Ile was kosztuje bycie FIT? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-14, 15:42   #1
MaciejW
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 72
Smile

Ile was kosztuje bycie FIT?


Ile wy wydajecie na bycie FIT. Wydaje mi się, że bez karty z Pracy (benefit czy coś podobnego) może wyjść drogo .
Pisze temat bo znalazłem całkiem fajne zestawienie kosztów bycia FIT :
xxxx

Ile wy wydajecie na bycie FIT ? Ile z tego idzie na dietę ile na karnety?
Ile wydajecie na ćwiczenia w domu ?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-08-08 o 10:30 Powód: link
MaciejW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 17:21   #2
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Ja to tak nie podliczałam ile wydaję na dietę, myślę że około 300 - 400 zł miesięcznie ale żywię się razem z mężem. Niektóre produkty dostaję z domu od rodziców albo teściów. Takie produkty jak kasza gryczana, jaja, czasami mięso, orzechy, warzywa, owoce to sporadycznie je kupuję.

Kiedyś wydawałam kasę na karnety do siłowni czy zajęcia sportowe ale parę lat temu stwierdziłam że wolę tą kasę wydać na sprzęt do domu i tak mam hantle regulowane, duża piłka, hantle fitness, obciążniki na nogi, rower stacjonarny, twister, motylka, gumy do rozciągania. Miałam też kijki do nordik walking, ale oddałam siostrze bo nie chciało mi się z nimi chodzić. Łącznie mnie to kosztowało jakieś 500 zł, po trochu zbierałam. Do roweru to dokupowałam kask, rękawiczki i światełka, to też jakieś 100 zł kosztowało.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 17:34   #3
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Cytat:
Napisane przez MaciejW Pokaż wiadomość
Ile wy wydajecie na bycie FIT. Wydaje mi się, że bez karty z Pracy (benefit czy coś podobnego) może wyjść drogo .
Pisze temat bo znalazłem całkiem fajne zestawienie kosztów bycia FIT :

xxxx

Ile wy wydajecie na bycie FIT ? Ile z tego idzie na dietę ile na karnety?
Ile wydajecie na ćwiczenia w domu ?
Pracuję w domu, więc z karty Benefit czy innej nie używam.

Mam 2 dzieci, więc i tak trudno było mi wbić się w grafik siłowni czy klubu fitness.

Ćwiczę w domu - koszt - prąd lapka i internet (stały abonament),

jedzenie to rezygnacja z glutenu, czyli z białego pieczywa, makaronu, mniej słodyczy - więc raczej sobie odmawiam niż kupuję więcej.
Oczywiście pieczywo zamieniłam na ciemne, więcej warzyw.

Samochód zamieniłam na, w miarę możliwości, chodzenie, więc w sumie wychodzi taniej

Może zainwestowałam w ubranie do ćwiczeń i biegania, ale znowu tylko w koszulki (Decathlon), bo buty miałam.
Matę miałam - 50 zł rok temu. Teraz kupiłam hantle. Dodatkowo biegam ale strój miałam.

Nie wiem, co jeszcze W zasadzie nie odczułam finansowo, że ćwiczę.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-08-08 o 10:30 Powód: link
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 19:25   #4
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

ja ćwiczę tylko w domu, nie mam czasu na jeżdżenie po siłowniach.
Koszta:
Buty (do biegania, w ktorych też ćwicze w domu)- 90zł
Strój- czym chata bogata
Kupiłam piłkę, matę, hantle (0,5 i 1kg)- 70zł za wszystko (na początku roku były mega oferty w PoloMarket, Lidl i Biedronka
ekspander- 70zł - najdroższy wydatek, ale za to kolejnych hantelków nie kupuje.
skakankę odkurzyłam z szafy
230zł -Wszystko na przestrzeni 8 miesięcy, wiec nie bolało jakoś bardzo.

jedzenie- w sumie nie zauważyłam różnicy. chleb żytni zamiast pszennego, nie jem ziemniaków i ryżu, nie mam ochoty na słodycze, wiec nie wyrzucam kasy w błoto.
__________________
Czekamyyyyy!

