Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-13, 09:21   #871
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Waniencja Pokaż wiadomość
Moja przygoda z kręceniem zaczęła się od bardzo skomplikowanego serum - kwas HA + olej z orzecha włoskiego i tak zostało na dobre parę miesięcy. Teraz się jakoś obudziłam i złożyłam stosowne zamówienie na BU - maseczkę truskawkową, różaną, peeling bromelainowy, olej z owoców leśnych, hydrolat z zielonej herbaty + cuda z innych ekosklepów.
Zastanawiałam się nad olejkiem 'lemon',ale ma kwas i chyba wyższy filtr jest potrzebny,a ja mam Iwostin SPF 20 i jakoś nie potrafię przekonać się do konkretów. W związku z tym moje pytanie - czy z taką niską ochroną mogę stosować olejek,czy ilość kwasu nie jest na tyle duża?

W olejku lemon ilość kwasu salicylowego jest nieduża.Na stronie BU czytałam ze nie jest konieczne używanie wysokich filtrów podczas stosowania tego serum.
Ale filtrów lepiej używać zawsze
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 09:33   #872
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

aprilla które serum C miałaś?
Jak jakoś nie mam szczęścia do tych serów...
Po jedwabistym wysyp bolących gul, po serum z zieloną herbatą pokrzywka alergiczna... Zostało mi tylko to zwykłe flavo-C15EF do przetestowania.....
__________________
Siła zdolna zmieniać świat (...)
jest więc według ciebie Chaosem, sztuką i nauką?
Przekleństwem, błogosławieństwem i postępem?
A nie przypadkiem Wiarą? Miłością? Poświęceniem?
http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73qxcp5qvv.png

falka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 09:33   #873
jahtiel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 6
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Witam serdecznie wszystkie Piekna Panie
Jestem tutaj nowa i powoli sie rozgladam....
Szukam, czytam itp.
Mam do was pytanie... A nawet wiecej niz jedno.

Po pierwsze, mieszkam poza granicami wiec dobrodziejstwo polskich kosmetykow zostalo mi juz zapomniane, ale postanowilam wrocic do rodzinnych korzeni.

Jestem osoba, ktora ostatnimi czasy zafascynowala sie domowymi mazidlami, ale srednio mi to wychodzi.

Pytanie nr jeden. Mam 26 lat i cere mieszana... ale wrazliwa ze skolnnosciami do alergii. Czytalam na BU co nieco, ale naprawde nie wiem jakie kosmetyki mam wybrac do swojego rodzaju skory i wieku

Moze ktoras z was moglaby mi pomoc?

No i jeszcze jedno. Poniewaz jestem troszke przewrazliwiona na chemie, choc nie myslec, ze jestem uposledzona jezeli chodzi o produkty biologiczne. Poprostu staram sie, na ile to mozliwe w dzisiejszym swiecie, wyeliminowac szkodliwe skladniki z naszego zycia...
I mimo iz 3/4 mojej rodziny to chemicy, ja za chemia nie przepadam.
Jak sprawdzaly sie wam te kosmetyki, chodzi mi o ich szkodliwosc, czy wszystko bylo ok?

Dzieki z gory za kontakt i odpowiedzi.
Pozdrawiam

ps. Ostatnia kwestia, czy, ktores z zestawow na BU mozna wykorzystac jako serum do pielegnacji dekoltu i biustu?
jahtiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 09:44   #874
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

do cery mieszanej z powodzeniem możesz używac np. serum lemon, hydrolatów, toników z kwasami, większości maseczek (np. z bromelainą)

Co do szkodliwości to poczytaj ten temat forum - składniki naturalne też mogą uczulac (np. mnie dosyc często) ale plusem jest to że przeważnie już potem wiem czego nie używac....

