FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-05, 18:40   #1
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535

FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty


Witam

Stosunkowo niedawno pojawił się nowy lek bez recepty Finacea żel zawierający 15% substancji czynnej kwasu azelainowego mający na celu skutecznie zmniejszyć objawy trądziku różowatego ( w mało i średnio zaawansowanym stadium).

Jestem niestety posiadaczką cery naczynkowej, tłustej z tendencją do trądziku, zaskorników, rozszerzonych porów no i od pewnego czasu moja cera podąża w kierunku temu różowatemu paskudztwu

Dziś zakupiłam sobie ten żel , zapłacilam za niego 38 zł., ale patrząc na ceny w aptekach interentowych moze on kosztować nawet 48zł., tak więc zalezy od apteki

Nie znalazłam za wiele opini ani zadnego wątku na temat tego leku a chcialabym sie dowiedziec jak u was, stosujacy go, sie on sprawdza.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie czym on sie wlasciwie rozni od skinorenu, ktory takze ma 15% kwasu azelainowego ? czy mogłby kttos bardziej zorientowany powieidziec czy sa wogole jakiekolwiek roznice miedzy tymi lekami?

p.s. chciałam jeszcze dodać, ze wczesniej stosowałam Rozex ale niestety u mnie raczej kiespko sie sprwdził poniewaz pozostawiał na mojej twarzy bardzo tłusty lepki film i niejednokrotnie miałam wraznie,ze przeciąza moja cere, czasem nawet wstawałam rano (z malutkimi co prawda) ropnymi krostkmi

Finacea natomiast ma postać zelu, idetnyczną jak skinoren, która absolutnie nie przeciaza skory.
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094

Edytowane przez Soft
Czas edycji: 2010-10-05 o 18:48
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 19:15   #2
agasia19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Kurczę, no właśnie też teraz szukam czegoś na trądzik różowaty, tym bardziej, że idzie zima i często będzie zmieniała się temperatura otoczenia i człowiek znów będzie wyglądał jak klaun z czerwonym nosem Z tego co piszesz to problem ze skórą mamy taki sam (czerwień, tłuszcz i rozszerzone pory), więc chętnie poczekam na Twoją opinię co do tego żelu... W wakacje stosowałam Metroruboril i sprawdzał się dość dobrze. Niestety po 3 miesiącach stosowania zalecane jest zrobić przerwę... No więc robię a teraz szukam jakiegoś sensownego preparatu, który w dodatku nie powodowałby, że będę się świecić jak psu.. nie powiem co I przypuszczam, że będzie taki scenariusz, że kupię ten żel, później wrócę do tego co przedtem, i tak do momentu, gdy uzbieram na laserowe zamknięcie naczynek... Oj ciężkie nasze życie

Edytowane przez agasia19
Czas edycji: 2010-10-06 o 19:19
agasia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 20:34   #3
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez agasia19 Pokaż wiadomość
Kurczę, no właśnie też teraz szukam czegoś na trądzik różowaty, tym bardziej, że idzie zima i często będzie zmieniała się temperatura otoczenia i człowiek znów będzie wyglądał jak klaun z czerwonym nosem Z tego co piszesz to problem ze skórą mamy taki sam (czerwień, tłuszcz i rozszerzone pory), więc chętnie poczekam na Twoją opinię co do tego żelu... W wakacje stosowałam Metroruboril i sprawdzał się dość dobrze. Niestety po 3 miesiącach stosowania zalecane jest zrobić przerwę... No więc robię a teraz szukam jakiegoś sensownego preparatu, który w dodatku nie powodowałby, że będę się świecić jak psu.. nie powiem co I przypuszczam, że będzie taki scenariusz, że kupię ten żel, później wrócę do tego co przedtem, i tak do momentu, gdy uzbieram na laserowe zamknięcie naczynek... Oj ciężkie nasze życie
niestety wczoraj sie doczytałam ze Finacea to dokładnie to samo co Skinoren a ja skinoren juz stosowałam, zuzyłam 2 tubki i owszem nadaje sie na tradzik ale na rożowaty nie działa (wogole nie lagodzi zaczerwienień)...tzn. mowie na swoim przykaldzie moze na Tobie by dał lepsze rezultaty. Tak więc wybiore sie do dermatologa po jakiś inny lek niz Rozex.