Edytowane przez Shiz
Czas edycji: 2014-05-14 o 19:27
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 05:56   #5
fubowa
Rozeznanie
 
Avatar fubowa
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 569
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

aktualnie nic mnie nie kosztuje (poza silną wolą i prądem). ciężarki i strój sprzed lat, ćwiczenia z sieci. jem to co mogę (karmię piersią) w mniejszych ilościach niż bym chciała. wydawanie kasy na karnety i ćwiczenie w klubie to dla mnie strata czasu i pieniędzy.
__________________
PiYo
fubowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 08:24   #6
jilllove
Rozeznanie
 
Avatar jilllove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 766
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

U mnie to samo czyli ćwiczenia w domu + bieganie , które nic nie kosztuje. Mam jakieś spodenki,
buty do biegania dawno kupione za 200 zł,
buty do ćwiczeń w domu kupiłam specjalne bo inne mi się ślizgały - 220 zł
do biegania stara bluza + koszulka
staniki sportowe ostatnio kupiłam za 30 zł za 2 szt
hantle już mam od dawna, więc nawet nie wiem ile kosztowały
mata do ćwiczeń 50 zł

i to tyle bo jedzenie i tak bym kupowała prawda
jilllove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 13:01   #7
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
,

jedzenie to rezygnacja z glutenu, czyli z białego pieczywa, makaronu, mniej słodyczy - więc raczej sobie odmawiam niż kupuję więcej.
Oczywiście pieczywo zamieniłam na ciemne, więcej warzyw.

Samochód zamieniłam na, w miarę możliwości, chodzenie, więc w sumie wychodzi taniej

Może zainwestowałam w ubranie do ćwiczeń i biegania, ale znowu tylko w koszulki (Decathlon), bo buty miałam.
Matę miałam - 50 zł rok temu. Teraz kupiłam hantle. Dodatkowo biegam ale strój miałam.

Nie wiem, co jeszcze W zasadzie nie odczułam finansowo, że ćwiczę.
widzę pewną nieścisłość- jakie zatem jesz pieczywo?
Przecież w ciemnym tez jest gluten
no chyba, że mianem "ciemnego" określasz pieczywo z mąk gryczanej czy migdałowej...ale chyba nie jest tak?!
Gluten masz wszędzie tam, gdzie masz pszenicę, jęczmień, żyto, owies.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 14:01   #8
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
widzę pewną nieścisłość- jakie zatem jesz pieczywo?
Przecież w ciemnym tez jest gluten
no chyba, że mianem "ciemnego" określasz pieczywo z mąk gryczanej czy migdałowej...ale chyba nie jest tak?!
Gluten masz wszędzie tam, gdzie masz pszenicę, jęczmień, żyto, owies.
Przepraszam, miałam na myśli niższy indeks glikemiczny i z tego powodu wywaliliśmy z domu większość białych produktów. Chleb żytni PP ma IG 45, chleb z białej mąki 90.
W ogóle staram się jesć mało pszennych rzeczy (choć ze względu na dzieci nie jest to łatwe, bo lubią np. makaron czy czasem chałkę) i na wagę nie narzekam.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 14:26   #9
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Przepraszam, miałam na myśli niższy indeks glikemiczny i z tego powodu wywaliliśmy z domu większość białych produktów. Chleb żytni PP ma IG 45, chleb z białej mąki 90.
W ogóle staram się jesć mało pszennych rzeczy (choć ze względu na dzieci nie jest to łatwe, bo lubią np. makaron czy czasem chałkę) i na wagę nie narzekam.
eee...spoko looz
ja jestem na bezglucie i bardzo sobie chwalę. Ale samo obniżenie Ig też jest mądrą decyzją...chociaż zdecydowanie (z własnego doświadczenia) bardziej polecam całkowite odrzucenie glutenu.
Nie wiem jaki Ig ma chleb z mąki gryczanej, ale smakiem nie odstaje wcale od takie "pełnego" chleba na zakwasie. A co do dzieciarni- moje młode wcale nie walczyło o bułki. Ale tłumaczyliśmy mu, że od bułeczek boli brzuszek i sam teraz dziękuje gdy ktoś nieświadomy mu daje (syn ma 3 lata)
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 15:59   #10
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

40zł - kartnet open na siłownie
Jedzenia nie liczę, bo i tak bym jeść musiała :P
Strój sportowy kompletowałam w decathlonie na promocji za 2xkoszulka, 2xstanik, 1xspodenki, 2xskarpetki dałam jakieś 250zł.
Hantle i mata - 70zł.

