Michael Moor - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-18, 18:12   #1
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili

Michael Moor


Witam drogie Wizażanki,
Chciałabym się was zapytać co sądziecie Michaelu Moorze (może źle odmieniłam nazwisko, za błąd przepraszam)??? Ja uważam go nie tylko za wspaniałego reżysera i dokumentalistę, ale również za niewielu pozostałych dzisiaj ambasadorów prawdy. Szczególnie istotny fakt stanowi sposób, w jaki Moor przedstawia swoje dzieła i jak gromadzi informacje potrzebne do ich stworzenia. Jego filmy powinny być opatrzone podobnym hasłem, jakim oznaczano "Machinę"- "Jesteśmy subiektywni". Dla wielu może ten subiektywizm być wadą, moga zarzucać mu manipulowanie widzem, dla mnie jest to sposób ukazuje on pewne przyjęte przez siebie twierdzenia i ciężko zaprzeczyć, przy takim natłoku dowodów, jakie zawarte są w jego filmach, tymże opiniom. Reżyser wychodzi też z założenia, że korzenie problemu, który akurat chce poruszyć prawdopodonbnie sięgają bardzo głęboko, a do tego mają wiele "odgałęzień" i "odnóg", mająych związek bezpośrednio bądź pośrednio z główną kwestią. Moor próbuje dotrzeć więc dotrzeć do nich i wnikiliwie zbadać, bo przecież skoro sukces może mieć wielu ojców to analogicznie i klęska. Dlatego też bohaterami jego dokumentów stają się zarówno naoczni świadkowie zdarzeń i główni odpowiedzialni za nie, jak również ludzie, których raczej nie wiąże się z ów wydarzeniami. Ponadto reżyser przeprowadza liczne uliczne sondy, wywiady, potwierdzające (bądź też nie) tezy postawione w filmie. Warto też zwrócić uwagę na to, iż Moor nie pyta dlaczego coś się stało ale co złożyło się na to wydarzenie.
Tak, tak...Dla mnie jest to jedna z tych osób, z którymi naprawdę chciałabym się kiedyś w życiu spotkać. Słyszłam, że chce nakręcić film o firmach farmacutycznych i ich machlojkach. Ponoć zarządcy zakazali pracownikom jakichkolwiek rozmów z nim. Ehh Moor sieje pogrom
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 18:22   #2
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Michael Moor

Cytat:
Napisane przez Szczypta Chili
moga zarzucać mu manipulowanie widzem, dla mnie jest to sposób ukazuje on pewne przyjęte przez siebie twierdzenia i ciężko zaprzeczyć, przy takim natłoku dowodów, jakie zawarte są w jego filmach, tymże opiniom. Reżyser wychodzi też z założenia, że korzenie problemu, który akurat chce poruszyć prawdopodonbnie sięgają bardzo głęboko, a do tego mają wiele "odgałęzień" i "odnóg", mająych związek bezpośrednio bądź pośrednio z główną kwestią.
Zgadzam się całkowicie. Dlatego po obejrzeniu Fahrenheita 9/11 dostałam takiego doła...właśnie przez to, że choć nie wiem czy to jest prawda (kto wie? no, pewnie ktoś wie), to wszystko zostało tak przedstawione, że człowiek jest w stanie przyjąć, że tak właśnie było.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 18:28   #3
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: Michael Moor

Cytat:
Napisane przez cheer
Zgadzam się całkowicie. Dlatego po obejrzeniu Fahrenheita 9/11 dostałam takiego doła...właśnie przez to, że choć nie wiem czy to jest prawda (kto wie? no, pewnie ktoś wie), to wszystko zostało tak przedstawione, że człowiek jest w stanie przyjąć, że tak właśnie było.
Ja po "Farenheicie 9/11" byłam taka wściekła, że myślałam, że zaraz pojadę do Stanów i dokonam zamachu na Busha. To takie okropne uczucie niemocy. Wiemy, że polityka Busha godzi w demokrację i światowy pokój, a i tak nie możemy nic z tym zrobić...
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 18:43   #4
Tiramisu
Raczkowanie
 
Avatar Tiramisu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 113
GG do Tiramisu Send a message via Skype™ to Tiramisu
Dot.: Michael Moor

"Fahrenheita 9/11" jeszcze nie oglądałam, ale muszę przyznać, że "Zabawy z bronią" dały mi wiele do myślenia o amerykańskim kulcie broni i agresji. Mam nadzieję, że kilku panom w Kongresie też.
__________________


Tiramisu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:27.