trądzik... na plecach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-28, 14:22   #1
kariis92
Raczkowanie
 
Avatar kariis92
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 78

trądzik... na plecach


Witam.
Nigdy nie miałam problemu z trądzikiem na twarzy, raz na ile pojawiła się krostka czy dwie, ale zawsze znikały po wykonaniu kilku domowych zabiegów. Jednak odkąd pamiętam zawsze wstydziłam się swoich pleców, gdyż męczy mnie ogromny trądzik właśnie w tym miejscu. W lato trochę się redukuje, gdyż zostaje wypalony przez słońce, jednak w inne pory roku jest tragedia. Czuję się niezręcznie na basenie i przy bliższym kontakcie. Do tej pory stosowałam OWCZAR, jednak efekty nie były zadowalające. Zdecydowałam się na ten produkt, gdyż skusiła mnie niska cena i duże opakowanie. Biorąc pod uwagę, że są to plecy i na jedno posmarowanie potrzeba dość dużo produktu, mam problem ze znalezieniem odpowiedniego.
Czy poleciłybyście mi jakiś preparat? Albo domowe sposoby?
kariis92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 19:19   #2
redka81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: trądzik... na plecach

No właśnie, ja też mam pryszcze na plecach. Ale to chyba nie trądzik, bo mam 28 lat i pryszcze pojawily sie po kilku masażach pleców. Ale też proszę o radę, czym takie plecy smarować.
redka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 20:19   #3
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: trądzik... na plecach

Cierpialam na taki tradzik na plecach pare lat temu. Pogarszalam to jeszcze rozdrapywaniem krostek.. brr..
Pamietam rade od kosmetyczki - kupic mydlo siarkowe, wieczorem namydlic, pozwolic wyschnac (uwaga - moze bolec) i spac z taka skorupa na plecach. Chodzi o to, zeby wysuszyc te syfki jak najszybciej.
Jesli dysponujecie kasa, to warto isc na oczyszczanie plecow do kosmetyczki.
Albo... jesli problem jeszcze bardzo uciazliwy, to zbadac hormony. Czesto podwyzszony poziom testosteronu powoduje takie przykre niespodzianki :/
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 21:32   #4
kariis92
Raczkowanie
 
Avatar kariis92
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 78
Dot.: trądzik... na plecach

Czy takie mydło siarkowe można kupić a aptece?
I ile trwała by taka kuracja?

A jeżeli chodzi o przyczynę takiego zjawiska u mnie, to chyba nie będą to zaburzenia hormonalne, gdyż wydaje mi się, iż jest to uwarunkowane genetycznie - mój tata oraz jego siostra cierpią na tą samą przypadłość, odkąd pamiętają zawsze mieli problemy z ogromną ilością ropniaków i innych krost na plechach.
kariis92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 21:39   #5
_nietoperek_
Raczkowanie
 
Avatar _nietoperek_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 112
GG do _nietoperek_
Dot.: trądzik... na plecach

Mydełko można kupić w aptece, ale może uda Ci się też znaleźć w jakiejś drogerii. Hmm kuracja pewnie będzie trwała kilka tygodni zanim krostki się wysuszą i zaczną znikać.
__________________
Bolsa de palabras
_nietoperek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 21:44   #6
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: trądzik... na plecach

Mialam napisac to samo co _nietoperek_
Jedynym plusem tradziku na plecach jest to, ze skora w tym miejscu jest zdecydowanie mniej wrazliwa niz na twarzy, wiec mozna ja potraktowac nieco... ostrzej
Mydlo siarkowe to najprostszy i najtanszy sposob. Jesli nie zadziala, to mozesz sprobowac wybrac sie do dermatologa po jakas masc na tradzik (jest ich pelno... acnederm, acnemycin, etc. - znajdziesz duzo przez wyszukiwarke). Jednak nie zalecalabym uzywania mocniejszych srodkow przeciwtradzikowych bez konsultacji z lekarzem. Tradzik moze mnie wiele przyczyn i odmian i to lekarz powinien dobrac odpowiednie leki.
Poki co nie dopuszczaj do przetluszczenia skory na plecach, myj je dokladnie i przysuszaj
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 23:03   #7
kariis92
Raczkowanie
 
