Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-06, 16:54   #661
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Brałam salfazin i niewiele dał
Staram sie zeby pielegnacja byla dobra ale roznie bywa
widzisz mi omega-3 napaskudziło
pomaga za to salfazin, na włosy chyba szczególnie

a co do pielegnacji, zajrzyj tutaj --> KLIK(!)
ja od dawna lecze buźkę kwasami, ale po przeczytaniu tego tematu okazało się, że parę drobiazgów robiłam źle
warto przeczytac całość, nauczyć się prawidłowej pielęgnacji, a potem jak codzienne nawyki nie pomogą, można właczyć faszerownie sie tabletkami od wewnątrz

Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 20:12   #662
malewara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 62
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Ja tez jestem pod wrazeniem Waszej wiedzy Zatem zwroce sie o pomoc. Nigdzie nie moge znalezc informacji w czasie jkiego posilku powinno sie zazywac witaminy. Ja stosuje wit. a,c,e i cynk (na tradzik).

Cynk (25mg zincas forte) - 1 dziennie wieczorem (to wiem )

Witamina a (12000 j.m. vitaminum a)
Witamina c (0,2g)
Witamina e (100)
- wszystkie 2 x dziennie (sniadanie i obiad, obiad i kolacja czy sniadanie i kolacja???)

Czy ktos sie oreintuje?
malewara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 23:16   #663
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez malewara Pokaż wiadomość
Ja tez jestem pod wrazeniem Waszej wiedzy Zatem zwroce sie o pomoc. Nigdzie nie moge znalezc informacji w czasie jkiego posilku powinno sie zazywac witaminy. Ja stosuje wit. a,c,e i cynk (na tradzik).

Cynk (25mg zincas forte) - 1 dziennie wieczorem (to wiem )

Witamina a (12000 j.m. vitaminum a)
Witamina c (0,2g)
Witamina e (100)
- wszystkie 2 x dziennie (sniadanie i obiad, obiad i kolacja czy sniadanie i kolacja???)

Czy ktos sie oreintuje?

ja biore Salfazin z tych wit co podałas mam:
  • 75 mg Wit C (czyli 125% dziennego zapotrzebowania)
  • cynk 25 mg (166% dziennego zap.)
  • Wit E 16,66 mg (166% dziennego zap.)
  • Wit A 150 µg (18% dziennego zap.)

biore raz dziennie według zalecenia ulotki,
więcej bym sie nie ośmieliła brać wit E i A oraz cynku, ale można wiecej..
Cytat:
Przedawkowanie cynku występuje bardzo rzadko i przeważnie tylko w wypadku stosowania syntetycznych preparatów cynku w dawkach 80 – 150 miligramów
jednak myśle, że 332% dziennego zapotrzebowania w cynk to jakos troche przydużo, no chyba ze bierzesz tabletki antykoncepcyjne, wtedy trzeba bardziej łatać niedobory

Wit C też trudno przedawkowac, bo jak cynk jest wydalana

a wit A mam zapisane w notatniku, ze "Leczniczo: 10 000-50 000 j.m./24 h."
Cytat:
dzisiaj sie dowiedzialam na zajeciach ze jak sie bierze sama wit A to trzeba uzupelniac B1 i C bo ponoc sie obnizaja
o wit E tutaj --> KLIK(!)


moja tabse bierze sie podczas posiłku, a to w trakcie jakiego to przeciez nieistotne,
byle by nie kolidowało z innymi lekami i byle byś brała o tej samej porze zawsze
do tego mam jeszcze w tej jednej tabsie wit B6 10 mg (500% dziennego zap.)

tyle wiem, jak pomogłam coś to fajnie, ale i tak poczekaj na opinie innych

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2008-12-06 o 23:20
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 13:23   #664
anusha
Przyczajenie
 
Avatar anusha
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 24
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Silwena, też mam podobny problem. Najprawdopodobniej podwyższone androgeny + stwierdzona niedoczynność tarczycy , wypadanie włosów na tle hormonalnym, tłuszczenie że codziennie trzeba myć + tłusto-sucha cera. Na włosy pomaga mi regularnie brana tauryna. Wypadły mi na tyle że miałam zakola na których nie rosło NIC nowego. O taurynie wyczytałam na forum lysienie.info. Poza tym jest ona składnikiem Inneov na włosy. Nie mówię że jest super ale zakola zarosły.
Poza tym na przetłuszczanie skóry (no i włosów przy głowie) oraz jednocześnie suche włosy trochę mi pomaga mgiełka z serii Radical Farmony + odżywka Ziaji z ceramidami.
Sytuacja nie jest jeszcze opanowana ale nie jest najgorzej

Czy któraś z Was moze napisać o działaniu Linomagu NNKT? Brałam kapsułki z olejem z ogórecznika ale nie widziałam specjalnych efektów.

