Które cienie pasują kolorystycznie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-19, 17:57   #1
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Arrow

Które cienie pasują kolorystycznie?


Mam cienie Maybelline Color Tattoo 24h: On and On Bronze, Pernament Taupe, Endless Purple oraz Turquoise forever.
Poza tym mam cień Inglot M3 Pearl 600, z którego biorę najjaśniejszy kolor i używam go pod łuk brwiowy i w wewnętrzny kącik.
Do tego mam cień Rimmela czarny, który moim zdaniem jest za ciemny do maybelline które wymieniłam.

Na wieczorowy makijaż owszem, ale rzadko wychodzę gdzieś poza sklepem, uczelnią czy pracą, dlatego tak ciemny makijaż jest zbyt wyzywający, tym bardziej kłóci się to z moimi rzadkimi i dość jasnymi brwiami. Sam cień maybelline z inglotem jasnym działa ok, ale mam małe oczy więc coś ciemniejszego na zewnątrz by się przydało. Jestem jednak początkująca i nie wiem co by dobrze współgrało i zarazem nie było aż tak ciemne.

Proszę o markę i nr koloru jaki wy używacie do tych cieni.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 18:04   #2
katharsis
Rozeznanie
 
Avatar katharsis
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 934
Dot.: Które cienie pasują kolorystycznie?

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Mam cienie Maybelline Color Tattoo 24h: On and On Bronze, Pernament Taupe, Endless Purple oraz Turquoise forever.
Poza tym mam cień Inglot M3 Pearl 600, z którego biorę najjaśniejszy kolor i używam go pod łuk brwiowy i w wewnętrzny kącik.
Do tego mam cień Rimmela czarny, który moim zdaniem jest za ciemny do maybelline które wymieniłam.

Na wieczorowy makijaż owszem, ale rzadko wychodzę gdzieś poza sklepem, uczelnią czy pracą, dlatego tak ciemny makijaż jest zbyt wyzywający, tym bardziej kłóci się to z moimi rzadkimi i dość jasnymi brwiami. Sam cień maybelline z inglotem jasnym działa ok, ale mam małe oczy więc coś ciemniejszego na zewnątrz by się przydało. Jestem jednak początkująca i nie wiem co by dobrze współgrało i zarazem nie było aż tak ciemne.

Proszę o markę i nr koloru jaki wy używacie do tych cieni.

Skoro piszesz, że masz dość jasne i rzadkie brwi to warto może je najpierw jakoś podrasować? Dobrze zrobiona oprawa oka dużo daje.
katharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 18:08   #3
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Które cienie pasują kolorystycznie?

Tez mam jasne brwi chcialabym je potraktowac henna ale boje sie isc zeby mi ktos nie wyczarowal za ciemnych..to bylby moj 1raz
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 18:13   #4
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Które cienie pasują kolorystycznie?

Co do brwi to maluje je henną do koloru moich brąz włosów, ale brwi mam rzadkie więc mimo koloru średniego brązu wydają się jaśniejsze. Gdy użyję cienia czarnego do oczu moje brwi nagle wyglądają jakbym miała 3 włoski na krzyż.

Smaruje je olejkiem rycynowym, ale nie widzę poprawy oprócz tego że henna dłużej się trzyma. Malowanie brwi cieniem Maybelline Color Tattoo:Pernament Taupe wyglądałam mocno nienaturalnie

Z tego względu potrzebuje jaśniejszej kolorystyki do zewnętrznych kącików niż cień czarny. Czarny lepiej się sprawdza u mnie jako kreska nad linią rzęs. Jako cień u mnie słabo wypada.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 20:06   #5
katharsis
Rozeznanie
 
Avatar katharsis
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 934
Dot.: Które cienie pasują kolorystycznie?

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Co do brwi to maluje je henną do koloru moich brąz włosów, ale brwi mam rzadkie więc mimo koloru średniego brązu wydają się jaśniejsze. Gdy użyję cienia czarnego do oczu moje brwi nagle wyglądają jakbym miała 3 włoski na krzyż.

Smaruje je olejkiem rycynowym, ale nie widzę poprawy oprócz tego że henna dłużej się trzyma. Malowanie brwi cieniem Maybelline Color Tattoo:Pernament Taupe wyglądałam mocno nienaturalnie

Z tego względu potrzebuje jaśniejszej kolorystyki do zewnętrznych kącików niż cień czarny. Czarny lepiej się sprawdza u mnie jako kreska nad linią rzęs. Jako cień u mnie słabo wypada.
Henny nie polecam, na dłuższą metę znacznie osłabia włoski i podrażnia cebulki w taki sposób, że z czasem rosną one coraz rzadsze (sama tego doświadczyłam). Do wypełniania brwi polecam Ci kredkę, dobre i w przystępnej cenie są kredki z Catrice wraz ze spiralką po drugiej stronie do ich wyczesywania. Również dobre są kredki do brwi Essence, ale one są dość ciepłe więc nie jestem pewna czy będą Tobie one pasowały. Możesz również ubytki wypełnić cieniem (tu również możesz zajrzeć za cieniami do brwi w szafie essence i catrice), ewentualnie rozejrzeć się w Inglocie, niestety nie wiem jaki masz dokładnie kolor włosów i itp. więc nie podpowiem konkretnego numeru.

A co do makijażu oka, to polecam również wycieczkę do Inglota jako, że pisałaś iż jesteś początkującą osobą to gorąco polecam cienie z serii Rainbow nr 117, 107, lub zwykłe wkłady typu 363, 378, 329, 327.
katharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 20:30   #6
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Które cienie pasują kolorystycznie?

Cieni do brwi się boję, bo to wygląda nienaturalnie. Mój chłopak jak raz mnie widział z brwiami umalowanymi odcieniem Pernament Taupe powiedział że mam brwi jak Gargamel Od tamtego czasu omijam cienie do brwi.

Kwestię kredki rozważę.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 23:00   #7
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Które cienie pasują kolorystycznie?

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Cieni do brwi się boję, bo to wygląda nienaturalnie. Mój chłopak jak raz mnie widział z brwiami umalowanymi odcieniem Pernament Taupe powiedział że mam brwi jak Gargamel Od tamtego czasu omijam cienie do brwi.

Kwestię kredki rozważę.

Nie martw się. Ja z P. Taupe też tak wyglądałam. Za to z kredką catrice lub paletką z essence jest super.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-19, 23:01   #8
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Które cienie pasują kolorystycznie?

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Cieni do brwi się boję, bo to wygląda nienaturalnie. Mój chłopak jak raz mnie widział z brwiami umalowanymi odcieniem Pernament Taupe powiedział że mam brwi jak Gargamel Od tamtego czasu omijam cienie do brwi.

Kwestię kredki rozważę.
Gargamel hehehe. Ja tez wole kredke.
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 11:36   #9
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Które cienie pasują kolorystycznie?

Ale nadal nie wiem jaki cień mógłby przyciemnić zewnętrzny kącik dla odcienia Maybelline : Turquoise Forever. A to główny temat tego wątku

[EDIT]Tak w ogóle to czy w Super-Pharm dostanę jakąś kredkę z essecne lub catrice? U mnie w pobliżu są tylko drogerie Rossmann, Super-Pharm, Inglot (ale drogo więc tylko 2 razy tam byłam i tylko raz coś kupiłam), Douglas (zawsze mijam idąc do Rossmanna).

Edytowane przez Kori_Yoitama
Czas edycji: 2014-02-20 o 11:48
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-20 12:36:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.