Avatar kariis92
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 78
Dot.: trądzik... na plecach

Dziękuje bardzo - na swoją jutrzejszą listę zakupów wpisuje mydło siarkowe
kariis92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-30, 15:53   #8
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: trądzik... na plecach

Cytat:
Napisane przez kariis92 Pokaż wiadomość
Witam.
Nigdy nie miałam problemu z trądzikiem na twarzy, raz na ile pojawiła się krostka czy dwie, ale zawsze znikały po wykonaniu kilku domowych zabiegów. Jednak odkąd pamiętam zawsze wstydziłam się swoich pleców, gdyż męczy mnie ogromny trądzik właśnie w tym miejscu. W lato trochę się redukuje, gdyż zostaje wypalony przez słońce, jednak w inne pory roku jest tragedia. Czuję się niezręcznie na basenie i przy bliższym kontakcie. Do tej pory stosowałam OWCZAR, jednak efekty nie były zadowalające. Zdecydowałam się na ten produkt, gdyż skusiła mnie niska cena i duże opakowanie. Biorąc pod uwagę, że są to plecy i na jedno posmarowanie potrzeba dość dużo produktu, mam problem ze znalezieniem odpowiedniego.
Czy poleciłybyście mi jakiś preparat? Albo domowe sposoby?
Spróbuj plecy potraktować maścią benzacne, jest niedroga ok 10zl z tego co pamiętam, ładnie wysusza i bez recepty.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 18:58   #9
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: trądzik... na plecach

Cytat:
Napisane przez Pola:) Pokaż wiadomość
Poki co nie dopuszczaj do przetluszczenia skory na plecach
To skóra na plecach tez się może przetłuszczać?
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 20:26   #10
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: trądzik... na plecach

Cytat:
Napisane przez sabona89 Pokaż wiadomość
To skóra na plecach tez się może przetłuszczać?
Sabona na całym ciele masz gruczoły łojowe, więc może.

Ale nie rozumiem stwierdzenia 'nie dopuszczaj do przetłuszczenia skóry pleców' ;| Z tego co powszechnie wiadomo, wysuszać skóry trądzikowej właśnie nie można, bo będzie jeszcze bardziej tłusta, poprzez zwiększenie wydzielania sebum.

A co do autorki wątku to radzę wizytę u dermatologa, on spojrzy na plecy i doradzi bo jeśli to trądzik jak piszesz to wymaga to leczenia. Więc nie zwlekaj.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 13:50   #11
polunia86
Przyczajenie
 
Avatar polunia86
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
GG do polunia86
Dot.: trądzik... na plecach

Cytat:
Napisane przez kariis92 Pokaż wiadomość
Witam.
Nigdy nie miałam problemu z trądzikiem na twarzy, raz na ile pojawiła się krostka czy dwie, ale zawsze znikały po wykonaniu kilku domowych zabiegów. Jednak odkąd pamiętam zawsze wstydziłam się swoich pleców, gdyż męczy mnie ogromny trądzik właśnie w tym miejscu. W lato trochę się redukuje, gdyż zostaje wypalony przez słońce, jednak w inne pory roku jest tragedia. Czuję się niezręcznie na basenie i przy bliższym kontakcie. Do tej pory stosowałam OWCZAR, jednak efekty nie były zadowalające. Zdecydowałam się na ten produkt, gdyż skusiła mnie niska cena i duże opakowanie. Biorąc pod uwagę, że są to plecy i na jedno posmarowanie potrzeba dość dużo produktu, mam problem ze znalezieniem odpowiedniego.
Czy poleciłybyście mi jakiś preparat? Albo domowe sposoby?
domowe sposoby działają na krótką metę....mam podobny problem z trądzikiem na plecach...nie wystawiaj ich zbyt często na słońce, owszem pryszcze znikają ale tylko na krótki okres, potem powracają ze zdwojoną siłą...Jeśli ci zależy na tym aby twoje plecy w krótki okres były ładne i bez pryszczy?? zdradzę ci jak ja doszłam do tego, ale niestety wymaga dużo cierpliwości i systematyczności...w aptece można kupić Lubexyl- stosuje się to tak jak mydło w płynie, na namoczone plecy smaruj tym płynem i pozostaw na ok 1min potem spłucz.. początkowo skóra może być zaczerwieniona ale to jest normalna reakcja.. Lubexyl stosuj 2 razy dziennie najlepiej rano i wieczorem, dodatkowo do tego rano po umyciu pleców tym płynem smaruj (ale dopiero gdy skóra jest dobrze wysuszona) Brevoxylem- tę maść to każdy pewnie zna, a wieczorem podobnie jak rano smaruj maścią Isotrexin.
Efekty zobaczysz już po paru dniach, ale nie poprzestaj na tym...najlepiej tak się pomęczyć przez min. 1 miesiąc, a potem to wystarczy na noc lub rano kto jak woli Brevoxylem, i raz lub dwa razy w tygodniu myc plecy tym płynem
Aha naturalna reakcją jest że skóra się łuszczy po paru dniach, dlatego warto kupic w aptece krem do natłuszczania Cetaphil- stosuj to przed nałozeniem którychś z powyzszych maści, co dodatkowo ułatwia wchłanianie tych leków
Mam nadzieję, że co nie co pomogłam podobnie tym sposobem można stosować na dekolt i twarz dodatkowo aby nie stracić zbyt dużo wody z organizmu można łykac raz dziennie Capivit Hydro control z wit A i E...