Uznałam, że wolę kupić to wszystko raz i porządnie ćwiczyć.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 15:59   #11
Marlenako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

a ja chodzę na fitness za darmo. Dostałam się na zajęcia prozdrowotne organizowane przez urząd mojej dzielnicy
Marlenako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 19:57   #12
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Wink Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
eee...spoko looz
ja jestem na bezglucie i bardzo sobie chwalę. Ale samo obniżenie Ig też jest mądrą decyzją...chociaż zdecydowanie (z własnego doświadczenia) bardziej polecam całkowite odrzucenie glutenu.
Nie wiem jaki Ig ma chleb z mąki gryczanej, ale smakiem nie odstaje wcale od takie "pełnego" chleba na zakwasie. A co do dzieciarni- moje młode wcale nie walczyło o bułki. Ale tłumaczyliśmy mu, że od bułeczek boli brzuszek i sam teraz dziękuje gdy ktoś nieświadomy mu daje (syn ma 3 lata)
U nas w domu chyba nikt nie ma nawet lekkiego uczulenia gluten. Ja jestem pod silnym wrażeniem ,,Diety bez pszenicy". Poza glutenem ma podobno bardzo zły wpływ na organizm a IG podnosi bardziej niż Baton Mars. Przy takim przepychu chleba żytniego w osiedlowym sklepie, wybieram żytni. A pszenica to samo ZUO Dzieciakom zrobię naleśniki, jeśli chcą ale sama wole warzywa z grilla, których oni nie tkną
Dieta bezglut. kojarzy mi sie z mąka kukurydzianą czy ryżową a to Himalaje indeksu glkemicznego i jako laikowi wydaje mi sie, ze trudno wówczas trzymać dietę. Na szczęście nie musimy rygorystycznie przestrzegać tego glutenu, bo nie wiem, co bym jadła
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 20:50   #13
Ulena_T
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Hmm, a ja uważam, że główne pytanie powinno brzmieć nie ile was kosztuje ale ile oszczędzacie na byciu fit

Pomijając oczywiste kosztu zakupu ubrań, ew. sprzętu, karnetów.
Bycie fit szybko procentuje- pomyślcie o wszystkich dolegliwościach związanych z utyłością- np cukrzycy lub problemach z kręgosłupem (siedzący tryb życia). Ile pieniędzy trzeba wydać wtedy na leki. Ile czasu trzeba poświęcić na wizyty u lekarzy. Nie wspominając już o kosztach utraconych możliwości.

Ja osobiście żyję zdrowo niejako z "przyzwyczajenia": mój organizm słabo trawi mięso więc moja dieta to głównie warzywa, kasze i owoce, czasem ryby. Zamiłowanie do sportu mam we krwi- ruszam się od dziecka. To są u mnie małe rzeczy- np wejście na 5 piętro po schodach zamiast wjechać windą.

Od wczesnej wiosny do pierwszych śniegów jeżdżę gdzie się da (oszczędność benzyny u mnie rzędu 400 zł miesięcznie). W sezonie wiosenno-letnim zielenina też jest tania.
Co do ciuchów do fitnessu- nie wliczam. Gdybym ich nie kupiła wydałabym kasę na inne pierdoły.
Jedyną większą inwestycją były buty do biegania- kosztowały 500 zł, zwróciły się po ok 2 miesiącach przestawienia się z samochodu na rower
Ulena_T jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 23:18   #14
lenor
Zadomowienie
 
Avatar lenor
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 141
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

teraz 89/mc karnet na siłownie
kiedyś wystarczyły obciążenia na ręce i hantelki z lidla ok. 50 zł, taśmy (ok.16) i ekspander (poniżej 20 zł).
Można na pewno taniej, w mojej okolicy są aż 3 siłownie plenerowe, jedna bardzo blisko, wystarczy chcieć
lenor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 07:28   #15
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Fajny temat i jestem ciekawa jak inne Wizażanki sobie radzą

Jesli chodzi o jedzenie to nawet kupując czasem żywność bio wydaje mi się, że wydaje mniej na zakupy. Nie kupuje słodyczy, niezdrowych przekąsek i gotowych dań które są droższe. Nie kupuje napojów ani soków bo piję wodę filtrowaną. Na samą siebie wydaje ok 120-150zł tygodniowo na jedzenie (codziennie mięso jakieś, dużo jajek, owoców, warzyw, płatki owsiane, orzechy, ziarenka itp)

