Izotek - cz.II - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-12-16, 20:52   #5011
eva94
Raczkowanie

Dot.: Izotek - cz.II

Juz prawie 3 tyg kuracji za mną. Po 18 tabletce przestaly mi sie przetluszczac wlosy i skora twarzy, na początku tylko policzki, a potem rowniez strefa T. Niesamowite uczucie, nie pamietam kiedy mialam tak przyjemnie suchą skore. Chyba ze 13 lat temu. Skutki uboczne to jedynie pęknięcie kącików ust. I tyle. Naprawdę jestem w szoku, ze nic mi nie dolega. A biore naprawdę małą dawke 10mg dziennie.

Niestety badania wyszly takie sobie mam podwyzszony cholesterol i trójglicerydy, ale nie duzo. Chciałabym sie spytac jak sobie z tym radziliscie? Jakies suplementy, ziola? Diete juz statam sie zmienić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
eva94 jest offline   Odpowiedz cytując

Stary 2018-12-16, 21:18   #5012
linkinpaark
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez eva94 Pokaż wiadomość
Juz prawie 3 tyg kuracji za mną. Po 18 tabletce przestaly mi sie przetluszczac wlosy i skora twarzy, na początku tylko policzki, a potem rowniez strefa T. Niesamowite uczucie, nie pamietam kiedy mialam tak przyjemnie suchą skore. Chyba ze 13 lat temu. Skutki uboczne to jedynie pęknięcie kącików ust. I tyle. Naprawdę jestem w szoku, ze nic mi nie dolega. A biore naprawdę małą dawke 10mg dziennie.

Niestety badania wyszly takie sobie mam podwyzszony cholesterol i trójglicerydy, ale nie duzo. Chciałabym sie spytac jak sobie z tym radziliscie? Jakies suplementy, ziola? Diete juz statam sie zmienić.

Jeśli chodzi o cholesterol, to ja dostawałam równolegle leki na obniżenie cholesterolu - simvagen. Zresztą na cholesterol nie trzeba patrzeć aż tak dokładnie, ważniejsze są trójglicerydy. Nie od dziś wiadomo, że normy cholesterolu są ciągle sztucznie zaniżane
linkinpaark jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 00:25   #5013
moooniek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eva94 Pokaż wiadomość

Dobrze rozumiem, ze po 18 tabletkach x10mg wyszł Ci nie za ciekawe badania? A jak z Twoją dietą?
U mnie w trakcie całej kuracji wszystkie wyniki były w normie, ale bardzo dbałam o diete i nie piłam żadnego alkoholu.

Stary Wczoraj, 14:37   #5014
linkinpaark
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Dobrze rozumiem, ze po 18 tabletkach x10mg wyszł Ci nie za ciekawe badania? A jak z Twoją dietą?
U mnie w trakcie całej kuracji wszystkie wyniki były w normie, ale bardzo dbałam o diete i nie piłam żadnego alkoholu.

W sumie to jest ciekawe, jak rożnie mogą reagować organizmy, bo ja nie trzymałam żadnej diety, piłam alkohol - nawet sporo, a m.in. próby wątrobowe zawsze wychodziły super. a dawkę miałam 20mg-40mg, na przemian.
linkinpaark jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 16:59   #5015
eva94
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość

Dziś wzięłam 23 tabletkę. Badania robiłam tydzień temu wiec po 2 tyg od rozpoczęcia kuracji. Wiec pewnie gdybym powtorzyla badania np.dzis to wyniki byłyby jeszcze gorsze.

Diete zdaje mi sie, ze mialam ok, ale widac musze ją jeszcze bardziej trzymac w ryzach. Codziennie jem owies, orkisz, olej lniany 2 lyzki dziennie, owoce. Tluszczow zwierzecych statam sie unikac. Zielona herbata na okraglo i to od zawsze. Slodycze rzadko,bo mi szkodzą na cerę. Ogólnie wydaje mi się, ze w miare zdrowo jem. Cholesterol całkowity mam 206 przy normie 190, trójglicerydy 176 przy normie 150. Natomiast ten dobry cholesterol hdl mam wysoki, a znów ten zly ldl w górnej granicy normy. Alkoholu nie piję wcale.
Proby watrobowe dobrze wyszly. W czwartek ide do nowego dermatologa liczylam na zwiekszenie.dawki, ale nie wiem co powie na takie wyniki.

eva94 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
izotke, problem, tradzik

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości