wielki problem,, pomocy jestem załamana,,, - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-02, 20:43   #1
madziareczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziareczka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 799
GG do madziareczka
Unhappy

wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,


dziewczyny prosze o pomoc gdyz jestem zalamana,,,
2 tygodnie temu mialam wypadek,, ale juz wracam do siebie i jest juz lepiej, mialam rozwalone usta i zabrali mnie na zszywanie, ale mam dodatkowy problem.

podczas wypadku rabnelam tipsem, oderwany byl caly ale trzymal sie przy skorkach, skrocilam go do polowy i zakleilam plastrem, dwa dni temu obcielam resztki odstajacego paznokcia, i zakleilam dalej plastrem, dzis zdjelam plaster i patrze a tu caly paznokcie mi odszedl, zastanawia mnie tylko to ze nie bolalo i nie boli,,

odczepil sie od lozyska i wyrwal sie z korzeniem lub przy nim w kazdym badz razie daleko nic nie ma a skorka odstaje i widze krew..
moje pytanie wiec jest takie: czy jest szansa ze odrosnie mi paznokiec? przynajmniej w czesci?
czy ktoras z was miala podobna sytuacje?
madziareczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 20:49   #2
Madzzzia92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 517
Dot.: wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,

Cytat:
Napisane przez madziareczka Pokaż wiadomość
dziewczyny prosze o pomoc gdyz jestem zalamana,,,
2 tygodnie temu mialam wypadek,, ale juz wracam do siebie i jest juz lepiej, mialam rozwalone usta i zabrali mnie na zszywanie, ale mam dodatkowy problem.

podczas wypadku rabnelam tipsem, oderwany byl caly ale trzymal sie przy skorkach, skrocilam go do polowy i zakleilam plastrem, dwa dni temu obcielam resztki odstajacego paznokcia, i zakleilam dalej plastrem, dzis zdjelam plaster i patrze a tu caly paznokcie mi odszedl, zastanawia mnie tylko to ze nie bolalo i nie boli,,

odczepil sie od lozyska i wyrwal sie z korzeniem lub przy nim w kazdym badz razie daleko nic nie ma a skorka odstaje i widze krew..
moje pytanie wiec jest takie: czy jest szansa ze odrosnie mi paznokiec? przynajmniej w czesci?
czy ktoras z was miala podobna sytuacje?
A czy nie masz szansy się wybrać do lekarza [np. na kontrolę] i zapytć o to? Myślę, że on by Ci udzielił odpowiedzi, która byłaby raczej w 100% pewna. Ja się z taką sytuacją niestety nie spotkałam...

Zdrowiej!
Madzzzia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 22:55   #3
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,

Madziareczka, cięzko powiedzieć jaki odrośnie.
Może zdrowiuteńki i piękny- czego Ci z całego serducha życze, ale niestey, też jest mozliwośc, że jezelki została uszkodzona macierz, wyrośnie... inny. Niezbyt ładny- może miec inna twardośc, kształt, czy nawet kolor od pozostałych...
Tak, niestey też sie zdarza.
Jednak bądź dobrej myśli i czekaj na nowy śliczn i zdrowiuteńki paznokietek.

A jak w ogole wygląda to miejsce? Może rzeczywiście specjalista powinien na to rzucic okiem. Paznokieć naruszony dośc długo był pod plastrem. To niezbyt dobrze....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 23:00   #4
madziareczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziareczka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 799
GG do madziareczka
Dot.: wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Madziareczka, cięzko powiedzieć jaki odrośnie.
Może zdrowiuteńki i piękny- czego Ci z całego serducha życze, ale niestey, też jest mozliwośc, że jezelki została uszkodzona macierz, wyrośnie... inny. Niezbyt ładny- może miec inna twardośc, kształt, czy nawet kolor od pozostałych...
Tak, niestey też sie zdarza.
Jednak bądź dobrej myśli i czekaj na nowy śliczn i zdrowiuteńki paznokietek.

