Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-11, 10:22   #241
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

kochane, ja też szukam filtru mineralnego
i zastanawiam się nad Ultrasun reflex SPF30
tu mam skład
http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_c89f30353.html

czy miałyście już do czynienia z tym kremem?
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 11:14   #242
madzik_190
Przyczajenie
 
Avatar madzik_190
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Dziewczyny, bardzo Was proszę pomóżcie

Czytam wątki o filtrach, ale już się w tym trochę pogubiłam
Od jakiegoś czasu używam filtra z rossmanna Babydream, Sonnencreme Lichtschutzfacktor 50 (Krem do opalania z SPF 50). Zanim nałożę filtr, nakładam na twarz krem Pharmaceris N odżywczy krem do cery naczynkowej, dopiero na to krem z filtrem i potem podkład Bourjois Healthy Mix, na to skrobię ziemniaczaną i dopiero na to odrobinę zwykłego pudru. Jestem totalnym laikiem w sprawach filtrów. Czy mogłybyście powiedzieć mi czy ten mój zestaw jest ok, czy powinnam coś w nim zmienić? Dodam, że mam skórę suchą i naczynkową. Bardzo Was proszę o radę
madzik_190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 16:38   #243
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez madzik_190 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo Was proszę pomóżcie

Czytam wątki o filtrach, ale już się w tym trochę pogubiłam
Od jakiegoś czasu używam filtra z rossmanna Babydream, Sonnencreme Lichtschutzfacktor 50 (Krem do opalania z SPF 50). Zanim nałożę filtr, nakładam na twarz krem Pharmaceris N odżywczy krem do cery naczynkowej, dopiero na to krem z filtrem i potem podkład Bourjois Healthy Mix, na to skrobię ziemniaczaną i dopiero na to odrobinę zwykłego pudru. Jestem totalnym laikiem w sprawach filtrów. Czy mogłybyście powiedzieć mi czy ten mój zestaw jest ok, czy powinnam coś w nim zmienić? Dodam, że mam skórę suchą i naczynkową. Bardzo Was proszę o radę

Ja bardzo doświadczona nie jestem, ale myślę, że niepotrzebnie nakładasz krem pod filtr. Ja krem na naczynka nakładam wieczorem, a rano przed filtrem tylko myję buzię i witaminę C.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 19:09   #244
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

No i jak tam dziewczyny-odkrylyscie jakies nowe filtry mineralne ?

Ja obecnie testuje filtr mineralny firmy Sweetsation Therapy:
http://www.ewg.org/skindeep/product/..._Antioxidants/

Nie mam o nim jeszcze pelnego zdania-ale jak pouzywam dluzej to sie wypowiemNa poczatek moge powiedziec ze to chyba najlepiej wchlaniajacy sie filtr mineralny z jakim dotad mialam do czynienia(a testowalam kilka)

Na blogu zrobilam recenzje 2 filtrow mineralnych:Badger,Loving Naturals
http://czarnyelf.blogspot.com/search...ry%20mineralne
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 23:55   #245
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Czy wiecie może o istnieniu mineralnych filtrów z Nivea ?

http://www.twenga.pl/dir-Dzieci,Piel...la-dzieci-1813

A jeżeli nie - to czy może mi ktoś polecić jakieś kremy lub mleczka ochronne od pierwszych miesiecy ? Nie wiem na ile można zaufać NIvea, Linomag, Garnier i wszystkim kosmetykom dla dzieci. Już naprawdę nie wiem co wybrać.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 20:57   #246
RougeAddict
Raczkowanie
 
Avatar RougeAddict
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
No i jak tam dziewczyny-odkrylyscie jakies nowe filtry mineralne ?

Ja obecnie testuje filtr mineralny firmy Sweetsation Therapy:
http://www.ewg.org/skindeep/product/..._Antioxidants/

Nie mam o nim jeszcze pelnego zdania-ale jak pouzywam dluzej to sie wypowiemNa poczatek moge powiedziec ze to chyba najlepiej wchlaniajacy sie filtr mineralny z jakim dotad mialam do czynienia(a testowalam kilka)

Na blogu zrobilam recenzje 2 filtrow mineralnych:Badger,Loving Naturals
http://czarnyelf.blogspot.com/search...ry%20mineralne
Ja jestem w trakcie testowania filtra Phenome tego http://www.phenome.pl/pl/main/produk...he_sun/?pid=86
RougeAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 08:42   #247
Zet24
Przyczajenie
 