Edytowane przez anusha
Czas edycji: 2008-12-22 o 13:27
anusha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 17:38   #665
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Liść oliwny na gronkowiec

Drogie Panie,ostatnio spotkałam się z takim hasłem 'liść oliwny'.lecz cóż to jest?zostałam odesłana przez pewną wizażankę do długaśnego wątku na kafeterii o tym specyfiku http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3143514 .Jak się okazuje,praktycznie każdy z nas ma gronkowca,tylko z taką różnicą,iż u jednych ma pewne objawy,a u innych nie i wiąże się to z obniżoną odpotnością itp.Do czego dążę?A no do tego,że bardzo często mylnie rozumiany przez nas trądzik okazuje się być gronkowcem tylko,że dermatolodzy nie potrafią go wykryć i potrzebny jest do tego wymaz iż nasze problemy są spowodowane gronkowcem.Objawami są najczęściej ropne krosty na twarzy,linii żuchwy bądź innych częściach ciała.Wiele osób opisało swoje przygody z trądzikiem,dermatologami, aż w końcu z tym specyfikiem. I bardzo mnie to zainteresowało,jak niektórzy widzieli poprawę po dwóch(!) dniach.Kuracja liściem oliwnym trwa ok 3 miesięcy.Zresztą ciekawych odsyłam do wątku...
Czy któraś z Was miała do czynienia z tym specyfikiem?Jakieś doświadczenia?Od nowego roku mam zamiar spróbować szczęścia ,a nóż widelec to jest moim utrapieniem....
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 20:31   #666
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anusha Pokaż wiadomość
Silwena, też mam podobny problem. Najprawdopodobniej podwyższone androgeny + stwierdzona niedoczynność tarczycy , wypadanie włosów na tle hormonalnym, tłuszczenie że codziennie trzeba myć + tłusto-sucha cera.

Cześć anusha
Mi położna tylko sugerowała, że mogę mieć coś z tarczyca "nie halo", ginekolog twierdzi, że androgeny moge mieć nieznacznie podwyższone i nie przepisze mi jak na razie Diany35, choć dermatolog powiedziała, że tylko tym może mi pomóc. Ja z kolei bronię się jak mogę, ponieważ właśnie źle znoszę odstawienia hormonów, a nikt nie chce zrobić mi badań po odstawieniu, by zobaczyć jak zachowują się estrogeny (położna sugerowała też, że być może mimo odstawienia nadal moje ciałko żółte (?) jest w stanie "uśpienia" i nie produkuje hormonu etc) Różnie może być, ja mam ujowych lekarzy, na razie się miotam z kąta w kąt, by trafić na kogoś kto mnie pozbiera w całość

ps/ o Inneov i wypadaniu tu jest ciekawy wątek WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

ja nadal Femestruje, Salfazinuje
do tego doszła wit C (mimo, ze w Salfazinie jej sporo)
susz z pokrzywy 1 raz dziennie oraz sok żurawinowy do oporu

włosy nadal ostro się przetłuszczają, a do tego boli skóra głowy, że trudno się czesać/myć
ale mniej wypadają (gdzies od 90dnia nie znajduje ich na szczotce tylko w odpływie i wannie)
cera mniej się tłuści (ale to zasługa dbania o nią zewnetrznie) za to mam ostry wysyp po pokrzywie..
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 10:30   #667
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Mam problem...
Łykałam długo Salfazin, bo aż 6 miesięcy (zużyłam dwa opakowania). Odstawiam preparat niecały tydzień temu. Teraz staram się uzupełniać braki witaminowe w diecie (płatki owsiane, nasiona słonecznika, pestki dyni, marchew, jaja itd.), ale chciałabym wrócić do suplementacji i tu moje pytanie: czy długotrwale stosowanie cynku nie jest szkodliwe? Mogę znów zacząć łykać Salfazin?
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-29, 10:39   #668
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Cześć anusha
Mi położna tylko sugerowała, że mogę mieć coś z tarczyca "nie halo", ginekolog twierdzi, że androgeny moge mieć nieznacznie podwyższone i nie przepisze mi jak na razie Diany35, choć dermatolog powiedziała, że tylko tym może mi pomóc. Ja z kolei bronię się jak mogę, ponieważ właśnie źle znoszę odstawienia hormonów, a nikt nie chce zrobić mi badań po odstawieniu, by zobaczyć jak zachowują się estrogeny (położna sugerowała też, że być może mimo odstawienia nadal moje ciałko żółte (?) jest w stanie "uśpienia" i nie produkuje hormonu etc) Różnie może być, ja mam ujowych lekarzy, na razie się miotam z kąta w kąt, by trafić na kogoś kto mnie pozbiera w całość