Ja wlasnie kupiłam Ruboril nie miałam go wczesniej.
jesli chodzi o same kremy do cery naczynkowej (takie na dzień pod makijaż) to polecam Ci bardzo serie Ziaji Med do cery nacznkowej i jest tez krem do cery z tradzikiem rozowatym - tu masz linki
1. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...draznienia.htm

2. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...n-i-na-noc.htm

3. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...h-na-dzien.htm

wszystkie je miałam i są naprawde świetne, maja zreszta bardzo dobre opinie. Dla mnie najlepszy jest nr 1 i potem nr 2

Powiem Ci, ze miałam juz kremy do cery naczynkowej z SVR, Avene, La Roche Posay, Biodermy Sensibio, Clinique Redness Solution i te Ziaji były zdecydowanie najlepsze i najsuteczniejsze. Nie przeciazły mi cery (szczegolnie ten do tradziku rozowatego) i naprawde w ciagu dnia ta cera była w duzo lepszm stanie. Poza tym te kremy sa tanie jak barszcz wiec nawet jak Ci sie nie sprawdza ( w co watpie jesli masz taka cere jak ja) to stracic jedynie ok 10zł. Oczywiscie to tylko krem wiec lagodzi itp. i nie zastapi leków ale wdg mnie sa genialne
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 08:55   #4
agasia19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

O, dziękuję za opinie dotyczące kosmetyków. Wiele razy dostawałam od lekarza wskazanie do stosowania tych droższych kosmetyków tzn. SVR - wcale nie matowił, Avene - jakiś strasznie tłusty kosmetyk, jedynie La Roche Posay 50+ sprawdził się rewelacyjnie na plaży no i iwostin, ale to też bez żadnych rewelacji... Wypróbuję więc to, co proponujesz
agasia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 10:19   #5
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez agasia19 Pokaż wiadomość
O, dziękuję za opinie dotyczące kosmetyków. Wiele razy dostawałam od lekarza wskazanie do stosowania tych droższych kosmetyków tzn. SVR - wcale nie matowił, Avene - jakiś strasznie tłusty kosmetyk, jedynie La Roche Posay 50+ sprawdził się rewelacyjnie na plaży no i iwostin, ale to też bez żadnych rewelacji... Wypróbuję więc to, co proponujesz
tzn te ziaji matowic nie beda bo nie maja takiego zadania, zreszta matowienie kremem nie jest wskazane przy naszej cerze. najwazniejsze zeby krem nie przeciazał ale nie musi dawać matu, mat mozesz wykonac sypkim pudrem i bedzie ok
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 21:48   #6
Omara1000
Raczkowanie
 
Avatar Omara1000
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: POLAND
Wiadomości: 72
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Chciałabym odświeżyć wątek Moja dermatolog przepisała mi Finacea. Tylko mam z nim problem. Wywołuje na mojej buzi okropne uczucie pieczenia i świądu. Jest to tak ostre, że nie jestem w stanie wytrzymać i od razu go zmywam. Byłam ponownie u lekarki w celu zasięgnięcia informacji na ten temat, ale usłyszałam tylko "to ma tak swędzieć" Nie uważam, żeby coś było dobrego skoro daje takie skutki. Może powiecie mi jakie efekty dała u Was ??? Jestem nie tylko na to wściekła, ale i również na to , że zapłaciłam aż 50zł !!!
Omara1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 19:42   #7
agasia19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Witam! Nic się nie martw. Ja kupiłam ten żel na własną rękę bez kontroli lekarza. I muszę powiedzieć, że oj-swędziało i piekło, bo rzeczywiście tak musi. Ale bez przesady. Aby przyzwyczaić skórę należy smarować ją raz dziennie-ale nadal będzie swędziuchało po ustąpieniu objawów smaruj dwa razy dziennie i luzik Będzie dobrze
agasia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-28, 20:02   #8
agasia19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Tak musi być rzeczywiście. Też miałam tak samo. Aby przyzwyczaić skórę, smaruj tylko raz dziennie, później jak objawy trochę ustąpią to smaruj już dwa razy dziennie. Będzie dobrze, nic się złego nie dzieje
agasia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 01:24   #9
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez agasia19 Pokaż wiadomość
Tak musi być rzeczywiście. Też miałam tak samo. Aby przyzwyczaić skórę, smaruj tylko raz dziennie, później jak objawy trochę ustąpią to smaruj już dwa razy dziennie. Będzie dobrze, nic się złego nie dzieje
A dobrego też używam od kilku dni i bardzo chciałabym wiedzieć z jakimi efektami zakończyłyście kurację
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 18:38   #10
agasia19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

