjęcia przed i po. Do dobicia zostały mini kreseczki oraz niewyraźnie widoczna na zdjęciu czarna linia po lewej stronie (był na nią nałożony różowy pigment stąd problemy z usunięciem). Niestety mam ciemniejszą karnację i wybicia pigmentu/odbarwienia są mocno widoczne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zrzut ekranu 2016-12-29 o 14.28.45.jpg (133,5 KB, 195 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5410.jpg (78,6 KB, 215 załadowań)
MiniRozanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 13:46   #502
NowaaJaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 170
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Cytat:
Napisane przez MiniRozanka Pokaż wiadomość
Ja miałam 8 sesji usuwania tatuażu. Załączam zdjęcia przed i po. Do dobicia zostały mini kreseczki oraz niewyraźnie widoczna na zdjęciu czarna linia po lewej stronie (był na nią nałożony różowy pigment stąd problemy z usunięciem). Niestety mam ciemniejszą karnację i wybicia pigmentu/odbarwienia są mocno widoczne
To już tak zostanie? czy potem kolor skóry się wyrówna? zastanawiam się co robić ze swoim tatuażem, był trzy razy poprawiany, kolor czarny, czy jest szansa na całkowite usunięcie?
NowaaJaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 15:58   #503
MiniRozanka
Przyczajenie
 
Avatar MiniRozanka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Ostatni zabieg miałam około 3 tygodnie temu, także to jest jeszcze świeże. Pamiętaj, że laser to raczej inwazyjna metoda, masz de facto poparzenie, które potrzebuje trochę czasu na wygojenie. Jak małam dłuższe przerwy pomiędzy zabiegami to kolor trochę się wyrównywał, natomiast szczerze mówiąc wątpię aby nie został żaden ślad. Dodatkowo mam przed sobą zabiegi laserem Co2, które wyrównują kolor skóry także zobaczymy.

A co zrobić ze swoim tatuażem? Skonsultować najpierw z lekarzem, który zabieg miałby wykonywać.
MiniRozanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 13:50   #504
NowaaJaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 170
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Cytat:
Napisane przez MiniRozanka Pokaż wiadomość
Ostatni zabieg miałam około 3 tygodnie temu, także to jest jeszcze świeże. Pamiętaj, że laser to raczej inwazyjna metoda, masz de facto poparzenie, które potrzebuje trochę czasu na wygojenie. Jak małam dłuższe przerwy pomiędzy zabiegami to kolor trochę się wyrównywał, natomiast szczerze mówiąc wątpię aby nie został żaden ślad. Dodatkowo mam przed sobą zabiegi laserem Co2, które wyrównują kolor skóry także zobaczymy.

A co zrobić ze swoim tatuażem? Skonsultować najpierw z lekarzem, który zabieg miałby wykonywać.

No własnie sama nie wiem, myślałam żeby przykryć stary tatuaż nowym tatuażem. U mnie niestety koszt usunięcia takiego tatuażu będzie wynosił strasznie dużo, gdyż mam na pewno głęboko wbity tusz i będzie trzeba powtarzać to dużo razy, o ile będzie się go dało całkowicie usunąć. Sama już nie wiem co robić..
Dodaje taki sam tatuaż jaki ja mam, tylko mój jest trzy razy poprawiany i na pewno głęboko wbity tusz.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tatuaz na plecach.jpg (60,3 KB, 99 załadowań)

Edytowane przez NowaaJaa
Czas edycji: 2016-12-30 o 14:08
NowaaJaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 18:46   #505
MiniRozanka
Przyczajenie
 
Avatar MiniRozanka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

To może pomyśl nad rozjaśnieniem tatuażu laserem a nie jego całkowitym usuwaniem - tak aby łatwiej było zrobić cover?
MiniRozanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-07, 13:53   #506
NowaaJaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 170
Dot.: JAK USUNĄĆ TATUAŻ? - cz.2

Cytat:
Napisane przez MiniRozanka Pokaż wiadomość
To może pomyśl nad rozjaśnieniem tatuażu laserem a nie jego całkowitym usuwaniem - tak aby łatwiej było zrobić cover?
Szczerze mówiąc już sama nie wiem co mam robić
NowaaJaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 06:38   #507
Gubernick
Raczkowanie
 
Avatar Gubernick
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 30
Dot.: Jak usunąć tatuaż? - cz.2

Zakryj to czymś, tylko pomyśl dłużej nad tym, niech tatuażysta parę pomysłów ci przedstawi. Po usunięciu skóra będzie brzydka niestety. Niech ten nowy to będzie na prawdę jakieś dzieło.

Zawsze zostaje poczekać z 50 lat, wtedy pewnie będzie taka technika, że za jednym razem usunie wszystko idealnie

MiniRozanka jak dla mnie miała ładny tatuaż, nie wiem czemu usuwała.

Edytowane przez Gubernick
Czas edycji: 2017-01-09 o 06:41
Gubernick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 10:01   #508
nojo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: Jak usunąć tatuaż? - cz.2

1485165669317.jpg moj tatu po 2 zabiegach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 10:03   #509
nojo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: Jak usunąć tatuaż? - cz.2

1485165819279.jpg i przed usuwaniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 15:49   #510
babilonia
Raczkowanie
 
Avatar babilonia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 125
Dot.: Jak usunąć tatuaż? - cz.2

Usuwałam tatuaż 3 tygodnie temu (pierwszy zabieg) i nadal skóra jest bardzo sucha, a w miejscu barwnika jest jakby czerwona blizna. Mam pytanie do osób zajmujących się usuwaniem tatuażu czy to jest normalne i ja tylko panikuje czy coś jest nie tak. Minęły już 3 tygodnie i skóra już chyba powinna wyglądać lepiej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tatuaz.jpg (47,4 KB, 105 załadowań)
babilonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-08 19:13:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.