Paniczny lęk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-13, 12:55   #1
Misty1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 12

Paniczny lęk


Zakładam ten wątek ponieważ prześladuje mnie paniczny lęk przed ciążą przed każdym okresem (no chyba że dostanę go wcześniej to cieszę się jak dziecko mimo że to normalne).
Dziwne by to było, jakby ta paranoja wystąpiła na początku współżycia - ale u mnie tak nie jest.
Mam prawie 21 lat, współżyję prawie od 4 z TŻ i nigdy nie miałam paranoicznych napadów tak jak teraz (od listopada się zaczęło).
2 lata temu nawet pamiętam jak zrobiliśmy to bez zabezpieczenia, TŻ skończył w ostatniej chwili poza mną a ja nawet ani razu się nie zmartwiłam.
A teraz? Zabezpieczamy się zawsze prezerwatywami z apteki, po stosunku (jak i przed) sprawdzamy czy jest wszystko z nimi ok.
Nawet założyłam wątek 2 dni temu że spóźnia mi się okres (miałam dostać wczoraj) i już popadam w panikę i płacze. Nie mogę spać.
Z jednej strony wiem, że to głupie. A z drugiej wymyślam jakieś zdarzenia, że mogło z nich coś być mimo że - jak już wspomniałam wcześniej - zawsze się zabezpieczamy.
Nawet teraz jak mi się spóźnia i męczy mnie kaszel od tygodnia to biorę to jako objaw. Śmiać mi się chce a z drugiej strony chwilę później się zamartwiam.
Nawet się martwię tym, że dotknęłam palcem który był suchy i wytarty wcześniej swoich narządów (nawet nie przy wejściu pochwy).
Jednak z samego seksu czerpię przyjemność. Paranoja pojawia się u mnie tylko w dzień kiedy mam dostać okres bądź tak jak teraz - dzień po tym.
To strasznie trudne bo nie mogę sobie z tym poradzić. Nie mogę się na niczym skupić.
Od wczoraj jestem nie do życia. Ciągle sie martwię i płaczę.
Nie chcę też żebyście mnie jakoś zlinczowały bo ja wiem, że to nie jest normalne.
Po prostu nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Misty1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 12:57   #2
anettt3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 53
Dot.: Paniczny lęk

Cytat:
Napisane przez Misty1234 Pokaż wiadomość
Zakładam ten wątek ponieważ prześladuje mnie paniczny lęk przed ciążą przed każdym okresem (no chyba że dostanę go wcześniej to cieszę się jak dziecko mimo że to normalne).
Dziwne by to było, jakby ta paranoja wystąpiła na początku współżycia - ale u mnie tak nie jest.
Mam prawie 21 lat, współżyję prawie od 4 z TŻ i nigdy nie miałam paranoicznych napadów tak jak teraz (od listopada się zaczęło).
2 lata temu nawet pamiętam jak zrobiliśmy to bez zabezpieczenia, TŻ skończył w ostatniej chwili poza mną a ja nawet ani razu się nie zmartwiłam.
A teraz? Zabezpieczamy się zawsze prezerwatywami z apteki, po stosunku (jak i przed) sprawdzamy czy jest wszystko z nimi ok.
Nawet założyłam wątek 2 dni temu że spóźnia mi się okres (miałam dostać wczoraj) i już popadam w panikę i płacze. Nie mogę spać.
Z jednej strony wiem, że to głupie. A z drugiej wymyślam jakieś zdarzenia, że mogło z nich coś być mimo że - jak już wspomniałam wcześniej - zawsze się zabezpieczamy.
Nawet teraz jak mi się spóźnia i męczy mnie kaszel od tygodnia to biorę to jako objaw. Śmiać mi się chce a z drugiej strony chwilę później się zamartwiam.
Nawet się martwię tym, że dotknęłam palcem który był suchy i wytarty wcześniej swoich narządów (nawet nie przy wejściu pochwy).
Jednak z samego seksu czerpię przyjemność. Paranoja pojawia się u mnie tylko w dzień kiedy mam dostać okres bądź tak jak teraz - dzień po tym.
To strasznie trudne bo nie mogę sobie z tym poradzić. Nie mogę się na niczym skupić.
Od wczoraj jestem nie do życia. Ciągle sie martwię i płaczę.
Nie chcę też żebyście mnie jakoś zlinczowały bo ja wiem, że to nie jest normalne.
Po prostu nie wiem jak sobie z tym poradzić.
nie ma Cie za co linczować. myślalaś o psychologu/seksuologu ?
anettt3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 13:05   #3
Misty1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 12
Dot.: Paniczny lęk

