Pieczenie, i zero infekcji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-19, 15:44   #1
a3gt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 25

Pieczenie, i zero infekcji


Od dwóch miesięcy przy współżyciu odczuwam ból przy wejściu do pochwy,a konkretnie na dole (blizej sromu). Bylam u ginekologa, zrobilam nawet cytologie i wszystko bylo ok,zadnej infekcji. Lekarz mowi,ze nic tam nie widzi.
Mialam 2 tygodnie przerwy od wspolzycia, stosowalam citatridine .
Caly czas borykam sie z bolem,podkreslam,ze pojawia sie on tylko w czasie stosunku (zarowno z prezerwatywa jak i bez)...Nie wiem juz co mam robic! Prosze o pomoc
a3gt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 19:17   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pieczenie, i zero infekcji

Wiesz, że ja też to mam od niedawna? Jakieś dwa tygodnie. Piecze okrutnie po paru minutach stosunku i po nim. Na co dzień nic innego mi nie dolega: nie piecze, nie boli, jakby nic mi nie było. Grzybicy nie mam, bo brałam leki na nią (chore gardło), w piątek mam wizytę u ginekologa. Napiszę jak będę po niej.

Jutro przetestuję z chłopakiem żel Durexa, bo dziewczyny doradzały dodatkowe nawilżenie - pieczenie może być spowodowane suchością. Ale nie wiem czy pomoże, bo podobnie jak u Ciebie - piecze mnie wejście, a nie cała pochwa.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 21:23   #3
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Pieczenie, i zero infekcji

dziewczyny, ale Was piecze czy boli? bo to trochę inne odczucia.. ból może być spowodowany nawet budową a pieczenie zwykle albo infekcją, albo alergią, albo podrażnieniem, albo niedostatecznym nawilżeniem...
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 22:07   #4
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pieczenie, i zero infekcji

To jest typowe pieczenie w moim przypadku.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 23:52   #5
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Pieczenie, i zero infekcji

Może odwiedź innego gina by zobaczył Cię jeszcze raz.
Poza tym,może nie jesteście odpowiednio nawilżeni?
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 07:22   #6
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pieczenie, i zero infekcji

Ja tak mam od wielu miesięcy - raz lepiej, raz gorzej, nigdy nie wiadomo ;(

U mnie jest pieczenie a raczej palenie (albo na początku stosunku, albo po nim, dziwne to "albo, albo") i ból wewnątrz, jakby nagle zmieniła mi się wewnętrzna budowa ? Poza stosunkiem nie mam pieczenia, swędzenia itp. Ale to pieczenie i ból pojawia się również podczas stosowania nawet niewielkich tamponów. Tak jakby moja skóra nie tolerowała żadnych otarć. Po stosunku czasem tak pali, że marzę tylko o tym, aby zanurzyć się w zimnej wodzie. Czasem potrzebuję kilku godzin aby znikło to uczucie. Dwie penetracje podczas jednych pieszczot nie wchodzą w grę

Nawilżenie jest w porządku, po kilku latach brania hormonów już nie tak super jak naturalne, ale wystarczające. Podczas "okresu" też jest przecież "mokro" a jak pisałam dyskomfort przy tamponach jest.

Najgorzej, że trwa to długo i powoli zaczyna niepotrzebnie wpływać na psychikę. Przed stosunkiem zamiast się cieszyć, zastanawiam się jak tym razem będzie

---------- Dopisano o 08:22 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Jutro przetestuję z chłopakiem żel Durexa, bo dziewczyny doradzały dodatkowe nawilżenie - pieczenie może być spowodowane suchością. Ale nie wiem czy pomoże, bo podobnie jak u Ciebie - piecze mnie wejście, a nie cała pochwa.
U mnie przy żelach typu Durex itp było gorzej - bo były dodatkowym elementem podrażniającym ( w końcu to chemia)

Edytowane przez Annuar
Czas edycji: 2011-07-21 o 07:25
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 09:20   #7
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pieczenie, i zero infekcji

U mnie właśnie nie było gorzej, tylko trochę lepiej. Pieczenie jednak do końca nie znikło. Jutro idę do lekarza!
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 16:20   #8
a3gt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 25
Dot.: Pieczenie, i zero infekcji

U mnie to takze pieczenie.Nie jest to kwestia nawilzenia. Stosowalismy zele durexa i jeszcze bardziej mnie podraznialy,ale stosujemy "naturalne metody".
Ostatnio przy wspolzyciu bolalo tylko lekko,ale jak poszlam do toalety po stosunku zrobic siusiu to myslalam ze nie wytrzymam
a3gt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 18:40   #9
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pieczenie, i zero infekcji

Już jestem po lekarzu. Okazało się, że mam uszkodzony nabłonek przy wejściu do pochwy - jak podejrzewałam. Dlaczego akurat teraz? Brałam antybiotyk, potem leki przeciwgrzybicze i środowisko w pochwie było całkiem wyjałowione, do tego antykoncepcja, czyli brak nawilżenia własnego i problem gotowy.