Sprawa 'oprzyrządowania' wygląda tak:
-buty 200zł (są do biegania ale ćwiczę w nich też w domu)
-stanik mam sprzed 5 lat plus jeden z Primarka za5 euro...
-spodenki i koszulki do ćwiczeń zawsze znajdą się w domu
-ostatnio zaczęłam biegać i kupilam w Lidlu bluzę za ok 40zł, słuchawki i taki armband a telefon - ok 40zł
-mata 50zł
-obciążenie ok 250zł (ale troche żałuje zakupu bo nie wykorzystuje w pełni jego potencjału)

Oczywiście to są wydatki na przestrzeni kilku miesięcy, nawet pół roku, nie jest tak, że wszystko kupiłam na raz.

Na początku jak robiłam swój pierwszy shred z Jillian miałam zamiast maty kawałek kocyka, zamiast hantli butelki z wodą a adidasy to po młodszej siostrze bo jej się znudziły

Chciałabym więcej kolorowych spodenek i koszulek bo im fajniej sie w ubraniu czuje tym lepiej mi się ćwiczy
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 18:12   #16
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Nie kosztuje mnie więcej niż bycie nie FIT

Ćwiczę w domu.
Jeśli chodzi o żywienie- ciężkomi ocenić, bo nie mam porównania.
Czasami kupię jakiś sprzęt, ale nie są to regularne wydatki i się to w czasie rozkłada.
Nie podliczam tego wszystkiego i tratuję jako wydatek zwizany zmoimi zainteresowaniami i stylem zycia, a nie jakimiś ekstrasami (jeden kupuje buty sportowe, inny karnet do kina).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 18:47   #17
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie kosztuje mnie więcej niż bycie nie FIT

Ćwiczę w domu.
Jeśli chodzi o żywienie- ciężkomi ocenić, bo nie mam porównania.
Czasami kupię jakiś sprzęt, ale nie są to regularne wydatki i się to w czasie rozkłada.
Nie podliczam tego wszystkiego i tratuję jako wydatek zwizany zmoimi zainteresowaniami i stylem zycia, a nie jakimiś ekstrasami (jeden kupuje buty sportowe, inny karnet do kina).
U mnie jest tak samo!!

Dieta- cóż jem to jest dla mnie dobre niezależnie od tego czy bym ćwiczyła czy też nie.
Karnet to faktycznie wydatek, ale niektórzy wydają tyle miesięcznie na kawę/ colę/ papierosy więc bez przesady.
Ciuchy- owszem kupuje markowe ale są to wydatki jednorazowe, nie zmieniam garderoby co sezon.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 12:21   #18
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Mnie bycie FIT nie kosztuje praktycznie nic

Jedzenie: wydajemy tyle samo, ile przed dietą, z tą różnicą, że objętościowo kupujemy dużo więcej jedzenia, bo zamiast alko, słodyczy, fast foodów, jemy więcej warzyw, owoców, jogurtów.

Ćwiczenia:
jeżdżę na rowerze, rower kupiony w zeszłym roku.
teraz zaczęliśmy biegać, tu poniosłam szalony koszt 60zł na buty do biegania
Mam też 2 koszulki sportowe, razem 80zł i biustonosz sportowy kupiony 3 lata temu.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 12:48   #19
kamtumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: południowy wschód Polski
Wiadomości: 424
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

U mnie wygląda to tak:

Jedzenie: wychodzi nieco drożej niż normalnie do tej pory- orzechy, owoce goi, suszone inne owoce, migdały, olej lniany, to nie są tanie rzeczy mysle ze na osobe tygodniowo około 150 zł wydaje- miesięcznie 600 zł ( dużo.. przy niezdrowym odżywianiu potrafiłam sie zmieścic w 350zł!!)