Do pielęgnacji biustu: wszystkie maceraty (natłuszczą, nawilżą, odżywią), masełka, sera (też właściwie wszystkie - chyba szczególnie 3XRose)
__________________
Siła zdolna zmieniać świat (...)
jest więc według ciebie Chaosem, sztuką i nauką?
Przekleństwem, błogosławieństwem i postępem?
A nie przypadkiem Wiarą? Miłością? Poświęceniem?
http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73qxcp5qvv.png

falka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 09:50   #875
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
W olejku lemon ilość kwasu salicylowego jest nieduża.Na stronie BU czytałam ze nie jest konieczne używanie wysokich filtrów podczas stosowania tego serum.
Ale filtrów lepiej używać zawsze
Dzięki :- ) Ano warto. Miałam już Iwostin 40,ale wspominam to conajmniej niemiło. W tym roku schowam dumę do kieszeni i popytam o próbki :- )
__________________
This band rox !
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 12:19   #876
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Waniencja Pokaż wiadomość
Dzięki :- ) Ano warto. Miałam już Iwostin 40,ale wspominam to conajmniej niemiło. W tym roku schowam dumę do kieszeni i popytam o próbki :- )
Dokładnie tak jak u mnie.Iwostiny zapchały mnie koncertowo
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 14:10   #877
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez falka Pokaż wiadomość
aprilla które serum C miałaś?
Jak jakoś nie mam szczęścia do tych serów...
Po jedwabistym wysyp bolących gul, po serum z zieloną herbatą pokrzywka alergiczna... Zostało mi tylko to zwykłe flavo-C15EF do przetestowania.....

Falka, mam wlasnie to zwykle o ktorym wspominasz, ze nie wyprobowalas a naprawde warto.
Dlugo studiowalam ten watek zanim zdecydowalam ktore wybrac, jak widac udalo sie doskonale bo jak wspomnialam jestem z tego serum bardzo zadowolona.
Jedwabiste zawiera silikony, te maja to do siebie ze lubia zapychac, stad pojawienie sie u Ciebie gul.
Mam nadzieje, ze jesli zdecydujesz sie na zwykle bez silikonow bedzie Ci dobrze sluzylo
Pozdrawiam.
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-15, 10:03   #878
apsik84
Przyczajenie
 
Avatar apsik84
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

[quote=jahtiel;7214110]

Pytanie nr jeden. Mam 26 lat i cere mieszana... ale wrazliwa ze skolnnosciami do alergii. Czytalam na BU co nieco, ale naprawde nie wiem jakie kosmetyki mam wybrac do swojego rodzaju skory i wieku


Jeśli dobrze znosisz kwas salicylowy, polecam serdecznie serum lemon (oczywiście z żelem hialuronowym) i maseczkę wulkaniczną. Fajne są też hydrolaty, ale to bardzo indywidualna sprawa, który polubisz.
apsik84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 10:08   #879
apsik84
Przyczajenie
 
Avatar apsik84
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Dziewczyny, szykuję się do następnego zamówienia, ale muszę jeszcze trochę pozużywać, to, co wczesniej wzięłam. Widziałam na BU nowości, np. maseczkę trustawkową i macerat z owoców leśnych. Proszę o opinie na temat tych produktów. Widziałam, że w masce jest mleko, więc czy ma ona bardzo przykry zapach? Dajcie znać
apsik84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 19:42   #880
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Oł jeeee paczka z BU dziś do mnie przyszła

Zaczęłam od peelingu z bromelainą....i kurcze chyba mnie podrażnił!!!! Nigdy w życiu nie podrażnił mnie żaden kosmetyk. Musiałam zmyć po 5 min. bo swędzenie policzków, a konkretniej żuchwy był nie do wytrzymania!!!!
Zmyłam, swędziało nadal i lekko zaczerwieniłam się w w/w partiach, dopiero jak nasmarowałam kremem Ava Mustela przeszło mi.... Po paru minutach jest już ok, ale zmartwiłam się

Miałyście coś podobnego???
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 00:52   #881
Xaviena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 18
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
Oł jeeee paczka z BU dziś do mnie przyszła