Avatar Zet24
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 24
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Ja generalnie używam krem Ruboril, a latem po wchłonięciu się tego kremu nakładam jeszcze Ruboril spf 50+ . Zawiera filtry mineralne: Zinc Oxyde i Titanium Dioxyde. Dodatkowo dzięki właściwościom koloryzującym ładnie mi przyciemnia skórę, tworząc wrażenie naturalnej opalenizny i kryjąc pęknięte naczynka.
Zet24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-31, 13:15   #248
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Witam Stosuje filtr SVR mineralny ,barwiony i mnie chyba zapycha a do tego sie roluje i ten kolor ..wygladam jak w masce a na dodatek nie nawilza i skora posmarowana nim wyglada pomarszczona, jest taka sciagnieta. Nie mam duzo srodkow na koncie ale musze kupic jakis inny krem...myslalam o Aven. Doradzcie
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 13:01   #249
Zet24
Przyczajenie
 
Avatar Zet24
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 24
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Avene - marka ceniona przez dermatologów, mają fajne kremiki.
Zet24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 16:38   #250
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez Zet24 Pokaż wiadomość
Avene - marka ceniona przez dermatologów, mają fajne kremiki.

Czy krem Avene z filtrem mineralnym 50 ma ladny kolor?..nie roluje sie ?...nie wysusza? a przede wszystkim czy dobrze chroni przed sloncem ??..lepiej niz SVR ... i czy nie zapycha ?
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 17:07   #251
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez RougeAddict Pokaż wiadomość
Ja jestem w trakcie testowania filtra Phenome tego http://www.phenome.pl/pl/main/produk...he_sun/?pid=86
RougeAddict byłam na Twoim blogu ale nie znalazłam wzmianki na temat tego kremu, możesz napisać jaką ma konsystencję , czy bieli/świeci się i jak pachnie ?

Te kosmetyki wyglądają pięknie, jestem ciekawa jak działają. Nie wiedziałam, że jest taka firma - może to i lepiej, bo teraz chciałbym wypróbować je wszystkie Teraz się zorientowałam, że to Polska firma ? I nie ma żadnego certyfikatu .
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .

Edytowane przez neuilly.
Czas edycji: 2011-06-03 o 17:29 Powód: dopisek
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-05, 17:12   #252
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość

Czy krem Avene z filtrem mineralnym 50 ma ladny kolor?..nie roluje sie ?...nie wysusza? a przede wszystkim czy dobrze chroni przed sloncem ??..lepiej niz SVR ... i czy nie zapycha ?
Moje proby z Avene byly bardzo nieudane. Niepamietam juz co testowalam, (ale chyba pisalam o tym na poczatku watku ?) ale wszystko bylo strasznie tluste i biale.

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Zet24 Pokaż wiadomość
Ja generalnie używam krem Ruboril, a latem po wchłonięciu się tego kremu nakładam jeszcze Ruboril spf 50+ . Zawiera filtry mineralne: Zinc Oxyde i Titanium Dioxyde. Dodatkowo dzięki właściwościom koloryzującym ładnie mi przyciemnia skórę, tworząc wrażenie naturalnej opalenizny i kryjąc pęknięte naczynka.
A jak z tlustoscia ?
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 00:44   #253
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość

Czy krem Avene z filtrem mineralnym 50 ma ladny kolor?..nie roluje sie ?...nie wysusza? a przede wszystkim czy dobrze chroni przed sloncem ??..lepiej niz SVR ... i czy nie zapycha ?
Co do koloru to zależy, jest standardowy w odcieniu białym i jest barwiony - odcień nie należy do najjaśniejszych. Nie roluje się, a czy nie wysusza to jeszcze tego nie zauważyłam, bo użyłam go ze 2 x (próbki)
Po przetestowaniu barwionego i zwykłego Avene 50+ stwierdzam, że ten zwykły jest dla mnie lepszy. Ważne, że mnie nie uczulił.
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 17:42   #254
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Co do koloru to zależy, jest standardowy w odcieniu białym i jest barwiony - odcień nie należy do najjaśniejszych. Nie roluje się, a czy nie wysusza to jeszcze tego nie zauważyłam, bo użyłam go ze 2 x (próbki)
Po przetestowaniu barwionego i zwykłego Avene 50+ stwierdzam, że ten zwykły jest dla mnie lepszy. Ważne, że mnie nie uczulił.
Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Moje proby z Avene byly bardzo nieudane. Niepamietam juz co testowalam, (ale chyba pisalam o tym na poczatku watku ?) ale wszystko bylo strasznie tluste i biale.