Dostałam maść Alantan Plus oraz Lactovaginal. Mam nadzieję, że pomoże, koleżanka w innym temacie chwaliła sobie maść.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 09:53   #10
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Pieczenie, i zero infekcji

tak tak, alantan jest bardzo ok dziwie się trochę, że Ci lacto zalecił skoro jesteś tam podrażniona a nie np. lacibios femina, bo mój lekarz jak byłam już strasznie tam wymęczona przez infekcje i różne środki dopochwowe zakazał stosowania czegokolwiek dopochwowo, nawet środków z pałeczkami kwasu mlekowego ale co lekarz to lekarz powodzonka!
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 12:05   #11
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pieczenie, i zero infekcji

Tyle, że ja brałam leki nie na choroby układu rozrodczego, ale gardło... Mam wyjałowione środowisko, brakuje mi naturalnej flory, bo leki przeciwgrzybicze na gardło jakoś wpłynęły też na pochwę (tabletkami tymi leczy się różne grzybice).

Wczoraj użyłam już jednej globulki i nic mi nie dolegało. Poza tym ja biorę antykoncepcję, a ona dodatkowo wpływa negatywnie na środowisko pochwowe. W moim przypadku jest to uzasadnione.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-23, 14:12   #12
Joslyn
Raczkowanie
 
Avatar Joslyn
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 152
Dot.: Pieczenie, i zero infekcji

Wygląda na to, że mam ten sam problem
Miał grzybicę, brałam leki a teraz mimo, że już powinno być w porządku, to piecze mnie przy każdym stosunku. Raz mocniej, raz słabiej, ale uczucie jest tak czy inaczej okropne.
Możliwe, że środowisko mojej pochwy również jest wyjałowione, ale tak czy siak muszę iść do gina, żeby to obejrzał
Joslyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 10:22   #13
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Pieczenie, i zero infekcji

dziewczyny ja tez to czasem mam, mi akurat pomaga wlasnie nawilżanie.. mam zielony durex play i jest super.. a do tego po kazdym stosunku dobrze wymyje sie intymnym z nivei zelem i jest Ok.. zero bólu peczenia i otarc..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 16:29   #14
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pieczenie, i zero infekcji

Sugar, tyle że niekoniecznie musi to być spowodowane brakiem nawilżenia... U mnie był to uszkodzony nabłonek. Lepiej się tym zainteresować i nie zaniedbać, bo można się gorszych rzeczy dorobić.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 20:40   #15
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Pieczenie, i zero infekcji

Cytat:
Napisane przez Joslyn Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że mam ten sam problem
Miał grzybicę, brałam leki a teraz mimo, że już powinno być w porządku, to piecze mnie przy każdym stosunku. Raz mocniej, raz słabiej, ale uczucie jest tak czy inaczej okropne.
Możliwe, że środowisko mojej pochwy również jest wyjałowione, ale tak czy siak muszę iść do gina, żeby to obejrzał
wersji może być kilka:
- niedoleczona infekcja - wtedy konieczne powtórne lecznie
- źle zdiagnozowana infekcja, złe leczenie i nadal jest stan zapalny (np. bakteryjny) - zrobić posiew, żeby zobaczyć jakie patogeny wywołują infekcję
- wyjałowiona pochwa, brak flory - łykać np. lacibios femina - probiotyk już teraz możesz kupić, farmaceutki możesz się spytać, jaki byłby najlepszy w tej sytuacji
- podrażnienie - wstrzymać się od współżycia i przydałby się jakiś środek odbudowujący nabłonek, sa chyba takie żele czy kremy które pokrywają nabłonek i go leczą
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 14:14   #16
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pieczenie, i zero infekcji

Dzisiaj kupiłam maść Alantan Plus i kapsułki Lacibios Femina (staram się je stosować co jakiś czas), zobaczymy jak będzie. Chciałam jeszcze kupić Feminum Aktiv żel (wg ulotki wspomaga regenerację błony śluzowej pochwy), ale akurat nie mieli w aptece.

Z mojego doświadczenia: pomaga łykanie kompleksu witamin B z zawartością B2 gdyż niedobór tej witaminy odpowiada za uczucie pieczenia skóry, uczucie bólu błon śluzowych, przekrwienie błon śluzowych, zapalenie warg sromowych. Z kolei łykanie danej witaminy B razem zinnymi witaminami B wzmaga jej wchłanianie.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 00:08   #17
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pieczenie, i zero infekcji

Ja właśnie zażywam drożdże piwowarskie (kompleks witaminy B) i zobaczymy jak na mnie wpłynie.

Dostałam wczoraj krwawienia i musiałam pożegnać się na chwilę z maścią i globulkami. Oczywiście dzisiaj tampony... I już przy drugim znowu poczułam tę charakterystyczną suchość. Coś czuję, że mam lekko nadszargany nabłonek po raz kolejny. Czemu nie mogę normalnie aplikować tamponów bez takich skutków? ._. Ale faktycznie maść mi pomogła, chociaż powinnam ją stosować dłużej niż 3 dni.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 10:15   #18
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Pieczenie, i zero infekcji

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Dzisiaj kupiłam maść Alantan Plus i kapsułki Lacibios Femina (staram się je stosować co jakiś czas), zobaczymy jak będzie. Chciałam jeszcze kupić Feminum Aktiv żel (wg ulotki wspomaga regenerację błony śluzowej pochwy), ale akurat nie mieli w aptece.

Z mojego doświadczenia: pomaga łykanie kompleksu witamin B z zawartością B2 gdyż niedobór tej witaminy odpowiada za uczucie pieczenia skóry, uczucie bólu błon śluzowych, przekrwienie błon śluzowych, zapalenie warg sromowych. Z kolei łykanie danej witaminy B razem zinnymi witaminami B wzmaga jej wchłanianie.
no i jeszcze dodatkowo witaminy z grupy B wspomagają działanie bakterii lactobacillus, także z probiotykiem warto łykać
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:39.