Zaczęłam od peelingu z bromelainą....i kurcze chyba mnie podrażnił!!!! Nigdy w życiu nie podrażnił mnie żaden kosmetyk. Musiałam zmyć po 5 min. bo swędzenie policzków, a konkretniej żuchwy był nie do wytrzymania!!!!
Zmyłam, swędziało nadal i lekko zaczerwieniłam się w w/w partiach, dopiero jak nasmarowałam kremem Ava Mustela przeszło mi.... Po paru minutach jest już ok, ale zmartwiłam się

Miałyście coś podobnego???
Tak , dokładnie to samo
Kolejne użycie peelingu już nie jest takie bolesne
Xaviena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-16, 07:57   #882
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Xaviena Pokaż wiadomość
Tak , dokładnie to samo
Kolejne użycie peelingu już nie jest takie bolesne
Ufff, no to uspokoiłaś mnie

Muszę powiedzieć, że efekt po peelingu (oprócz tego podrażnienia) bardzo mi się spodobał. Cera oczyszczona, gładziutka, ogólnie fajna

Hydrolat aloesowy i migdałowy również bardzo przyjemne w użyciu, zapach ledwo wyczuwalny, cera po aplikacji nawilżona (a często po tonikach miałam suchą).

Dziś na noc idzie serum lemon z żelem hial., a jutro z rana serum-C

A w ogóle to dodałam dziś żel hial. do mojego kremu na dzień i też całkiem fajne to połączenie. Czy żel można łączyć ze wszystkim, tzn. kremami i serami? Czytałam, że zaleca się łączenie go z serum lemon właśnie...
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 08:06   #883
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Ja wczoraj dostałam przesyłkę z BU. Od razu zabawiłam się w Młodego chemika Fajnie się to wszystko miesza Mój TŻ się śmiał, że jak zaświeci światło, to wylecimy w powietrze

Serum z wit. C - fajna konsystencja, dobrze się rozprowadza. O dziwo nawet nie szczypało po aplikacji. Co do efektów działania, myślę, że za jakiś miesiąc będę mogła powiedzieć więcej.

Tonik BHA - ładnie pachnie. Troszkę miałam czerwoną twarz, ale tylko przez chwilę. Jeśli chodzi o efekty - to j.w.

Olejek antycellulitowy - jakoś tak dziwnie pachnie, jakby grzybem Bardzo szybko się wchłania, dobrze nawilża skórę. Efekty - j.w.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 12:05   #884
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
Ufff, no to uspokoiłaś mnie

Muszę powiedzieć, że efekt po peelingu (oprócz tego podrażnienia) bardzo mi się spodobał. Cera oczyszczona, gładziutka, ogólnie fajna

Hydrolat aloesowy i migdałowy również bardzo przyjemne w użyciu, zapach ledwo wyczuwalny, cera po aplikacji nawilżona (a często po tonikach miałam suchą).

Dziś na noc idzie serum lemon z żelem hial., a jutro z rana serum-C

A w ogóle to dodałam dziś żel hial. do mojego kremu na dzień i też całkiem fajne to połączenie. Czy żel można łączyć ze wszystkim, tzn. kremami i serami? Czytałam, że zaleca się łączenie go z serum lemon właśnie...
.....
tak,możesz go dodawac do wszystkiego: do kremów,ser,olejków,balsam ów i mleczek do ciała,do maseczek,równiez do tych glinkowych <wtedy tak szybko nie wysychaja na buzi>możesz żelem smarowac włosy zwłaszcza koncówki...wszechstronne zastosowanie ma ten żel....ja używam go od tygodnia i powiem tak: solo jakos mi nie pasuje,zostawia taka powłoczke,która peka i łuszczy się,poza tym mocno sciąga skóre,ale dodany do kremu,bądz sera ładnie się wchłania ponad to zmniejsza ewentualne dzialanie komogenne danych kosmetyków.
A teraz krótkie sprawozdanie z ostatniejgo tygodnia mojej pielęgnacji:

++olejek myjący<pomarańczowy> CUDO !
zmywa wszystko,łącznie z tuszem do rzęs,który zawsze,ale to zawsze zostawiał u mnie rano czarne podkówki pod oczami,niezaleznie jak bardzo dokladnie wieczorem starałam sie go zmyć.Kiedy mam makijaz to najpierw wstępnie zmywam go mleczkiem i wacikiem,a potem olejkiem i wodą,rano tylko olejek i woda