ps/ o Inneov i wypadaniu tu jest ciekawy wątek WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

ja nadal Femestruje, Salfazinuje
do tego doszła wit C (mimo, ze w Salfazinie jej sporo)
susz z pokrzywy 1 raz dziennie oraz sok żurawinowy do oporu

włosy nadal ostro się przetłuszczają, a do tego boli skóra głowy, że trudno się czesać/myć
ale mniej wypadają (gdzies od 90dnia nie znajduje ich na szczotce tylko w odpływie i wannie)
cera mniej się tłuści (ale to zasługa dbania o nią zewnetrznie) za to mam ostry wysyp po pokrzywie..
hmm
szkoda, ze jednak preparaty niehormonalne nie pomogly Ci

ja własnie jestem w polowie 1 listka Diane 35, po zmianie z Yasminelle i roznica jest POWALAJACA

ale u mnie problemy ze skora i wlosami sa na tle hormonalnym. wlosy nie przetluszczaja sie juz wlasciwie wcale, sa normalne, tak samo cera.

objawy łojotokowego zapalenia skory zniknely zupelnie, a tyle juz probowalam preparatow z apteki.

ja kiedys czytalam, ze wcale nie trzeba miec na stale podwyzszonego testosteronu, wystarcza jego "skoki", tego badanie moze nie wykryc.

teraz juz wiem, ze wszystkie salfaziny, pokrzywy, suplementy, moga pomoc w lagodnych przypadkach.

nie namawiam na hormony, ale ja uwazam, ze u pewnych osob, to po prostu wybor mniejszego zla. na codzien spozywamy nie zawsze zdrowe potrawy, wdychamy zatrute powietrze, pijemy wode zawierajaca sladowe ilosci metali ciezkich. wszystko szkodzi.

zycze powodzenia
Cytat:
Napisane przez Queenie Pokaż wiadomość
Mam problem...
Łykałam długo Salfazin, bo aż 6 miesięcy (zużyłam dwa opakowania). Odstawiam preparat niecały tydzień temu. Teraz staram się uzupełniać braki witaminowe w diecie (płatki owsiane, nasiona słonecznika, pestki dyni, marchew, jaja itd.), ale chciałabym wrócić do suplementacji i tu moje pytanie: czy długotrwale stosowanie cynku nie jest szkodliwe? Mogę znów zacząć łykać Salfazin?
mysle, ze mozesz. to nie jest kosmiczna dawka, producent nie informuje o koniecznosci robienia przerw
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 11:01   #669
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Dziękuję za szybką odpowiedź
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 12:41   #670
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

truskawkowawiosna
kilkanaście razy pisałam, że 8miesięcy na Dianie to był dla mnie raj, nigdy nie czułam sie tak kobieco i ładnie. owłosienie nadmierne może nie ustapiło, ale po wyrwaniu rosło poooooowoliiii, a na nogach skonczyly wrastac i skonczyly sie blizny przez ten okres czasu i włosy oczywiscie woooolno odrastały po depilatorze, cera?? cudna! zadnych stanów zapalnych!! czoło czytse bez skazy, policzki i żuchwa z jedna do dwoch małych plamek I TYLE, włosyyy?? BUJNE GĘSTE, ze sie tak pokusze o stwierdzenie, CAŁY DZIEN SWIEŻE, a teraz to polowa dnia i sie tłuszcz leje... ja wiem jak Diana pomaga, ale co mam zrobic gdy przyjdzie czas odstawienia? lekarz mowil, ze skoro po dwoch miesiacach Mycrogynonu, ponad 3 miesiace lecą mi włosy, to jest ryzyko łysienia androgennego i powiedział, że nie bedziemy ryzykować peruki