Buty do biegania: 300 zl ( Nike Lunarglide 4+)

Rower: 600 zł

Mate miałam, innych przyborów nie używam. Preferuje rower, marsz lub ćwiczenia rozciągające w domu. Ćwicze na swoje możliwości bez przemeczania organizmu- jak to czesto duzo osob robi. Małymi kroczkami, bez spinania się- przez 10 miesięcy schudłam 10 kg. Z 68 kg do 58 kg

Polecam nie jesc słodyczy po 17 ( i nic ogólnie już po 17 nie jesc)- pić 6 szklanek wody z cytryną i jeść normalnie - słodycze jadłam normalnie też mniej wiecej były to 3-4 duże pierniki dziennie ( nie jem ich dopiero od dwoch tygodni). Samo nie jedzenie po 17 i picie wody bardzo pomogło mi w rzuceniu wagi- co nie było tak w ogóle jakimś moim priorytetem tylko bardziej przejscie na bardziej zdrowy tryb życia- robie to cały czas malymi kroczkami.
kamtumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-17, 13:05   #20
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Cytat:
Napisane przez kamtumi Pokaż wiadomość
Polecam nie jesc słodyczy po 17 ( i nic ogólnie już po 17 nie jesc)- pić 6 szklanek wody z cytryną i jeść normalnie - słodycze jadłam normalnie też mniej wiecej były to 3-4 duże pierniki dziennie ( nie jem ich dopiero od dwoch tygodni). Samo nie jedzenie po 17 i picie wody bardzo pomogło mi w rzuceniu wagi- co nie było tak w ogóle jakimś moim priorytetem tylko bardziej przejscie na bardziej zdrowy tryb życia- robie to cały czas malymi kroczkami.
Bzdura i tyle, chyba że chodzisz spać o 19.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 13:14   #21
kamtumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: południowy wschód Polski
Wiadomości: 424
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Bzdura i tyle, chyba że chodzisz spać o 19.
Ja mowie o swoim doświadczeniu. Nie musisz tego uznawać za prawde.
kamtumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 13:28   #22
sylwusbdg
Raczkowanie
 
Avatar sylwusbdg
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 291
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Bzdura i tyle, chyba że chodzisz spać o 19.
Zgadza się - to kompletna bzdura. To temat o tym ile kosztuje bycie fit a nie rozpowszechnianie mitologii

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
sylwusbdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 14:09   #23
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Cytat:
Napisane przez kamtumi Pokaż wiadomość
Ja mowie o swoim doświadczeniu. Nie musisz tego uznawać za prawde.
Piszesz "POLECAM", więc uznałam za stosowne skomentować bzdury, na które może ktoś nie wiedzący nic o odżywianiu, może się natknąć i co gorsze - zastosować.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 16:13   #24
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Cytat:
Napisane przez kamtumi Pokaż wiadomość
Ja mowie o swoim doświadczeniu. Nie musisz tego uznawać za prawde.
Ty mówisz prawdé, ale to nie ma nic wspólnego z byciem FIT.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 19:42   #25
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Duzo.
szczegolnie jedzenie, wiekszosc kupuje eko, duzo wazyw, owocow, kasz i ryb. Mieso eko tez bardzo drogie, jak by nie eko to 60% mniej bym wydawala na jedzenie.
Ubrania i buty, lepiej sie cwiczy w fajnych ubraniach, i buty do bieganie musza byc dobre.
Sprzet do sportu rolki, rowery, pilki,golf itp itp itp
Karnet miesieczny na silownie, basen i saune
Suplementy bialko i naturalne napoje energetyczne
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 21:25   #26
moniKA901234
Przyczajenie
 
Avatar moniKA901234
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 23
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Ja na przygotowanie się do ćwiczeń przeznaczyłam ok. 250zł na przestrzeni 6 miesięcy - nie za dużo, nie za mało.
Trafiłam wtedy na promocję butów z nike w CCC, kosztowały bardzo tanio, sportowy stanik oraz matę dostałam za ok 120zł - także dużo nie jest. Obecnie tworzę swoje diety, wiem czego mój organizm potrzebuje, na początek swojej przemiany biologicznej udałam się do dietetyka z którym rozmawiałam i doszliśmy do pewnego "Consensusu". Obecnie jem dużo Ryb(dorsz, halibut), ryż brązowy 2 x w tygodniu, dużo świeżych warzyw i owoców, codziennie wypijam ok 3L wody.Dietę trzymam od 4 miesięcy i efekty są znaczące.


Pozdrawiam
moniKA901234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 13:42   #27
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Zacznę od tego, że termin "być fit" podnosi mi ciśnienie. Jakaś kolejna nowomowa.