++ serum flavoC <jedwabiste> powiem szczerze,ze bałam się go na początku,15%vit.C? myslałam,ze będzie podrażniać mi naczynka i bardzo szczypać....ale NIE,wręcz je uspokaja i łagodzi próbowałam 2 sposobów,rano nakładałam je pomieszane z żelem hialuronowym<było ok> a od 2 dni stosuje go solo<odrobinkę piecze czasami w tam gdzie skora bardziej sucha,ale tylko przez moment> w tej wersji wcale nie jest dla mnie za tłusty,po wchłonięciu nie czuje zadnej warstwy...<mniej wiecej po godzinie jesli czuje potrzebę nakładam na buzie odrobine nawilżającego kremu IWOSTIN>

++hydrolaty-mam kilka,migdałowy,oczarowy, geraniowy,rumiankowy,z zielonej herbaty.... aktualnie stosuje na przemian dwa czarowy i rumiankowy-oba swietne...rumiankowy stosuje czasami również jako schłodzony kompres na podpuchnięte i zmęczone oczy

++ olejek z płatków rózy z vit.E- czasami mieszam go z żelem h. i na buzie..czasami nakładam go solo kiedy skóra jest sciągnięta...tak dla odprężenia,czasami dodaje do kremu...często smaruję nim dłonie i skórki<ładnie regeneruje,wchłania sie do matu>

++ serum LEMON- ojjj świetny! stosuje na noc z żelem h. albo solo.po tygodniu widze kolosalna róznice,prawie zniknął ostatni wysyp po innym pseudo regulującym perfumeryjnym kremie.Wczesniej używałam olejku reulujacego Delceor'a Ylang Ylang<w porównianiu z tym to kompletna porazka nie mówiąc juz o cenie tamtego >

--+ serum z zieloną herbatą- i tu mam mocno mieszane uczucia,niby jest ok,fajna konsystencja,zapach mi nie przeszkadza..tylko skóra po nim wydawała mi sie jakaś napięta i podrażniona? no nic..odczekam kilka dni i spróbuje jeszcze raz.

a teraz mam pytanie do Was Dziewczyny..tak się zastanawiam,skoro wszystkie kosmetyki narazie spisuja się świetnie,chciałabym dołozyć do tego jakis kwasowy tonik...mam cere mocno mieszaną,a okresami odwodnioną i łuszczącą się...a do tego czasami ropne niespodzianki+ spory problem z płytko unaczyniona skórą i permanentnym zaczerwienieniem... jaki ewentualnie tonik polecałybyscie? stosowany co jakis czas,zeby nie rozdraznial naczynek?
dodam,ze z kwasow stosowałam Daypeel i Nightpeel Lierac'a<z pominięciem policzków> i w sumie krzywdy mi nie robił,a ładnie wygładził skóre i sciągnął pory...
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 14:16   #885
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

dark - mamy zbliżone cery ( naczynkowe i okresowe niespodzianki ) i ja z powodzeniem używałam tonik BHA 2 %.

Dzisiaj dostałam paczkę z BU : maska różana ( dla mamy ), maska truskawkowa, peeling bromelainowy, hydrolat zielonoherbaciany ;- ) i olej z owoców leśnych. Coś wieczorem pójdzie na próbę :- )
__________________
This band rox !
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 14:46   #886
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Waniencja Pokaż wiadomość
dark - mamy zbliżone cery ( naczynkowe i okresowe niespodzianki ) i ja z powodzeniem używałam tonik BHA 2 %.