co do Femestry, napewno COŚ tam pomaga, jak każdy suplement COŚ tam daje, ponieważ cera sie wygładziła w 4miesiace (jestem juz tyle bez hormonow), byłam na dobrej drodze, ale zachciało mi się posłuchac farmaceutki, co kazala mi pic pokrzywe zeby jelita wyleczyc
dostalam MEGA wysypu, mam morde jak brukowana ulica, co dzien cos nowego wstrętnego wyrasta, najgorszy był pierwszy dzień sypania - z 15-18 krost z białym czubkiem, co takich OD LAT nie widzialam u siebie na twarzy, a rosły w około 3 godziny jedna..
wszystko to MIMO, ze łykam Femestre i Salfazin i wit C i wit z grupy B, odzywiam się jeszcze drastyczniej, ponieważ jelita mam juz całkiem rozwalone, wiec to tez nie wpływ diety, kwaszę buźkę (AD i Effacklarem K), nawilżam olejem z pachnotki i/lub konopnym, kąpie się w olejku z drzewa herbacianego.. no i nie ma mocnych na pokrzywe.. jestem teraz kaleczna na ryju i nie umiem wymyslic już nic więcej

nie mam siły na rosmyślanie o tym

pozdrawiam
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 12:52   #671
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
truskawkowawiosna
kilkanaście razy pisałam, że 8miesięcy na Dianie to był dla mnie raj, nigdy nie czułam sie tak kobieco i ładnie. owłosienie nadmierne może nie ustapiło, ale po wyrwaniu rosło poooooowoliiii, a na nogach skonczyly wrastac i skonczyly sie blizny przez ten okres czasu i włosy oczywiscie woooolno odrastały po depilatorze, cera?? cudna! zadnych stanów zapalnych!! czoło czytse bez skazy, policzki i żuchwa z jedna do dwoch małych plamek I TYLE, włosyyy?? BUJNE GĘSTE, ze sie tak pokusze o stwierdzenie, CAŁY DZIEN SWIEŻE, a teraz to polowa dnia i sie tłuszcz leje... ja wiem jak Diana pomaga, ale co mam zrobic gdy przyjdzie czas odstawienia? lekarz mowil, ze skoro po dwoch miesiacach Mycrogynonu, ponad 3 miesiace lecą mi włosy, to jest ryzyko łysienia androgennego i powiedział, że nie bedziemy ryzykować peruki

co do Femestry, napewno COŚ tam pomaga, jak każdy suplement COŚ tam daje, ponieważ cera sie wygładziła w 4miesiace (jestem juz tyle bez hormonow), byłam na dobrej drodze, ale zachciało mi się posłuchac farmaceutki, co kazala mi pic pokrzywe zeby jelita wyleczyc
dostalam MEGA wysypu, mam morde jak brukowana ulica, co dzien cos nowego wstrętnego wyrasta, najgorszy był pierwszy dzień sypania - z 15-18 krost z białym czubkiem, co takich OD LAT nie widzialam u siebie na twarzy, a rosły w około 3 godziny jedna..
wszystko to MIMO, ze łykam Femestre i Salfazin i wit C i wit z grupy B, odzywiam się jeszcze drastyczniej, ponieważ jelita mam juz całkiem rozwalone, wiec to tez nie wpływ diety, kwaszę buźkę (AD i Effacklarem K), nawilżam olejem z pachnotki i/lub konopnym, kąpie się w olejku z drzewa herbacianego.. no i nie ma mocnych na pokrzywe.. jestem teraz kaleczna na ryju i nie umiem wymyslic już nic więcej

nie mam siły na rosmyślanie o tym

pozdrawiam
wybacz, ale gdybym miala spamietac historie kazdego na tym forum, to bym chyba zwariowala...

innego wyjasnia dla takich osob nie dostrzegam niestety: hormony albo wariowanie organizmu.

moze za pare lat naukowcy cos wymysla, ale zbytnich nadziei na to nie mam
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-29, 13:00   #672
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

ojj, truskawkowawiosna
w tym temacie to ja raczej nie pisalam o Dianie (a moze? sama niepamietam)
ja dla przypomnienia mowie, ze kilkanaście razy, by podkreślić jaki ten czas był dla mie wspaniały, a im wiecej pisze o tym, albo czytam siebie gdy pisałam o Dianie, tym bardziej mam ochote rzucic sie na leczenie nią.. taka jestem niby zdesperowana.. ale z drugiej strony, ja mam całe zycie przed sobą i ten rok np na Dianie to za malo dla mnie, zeby drugi rok, albo do konca zycia sie meczyc z rozregulowania organizmu

byłam na dobrej drodze już, gdzies w głebi wierze, że może nie będzie mi leczenie znów potrzebne, może się łudzę, ale tak jak z hormonami, czy suplementowaniem się, tak chce sie przekonać sama, zobaczyć jak to bedzie np po roku bez tabs

najwyżej TŻ ode mnie odejdzie, bo nie będzie mógł mnie znieść, ja sama siebie juz dawno nie moge
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 11:40   #673
kokosanka09
Raczkowanie
 
Avatar kokosanka09
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 61
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Witajcie

Jestem tu nowa i chciałabym się dowiedzieć kilku rzeczy - mam nadzieję iż uzyskam klarowną odpowiedź.