Teraz kosztuje mnie to tak:
- karnet open na siłownię z zajęciami fitness: 149 zł miesiecznie
Bywam tam na 4 do 6 godzinnych zajęciach tygodniowo z różnorakich "fitnesów", czyli średnio w miesiącu około 20 godzin. Czyli 1 zajęcia kosztują mnie średnio 7,45 zł a do tego tam się kapię po zajęciach. Mogę iść na saunę. Oraz solarium jakbym zapragnęła.

Siłownia jest też w cenie karnetu- ja nie korzystam na razie, ale jest wyposażona po dach + osobno "małpi gaj" dla crossfitowców + sala dla cyklistów + sala do fitesu wyposażona w lustra, sprzęt grający, przyrządy typu maty 2 rodzajów, stepy, hantelki, gryfy o różnych ciężarach + salka wypchana zabawkami dla dzieci (mamy mogą w niej na czas zajęć zostawić maluchy) + czyściutkie szatnie, prysznice, sauna, solarium w cenie karnetu bez limitu.
(no nie wiem jak z tymi dziećmi, nie pytałam, moje już samodzielne)

- ubrania. Na razie wykorzystuje te z biegania, ale już mnie świerzbi.
Więc podejrzewam że spodenki i ze 2 koszulki typowo na fitness, para butów- pewnie parę stówek pęknie. Kupuje na promocjach i w salonach typu "po sezonie" ale lubię konkretne marki.

- ze "sprzętu" to w domu mam:
- rower górski od paru lat (nie znoszę roweru, jeżdzą na nim dzieci i ja czasami jak zapomnę że nie lubię, więc "pełna amortyzacja choć swoje kosztował".)
- piłkę dmuchaną od jakichś 3 lat : najlepszy sprzęt moim zdaniem, uwielbiam, często używam i na niej najbardziej umiem się sama zmasakrować. Koszt ze 30 zł
W dodatku czasami używam jej do siedzenia, nawet zastanawiam sie czy będzie jakiś problem, jak sobie kupie do pracy żeby czasami na niej siedzieć zamiast na krzesle.
- matę już drugą "nie wiem skąd" czyli 0 zł. Ale jest tak ściorana i porwana że niestety musze pilnie kupić nową. Rozglądałam się i chyba będzie to koszt koło 50-60 zł.
- skakanki - po dzieciach czyli też 0 zł bo dzieci ciągle dostają jakieś skakanki w prezencie.
- jakiegoś "jeża" nie wiem po co ale kosztował ze 25 zł.

- jedzenie. Na łebka wychodzi mi średnio 600-700 zł miesięcznie. I wyraźnie widzę, że im więcej ruchu tym bardziej czuć to w portfelu.
Co by nie robił, kalorie kosztują. Zwłaszcza kalorie wysokogatunkowe.
Niestety nie mam dostępu do jajek od rodziny, czy tego typu gratisów. A szkoda.

- nie używam żadnych odżywek ani suplementów poza magnezem. Paręnaście zł miesięcznie

- Biegam (docelowo). Mam 3 pary butów i dramatycznie potrzebuje kolejnych.
Nakłady z ostatniego półtora roku na ciuchy do biegania, wizyty u rehabilitanta sportowego w wyniku urazów, leczenie kontuzji... masakra. Tyle powiem, bo w życiu się nie przyznam ile.
Ale mnie to zasadniczo zwyczajnie cieszyło. Nikomu nie ukradłam, sama zarobiłam.

- najmniej mnie w sumie kosztował aquaerobik. Kupiłam sobie klapki, kostium, torbę i płaciłam 18 zł za zajęcia. Bywałam na nich do 3 razy w tygodniu.
Kostium i klapki był do wymiany po około 2 latach a brałam jakieś taniochy z deca bo akurat to mnie w ogóle nie kręciło. Byle nie prześwitywał i tyle.


Ale i tak jak sobie pomyślę ile buliłam za jazdę konną to mam wrażenie, ze teraz to dopiero mam "prawie darmo"


Jak załapałam kontuzję+ chorobę i mnie uziemiło totalnie na 4 miesiące, to się zaczął jakiś kołowrót konieczności łażenia po lekarzach, rujnowania się w aptece.
I wieczny ból kręgosłupa więc 2-3razy w miesiącu masaż co = cenie karnetu open albo i więcej.


