Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-02, 17:19   #4651
Splashandfoam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 35
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

5 dni temu jakoś zrobiłam 5% tonik migdałowy czy to normalne jesli po wyjęciu z lodówki wgl nie ma kryształków kwasu? tzn. dla mnie super bo nie musze robic kąpieli wodnej ale czy nie zrobilam jakiegoś błędu? i co polecacie do nawilżenia? alantan, lanoline czy np. witamine A? i jaki filtr? 50? jakich używacie, takich żeby nie zapychały skóry?

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

planuję jutro peeling 10% bo po toniku żadnych efektów, nie czuję wgl ;/
Splashandfoam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 17:52   #4652
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Zalezy jak zrobilas ten tonik. Podaj przepis. Mi sie migdal nigdy nie skrystalizowal w lodowce.
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 22:30   #4653
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Moja chemiczna wiedza na temat przeliczania od zakończenia szkoły minęła.

Mam kwas jabłkowy, gdzie 1 ml proszku waży 0.85 g. Jeżeli chciałbym zrobić 5 ml 10-15%, to jakie proporcje powinny być?
Na ZSK jest takie coś jeszcze "15% - 9 ml kwasu i 41 ml wody" dla 50 ml, czy teoretycznie jak dam 1 ml kwasu i 4 wody to będzie dobrze?

I pomyślałbym, że chemia mi się jeszcze przyda
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 09:00   #4654
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny użyłam toniku z Bielendy z kwasami 3 dni pod rzad. Kolo 5 dni wygladalam jak poparzona teraz pojawilo sie cos jak trądzik rozowaty. Nigdy w życiu nie mialam z tym problemu. Jestem przerażona. Czy to normalna reakcja skóry?
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 14:05   #4655
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Moja chemiczna wiedza na temat przeliczania od zakończenia szkoły minęła.

Mam kwas jabłkowy, gdzie 1 ml proszku waży 0.85 g. Jeżeli chciałbym zrobić 5 ml 10-15%, to jakie proporcje powinny być?
Na ZSK jest takie coś jeszcze "15% - 9 ml kwasu i 41 ml wody" dla 50 ml, czy teoretycznie jak dam 1 ml kwasu i 4 wody to będzie dobrze?

I pomyślałbym, że chemia mi się jeszcze przyda
Wyjdzie Ci z tego około 17,5% kwasu.
Jeżeli dasz 1ml kwasu i 5 ml wody to będziesz miał stężenie ok. 14,5 %.
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 21:57   #4656
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny zalączam zdjęcie tego jak miej więcej wygląda moja twarz. Jestem przerażona. Wygląda jak trądzik różowaty. Z nerwów spac nie mogę. Jestes w stanie coś podpowiedzieć. Oczywiście pójde do dermatologa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zalacz.jpg (25,1 KB, 112 załadowań)
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 11:06   #4657
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zalączam zdjęcie tego jak miej więcej wygląda moja twarz. Jestem przerażona. Wygląda jak trądzik różowaty. Z nerwów spac nie mogę. Jestes w stanie coś podpowiedzieć. Oczywiście pójde do dermatologa.

No to jak wybierasz się do dermatologa, to sprawa rozwiązana
A doraźnie smaruj bogatymi kremami, najlepiej aptecznymi. Alantan powinien się spisać.
Wprawdzie nie widzę zbytnio na zdjęciu tragedii o której mówisz, ale skoro tak jest, to smaruj maściami i skóra się zregeneruje.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-04, 11:44   #4658
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
No to jak wybierasz się do dermatologa, to sprawa rozwiązana
A doraźnie smaruj bogatymi kremami, najlepiej aptecznymi. Alantan powinien się spisać.
Wprawdzie nie widzę zbytnio na zdjęciu tragedii o której mówisz, ale skoro tak jest, to smaruj maściami i skóra się zregeneruje.
Ale nie wyglada to na tradzik rozowaty?
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 12:57   #4659
Splashandfoam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 35
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