Cytat:
Napisane przez anettt3 Pokaż wiadomość
nie ma Cie za co linczować. myślalaś o psychologu/seksuologu ?
Tak, myślałam niejednokrotnie. Raz się nawet udałam ale mi w ogóle nie pomógł. Ten problem musi lezeć bardzo głęboko w mojej psychice bo strasznie sobie wszystko biorę do głowy.
Sytuacji nie poprawia również nerwica natręctw którą posiadam.
Misty1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 13:15   #4
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Paniczny lęk

Cytat:
Napisane przez Misty1234 Pokaż wiadomość
Tak, myślałam niejednokrotnie. Raz się nawet udałam ale mi w ogóle nie pomógł. Ten problem musi lezeć bardzo głęboko w mojej psychice bo strasznie sobie wszystko biorę do głowy.
Sytuacji nie poprawia również nerwica natręctw którą posiadam.
Raz to raczej nie pomoże .
A leczysz tę nerwicę?
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 13:37   #5
Misty1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 12
Dot.: Paniczny lęk

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
Raz to raczej nie pomoże .
A leczysz tę nerwicę?
Właśnie wtedy między innymi kiedy byłam u psychologa miałam to głównie na celu ale oprócz tego że wizyta mi nie pomogła to miałam wrażenie że psycholog w ogóle mnie nie słuchał ani chociażby dopytywał o nic także zrezygnowałam.
Ostatnio też mam dość stresujący czas dlatego nawet nie myślałam o szukaniu psychologa.
Misty1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 13:52   #6
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Paniczny lęk

Cytat:
Napisane przez Misty1234 Pokaż wiadomość
Właśnie wtedy między innymi kiedy byłam u psychologa miałam to głównie na celu ale oprócz tego że wizyta mi nie pomogła to miałam wrażenie że psycholog w ogóle mnie nie słuchał ani chociażby dopytywał o nic także zrezygnowałam.
Ostatnio też mam dość stresujący czas dlatego nawet nie myślałam o szukaniu psychologa.
Szukaj do skutku .
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 14:12   #7
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Paniczny lęk

Wiesz, że nie wpadniesz, ALE pomyślmy: jeśli tak, co się stanie? Boisz się ciąży, BO?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-13, 14:18   #8
Misty1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 12
Dot.: Paniczny lęk

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Wiesz, że nie wpadniesz, ALE pomyślmy: jeśli tak, co się stanie? Boisz się ciąży, BO?
Po prostu nie chcę mieć dziecka.
Misty1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 13:16   #9
FashandRoll
Raczkowanie
 
Avatar FashandRoll
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 203
Dot.: Paniczny lęk

Może ogarnij sobie tabletki i jednocześnie stosuj prezerwatywę, wtedy będziesz miała pewność 200%.
FashandRoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 13:27   #10
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Paniczny lęk

jedna wizyta u psychologa nic nie daje, to po pierwsze.
Po drugie, idź do psychiatry a nie do psychologa. psychiatra postawi ci diagnozę, zapisze leki (jeśli będą konieczne) i da skierowanie na psychoterapię (a nie do psychologa)
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 19:49   #11
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Paniczny lęk

a masz jakieś przeciwwskazania do tabletek? warto by było poszukać lepszego psychologa, bo nieleczona nerwica natręctw może przerodzić się w piekło.
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-16, 07:24   #12
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Paniczny lęk

Cytat:
Napisane przez Misty1234 Pokaż wiadomość
Po prostu nie chcę mieć dziecka.
Nie lubisz dzieci, boisz się odpowiedzialności, bólu, nie masz warunków...? Co jeszcze? Bo takie obawy są normalne.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 14:29   #13
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Paniczny lęk

Po pierwsze zmiana metody antykoncepcji. Może panikujesz bo nie ufasz prezerwatywie.
Nie wiem, na ile pomoże tu psycholog tudzież psychiatra, gdyż ten może stwierdzić, że osoba uprawiająca seks musi pogodzić się z ryzykiem zajścia w ciąże. Nawet znikomym. I jeśli panikuje, to znaczy, że psychicznie do seksu nie dojrzała.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-19 15:29:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.