1) Czy witamina A może być popijana mlekiem ?
2) Czy witamina A może być brana z Magnezem ?
3) Czy cynk może być brany z Silcą ( prepeartem wzmacniającym włosy i paznkokcie ) ?

Dziękuję z góry za pomoc
kokosanka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 14:17   #674
veron1988
Rozeznanie
 
Avatar veron1988
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 660
GG do veron1988
Arrow Polecicie mi coś?

Dziewczyny, potrzebuję czegoś co poprawi mi stan i kondycję skóry.
Podobno CAPIVIT A+E jest kiepski (czytałam wasze wypowiedzi na forum), za to polecono mi Koenzym Q10 w kapsułkach.
A może macie cioś innego???
__________________
"Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza
i rozpada się na dwie części...
Jedna z nich trafia do Kobiety
druga do Mężczyzny...
Życie zaś polega na odnalezieniu tej drugiej połowy..."
veron1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 17:04   #675
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Veron, łączę twój wątek z już istniejącym. Polecam ci lekturę tego watku, znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytania.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 13:12   #676
Tammara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Vitapil i Capivit HydroControl jednocześnie?

Witam
Zakupiłam dziś w aptece Vitapil i Capivit HydroControl, ale teraz mam wątpliwości czy mogę przyjmować obydwa suplementy jednocześnie?
Dlatego zwracam się z prośbą do Wizażanek, które znają się na rzeczy o uświadomienie mnie podaję składy:
Capivit
skład:

Olej z nasion ogórecznika (łac. Borago Officinalis), witamina E (octan DL-alfa-tokoferylu), witamina A (octan retinylu), żelatyna wieprzowa, glicerol – substancja utrzymująca wilgotność,żółcień pomarańczowa S-barwnik.


Vitapil
Wit. B5 (pantotenian wapnia) 100 mg Dwuwinian choliny 125 mg Inozytol 50 mg Wit. PP 35 mg PABA 30 mg Kwas foliowy 400 µg Wit. B12 6 µg Żelazo (II) 18 mg Miedź 2 mg Jod 150 µg Mangan 5 mg Cynk 15 mg Proteiny sodowe 100 mg Drożdże 5 m
Tammara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 15:33   #677
Anturium
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 053
Dot.: Liść oliwny na gronkowiec

Hej, zaczął się nowy rok więc pewnie Twoja kuracja także Przeczytałam wątek, do którego podałaś link i przyznaję, że to interesujące. Mogłabyś zdawać relacje z efektów? Pozdrawiam.
Anturium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 22:36   #678
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kokosanka09 Pokaż wiadomość
Witajcie

Jestem tu nowa i chciałabym się dowiedzieć kilku rzeczy - mam nadzieję iż uzyskam klarowną odpowiedź.

1) Czy witamina A może być popijana mlekiem ?
2) Czy witamina A może być brana z Magnezem ?
3) Czy cynk może być brany z Silcą ( prepeartem wzmacniającym włosy i paznkokcie ) ?

Dziękuję z góry za pomoc
Ad 1) z tego co wiem witaminy D nie wolno popijac mlekiem,
o witaminie A nic takiego nie slyszałam, za to wyczytałam, że:
"Należy również uważać z piciem mleka przy zażywaniu tabletek powlekanych, które powinny się rozpuszczać dopiero w zasadowym środowisku jelit. Popijanie tych tabletek mlekiem może na tyle obniżyć kwasotę soku żołądkowego, że otoczka powlekająca tabletkę może się rozpuścić już w żołądku, wywierając np. silne działanie drażniące" *

* źródełko


Ad 2) również przeczytane w tym samym miejscu, az dziwi mnie, że interesuje Cie odpiwiedź na te pytania, a sama nie zechcialaś tego wyszukać..
"Magnez współdziała także z witaminami B1, B2 i B6, które koją nerwy. Razem substancje te wspomagają układ immunologiczny i wpływają na produkcję czerwonych krwinek.
Magnez współdziała także z witaminą A, wapniem, fosforem.
" **

Ps/ co do witaminy A ->
"jak sie bierze sama wit A to trzeba uzupelniac B1 i C bo ponoc sie obnizaja"