mogę posmarowac się spf 25 w weekend jeśli nie wych0dzę z domu? (nie mam kontaktu ze słońcem), póki nie zakupiłam 50? i te proporcje podane w tym wątku są na 1 użycie tak? nie przechowuję tego w lodówce jak toniku? zaraz po pellingu lanolina, już zamówiłam ale czytałam coś jeszcze o jakimś kremie nawilżającym, jaki najlepszy? jakich używacie? peelling robie max 3 miesiące tak? ale co ile? tydzień-dwa? i kiedy zauważę pierwsze efekty? trądziku raczej nie mam, rzadko się pojawia, ale chodzi mi głównie o policzki, są okropne ;/ mam nie wiem jak to nazwac, blizny albo przebarwienia po trądziku, a że mam jasną karnację czerwone policzki w tym stanie strasznie rzucają się w oczy pomóżcie będę wdzięczna za odpowiedź
Splashandfoam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 13:31   #4660
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Po co się smarować nie wychodząc z domu? Coś mnie ominęło?

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Chodzi mi o filtry oczywiście
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 17:45   #4661
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
Ale nie wyglada to na tradzik rozowaty?
Nie możesz dostać trądziku od jakiegoś kosmetyku.
Prawdopodobnie, wg Twojego opisu, kosmetyk jest dla Ciebie zbyt silny przy tak częstym użytkowaniu.
Poczekaj aż się wygoi, a potem dostosuj częstotliwość używania

Cytat:
Napisane przez Splashandfoam Pokaż wiadomość
mogę posmarowac się spf 25 w weekend jeśli nie wych0dzę z domu? (nie mam kontaktu ze słońcem), póki nie zakupiłam 50? i te proporcje podane w tym wątku są na 1 użycie tak? nie przechowuję tego w lodówce jak toniku? zaraz po pellingu lanolina, już zamówiłam ale czytałam coś jeszcze o jakimś kremie nawilżającym, jaki najlepszy? jakich używacie? peelling robie max 3 miesiące tak? ale co ile? tydzień-dwa? i kiedy zauważę pierwsze efekty? trądziku raczej nie mam, rzadko się pojawia, ale chodzi mi głównie o policzki, są okropne ;/ mam nie wiem jak to nazwac, blizny albo przebarwienia po trądziku, a że mam jasną karnację czerwone policzki w tym stanie strasznie rzucają się w oczy pomóżcie będę wdzięczna za odpowiedź
Ano właśnie, w jakim celu chcesz się smarować filtrem w domu?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-05, 07:06   #4662
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny na szczescie schodzi. Uff
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 08:15   #4663
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
Dziewczyny na szczescie schodzi. Uff

Don't panic nawilzaj i zejdzie
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 18:29   #4664
Splashandfoam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 35
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Nie możesz dostać trądziku od jakiegoś kosmetyku.
Prawdopodobnie, wg Twojego opisu, kosmetyk jest dla Ciebie zbyt silny przy tak częstym użytkowaniu.
Poczekaj aż się wygoi, a potem dostosuj częstotliwość używania



Ano właśnie, w jakim celu chcesz się smarować filtrem w domu?
ponawiam pytania
Splashandfoam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 22:24   #4665
IlluminataV
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 8
Question Kuracja kwasami AHA