Dzisiaj dostałam paczkę z BU : maska różana ( dla mamy ), maska truskawkowa, peeling bromelainowy, hydrolat zielonoherbaciany ;- ) i olej z owoców leśnych. Coś wieczorem pójdzie na próbę :- )
Napisz jak się sprawuje maseczka truskawkowa i olej z owoców leśnych Niedługo będę składać trzecie zamówienie i chciałabym do niego włączyć te produkty
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 15:08   #887
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

dzisiaj po przestudiowaniu art.pani Basi Kwiatkowskiej na temat podziałów kwasów i ich działania tez składniam się ku BHA 2% aaa doczytałam też.ze w serum LEMON kwas salicylowy również występuje w stęzeniu 2% a nie mam po nim żadnych sensacji
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 20:11   #888
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez joanaros Pokaż wiadomość
Napisz jak się sprawuje maseczka truskawkowa i olej z owoców leśnych Niedługo będę składać trzecie zamówienie i chciałabym do niego włączyć te produkty
Jutro wypróbuję oba i zdam relację, bo dzisiaj już padam ;- )
__________________
This band rox !
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 08:42   #889
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Mam pytanie - wczoraj zrobiłam sobie serum-C, dokładnie wg przepisu. Tylko na koniec, jak dodałam wit. E, to zauważyłam, że nie połączyła się prawidłowo z resztą mikstury. Maleńkie, pomarańczowe "oczka" pływały w całym roztworze... A dziś rano zerknęłam do słoiczka i w sumie ta witamina wypłynęła na wierzch i osadziła się dookoła na ściankach słoiczka...

I teraz nie wiem...czy jest ok, czy tak ma być? Nie wydaje mi się, abym zrobiła coś źle, ten przepis jest prosty...
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-17, 08:54   #890
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
Mam pytanie - wczoraj zrobiłam sobie serum-C, dokładnie wg przepisu. Tylko na koniec, jak dodałam wit. E, to zauważyłam, że nie połączyła się prawidłowo z resztą mikstury. Maleńkie, pomarańczowe "oczka" pływały w całym roztworze... A dziś rano zerknęłam do słoiczka i w sumie ta witamina wypłynęła na wierzch i osadziła się dookoła na ściankach słoiczka...

I teraz nie wiem...czy jest ok, czy tak ma być? Nie wydaje mi się, abym zrobiła coś źle, ten przepis jest prosty...
Mi się zrobiło tak samo. Ale jak przed użyciem wstrząsnę zawartość buteleczki to troszkę się miesza i są widoczne takie maleńkie kropeleczki.
Z resztą to chyba nie ma prawa się rozpuścić, bo to jest olej.

P.S. Już po drugim użyciu toniku BHA skóra zaczyna się łuszczyć. Chyba będę go używała co 2 dni.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 10:17   #891
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

........
mi tez wit.E wytrąciła sie troszkę na powierzchi...ale to nic...wystarczy dobrze wstrząsnąć buteleczką przed uzyciem... mam natomiast inne pytanie... od 2 dni zauwazam cos dziwnego,a mianowicie...kiedy chce wymieszać kwas hialuronowy z serum flavon<jedwabistym> to robi się z tego...taki noo...'' gęsty glut'' którego nie da się rozsmarowac na skórze...miałyście tak?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 14:00   #892
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