** źródełko


Ad 3) jeśli cynku nie ma w Silce to można, a z tego co mówi wizaż to:
"Składniki mineralne: wapń, fosfor, żelazo, krzem
Witaminy: kwas pantotenowy, PABA, niacyna, biotyna
Aminokwasy:L-lizyna, L-metionina
Zioła: skrzyp polny, pokrzywa zwyczajna, workoliś członowaty"
***

*** źródełko



Cytat:
Napisane przez Tammara Pokaż wiadomość
Witam
Zakupiłam dziś w aptece Vitapil i Capivit HydroControl, ale teraz mam wątpliwości czy mogę przyjmować obydwa suplementy jednocześnie?
Dlatego zwracam się z prośbą do Wizażanek, które znają się na rzeczy o uświadomienie mnie podaję składy:
Capivit
skład:

Olej z nasion ogórecznika (łac. Borago Officinalis), witamina E (octan DL-alfa-tokoferylu), witamina A (octan retinylu), żelatyna wieprzowa, glicerol – substancja utrzymująca wilgotność,żółcień pomarańczowa S-barwnik.


Vitapil
Wit. B5 (pantotenian wapnia) 100 mg Dwuwinian choliny 125 mg Inozytol 50 mg Wit. PP 35 mg PABA 30 mg Kwas foliowy 400 µg Wit. B12 6 µg Żelazo (II) 18 mg Miedź 2 mg Jod 150 µg Mangan 5 mg Cynk 15 mg Proteiny sodowe 100 mg Drożdże 5 m
jesli oba składy miałyby niektóre pozycje takie same, albo wszytskie, to wtedy nadmiar danej np witaminy byłby nie wskazany, ale też zależaloby od tego ile procent pokrywa dziennego zapotrzebowania w obu suplementach, bo czasem ten dzienny procent jest tak mały, że w drugim suplemencie przydaje się jak najbardziej

a tu oba preparaty mają całkiem różne składy
i o ile Ci owych składników brak, to łykaj na zdrowie

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-01-02 o 22:44 Powód: estetyka
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 20:04   #679
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Polecam MSM .. bralam go od sierpnia do okolo pazdziernika.. wlosy, ktore przez rok mi wypadaly zupelnie przestaly. Naprawde jestem mile zaskoczona, ze rozwiazal sie moj problem bo bylam pewna ze po wieeeelu metodach (zwykle czasochlonnych na ktore nie mialam cierpliwosci) cos podzialalo. Po odstawieniu do dzis (styczen) wlosy sa mocne i dzielnie odrastaja nowe.
Aczkolwiek... pojawil sie mi meszek nad gorna warga, wiec wzmacnia nie tylko fryzure
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-04, 11:31   #680
kokosanka09
Raczkowanie
 
Avatar kokosanka09
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 61
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Ad 1) z tego co wiem witaminy D nie wolno popijac mlekiem,
o witaminie A nic takiego nie slyszałam, za to wyczytałam, że:
"Należy również uważać z piciem mleka przy zażywaniu tabletek powlekanych, które powinny się rozpuszczać dopiero w zasadowym środowisku jelit. Popijanie tych tabletek mlekiem może na tyle obniżyć kwasotę soku żołądkowego, że otoczka powlekająca tabletkę może się rozpuścić już w żołądku, wywierając np. silne działanie drażniące" *

* źródełko


Ad 2) również przeczytane w tym samym miejscu, az dziwi mnie, że interesuje Cie odpiwiedź na te pytania, a sama nie zechcialaś tego wyszukać..
"Magnez współdziała także z witaminami B1, B2 i B6, które koją nerwy. Razem substancje te wspomagają układ immunologiczny i wpływają na produkcję czerwonych krwinek.
Magnez współdziała także z witaminą A, wapniem, fosforem." **

Ps/ co do witaminy A ->
"jak sie bierze sama wit A to trzeba uzupelniac B1 i C bo ponoc sie obnizaja"

** źródełko


Ad 3) jeśli cynku nie ma w Silce to można, a z tego co mówi wizaż to:
"Składniki mineralne: wapń, fosfor, żelazo, krzem
Witaminy: kwas pantotenowy, PABA, niacyna, biotyna
Aminokwasy:L-lizyna, L-metionina
Zioła: skrzyp polny, pokrzywa zwyczajna, workoliś członowaty" ***

*** źródełko





jesli oba składy miałyby niektóre pozycje takie same, albo wszytskie, to wtedy nadmiar danej np witaminy byłby nie wskazany, ale też zależaloby od tego ile procent pokrywa dziennego zapotrzebowania w obu suplementach, bo czasem ten dzienny procent jest tak mały, że w drugim suplemencie przydaje się jak najbardziej

a tu oba preparaty mają całkiem różne składy
i o ile Ci owych składników brak, to łykaj na zdrowie
Witaj

Dziękuję Ci serdeczie za odpowiedzi !