po tubce buzia gładka bez czerwonych plamek i grudek. Teraz byłam u dermatologa i dał mi finacea na dzień, rozex na noc. No i podobno duży wpływ na te nasze sprawy ma dieta jeśli chodzi o indeks glikemiczny-był na jakimś sympozjum czy coś. Znalazłam coś takiego na ten temat http://tradzikrozowaty.pl/dieta-a-tradzik-rozowaty.html Pozdrawiam
agasia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 19:39   #11
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez agasia19 Pokaż wiadomość
po tubce buzia gładka bez czerwonych plamek i grudek. Teraz byłam u dermatologa i dał mi finacea na dzień, rozex na noc. No i podobno duży wpływ na te nasze sprawy ma dieta jeśli chodzi o indeks glikemiczny-był na jakimś sympozjum czy coś. Znalazłam coś takiego na ten temat http://tradzikrozowaty.pl/dieta-a-tradzik-rozowaty.html Pozdrawiam
Dzięki wielkie za odpowiedź Ja też mam duet finacea i rozex. Na razie po finacei szczypie twarz cały dzień ale mam delikatne wrażenie, że jest nieco lepiej już po tygodniu Dzięki za linka, zajrzę za chwilę
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-12, 10:01   #12
vikimagdalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Dziewczyny również dermatolog zapisała mi Finacea przede wszystkim na trądzik i bardzo mocno rozszerzone pory na policzkach. Owszem, po nałożeniu żelu twarz szczypie, jednak można to szczypanie wyeliminować stosując po nałożeniu Finacea serum do twarzy Flavo-C firmy Auriga (ja używam Forte). Świąd oraz nieprzyjemne ściąganie skóry ustępuje już po jednej aplikacji. Jedyny minus to konieczność używania kremu z jak najwyższym filtrem ze względu na zawartość vitaminy C. Wieczorem na twarz też nakładam Rozex, a na niego Flavo-C i uczucie ściągania skóry również mi nie towarzyszy. Serum jest dość drogie, w niektróych aptekach kosztuje nawet 130 zł. Ja kupuje w aptekach internetowych za około 80 zł.

Edytowane przez vikimagdalena
Czas edycji: 2012-05-12 o 10:06
vikimagdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 00:31   #13
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Zdziwiłam się dzisiaj bo w aptece powiedziano mi, że finacea jest bez recepty..dobrze wiedzieć.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 18:49   #14
agasia19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Witam Dziewczyny po długiej przerwie, chciałam zapytać jak tam Wasza walka z różowatym wrogiem?
agasia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 16:08   #15
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Ja zaczynam swoją walkę, miałam jakiś czas spokój po doustnej kuracji retinoidamin ale cholerstwo wróciło ;-(
__________________

