Nietypowe uszkodzenie dziąseł - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-11-30, 12:16   #1
kasia198618
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14

Nietypowe uszkodzenie dziąseł


Witam Panią doktor , czy jest możliwe u pani wyleczyć coś podobnego do kieszeni dziąsłowej i czy jest to duży koszt mniej więcej jaka kwota , opiszę swój przypadek ponieważ znam go dokładnie od specjalistów , posiadam po przepchanym fleczerze i odleżynach dziąsła pomiedzy górną 6 a 7 dziurę , niestety nie jest to typowa kieszonka dziąsłowa , ponieważ ubytek był duży nie co pod dziąsło zostal zaplikowany fleczer lecz nie tak jak powinien konsekwencją jest to iż dziąsło rozeszlo się spod 6 aż do siodemki nie ma go tam jest głeboka dziura na 6mm i dosć szeroka nikt nie chce tego leczyć ponieważ to nie idzie wzdłuż zęba aż do korzenia i jest nie jest waskie tylko dosłownie rozwalona dziura bez dziąsła , stało się to po zatruciu zęba , specjaliści u ktorych bylam odmawiaja leczenia , proszę o pomoc
kasia198618 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 19:31   #2
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: Nietypowe uszkodzenie dziąseł

No cóż, doszło u Pani do martwicy dziąsła, wywołanej przez kontakt z substancją, której zadaniem było umartwienie żywej tkanki zęba. W rezultacie destrukcji ulegla jedna z brodawek dziąsłowych. Pytanie, czy wypełnienia ubytków występują w obu zębach oraz czy są zlokalizowane na powierzchniach stycznych. Oczywiście takie rzeczy można wyprowadzić, ale generalnie... lepiej unikać zatruwania zębów. Dziś leczy się zeby kanałowo bez konieczności zakładania trucizny. Na jednej wizycie oczyszcza się kanały, używając mikroskopów i endometrów, a potem sterylizuje laserem diodowym, by na koniec - w czasie tej samej wizyty - wypełnić pod ciśnieniem. Nastepnego leczenia kanałowego oczywiście nie życzę , ale polecam nowoczesne metody. A jeśli chodzi o Pani kłopot, do wyboru metody postępowania niezbędna jest konsultacja. Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 11:55   #3
kasia198618
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14
Dot.: Nietypowe uszkodzenie dziąseł

Dziękuje za odpowiedz , na wizycie na pewno się wkrótce zjawię , została zniszczona tylko jedna ściana w na punktach stycznych , drugi ząb jest tylko zaplombowany nie doszło do kanałowego leczenia , zęba mam super wyleczonego i koronę odbudowaną uratowała mnie inna pani doktor zrobiła co mogla lecz skutków po zatruciu niestety nie mogła cofnąć, choć zmniejszyła sie dziura i dzięki antybiotykom 3 razy w tyg przez pół roku Pani doktor wyprowadziła ja tak że sama sobie radzę bo dochodzi do tylko do lekkich zapaleń , a mam jeszcze parę Pytań do pani doktor

1: czy przy takiej dolegliwości można założyć aparat ponieważ po wyrwaniu 3 zębów bolą mnie stawy sż a na dodatek zgryz trzyma mi sie na ostatnich zębach
2: skąd może być ból dziąsła pomiędzy 5 6 i 7 i lekki ból zębów tych właśnie zostały zaplombowane na jednej wizycie właśnie tam gdzie zrobiła mi się kieszeń u tej samej dentystki , od momentu wyleczenia mam ciągły stan zapalny tych dziąseł

prosze o pomoc czy da się mi pomóc wogóle wszystko sie zaczęło jak zaczełam leczyć zeby w tym gabinecie 15 miesiecy temu do tamtej pory bylam zupełnie zdrowa ból dziąsła nawet nie wiedzialam co to jest
kasia198618 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 16:10   #4
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: Nietypowe uszkodzenie dziąseł

Tak, aparat można założyć, ale koronę porcelanową trzeba zamienić na kompozytową, bo do porcelany nie chcą się dobrze kleic zamki. Ból innych zębów trzeba koniecznie zdiagnozować. Proszę trzymać się nowej Pani doktor, bo jeśli poradziła sobie z tamtą trudną sytuacją to z bolącymi trzonowcami też nie będzie miała kłopotów. Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 22:14   #5
kasia198618
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14
Dot.: Nietypowe uszkodzenie dziąseł

Pani doktor dziękuje za odpowiedz byłam dziś w sprawie tych zebow 5 6 i 7 powiedziala ze nic nie widać ale w styczniu plomby powymienia , a nuż zdarzy się cud niestety na stawach sie nie zna jak się szczerze przyznała , chcialabym zapytać bo boli mnie dziś to dziąsło tak srednio to co mi sie po zatruciu tak uszkodziło i dlatego mam pytanie czy jest możliwość wyleczenia tego nie umiem już z tym zyć jest tak co kilka dni nieraz tygodni , odbiera mi to chęć do zycia dlatego pieniądze niegraja dla mniejuz roli chcialaby to naprawić wyleczyćżeby nie mieć tej dziury
kasia198618 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 22:53   #6
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: Nietypowe uszkodzenie dziąseł

Tak jak pisałam w innym wątku zapraszam na konsultację i proszę się nie martwić.
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.