Problem w tym ( jak wcześniej napisałaś ) iż nie można spożywać witamina A z mlekiem. Otóż zawsze na śniadanie jadam płatki z owym mlekiem i nie wiem kiedy brać ową witaminę ? Może w szkole ? To zapewne dobre rozwiązanie.

Dziękuję za pomoc
kokosanka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 12:00   #681
metamooorgana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

hej ! chcę się Was poradzić...od ok. 2tyg. zażywam belissę i zauważyłam,że od tego czasu mam dziwne objawy, otóż przez święta praktycznie nic nie jadłam, nawet nie miałam ochoty na jedzenie, a to jest coś dziwnego, gdyż uwielbiam świąteczne smakołyki :P natomiast teraz często boli mnie brzucho, czy to mogą być przyczyny brania tych tabletek? innych tabletek nie biorę, więc mam przeczucie,że to przez te hmm?
metamooorgana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 11:31   #682
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Mam takie pytanie odnośnie przedawkowania witamin. Gdzieś na wizażu przeczytałam, ze teoretycznie jest to trudne ponieważ dostępne na rynku preparaty zawierają niewielką ich ilość, a dodatkowo są wchłaniane w niewielkim stopniu więc stosowanie ich zgodnie z zaleceniami ulotki nie powinno zaszkodzić. Ja od niedawna zaczęłam łykać Maxivit dla niej oraz tran. I w obu tych preparatach znajdują się witaminy A i D. Biorę tran islandzki firmy Lysi z olejem z wątroby dorsza, dawka to 2-3 kapsułki dziennie ja biorę dwie, jednak nie ma tam napisanej dokłądnej zawartości witamin w jednej kapsułce, w maxivicie jest to 400ug beta karotenu i 5ug witaminy D3 (jest zaznaczone ze to 100% dziennego zapotrzebowania). I teraz zastanawiam się czy jest możliwe, żebym przedawkowała te witaminy i z tego tytułu mogło przydażyć mi się coś złego?
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 10:39   #683
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, np. A i D można przedawkować- objawy latwo znajdziesz w google. jeśli się tego obawiasz, to jednego dnia zażywaj maxivit, a drugiego tran, na zmianę.
a najlepiej, to dać sobie spokój z tabletkami i rozsądnie się odżywiać (wiem, łatwo powiedzieć.)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 14:04   #684
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Witam

Postanowiłam łykac na cerę:
  • Zincas - cynk w tabletkach (1 tabletka dziennie - 5,5 mg jonów cynku już od około tygodnia)
  • LINO Complex A+E+F (1 kapsułka dziennie - 350 mg zimnotłoczonego oleju lnianego, 0,266 mg wit. A, 3,33 mg wit. E)
Cynk dla złagodzenia trądziku i ogólną regenerację, a LINO Complex A+E+F dla ochrony przed nadmiernym przesuszeniem (jestem w trakcie kuracji Isotrexinem) oraz ogólnie na ładny wygląd.
Wiem, że idealnie byłoby dostarczac witaminy i minerały z pozywieniem, ale myślę, że rozsądna suplementacja jest też dobra.

Proszę Was o opinie, czy taki zestaw jest odpowiedni, czy czegoś nie jest w nim za dużo.
Przez długi czas starałam się jeś pestki słonecznika, płatki owsiane, duzo marchwii itd., ale nie wiedziałam, ile powinnam, aby dostarczyc sobie niezbędnych składników (słonecznik jest bardzo kaloryczny ). Dodam, że ostatnio zaczęłam pic sok marchwiowy i zastanawiam się, czy z niego zrezygnowac. Czytałam, że beta karotenu z marchwii nie mozna przedawkowa, bo organizm sam wytwarza z niego tyle witaminy A, ile potrzebuje,a reszta jest wydalana. Czy w takim razie lepiej zrezygnowac z picia soku lub jedzenia marchwii, czy np. 1 szklanka dziennie nie zaszkodzi?

Mam nadzieję, że komuś będzie się chciało czytac ten wywód Wybaczcie, że tak się rozpisałam, ale zalezy mi na Waszych opiniach. Boję się przedawkowania tych wszystkich witamin.
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 22:17   #685
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Witam chciałam zacząć brać te tabletki http://www.kulturystyka.sklep.pl/pro...oducts_id/1633 ale zastanawiam się czy one moge zwiekzyc przetluszczanie sie cery?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 10:09   #686
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Smile Salfazin i Lewitan na piękne włosy, skórę i paznokcie :).