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------



A jak z tlustoscia ?

Dzieki Bede musiala poszukac probek ... nigdzie nie moglam dostac
Probowalyscie SVR ,jak wypada na tle Avene?
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 12:20   #255
xkejti
Raczkowanie
 
Avatar xkejti
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 99
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na pytanie: jak zacząć przygode z filtrowaniem? wcześniej nie stosowałam nigdy tego typu kosmetyków, a chciałabym spróbować. Dodam że mam cerę ze skłonnością do zaskórników, wyprysków w strefie T i na policzkach, ale także przesuszeń. Co byście mi doradziły na start, bo kiedy aplikowac i jak to już wyczytałam. Zależy mi na opinii dziewczyny, której cera uległa widocznej poprawie po stosowaniu tych specyfików. Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
__________________
"Wiara w coś nie jest tym samym, co wiara w to, że w coś wierzymy”
xkejti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 12:57   #256
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Wyczytalam ze filtr z Pratima podobno sie wchlania i nie bieli:
http://www.pratimaskincare.com/neem-rose-face-sunscreen
Gdyby ktos mi mogl potwierdzic czy naprawde tak jest, to nawet zamowilabym tez filtr.

Czy ktoras z Was mieszka w Stanach i chce wyprobowac?

@xkejti mysle ze do zaskornikow itp musisz podejsc osobno. Moze oczyszczanie olejkiem Ci pomoze?

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Zet24 Pokaż wiadomość
Ja generalnie używam krem Ruboril, a latem po wchłonięciu się tego kremu nakładam jeszcze Ruboril spf 50+ . Zawiera filtry mineralne: Zinc Oxyde i Titanium Dioxyde. Dodatkowo dzięki właściwościom koloryzującym ładnie mi przyciemnia skórę, tworząc wrażenie naturalnej opalenizny i kryjąc pęknięte naczynka.
Zainteresowal mnie. Znalazlam sklad:
AQUA (WATER), ZINC OXIDE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, OCTOCRYLENE, ISOHEXADECANE, TITANIUM DIOXIDE (CI77891), DIMETHICONE, CETYL ALCOHOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PROPYLENE GLYCOL, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, CHRYSANTHELLUM INDICUM EXTRACT, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERYL DIBEHENATE, PEG-75 STEARATE, CETETH-20, CI 77492 (IRON OXIDE), DEXTRIN PALMITATE, TRIBEHENIN, PHENOXYETHANOL, XANTHAN GUM, STEARETH-20, GLYCERYL BEHENATE, CI 77491 (IRON OXIDE), IMIDAZOLIDINYL UREA, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, CI 77499 (IRON OXIDE), ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, BHT
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 15:52   #257
sienna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Witam wszystkie wizarzystki

Mam pytanie, czy któraś z was urzywała:
ARGILE PROVENCE Krem przeciwsłoneczny do twarzy Bio SPF 50

interesuje mnie przedewszystkim czy filtr może:
- zapychać moją skóre podatną na zaskórniki
- oraz czy waszym zdaniem skład filtru jest dobry?

Składniki INCI: Titanium dioxyde, Aluminium hydroxide, Stearic acid, Caprylic / capric triglycerides, Polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 diisostearate, Zinc oxide, Ribes nigrum flower water*, Coco caprylate caprate, Cocos nucifera oil*, Alcohol*, Glycerin, Butyrospermum parkii*, Mauritia flexuosa fruit oil*, Helianthus annuus seed oil*, Sodium chloride, Tocopherol.

100 % składników pochodzenia naturalnego.
33,8 % wszystkich składników pochodzi z upraw biologicznych.
* Składniki pochodzą z rolnictwa biologicznego certyfikowane przez Ecocert SAS BP 47, 32600 L'Isle Jourdain..
Formuła zagwarantowana bez parabenów, sztucznych barwników, syntetycznych perfum i nanocząstek.
sienna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 17:27   #258
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Dziewczyny, niedługo lato, wiadomo plaża słońce, szukam mleczka do opalania z filtrami mineralnymi (bez chemicznych) możecie coś polecić.
Spf 15 lub 20.