mama 3 cudownych córeczek J.S. L.kocham WAS
wojna z tłuszczykiem trwa nadal
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 14:13   #16
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez Paullla369 Pokaż wiadomość
Witam , mi również dermatolog przypisała Finacea 15 % żel , jednakże mam skórę raczej suchą niż normalną czy mieszaną i dla mnie ta postać leku jest niezbyt, wole jednak krem niz żel , dlatego w związku z tym , że mam całą tubkę tego leku , raz użytą mogę tanio odsprzedać komuś zainteresowanemu kto nie chce wydawać ok 50 zł w aptece . Zainteresowanych proszę o maile : paullla369@interia.pl. Cena do uzgodnienia
Szkoda, że nie dałaś znać tydzień wcześniej bo akurat kupiłam.
Ten lek mocno wysusza, trzeba uważać gdy nie masz tłustej cery.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 11:18   #17
mineralki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 7
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Witam wszystkich Też od dłuższego czasu walczę z naczynkami i napadowym czerwienieniem się. Mam skurę suchą ( chociaż ostatnio na nosie i policzkach pojawiaja się wypryski - może nawilżając i natłuszczając za bardzo ja zapchałam) rozszerzone naczynka, pajączki, nadreaktywną skórę, która potrafiłą tak "zburaczeć" w jednej chwili i oktrutnie "palić", że szukałam zimnych kafelek, aby przyłożyć i ochłodzić buzię. Kiedys stosowała Diroseal avene ( wycofany został ze sprzedaży), zamiennie z auriderm xo ( ten doraźnie na zaczerwienienie i pieczenie). Kiedys to pomogło i naczynka trochę się schowały, a napady czerwienienia zdarzały sporadycznie. Ale tak było do czasu, gdy uspokoiła się buzia - o kremach na naczynka się zapomniało. Póżniej dołożone zostały hormony (progesteron) i jazda z trądzikiem różowatym rozpoczęła się od początku, ale tym razem problem był większy i poważniejszy niż kiedyś. Hormonu odstawić nie mogę, bo terapia wprowadzona jest zdrowotnie, a nie antykoncepcyjnie, więc tutaj wyboru nie mam, konsekwencje odstawienia byłyby gorsze niż borykanie się z trądzikiem. Mam skórę raczej suchą ( jeżeli nie przedobrzę z natłuszczaniem i nie zapcham porów) i bardzo cienką ( lata stosowania doustnie leków sterydowych). Bardzo dbam o tę moją buźkę, bo jak do tych problemów dołoży się jeszcze wiek ( dobrze ponad trzydziestka) to nietrudno domyślić się, że bez odpowiedniej pielęgnacji wyglądałaby ponad dziesięć lat starzej.
Wracając od mojej historii do żelu Finaca. Dbając o buzię, często spotykam się z moją panią dermatolog, która również jest dobrym dermatologiem estetycznym. I to ona jako najlepszą alternatywę dla suchej skóry wybrała właśnie ten żel. Mojej dobrej przyjaciółce oraz szwagierce ( jednej z cera tłustą, a druga z mieszaną) tez poleciła ten sam specyfik. Nie powiem, bardzo mnie to zdziwiło, jak moja nadwrażliwa paszczę, mam traktować szczypiącym i drażniącym kwasem. Moja Pani dermatolog zaleciła, jednak stosowanie, bo jest to podobno aktualnie najlepszy specyfik, który pozwala walczyć nie tylko z trądzikiem różowatym, ale również z oznakami starzenia. Żel działa dwukierunkowo przeciw trądzikowi różowatemu i anti-aging ( podobnie jak kiedyś przepisywany przez nią Diroseal).
Stosować mam w następujący sposób ( pamiętajcie przepis dla cery suchej, cienkiej, nadwrażliwej). Stosować tylko na noc na umytą buzię Cepaphilem EM, po odczekaniu 10-15 min nałożyć cienką warstwę finacea ( jeżeli za bardzo nie piecze również w okolice oczu lub pod oczy stosować póżniej jak już skóra się przyzwyczai). Oczy generalnie mam bardzo wrażliwe, dlatego przed nałożeniem żelu smaruję okolice oczy cieniutką warstwą cetaphil MD. Jak się wchłonie nakładam na cała buzie finacea i znów mam odczekać pół godziny ( czasami czekam nawet godzinę) i nakładam cetaphil MD na cała twarz, aby teraz nawilżyć buziaka. Tuz przed spanie pod oczy jeszcze daje cos natłuszczającego nanobase repair, cetaphil ps, itp.) W ten sposób unikam przesuszenia. Czasem zdarza się mi na wypryski na nosie i na czole na te miejsca nakładam dodatkowo cienka warstwa skinorenu.
Chociaz na trądzik różowanty jest finacea, a na trądzik pospolity Skinoren. Ale zaskórniki mam raczej przez zapchanie, więc to raczej pole do popisu dla skinorenu. Reszta ja wyżej, odczekuję i nakładam nawilżacz.
Moja dermatolog , bardzo jest zachwycona już od długiego czasu produktami cetaphil i od kilku lat już mi je poleca. Na dzień nie stosuje już tego specyfiku, ale musze pamiętać o filtrach najwyższych UVA i UVB, ponieważ finacea ma działanie rozjaśniające przebarwienia, nie wolno podczas stosowania żelu chodzić bez ochrony przeciwsłonecznej, ponieważ mogą powstać jeszcze większe przebarwienia w miejscu stosowania. Szczególnie jest to ważne dla osób z cerami mieszanymi i tłustymi, które stosują finacea na dzień.
Ja na dzień postanowiłam używać Ruboril ( tego moja pani dermatolog nie zalecała), zawiera filtry, ładnie się wchłania ( daje na niego nawilżacz cetaphil md). Chwile trwało zanim moja skóra uspokoiła się, ale teraz czerwienię się sporadycznie, choć zdarzają się takie sytuacje szczególne gdy się zdenerwuję, zjem cos ostrego, czy gdy trzymam głowę w dół schylając się ( przy balsamowaniu nóg) i po alkoholu, szczególnie czerwonym winie ( ale przez leki właściwie nie pije).
Gdy są dni kiedy skóra na buzie jest bardzo podraznionam na stosować żel co drugi dzień ( omijam wtedy okolice oczu) zamiennie z Zinalfat kremem lub avene Fort. W sumie to dużo kosmetyków i nie wszystkie bardzo tanie, ale są bardzo wydajne ( szczególnie jak nie stosuje się ich codziennie). Ja część kremów miałam, a część musiała dokupić, ale teraz od dłuższego czasu mam spokój z zakupami. Najczęściej musze dokupować właśnie Finacea, średnio starcza mi na półtorej do 2 miesięcy.
Trochę się rozpisałam, bardzo przepraszam za przynudzania, ale również mam nadzieję, że niektórym swoimi doświadczeniami pomogłam.
PS. Dodam jeszcze jedno spostrzeżenia przy stosowaniu Finacei i nawilżaniu się Flavo-C, jak kilka osób próbowało. Gdy moja skóra nie była bardzo podrażniona, próbowałam tego pare razy i mam mieszane uczucia. W sumie jeden kwas dajemy na drugi, mnie podrazniałao, i czerwieniełam się - naczynka od razu "buzowały" i co dla mnie było najgorsze na twarzy miałam kleista maź ( nie wiem czy na nosie mnie nie zapchało). Żeby se tak nie kleić ( dawałam na to wszystko cetaphil md lu ps). Rano buzia była ładna, odzywiona, w miare wyrównany koloryt ( na zupełnie wyrównanie to przy mojej cerze nie mam co liczyć. Ale Byłam zapchana, myśle, że przesadziłam z ilością specyfików nałozona na buzie ( chociaż sumiennie odczekiwałam odpowiednią ilość czasu). Niestety mój czas poświęcony na pielęgnację jest bardzo długi, pomiędzy nakładaniami kolejnych specyfików. Zaczynam późnym popołudniem i kończę przed pójściem spać ( im dłużej kremiki posiedzą, tym lepiej się wchłoną). Wraz z wiekiem i problemami skórnymi coraz więcej czasu musze poświęcić, żeby wyglądać jak człowiek Nie wiem, czy taki codzienny maraton jest dobry dla osób ze słomianym, zapałem.
Wreszcie skończyłam przynudzanie
mineralki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 18:38   #18
dynamitka
Raczkowanie
 