A ja czekam na paczkę- masło kawowe , krem rozjaśniający , hydrolat i olejek myjący Już nie mogę się doczekać dziś trzeci dzień a paczki jeszcze nie ma... Oczywiście nasza kochana poczta tak doręcza Ostatnio czekałam ponad tydzień A tak się zastanawiam, znacie jakąś firmę kurierską która dobrze i szybko doręcza paczki? Może te firmy kurierskie są lepsze? Moze pani z BU zgodziłaby się wysłać kurierską przesyłką? Co o tym myślicie? Tym bardziej ze czytałam ,ze poczta od 21 kwietnia ma strajkować... http://praca.wp.pl/kat,18453,title,P...6&ticaid=15ba7
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodar...8,5123561.html
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 14:06   #893
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez bellissa Pokaż wiadomość
A tak się zastanawiam, znacie jakąś firmę kurierską która dobrze i szybko doręcza paczki? Może te firmy kurierskie są lepsze? Moze pani z BU zgodziłaby się wysłać kurierską przesyłką? Co o tym myślicie?
Tez wlasnie sie nad tym zastanawialam czy BU nie powinno zmienic doreczyciela na jakas firme kurierska, co prawda pewnie cena zwiekszylaby sie o kilka zl. ale doreczenie ekspresowe...ostatnio zamawialam w Aptece internetowej Cefarm24...oni uzywaja dawnego Masterlinka teraz DPD..wysylka w max 2 dni a nawet 1en....koszt 12 zl...a przy zaplacie przy doreczeniu 15 zl..ale jaka jakosc doreczenia i czas nieporownywalny do Poczty Polskiej! zamowilam kosmetyki w Pn..wczoraj dostalam maila o wysylce a dzis paczuszka doreczona
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 19:57   #894
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Donoszę,że maseczka truskawkowa nie zawiodła - odżywia, nawilża, wygładza, rozjaśnia, ale zaznaczam,że dodałam kilka kropel oleju z owoców leśnych, zgodnie z radą BU. Sam olej jest bezbarwny i właściwie bezzapachowy. Nie odbiega jakością od pozostałych olejów, które posiadam ;- ) Jedyne do czego mogę się przyczepić to zapach maski - zdecydowanie nieprzyjazny mimo truskawki w nazwie.
__________________
This band rox !
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 20:53   #895
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
Mam pytanie - wczoraj zrobiłam sobie serum-C, dokładnie wg przepisu. Tylko na koniec, jak dodałam wit. E, to zauważyłam, że nie połączyła się prawidłowo z resztą mikstury. Maleńkie, pomarańczowe "oczka" pływały w całym roztworze... A dziś rano zerknęłam do słoiczka i w sumie ta witamina wypłynęła na wierzch i osadziła się dookoła na ściankach słoiczka...

I teraz nie wiem...czy jest ok, czy tak ma być? Nie wydaje mi się, abym zrobiła coś źle, ten przepis jest prosty...

U mnie było tak samo.Mieszałam bardzo długo aż te kuleczki zrobiły sie bardzo małe ale w całości nie zniknęły.
W instrukcji do tego serum pisze,że ma ono postać przezroczystego płynu z widocznymi kuleczkami z wit.E,więc chyba wszystko OK.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 10:58   #896
_Monia_
Rozeznanie
 
Avatar _Monia_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 513
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

cdziewczyny robie drugie zamowienie - mialam zel hial. teraz zastanawiam sie nad tym z pantenolem, ale czy to jest tak ze jego nie mozna juz ze wszystkim mieszac tak jak tego zwyklego?
_Monia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 11:07   #897
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
........
mi tez wit.E wytrąciła sie troszkę na powierzchi...ale to nic...wystarczy dobrze wstrząsnąć buteleczką przed uzyciem... mam natomiast inne pytanie... od 2 dni zauwazam cos dziwnego,a mianowicie...kiedy chce wymieszać kwas hialuronowy z serum flavon<jedwabistym> to robi się z tego...taki noo...'' gęsty glut'' którego nie da się rozsmarowac na skórze...miałyście tak?

Mi się robi dokładnie to samo, glut sama sie zastanwialam czy tak musi być czy to oznacza popsucie kosmetyku?
prosimy o podpowiedź
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 11:17   #898
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez _Monia_ Pokaż wiadomość
cdziewczyny robie drugie zamowienie - mialam zel hial. teraz zastanawiam sie nad tym z pantenolem, ale czy to jest tak ze jego nie mozna juz ze wszystkim mieszac tak jak tego zwyklego?
W zasadzie mozna, panthenol jest wrazliwy na silne kwasy i zasady a w innych przypadkach mozna go mieszac z wszytskim
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 11:31   #899
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Hydrolat rumiankowy bardzo dobrze sobie radzi z podrażnieniami po goleniu. Właściwie po jego użyciu podrażnienia w ogóle nie występują. Kiedyś używałam zaparzonego rumianku z torebki, ale hydrolat lepiej działa.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-19, 12:07   #900
_Monia_
Rozeznanie
 
Avatar _Monia_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 513
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

marea a zasady to co dokladnie?

czyli z humektanem moge mieszac? a np. z olejkiem ?

mialas obie wersje?
_Monia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:44.