Czy któraś z Was stosowała te tabletki ? Od dzisiaj zamierzam je brać (Salfazin - 1 tabletka wieczorem, Lewitan 2 tabletki 3 x dziennie). Poleciła mi je moja kosmetyczka od oczyszczania twarzy . Jakie są efekty po regularnym stosowaniu?
Z góry dziękuję za odpowiedź .
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 19:16   #687
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Salfazin i Lewitan na piękne włosy, skórę i paznokcie :).

Cytat:
Napisane przez Katelicious Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was stosowała te tabletki ? Od dzisiaj zamierzam je brać (Salfazin - 1 tabletka wieczorem, Lewitan 2 tabletki 3 x dziennie). Poleciła mi je moja kosmetyczka od oczyszczania twarzy . Jakie są efekty po regularnym stosowaniu?
Z góry dziękuję za odpowiedź .

Jest juz watek zbiorczy o suplementach


Łączę
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 22:29   #688
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Wizażanki, co polecacie do wzmocnienia cery nadwrażliwej? Mam tak histeryczną skórę ze czerwone grudki, krostki i plamy pojawiają się po więszkości kosmetyków, a często nawet kosmetyki dla niemowląt i alergików mnie szczypią
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 18:05   #689
Madzikson
Raczkowanie
 
Avatar Madzikson
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 58
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Kochane!
A czy ktoras z Was stosowala moze tabletki z wierzbownicy drobnokwiatowej???
Jakie efekty daja te tabletki?
Moim problemem jest zbyt duze prztluszczanie sie twarzy...nie wiem jak nad tym zapanowac a teraz do tego zbliza sie lato... Uh juz nie moge patrzec na to swiecenie sie buzki
Z problemem tradziku udalo mi sie uporac dzieki kwasom BHA i AHA oraz serum z wit C ale pozostal problem lojotoku.
Blagam pomozcie! Macie duze dosiwadczenie! Jakie tabletki zazywac na to schorzenie? Salfazin? Moze ta wierzbownice? A moze jeszcze jakies inne?
Madzikson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 18:21   #690
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Queenie Pokaż wiadomość
Witam

Postanowiłam łykac na cerę:
  • Zincas - cynk w tabletkach (1 tabletka dziennie - 5,5 mg jonów cynku już od około tygodnia)
  • LINO Complex A+E+F (1 kapsułka dziennie - 350 mg zimnotłoczonego oleju lnianego, 0,266 mg wit. A, 3,33 mg wit. E)
Cynk dla złagodzenia trądziku i ogólną regenerację, a LINO Complex A+E+F dla ochrony przed nadmiernym przesuszeniem (jestem w trakcie kuracji Isotrexinem) oraz ogólnie na ładny wygląd.
Wiem, że idealnie byłoby dostarczac witaminy i minerały z pozywieniem, ale myślę, że rozsądna suplementacja jest też dobra.

Proszę Was o opinie, czy taki zestaw jest odpowiedni, czy czegoś nie jest w nim za dużo.
Przez długi czas starałam się jeś pestki słonecznika, płatki owsiane, duzo marchwii itd., ale nie wiedziałam, ile powinnam, aby dostarczyc sobie niezbędnych składników (słonecznik jest bardzo kaloryczny ). Dodam, że ostatnio zaczęłam pic sok marchwiowy i zastanawiam się, czy z niego zrezygnowac. Czytałam, że beta karotenu z marchwii nie mozna przedawkowa, bo organizm sam wytwarza z niego tyle witaminy A, ile potrzebuje,a reszta jest wydalana. Czy w takim razie lepiej zrezygnowac z picia soku lub jedzenia marchwii, czy np. 1 szklanka dziennie nie zaszkodzi?

Mam nadzieję, że komuś będzie się chciało czytac ten wywód Wybaczcie, że tak się rozpisałam, ale zalezy mi na Waszych opiniach. Boję się przedawkowania tych wszystkich witamin.
O ile sie nie myle, przy izotrtynoinie nie wolno brać dodatkowo preparatow z witamina A, bo jej stezenie moze byc za duze - czyli powinnas odstawic Lino Complex, a soku marchwiowego tez by mimo wszystko nie piła, bo witamina A chyba moze byc magazynowana w organizmie. Doczytaj jeszcze w ulotce, bo ja jej nie mam.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-30 14:37:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.