Avatar dynamitka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Mielec/ Rzeszów
Wiadomości: 62
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

hej dziewczyny i jak tam wasze efekty po finacei???? jestem bardzo ciekawa, bo zastanawiam się nad jej zakupem(mam stwierdzony tr)
podzielcie się waszymi wrażeniami, czy pomogło i czy ewentualne efekty się utrzymują
pozdrawiam
dynamitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 12:59   #19
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

ja używam drugi tydzień i jakoś nie zauazyłam żadnego wysuszania,plusem jest to,ze na pewno rozjasnia twarz,wysusza syfki nie wysuszając skóry mnie swędzi dość,ale wydaj mi się,ze skóra jest inna jakby jasniejsza,ale stosuje dalej,napisze po 6 tyg czy jest jakiś efekt używam raz dziennie wieczorem
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-13, 00:24   #20
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez dynamitka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny i jak tam wasze efekty po finacei???? jestem bardzo ciekawa, bo zastanawiam się nad jej zakupem(mam stwierdzony tr)
podzielcie się waszymi wrażeniami, czy pomogło i czy ewentualne efekty się utrzymują
pozdrawiam
U mnie to jedyny z dotąd testowanych, który się sprawdził, a trochę już próbowałam.
Rzeczywiście nieco wysusza więc lepiej stosować go miejscowo lub co drugi dzień. Po pewnym czasie niestety skóra przyzwyczaja się do niego i warto robić przerwy w stosowaniu. Wracam do niego zawsze gdy następuje pogorszenie cery. Rozjaśnia ładnie, wygładza, na mnie działa podobnie jak kwasy owocowe w sumie.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 17:29   #21
kara088
Przyczajenie
 
