Tragus - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-16, 22:15   #1
xpatusx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 161
Question

Tragus


Podobne wątki już były, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie dlatego zdecydowałam się napisać.

Mam 3 kolczyki w chrząstce (helixy) które robiłam sobie sama przebitką. Generalnie nie mam problemów z gojeniem kolczykowanych miejsc bo i te w chrząstce jak i w pępku (który również był przebitką, ale tym razem pistoletem) goiły mi się do miesiąca. Teraz na wiosnę planuję kolejnego - tragusa - oczywiście w salonie, igłą! Pewnie wiadomo dlaczego nie chcę zrobić tego zimą. Dlatego mam pytanie: Czy taki tragus goi się jakoś inaczej czy może jest możliwość, że w równie podobnym czasie zagoi się też on. Pytania by nie było, ale wiem, że ta chrząstka jest grubsza od zwykłej na której mam helixy. Ma to jakiś wpływ na gojenie?

Edytowane przez xpatusx
Czas edycji: 2010-01-16 o 22:20
xpatusx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 11:20   #2
Paulinax123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Eternia ;)
Wiadomości: 1 745
Dot.: Tragus

Cytat:
Napisane przez xpatusx Pokaż wiadomość
Podobne wątki już były, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie dlatego zdecydowałam się napisać.

Mam 3 kolczyki w chrząstce (helixy) które robiłam sobie sama przebitką. Generalnie nie mam problemów z gojeniem kolczykowanych miejsc bo i te w chrząstce jak i w pępku (który również był przebitką, ale tym razem pistoletem) goiły mi się do miesiąca. Teraz na wiosnę planuję kolejnego - tragusa - oczywiście w salonie, igłą! Pewnie wiadomo dlaczego nie chcę zrobić tego zimą. Dlatego mam pytanie: Czy taki tragus goi się jakoś inaczej czy może jest możliwość, że w równie podobnym czasie zagoi się też on. Pytania by nie było, ale wiem, że ta chrząstka jest grubsza od zwykłej na której mam helixy. Ma to jakiś wpływ na gojenie?
Pomijam fakt robienia sobie helixów "przebitką", dobrze, że dobie krzywdy nie zrobiłaś, ale PĘPEK PISTOLETEM ?! Dziewczyno kto Ci to poradził ? Jeszcze mi powiedz, że zwykły kolczyk do ucha miałaś ... Ponadto przebicie nie goi się w ciągu miesiąca, co najwyżej może być troche podgojone, szczególnie, że chrząstka się naprawdę długo goi.
Ale ok, nie jestem tutaj od prawienia morałów, ale na przyszłość radze uważać.
Traugus jest podobno przebiciem bardziej bolesnym niż zwykły helix spowodowane jest to tym, że chrząstka jest tam dużo grubsza, więc goić też może się dłużej, ale oczywiście niekoniecznie, u każdego jest inaczej. Trzeba uważać na ziarninę bo chrząstki mają tendencje do tego paskudztwa . Myślę, że jeśli przebijesz w salonie ( nie kosmetycznym oczywiście, ale piercingu ) i wszytsko będzie sterylnie, będziesz odpowiednio dbać to nie powinno być problemów z gojeniem.
__________________
"Bo życie to coś więcej, nie tylko krew,pot sperma i łzy "
Marzą się lepsze dni ? One przyjdą z czasem. Wystarczy ruszyć dupę i pokazać klasę !
Na pewno znasz takie noce, ten destrukcyjny moment, w którym każda myśl waży grubo ponad tonę
Paulinax123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 22:22   #3
xpatusx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 161
Dot.: Tragus

Cytat:
Napisane przez Paulinax123 Pokaż wiadomość
Pomijam fakt robienia sobie helixów "przebitką", dobrze, że dobie krzywdy nie zrobiłaś, ale PĘPEK PISTOLETEM ?! Dziewczyno kto Ci to poradził ? Jeszcze mi powiedz, że zwykły kolczyk do ucha miałaś ... Ponadto przebicie nie goi się w ciągu miesiąca, co najwyżej może być troche podgojone, szczególnie, że chrząstka się naprawdę długo goi.
Ale ok, nie jestem tutaj od prawienia morałów, ale na przyszłość radze uważać.
Traugus jest podobno przebiciem bardziej bolesnym niż zwykły helix spowodowane jest to tym, że chrząstka jest tam dużo grubsza, więc goić też może się dłużej, ale oczywiście niekoniecznie, u każdego jest inaczej. Trzeba uważać na ziarninę bo chrząstki mają tendencje do tego paskudztwa . Myślę, że jeśli przebijesz w salonie ( nie kosmetycznym oczywiście, ale piercingu ) i wszytsko będzie sterylnie, będziesz odpowiednio dbać to nie powinno być problemów z gojeniem.
Tak, miałam normalną przebitkę i w pępku. Akurat gdy robiłam te kolczyki moja wiedza na temat piercingu była znikoma, więc dlatego wszystko było robione tak a nie inaczej. Ale mimo to żyję i mam się świetnie. Znaczy w moim przypadku już po miesiącu nie było opuchlizny, nie ropiało, ani też nie bolało. Po zmianie kolczyków również nic się nie działo dlatego myślę, że to jednak było już zagojone. Natomiast co do tragusa: z tą wiedzą na pewno nie zdecydowałabym się na przebicie jakiegokolwiek miejsca przebitką czy też pistoletem, więc jedyną opcją jest salon piercingu

Edytowane przez xpatusx
Czas edycji: 2010-01-17 o 22:28
xpatusx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 14:55   #4
elledriver
Raczkowanie
 
Avatar elledriver
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 64
Dot.: Tragus

mi tragus goił się szybko, ale po paru miesiącach zrobił mi się bąbelek, leczyłam go chyba jakąś maścią, dokładnie nie pamiętam bo trochę temu to było a w salonie zazwyczaj dają znieczulenie miejscowe, więc bólu nie ma.
elledriver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.