Na opakowaniach nie jest napisane jakie rodzaje filtrów są w środku ;(

Czego Wy używacie na plażę/w górach?
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 10:52   #259
szczyptacukru
Raczkowanie
 
Avatar szczyptacukru
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 48
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

cześć dziewczyny !
co myślicie o filtrze John Masters Organics spf30 ? nadaje się do cery naczynkowej ? może któraś z was go używała ?
__________________
Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę.\ Cień Wiatru
szczyptacukru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-03, 11:26   #260
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Cytat:
Napisane przez szczyptacukru Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny !
co myślicie o filtrze John Masters Organics spf30 ? nadaje się do cery naczynkowej ? może któraś z was go używała ?
fajowy nada sie do naczynkowej
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 16:15   #261
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Dziewczyny, uzywam teraz filtr z Eco Cosmetics. Jest mineralny, przezroczysty, bez alkoholu i niepotrzebnej chemii, bez czasteczek nano. No i wogole mega eko.
Ten filtr to dwutlenek tytanu na bazie olejku, wiec wyglada jak olejek. Niestety nie wchlania sie do konca na sferze T, wiec uzywam mineralow lub hide-a-pore by uzyskac mat.
Niestety ceny jest wysoka (zaplacilam ok 20€), ale jakos sie z tym pogodzilam. Odkrylam ze przez nowe przepisy w EU prawie wszystkie filtry mineralne maja czasteczki nano, ktorych za zadna cene nie bede na siebie nakladac. Ten z Eco Cosmetics jest jeden z niewielu ktory ich nie zawiera, no i nie bieli i nie ma tego alkoholu.
INCI:Pongamia Glabra Seed Oil*, Titanium Dioxide, Punica Granatum Seed Oil*, Hippophae Rhamnoides Oil*, Tocopherol, Peach Extract
Zapomnialam dodac ze jest kilka wersji tych filtrow: ja uzywam transparent oil, jest tez zel ktory wlasciwie ma prawie taki sam sklad jak olej tylko jest troche bardziej lepki. Oba maja SPF 30. Jest tez wersja w kolorze bezowym (tez 30) ale jak na mnie odcien byl zbyt rozowy. Sa tez inne "biale" filtry, az do SPF50, ale tych nie wyprobowalam.
W polsce jest na ekologiczny.pl
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 21:51   #262
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Odkrylam ze przez nowe przepisy w EU prawie wszystkie filtry mineralne maja czasteczki nano, ktorych za zadna cene nie bede na siebie nakladac.
Eternalvoyageur, czy mogłabyś napisać o tym coś więcej?

Ja używam teraz mineralnej Biodermy. Ma dobre parametry ochronne i nie najgorsze użytkowe. Jest nietłusty, po jakimś częściowo znika z twarzy (lotny silikon?). Stosuję trochę mniejsze dozy niż zalecane dla osiągnięcia faktoru opisanego na opakowaniu - trochę pobiela, ale i tak wygląda lepiej niż inne apteczne [znośnie na mojej skórze wygląda jeszcze najjaśniejszy odcień kompaktu SVR]. Nie spowodował pogorszenia się cery, ale też nie stosuję ostatnio codziennie.
Do ciała chyba sprawię sobie jednak coś tłustszego i bardziej ekonomicznego, bo w tubce jest tylko 100 g.

Na Wizażu chwalony za walory użytkowe jest krem z filtrem John Masters Organics. Czy wiecie jak wypada na tle innych kremów, w tym aptecznych? I co z ochroną przed UVA, wiadomo coś o niej? Czy spełnia europejskie standardy (to produkt amerykański)?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 22:00   #263
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

mentha, filtr JMO oparty jest jedynie na titanium dioxide, wiec ochrona przed UVA jedynie czesciowa (w sensie: nie przed pelnym spektrum). ale w uzytkowaniu bardzo przyjemny nawet cery tluste nie narzekaja
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 12:32   #264
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
mentha, filtr JMO oparty jest jedynie na titanium dioxide, wiec ochrona przed UVA jedynie czesciowa (w sensie: nie przed pelnym spektrum). ale w uzytkowaniu bardzo przyjemny nawet cery tluste nie narzekaja
Zawierają tlenek cynku. Tyle że poziom ochrony przed UVA jest nieznany. Ile go nakładasz?

No i jeszcze ten zapis:
Cytat:
• does not contain nano-particles
minerals are non-coated
http://www.johnmasters.com/sun.htm
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 12:56   #265
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Ja wczoraj kupiłam filtr 50 z Hipp, zaraz będę testować.
Co prawda typowo naczynkowej skóry nie mam, cienką i płytko unaczynioną a zarazem wrażliwą. Zobaczymy jak się sprawdzi, ale skład wydaje się ciekawy.
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 22:00   #266
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Zawierają tlenek cynku. Tyle że poziom ochrony przed UVA jest nieznany. Ile go nakładasz?