Avatar kara088
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 12
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

hej a ja powiem tak ...mam 25 lat i od jakiś 10 lat na płatkach nosa i brwiach mam łojotokowe zapalenie skóry. Przy ostatniej wizycie u Pani dermatolog(dwa dni temu), dowiedziałam się jeszcze, że pojawiły się u mnie oznaki trądziku różowatego (policzki i prawie całe czoło ) a do tego mam ostatnio tłustą cerę. Masakra....Dostałam właśnie Finacee i powiem, że przy pierwszej aplikacji(wczoraj) piekło jak diabli(tam gdzie mam ŁZS, ale mam smarować całość) w nocy budziłam się z uczuciem pieczącej buzi...ale prawdą jest że cera do każdego kremu lub maści musi się przyzwyczaić(tak samo miałam po Elidelu- a powiem, że kilka maści już stosowałam i pomagała tylko Diprogenta ale niestety to steryd . ALE rano zauważyłam już znaczną poprawę skóry na czole i lekką poprawę na policzkach - już po 1 zastosowaniu. Do tego dochodzi cera naczynkowa - na to kupiłam krem Soraya cera naczynkowa na dzień. Jak narazie jest ok. Zaczerwienienia znikają. Dodam tylko, że nigdy nie miałam rumieńcy na buzi np od zawstydzenia lub coś dlatego taka diagnza mojej Pani doktor bardzo mnie zdziwiła, ale cóź walczymy z buzią dalej kiedyś coś musi pomóc
kara088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 13:03   #22
mineralki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 7
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Jak wcześniej pisałam finaceę stosuje co drugi dzień na trądzik różowaty. Ostatnio moja pani doktor poleciła mi bardzo podobny preparat chyba polskiej firmy, który jest tańszym odpowiednikiem finacea - hascoderm lipożel. Kosztuje około 36 zł ( finacea 48zł). poczytałam jest to również żel 10% kwasu azealainowego ( w finacei 15%).

Przy nakładaniu jest trochę inny, bardziej gęsty i nie wchłania się tak szybko jak finacea. Dla mnie nawet lepiej bo mam skórę suchą.

A po stosowaniu chyba wszystkich preparatow na naczynka i na trądzik różowaty, chyba najlepsze efekty przyniósł mi olejek z opuncji figowej ( niestety nie jest on tani). Oczywiście wszystkie kremy stosuje regularnie i może to również ich zasługa, natomiast po wprowadzeniu do pielęgnacji olejku, buzia rzedziej się czerwieni, naczynka się uspokoiły i koloryt bardziej wyrównany.
mineralki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 17:06   #23
majaSK
Przyczajenie
 
Avatar majaSK
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 12
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Ja przy problemach z naczynkami i trądzikiem dodatkowo stosowałam srebro koloidalne, mi pomogło i jestem bardzo zadowolona. Tutaj jest artykuł dotyczący srebra koloidalnego stosowanego przy trądziku różowatym xxxx
__________________
mój blog

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-12-01 o 21:12 Powód: link
majaSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 12:34   #24
Good boy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Witam!

Trochę odświeżę wątek. Mam na imię Paweł, mam 23 lata i od jakiś 3-4 lat jestem "szczęśliwym" posiadaczem trądziku różowatego. Stosowałem już różne maści, m.in.: Metranidazol, Skinoren, Protopic. Z nich wszystkich najlepiej działał ten ostatni, jednak on nie leczy a jedynie zmniejsza rumień. Ostatnio byłem u pani dermatolog i przepisała mi żel Finacea. Chciałem zapytać jak Wasze postępy w stosowaniu tego specyfiku? Ja stosuję go dopiero od 3 dni (tylko na noc) i wydaje mi się, że skóra jest bardziej zaczerwieniona (chociaż w niektórych miejscach jest jakby minimalnie jaśniejsza). Dodatkowo twarz myję używając żelu firmy Pharmaceris dla trądziku różowatego, a 15 minut po nałożeniu żelu Finacea smaruję twarz kremem nawilżającym Cetaphil (tak radził mi dermatolog, gdyby Finacea wysuszyła skórę). Czy Wy też miałyście podobne odczucia w pierwszych dniach używania żelu Finecea?

Pozdrawiam!
Good boy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 03:41   #25
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez Good boy Pokaż wiadomość
Witam!