Witam Jakies 3 tyg temu rozpoczełam kuracje kwasami AHA, a dokladniej z serii bingospa kwasy aha w steżeniu 50%. Oczywiscie na poczatku przeczytalam wiele informacji co i jak, aby nie zrobic sobie krzywdy. Na poczatek rozcieczyłam kwas zeby jego steżenie wynosilo 25%. Nie piekło mnie bardzo, czulam jednynie lekkie pieczenie, potrzymalam kwas z 10-15 min. Zauważyłam po kilku dniach lekkie zluszczanie- ogolnie działanie bylo chyba tak jak powinno lecz nie bylo ono jakos mocne, dlatego tez na nastepny raz na chwile nalozyłam stęzenie 50% i od razu poczulam bardzo mocne pieczenie, nic mi sie nie stalo, po kilku sek. zmylam woda i bylo ok, postanowilam ze takie stezenie jednak jest dla mnie za wysokie i rozcieczylam do 40%. Wtedy pieczenie bylo mocniejsze niz przy 25%, czułam wyraznie pieczenie, oczywiscie nie do tego stopnia zeby sie poparzyc Tydzien temu znowu polozyłam na twarz kwas w stezeniu 40% i ku mojemu zdziwieniu nie poczułam ZADNEGO pieczenia. Postanowilam ze moze wyprobuje 50% i tez nie czułam kompletnie nic.. Nie wiem czy moze moja skora zdazyla sie juz tak przyzyczaic? Ogolnie to dziwne bo czytalam ze kuracje kwasami powyzej 25% nie sa polecane zeby wykonywac samemu w domu i ze wiekszosc dziewczyn by sie tego nie odwazyla, a ja nakladam 50% teraz i nie czuje zadnego pieczenia? Dodam ze od poczatku uzywalam tego samego rodzaju kwasu i sposob nakladania i przygotowywania twarzy do zabiegu byl ten sam. Nie wiem juz czy dalsza kuracja ma sens skoro teraz nie czuje juz zadnego dzialania i nie wystepuje zluszczanie? Jesli sie ktos orientuje prosze o pomoc
IlluminataV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 17:24   #4666
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kuracja kwasami AHA

Cytat:
Napisane przez IlluminataV Pokaż wiadomość
Witam Jakies 3 tyg temu rozpoczełam kuracje kwasami AHA, a dokladniej z serii bingospa kwasy aha w steżeniu 50%. Oczywiscie na poczatku przeczytalam wiele informacji co i jak, aby nie zrobic sobie krzywdy. Na poczatek rozcieczyłam kwas zeby jego steżenie wynosilo 25%. Nie piekło mnie bardzo, czulam jednynie lekkie pieczenie, potrzymalam kwas z 10-15 min. Zauważyłam po kilku dniach lekkie zluszczanie- ogolnie działanie bylo chyba tak jak powinno lecz nie bylo ono jakos mocne, dlatego tez na nastepny raz na chwile nalozyłam stęzenie 50% i od razu poczulam bardzo mocne pieczenie, nic mi sie nie stalo, po kilku sek. zmylam woda i bylo ok, postanowilam ze takie stezenie jednak jest dla mnie za wysokie i rozcieczylam do 40%. Wtedy pieczenie bylo mocniejsze niz przy 25%, czułam wyraznie pieczenie, oczywiscie nie do tego stopnia zeby sie poparzyc Tydzien temu znowu polozyłam na twarz kwas w stezeniu 40% i ku mojemu zdziwieniu nie poczułam ZADNEGO pieczenia. Postanowilam ze moze wyprobuje 50% i tez nie czułam kompletnie nic.. Nie wiem czy moze moja skora zdazyla sie juz tak przyzyczaic? Ogolnie to dziwne bo czytalam ze kuracje kwasami powyzej 25% nie sa polecane zeby wykonywac samemu w domu i ze wiekszosc dziewczyn by sie tego nie odwazyla, a ja nakladam 50% teraz i nie czuje zadnego pieczenia? Dodam ze od poczatku uzywalam tego samego rodzaju kwasu i sposob nakladania i przygotowywania twarzy do zabiegu byl ten sam. Nie wiem juz czy dalsza kuracja ma sens skoro teraz nie czuje juz zadnego dzialania i nie wystepuje zluszczanie? Jesli sie ktos orientuje prosze o pomoc
Możesz podlinkować, który to dokładnie produkt Bingo




Dostałam od Danusiaes próbkę Iwostinu Re-liftin. Dziś pierwszy raz nałożyłam i... nic, kompletnie nic, zero pieczenia, zero jakiegokolwiek mrowienia, żadnego zaczerwienienia. Delikatne uczucie lepkości, takie nieprzeszkadzające o tej porze roku. Nie wiem co mam myśleć Myślicie, że jeżeli nic nie poczułam po pierwszej aplikacji, to znaczy, że nie działa Mam jeszcze na jakieś 2 razy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 17:45   #4667
wojciech22211
Przyczajenie
 