A jak w ogole wygląda to miejsce? Może rzeczywiście specjalista powinien na to rzucic okiem. Paznokieć naruszony dośc długo był pod plastrem. To niezbyt dobrze....
tzn byl pod plastrem ale leciutko zaklejony bo mnie pozniej juz nie bolal, z gory bylo duzo luzu i duza luka my mogl oddychac,,, no zdjecia raczej wklejac nie bede. nie jest to piekny widok,,,

Edytowane przez madziareczka
Czas edycji: 2009-04-02 o 23:09
madziareczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 23:17   #5
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,

Jeżeli uderzyłaś nim mocno, to nic dziwnego, że się odkleił i zszedł. Jeżeli macierz nie został uszkodzony, to odrośnie normalny Niestety musisz poczekać, żeby się o dowiedzieć jaki będzie.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 23:18   #6
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,

ja miałam ściągany paznokieć w całości gdy byłam dzieckiem. Szybko odrósł mi nowy, normalny (i jest taki do dziś ) - właściwie jedyną różnicą jest to, ze odrobinkę "skręca" bardziej niż inne, które rosną prosto. Ale trzeba się przyjrzeć zeby to zauważyć.

Tak czy inaczej im szybciej pokażesz paznokieć lekarzowi tym lepiej. Ja miałam paznokieć ściągnięty w szpitalu i potem oglądał to wielokrotnie lekarz.

Edytowane przez aaricia8
Czas edycji: 2009-04-02 o 23:19
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 23:21   #7
edit7715
Zadomowienie
 
Avatar edit7715
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: mikorzyn
Wiadomości: 1 202
Dot.: wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,

Cześć Madziareczko.
Mogę Cię troszkę pocieszyć ,bo na wakacjach moja kuzynka walnęła paznokciem o szafkę i całego urwałaWidok był okropny bo byłam przy tym.Dzisaj ma juz paznokcia kompletnie odrośnietego i z tego co mi wiadomo nie rózni sie od pozostałych
Bądż dobrej myśli.Pozdrawiam i szybkiego wzrostu paznokcia
edit7715 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-02, 23:31   #8
madziareczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziareczka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 799
GG do madziareczka
Dot.: wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,

Cytat:
Napisane przez edit7715 Pokaż wiadomość
Cześć Madziareczko.
Mogę Cię troszkę pocieszyć ,bo na wakacjach moja kuzynka walnęła paznokciem o szafkę i całego urwałaWidok był okropny bo byłam przy tym.Dzisaj ma juz paznokcia kompletnie odrośnietego i z tego co mi wiadomo nie rózni sie od pozostałych
Bądż dobrej myśli.Pozdrawiam i szybkiego wzrostu paznokcia
no u mnie widok tez byl nieciekawy, krew sie lala nie dalo sie zatamowac,,,

Edytowane przez madziareczka
Czas edycji: 2009-04-02 o 23:40
madziareczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 10:55   #9
Sethra
Raczkowanie
 
Avatar Sethra
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 91
Dot.: wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,

nic się nie martw, paznokiec odrośnie.
Ja walnełam w stół, paznokieć zszedł cały, ale po paru miesiącach był spowrotem, szkoda tylko że troszkę jest teraz szerszy niż wcześniej, ale tego prawie nie widać. ja z tym u lekaża nie byłam i nic się nie stało.
Paluszek ci się zagoi i odrośnie, możesz być spokojna.
Sethra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 08:53   #10
moniquesnails
Raczkowanie
 
Avatar moniquesnails
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 154
Wyślij wiadomość przez ICQ do moniquesnails GG do moniquesnails
Dot.: wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,

Nie martw się moja koleżanka tez miała taka sytuację: Znajoma poprosiła ją o zrobienie pazurków na kursie na niej no i się zgodziła... Kursantka powiadomiła ją czego ma nie robić itd:p Ale zadziorna koleżanka postanowiła pograć w siatkówkę wraz z nowymi pazurkami (...) Wszystkie domyślacie się co się stało, gdy rozpędzona piłka uderzyła w jej nowiutki nieźle trzymający się paznokiec... Zerwała całą płytke w serdecznym, a w małym do połowy..

Ale to było dawno temu i wszystko skończyło się happy endem:p Teraz ma piękne naturalki:p płytka odrosła bez najmniejszego problemu...

Ale mam też przykład innej osoby u której tak ładnie się to nie skończyło - ale nie miało to nic wspólnego z paznokciami akrylowymi czy żelowymi, jako dziecko koleżankę podczas karmienia z ręki ugryzł w kciuk KOŃ! Macierz została uszkodzona a koleżanka do tej pory gdy zakłada sobie pazurki zakleja plasterkiem kciuka.. Paznokieć właściwie nie wyrósł - w jego miejscu skóra jest chropowata i stosunkowo twarda, pomarszczona. Coś takioego ma juz kilka dobrych lat, ale tak jak mówie, to nie chodziło o zerwanie płytki przez uderzenie w sztucznego paznokcia, ale o pogryzienie palca, w wyniku czego panokiec zszedł..