Trochę odświeżę wątek. Mam na imię Paweł, mam 23 lata i od jakiś 3-4 lat jestem "szczęśliwym" posiadaczem trądziku różowatego. Stosowałem już różne maści, m.in.: Metranidazol, Skinoren, Protopic. Z nich wszystkich najlepiej działał ten ostatni, jednak on nie leczy a jedynie zmniejsza rumień. Ostatnio byłem u pani dermatolog i przepisała mi żel Finacea. Chciałem zapytać jak Wasze postępy w stosowaniu tego specyfiku? Ja stosuję go dopiero od 3 dni (tylko na noc) i wydaje mi się, że skóra jest bardziej zaczerwieniona (chociaż w niektórych miejscach jest jakby minimalnie jaśniejsza). Dodatkowo twarz myję używając żelu firmy Pharmaceris dla trądziku różowatego, a 15 minut po nałożeniu żelu Finacea smaruję twarz kremem nawilżającym Cetaphil (tak radził mi dermatolog, gdyby Finacea wysuszyła skórę). Czy Wy też miałyście podobne odczucia w pierwszych dniach używania żelu Finecea?

Pozdrawiam!
Wydaje mi się, ale mogę się mylić bo już jakoś ok. roku nie używam, ale skinoren to chyba odpowiednik finacei. Wydaje mi się, że w aptece szukałam odpowiednika i farmaceuta podsunął mi właśnie skinoren..
Po nałożeniu finacei nie nakładałam już kremu nawilżającego, dopiero po umyciu twarzy, po dłuższym czasie nawilżałam. Fakt, że wysuszała nieco, ale złuszczanie akurat dla mnie było korzystne (przebarwienia).
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 23:48   #26
crazyanya
Przyczajenie
 
Avatar crazyanya
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
Smile Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Hej
Borykam się z problemem trądziku różowatego już któryś rok. Przeszłam już jedną kurację żelem Finacea trzy lat temu. Teraz do niego wróciłam, gdyż po zaprzestaniu leczenia, objawy znacznie się pogorszyły.
Za każdym razem mam te same doświadczenia:
1. Po nałożeniu kremu buzia niemiłosiernie szczypie, ale ten efekt mija po mniej więcej 20 minutach i da się normalnie spać, gdyż używam Finacea'i na noc.
2. Na początku moje rumieńce "wychodzą" na wierzch. Tak było kiedyś i takie efekty obserwuję u siebie i teraz. Policzki są znacznie bardziej zaognione, podatne na zmiany temperatury, wiatr itp.
3. Poprzednio przy stosowaniu tego kremu, po okresie mocnego zaczerwienienia, krem zdziałał cuda! Stopniowo moja skóra robiła się coraz jaśniejsza i jaśniejsza. Pamiętam, jaka byłam szczęśliwa, ponieważ pierwszy raz od bardzo dawna nie musiałam nosić wielkiej warstwy podkładu. Teraz z niecierpliwością czekam na ten sam efekt!

Podsumowując, na efekty Fainacea'i trzeba cierpliwie poczekać. Choć stosowanie może być upierdliwe, w moim przypadku przyniosło już raz efekty. Nie ma sensu spodziewać się cudów od razu - u mnie było to po zużyciu półtorej tubki i używaniu jej raz dziennie.
crazyanya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 09:29   #27
Good boy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez crazyanya Pokaż wiadomość
2. Na początku moje rumieńce "wychodzą" na wierzch. Tak było kiedyś i takie efekty obserwuję u siebie i teraz. Policzki są znacznie bardziej zaognione, podatne na zmiany temperatury, wiatr itp.
Czy stosowałaś żel Finacea mimo coraz bardziej czerwonej i zaognionej skóry, czy zrobiłaś sobie kilka dni przerwy?
Good boy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 18:13   #28
crazyanya
Przyczajenie
 
Avatar crazyanya
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez Good boy Pokaż wiadomość
Czy stosowałaś żel Finacea mimo coraz bardziej czerwonej i zaognionej skóry, czy zrobiłaś sobie kilka dni przerwy?
Nie zrobiłam przerwy, stosowałam żel dalej. Myślę, że to indywidualna sprawa i jeśli czujesz się z tym bardzo niekomfortowo, warto byłoby skonsultować się z dermatologiem!
crazyanya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 13:18   #29
4eternity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Up
4eternity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 15:10   #30
MalenaSkorpion
Przyczajenie
 
Avatar MalenaSkorpion
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: FINACEA 15% żel - lek na trądzik różowaty

Hej 4Eternity,


nie wiem, czy dostałaś moja wiadomość na priv, ale ja byłabym zainteresowana kupnem tego żelu. Pozdrawiam!
MalenaSkorpion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-21 16:17:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.