Avatar wojciech22211
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
GG do wojciech22211
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dobra dziewczyny - bo czytam i czytam i nic nie widzę, choć na początku wątku (oho, sprzed lat) to pytanie pojawiło się. Zrobiłem sobie peeling migdałem 20 proc., po nałożeniu na twarz zaczęły po minucie wyskakiwać białe plamki (na czole, pod ustami i na jednym z policzków - tam akurat był pryszcz). Wystraszyłem się i zmyłem... Czy to zaczęła łuszczyć się skóra? Bo pierwsza moja myśl - "o cholera! Poparzyłem się!", ale teraz nic mnie nie piecze... Także sam nie wiem. I spokojnie odnośnie stężenia, od wielu tygodni stosowałem kwas mlekowy na twarz, także to nie było rzucanie się z motyką na Słońce
__________________
Wojciech
wojciech22211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 18:42   #4668
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez wojciech22211 Pokaż wiadomość
Dobra dziewczyny - bo czytam i czytam i nic nie widzę, choć na początku wątku (oho, sprzed lat) to pytanie pojawiło się. Zrobiłem sobie peeling migdałem 20 proc., po nałożeniu na twarz zaczęły po minucie wyskakiwać białe plamki (na czole, pod ustami i na jednym z policzków - tam akurat był pryszcz). Wystraszyłem się i zmyłem... Czy to zaczęła łuszczyć się skóra? Bo pierwsza moja myśl - "o cholera! Poparzyłem się!", ale teraz nic mnie nie piecze... Także sam nie wiem. I spokojnie odnośnie stężenia, od wielu tygodni stosowałem kwas mlekowy na twarz, także to nie było rzucanie się z motyką na Słońce
Łuszczenie to na pewno nie było, bo ono pojawia się po kilkunastu godzinach, kilku dobach. Poparzenie byłoby czerwone i bardzo piekło