No i jeszcze ten zapis:
a faktycznie, w JMO zostawili tlenek cynku. w wielu filtrach mineralnych powoli stawia sie tylko na dwutlenek tytanu, co dla mnie jest niezrozumiale... cynk sobie podobno lepiej radzi z UVA a ten zapis, ze mineraly sa bez otoczek, to chyba dosc dobra informacja - jak by ten krem zawieral filtry chemiczne jak np. parsol, to chyba mineraly musialyby byc w silikonowych otoczkach, zeby sie nie gryzc z chemia/nie destabilizowac. ale skoro to czysto mineralny filtr, do tego certyfikowany, to silikony nie maja tam czego szukac poziom ochrony przed UVA przy mineralach jest w ogole .. no coz... nalezy sie cieszyc, ze ladnie pielegnuje i ma tlenek cynku, wiec jak na mineralny bedzie calkiem niezle chronil rowniez przed UVA
aha! ile nakladam... raczej ile nakladalam, bo aktualnie go nie mam. ale na pewno nie dawalam jednego mililitra. nie zalowalam sobie, pacnelam twarz porzadnie trzy razy (znacznie wiecej niz normalnie nakladam np. kremu nawilzajacego) i to rozsmarowalam. i nie mialam wrazenia przeciazenia skory

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Ja wczoraj kupiłam filtr 50 z Hipp, zaraz będę testować.
Co prawda typowo naczynkowej skóry nie mam, cienką i płytko unaczynioną a zarazem wrażliwą. Zobaczymy jak się sprawdzi, ale skład wydaje się ciekawy.
filtr nie na ten watek, bo zawiera filtry chemiczne, ale naprawde fajnie sie zapowiada, wiec daj znac jak sie sprawuje

Edytowane przez cloche
Czas edycji: 2012-06-22 o 21:59
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 15:45   #267
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
zapis, ze mineraly sa bez otoczek, to chyba dosc dobra informacja - jak by ten krem zawieral filtry chemiczne jak np. parsol, to chyba mineraly musialyby byc w silikonowych otoczkach, zeby sie nie gryzc z chemia/nie destabilizowac.
Otoczki mają jeszcze inną zaletę - niwelują ewentualną fotokatalityczną aktywność tlenków (szerzej).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 19:14   #268
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Otoczki mają jeszcze inną zaletę - niwelują ewentualną fotokatalityczną aktywność tlenków (szerzej).
ooo, super post, kochana jestes ale jesli nawet taka aktywnosc by byla, to nic nie szkodzi, bo te tlenki nie wnikaja w skore - wiec powstale wolne rodniki nie moga zrobic krzywdy... dobrze rozumuje? nawet jesli sa nano-czasteczkami...
nie moge sie doszukac, jakie filtry stosujesz - a bardzo mnie to interesuje! podziel sie doswiadczeniem z zagubionymi w gaszczu informacji filtrowych wizazankami
-edit-
chyba ze w dalszym ciagu uzywasz podkladu mineralnego wlasnej produkcji, jak to opisalas w dalszym poscie w watku podlinkowanym...?

Edytowane przez cloche
Czas edycji: 2012-06-23 o 19:19
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 21:15   #269
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ooo, super post, kochana jestes ale jesli nawet taka aktywnosc by byla, to nic nie szkodzi, bo te tlenki nie wnikaja w skore - wiec powstale wolne rodniki nie moga zrobic krzywdy... dobrze rozumuje? nawet jesli sa nano-czasteczkami...
nie moge sie doszukac, jakie filtry stosujesz - a bardzo mnie to interesuje! podziel sie doswiadczeniem z zagubionymi w gaszczu informacji filtrowych wizazankami
-edit-
chyba ze w dalszym ciagu uzywasz podkladu mineralnego wlasnej produkcji, jak to opisalas w dalszym poscie w watku podlinkowanym...?
Tak i tak (używam własnych minerałów, czasem sięgam po zapasy Blusche).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 00:48   #270
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej

W nowszych mazidłach ochrona jest lepsza niż dawniej. Nawet wśród kosmetyków z ekocertyfikatami.

W tych materiałach z zalinkowanego przez Lorri wątku pojawia się, m.in., stwierdzenie, że utlenianiu mogą ulegać składniki preparatów kosmetycznych i nienasycone lipidy w warstwie lipidowej naskórka. Jest tam mowa o powłokach z tlenku glinu/ krzemionki tlenku glinu/gliceryny, tłuszczowych itp.
Nie mam bladego pojęcia, jak to sie ma do JMO...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-13 13:28:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.