Edytowane przez polunia86
Czas edycji: 2009-05-11 o 13:54
polunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 15:29   #12
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: trądzik... na plecach

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Sabona na całym ciele masz gruczoły łojowe, więc może.

Ale nie rozumiem stwierdzenia 'nie dopuszczaj do przetłuszczenia skóry pleców' ;| Z tego co powszechnie wiadomo, wysuszać skóry trądzikowej właśnie nie można, bo będzie jeszcze bardziej tłusta, poprzez zwiększenie wydzielania sebum.

A co do autorki wątku to radzę wizytę u dermatologa, on spojrzy na plecy i doradzi bo jeśli to trądzik jak piszesz to wymaga to leczenia. Więc nie zwlekaj.

Po pierwsze - taka rade dostalam od mojej kosmetyczki. Wydaje mi sie, ze skora na plecach mozna traktowac nieco inaczej nic ta na twarzy, bo jest po prostu mniej wrazliwa i grubsza. Wiadomo, ze tez trzeba ja oczyszczac i glownie to mialam na mysli piszac 'nie dopuszczaj do przetluszczania'. To tak jakby pozwalac, zeby sebum gromadzilo sie na powierzchni skory i nic z tym nie robic. Trzeba dbac o to, zeby skora byla czysta i zeby nie rozwijaly sie bakterie.
Co do tego wysuszania, to generalnie nie mozna stosowac tej taktyki na dluzsza mete... ale jako kuracja na pozbycie sie krost na plecach jak najbardziej. To tak jak stosowanie zelow punktowych, ktore wlasnie maja dzialanie wysuszajace.
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 09:42   #13
sweett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5
GG do sweett
Dot.: trądzik... na plecach

[quote=kariis92;12094670]Czy takie mydło siarkowe można kupić a aptece?

Wydaje mi się że to mydło jest sprzedawane wyłącznie w aptece.
Kupiłam je ok. 1 mies. temu i kosztowało ok.9 -10 zł
Do tego także używam punktowo Sudocremu, krosty bledną.
sweett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 09:54   #14
cuuukiereczek77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do cuuukiereczek77
Dot.: trądzik... na plecach

Kochane wizażanki!!!
Również mam problem z usypanymi plecami.
Męczę się z tym chyba od czasów dojrzewania. Potrafią mi wyskoczyć takie nabrzmiałe "bulwy" (jak ja to nazywam ), ale to raczej pojedynczo. Cały czas mam problem z takimi drobniusieńkimi krostkami, i niestety też.. z BLIZNAMI.
Baaardzo proszę o pomoc. Jestem umówiona już do dermatologa, ale to dopiero w grudniu gdyż nie stać mnie na pójcie prywatne.
cuuukiereczek77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-18 10:54:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.