Trudno powiedzieć, co to mogło być. Szkoda, że nie zrobiłeś zdjęć. Ale skoro dzisiaj nic się nie dzieje, nie ma pieczenia, zaczerwienienia skóry, to znaczy że nie stało się nic poważnego
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 18:48   #4669
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez wojciech22211 Pokaż wiadomość
Dobra dziewczyny - bo czytam i czytam i nic nie widzę, choć na początku wątku (oho, sprzed lat) to pytanie pojawiło się. Zrobiłem sobie peeling migdałem 20 proc., po nałożeniu na twarz zaczęły po minucie wyskakiwać białe plamki (na czole, pod ustami i na jednym z policzków - tam akurat był pryszcz). Wystraszyłem się i zmyłem... Czy to zaczęła łuszczyć się skóra? Bo pierwsza moja myśl - "o cholera! Poparzyłem się!", ale teraz nic mnie nie piecze... Także sam nie wiem. I spokojnie odnośnie stężenia, od wielu tygodni stosowałem kwas mlekowy na twarz, także to nie było rzucanie się z motyką na Słońce
I bardyo dobrze ze zmyles, bo jak pojawiaja sie biale plamki to trzeba to szybko zmyc.
To nie bylo luszczenie.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-14, 20:29   #4670
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez wojciech22211 Pokaż wiadomość
Dobra dziewczyny - bo czytam i czytam i nic nie widzę, choć na początku wątku (oho, sprzed lat) to pytanie pojawiło się. Zrobiłem sobie peeling migdałem 20 proc., po nałożeniu na twarz zaczęły po minucie wyskakiwać białe plamki (na czole, pod ustami i na jednym z policzków - tam akurat był pryszcz). Wystraszyłem się i zmyłem... Czy to zaczęła łuszczyć się skóra? Bo pierwsza moja myśl - "o cholera! Poparzyłem się!", ale teraz nic mnie nie piecze... Także sam nie wiem. I spokojnie odnośnie stężenia, od wielu tygodni stosowałem kwas mlekowy na twarz, także to nie było rzucanie się z motyką na Słońce
Peeling Ci skrystalizował, dobrze, że zmyłeś, bo od tego się potem robią problemy skórne. Prawdopodobnie za szybko rozpuściłeś kwas w zbyt ciepłej wodzie lub za szybko go schłodziłeś. Kwas nie lubi drastycznych zmian temperatur.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 11:26   #4671
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej
Kupiłam taki kwas migdałowy, czytałam blogi... i nic, nic nie mogę znaleść jak mam się z tym po ludzku obejść. Kupiłam kwas z myślą o przebarwieniach - Kwasomaniaczki proszę o pomoc w wyjaśnieniu
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 11:38   #4672
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Hej
Kupiłam taki kwas migdałowy, czytałam blogi... i nic, nic nie mogę znaleść jak mam się z tym po ludzku obejść. Kupiłam kwas z myślą o przebarwieniach - Kwasomaniaczki proszę o pomoc w wyjaśnieniu
Przecież o kwasie migdałowym było pisane bardzo dużo... nawet stężenia są podane. Użyj wyszukiwarki wizażowej
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 11:44   #4673
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Przecież o kwasie migdałowym było pisane bardzo dużo... nawet stężenia są podane. Użyj wyszukiwarki wizażowej
Gdybym nie użyła to bym nie napisała
Jednak wolałam mimo wszystko napisać, ja się na steżeniach nie znam - także proszę o radę, bo z pewnością będę miała pytania. A nie znam się na tym i nie chcę sobie zrobić krzywdy
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 11:51   #4674
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Gdybym nie użyła to bym nie napisała
Jednak wolałam mimo wszystko napisać, ja się na steżeniach nie znam - także proszę o radę, bo z pewnością będę miała pytania. A nie znam się na tym i nie chcę sobie zrobić krzywdy
Pierwszy i drugi post wątku - masz tam wiele potrzebnych odnośników dobrze, że nie chcesz zrobić sobie krzywdy, ale nikomu się nie chce pisać po raz kolejny tego, co już jest
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 14:44   #4675
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Gdybym nie użyła to bym nie napisała
Jednak wolałam mimo wszystko napisać, ja się na steżeniach nie znam - także proszę o radę, bo z pewnością będę miała pytania. A nie znam się na tym i nie chcę sobie zrobić krzywdy
Każdy człowiek jest inny, w ciemno ciężko powiedzieć, czy krzywkę zrobi Ci stężenie 2%, czy dopiero 20%. Migdał to najbardziej oklepany kwas, dużo o nim znajdziesz na forum
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 09:38   #4676
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Pierwszy i drugi post wątku - masz tam wiele potrzebnych odnośników dobrze, że nie chcesz zrobić sobie krzywdy, ale nikomu się nie chce pisać po raz kolejny tego, co już jest
Zrobiłam tonik z kwasem migdałowym przygotuję swoją twarz na peeling, ale boję się że będzie zbyt mocne na buźkę
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 22:35   #4677
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Spieszę donieść (a nuż ktoś potrzebuje alternatywy), że do oferty kwasów, które można przygotować w domu dołączył kwas szikimowy (AHA), dostępny na Mazidłach (KLIK)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 20:38   #4678
Frezja_1
Raczkowanie
 
Avatar Frezja_1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 463
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziś byłam w Superpharmie i na zielone serum korygujące z Bielendy jest fajna promocja- kosztuje niecale 10zł przy zakupach na kwotę 35zł. Jest też promocja na Effaclar duo- cena ok, 35zł.
Frezja_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 21:07   #4679
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Mam może trochę głupie pytanie, mam przeterminowane kwasy, mogę je wyrzucić je po prostu do kosza na śmieci czy lepiej nie?
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 06:24   #4680
aljenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 390
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, stosuję od paru tygodni tonik z kwasem szikimowym (BU albo mazidla, nie pamietam skąd) i chciałabym włączyć serum z bielendy.
moje pytanie brzmi: czy można "łączyć" kuracje różnymi kwasami? np. jeden dzień serum, jeden dzień tonik?
aljenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:10.