Pewnie, ze mogłabym te wydatki ograniczyć.
Ale z drugiej strony, skoro mnie one nie bolą, to przynajmniej ktoś sobie zarobi i ma pracę i zysk a ja frajdę.
I bardzo dobrze.


Bo uważam, że instruktorki prowadzące moje zajęcia, jak najbardziej zasługują na godziwe pensje i cena karnetu open 149 zł miesięcznie nie jest absolutnie zawyżona . Nawet się zdziwiłam że za taki pakiet i warunki- jest tyle a nie więcej.


a bonusik oszczędnościowy. Im więcej czasu spędzam w ruchu, tym mniej czasu mam na czytanie, więc tym mniej wydaję na książki. No to "oszczędzam" jednak na tym "fit życiu"
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2014-05-20 o 14:45
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 10:59   #28
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

u mnie wydatki są zdecydowanie wyższe

za wszelkie zajęcia nie płacę, bo posiadam kartę Multisport Plus opłacaną przez firmę - korzystam najczęściej z basenu, jogi, trochę zajęć fitness (rowerowe)

mam trochę droższego sprzętu rowerowego, myślę, że to koszt kilku tysięcy zł, ale korzysta się z tego dużo, to rodzaj hobby, a nie 'tylko' bycie FIT

Podobnie mam trochę droższą odzież do biegania, jazdy rowerem i pływania (trenuję w kierunku triathlonu) - dwie pary butów biegowych po ok 500-600zł, ubrania mam i lepszych marek, droższe (myślę, że ubrania biegowe to ok. 1500zł-2000zł za wszystkie, jakie mam, 3 stroje do pływania lepszych marek, ale kupowane okazjonalnie taniej, po mniej niż 100zł), ale mam też i tańszych marek, jak np. odzież rowerowa z Lidla, która jest moim zdaniem wystarczająca. Także zbiera się.
Ale jest to również kwestią tego, że po prostu lubię odzież sportową i okresowo kupuję częściej, niż zwykłą odzież.

Nie wydaję pieniędzy na żadne specjalistyczne balsamy i tego typu cuda.

Największy 'problem' jest z jedzeniem. Odżywiam się nieregularnie, często niezdrowo, często moje zakupy są nieprzemyślane i dużo rzeczy mi się psuje w lodówce. Lubię też słodycze i ze względu na to, iż nie rzutuje to specjalnie na moją wagę, mam mniejszą motywację, żeby ich unikać - a wiadomo, że nie wszystko widać od razu, cukier szkodzi zdrowiu. Z dbaniem o systematyczne i zdrowe posiłki jest źle i raz po raz staram się to zmienić, ale niestety idzie mi to bardzo opornie...
I tu cenowo powiedziałabym, że wychodzi średnio - wydaję ok. 600-800zł na jedzenie miesięcznie, przy czym, gdybym jadła zdrowiej, wychodziłoby pewnie podobnie, bo zamieniłabym np. drogie lody na drogie ryby

aha, gdybym miała więcej czasu i więcej hajsu na rozrywki, chodziłabym na tenis (grałam jako dzieciak przez kilka lat) - to jest niestety dość drogi sport i na razie sobie odpuszczam
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL

Edytowane przez mi.a
Czas edycji: 2014-05-21 o 11:10
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 18:39   #29
ermety
Raczkowanie
 
Avatar ermety
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 51
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

Karnet na silownie - 120 zł,
Basen 10 zł wejście
Jedzenie - trudno policzyć ok. 100 zł
ermety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 18:39   #30
SaiFari
Rozeznanie
 
Avatar SaiFari
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 928
Dot.: Ile was kosztuje bycie FIT?

nic, tyle co za prąd i internet, a dietę mam cały czas taką samą i raczej nie kupuję jakichś dziwacznych wynalazków. Wydałam troszkę na maty/ciężarki/ gumy, ale to w sumie grosze.

Zamiast dziwacznych suplementów jest mnóstwo genialnych naturalnych produktów, które można dodawać do codziennych posiłków - w moim wypadku m.in. miód, kurkuma, sezam, len....
__________________
MMA Fitness
Hula
Hoop
SaiFari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-08 15:21:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:24.