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Powodzenia! Niech pazurek rośnie Ci z zawrotną prędkością - zdrowy i piękny jak pozostałe

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Powodzenia! Niech pazurek rośnie Ci z zawrotną prędkością - zdrowy i piękny jak pozostałe
moniquesnails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 10:35   #11
grzebyczek17
Raczkowanie
 
Avatar grzebyczek17
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 169
Dot.: wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,

odrośnie ja kiedyś mialam przygnieciony paznokiec i najpierw zszedł caly czarny :P a potem pieknie odrósł nie martw sie
__________________
Razem od : 22,10,2011
Zaręczyny: 16,02,2014
Ślubujemy: 11,06,2016

To, czego nie ogarniamy umysłem, trzeba czasem objąć ramieniem.



praca, praca, praca....
grzebyczek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-12, 13:41   #12
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,

oj najważniejsze że jesteś zdrowa i cała
a pazurek na pewno odrośnie. nawet jakby trochę koslawo odrastal - zawsze można skorygowac jego kształt akrylem. nie martw sie
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 20:29   #13
Carmelittta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Ząbki/k.W-wy
Wiadomości: 7
GG do Carmelittta
Dot.: wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,

Ja miałam całkiem podobną sytuację i paznokieć zszedł ale odrósł ładny,zdrowszy i twardszy od innych.Życzę więc wszystkiego w tym kierunku
Carmelittta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 09:56   #14
butterfly92
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 129
Dot.: wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,

Nie chce zakładać nowego wątku.. Skoro juz ten jest wyciagniety napisze tu.
Mam przedłuzone pazurki żelem. Wczoraj gdzies mocno uderzyłam i teraz mnie pod żelem boli.. mam go sciagnac czy przeczekac? Ale chyba sie nie zapowiada zeby przestało bolec.
butterfly92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 20:36   #15
madziareczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziareczka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 799
GG do madziareczka
Dot.: wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,

dziewczyny mam dobra wiadomosc
paznokiec zaczyna odrastac, a jak bedzie wygladac to niewiem,
juz jest ok 1mm za skorkami
madziareczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 06:31   #16
Madzzzia92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 517
Dot.: wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,

Cytat:
Napisane przez madziareczka Pokaż wiadomość
dziewczyny mam dobra wiadomosc
paznokiec zaczyna odrastac, a jak bedzie wygladac to niewiem,
juz jest ok 1mm za skorkami
Widzisz? Wszystko się dobrze ułoży
Madzzzia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 13:24   #17
madziareczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziareczka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 799
GG do madziareczka
Dot.: wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,

Cytat:
Napisane przez Madzzzia92 Pokaż wiadomość
Widzisz? Wszystko się dobrze ułoży

paznokiec to najmniejszy problem z tego calego mojego wypadku ;(
mam blizny na ustach bo mialam zszywane obie wargi bo " miesko" sie wyrwalo, i mam 2 zeby do ustawienia bo sie przesunely.. tak mnie moj kochany piesio zalatwil, pociagnal mnie z rozpedu na barierki a ja glupia smyczy nie puscilam, czlowiek madry po szkodzie,, ulamki sekundy i sie nie mysli, no i na dodatek nie wzielam kolczatki i poszlam w szpilkach. genialna jestem nie? no debil jednym slowem, trudno czasu sie juz nie da cofnac, karetka po mnie na sygnale przyjechala i odrazu na zszywanie.. ale jak widac zyje przez tydzien czasu nawet nie moglam ust otworzyc zeby napic sie wody przez slomke, a co tu mowic o jedzeniu, ryczalam z bolu a usta mialam jak angelina jolie :P teraz bede musiala chodzic na lasery minelo 3 tyg od wypadku a ja nieczuje lewej strony ust, tak jakbym ciagle pod znieczuleniem miala, no i prawdopodobnie wedzidelko gorne idzie tez do podciecia bo mialam zerwane a na pogotowiu tak zszyli ze nie moge warga ruszac.. eh.. szkoda juz gadac.. ;/

Edytowane przez madziareczka
Czas edycji: 2009-04-15 o 13:28
madziareczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 15:36   #18
Madzzzia92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 517
Dot.: wielki problem,, pomocy jestem załamana,,,

Cytat:
Napisane przez madziareczka Pokaż wiadomość
paznokiec to najmniejszy problem z tego calego mojego wypadku ;(
mam blizny na ustach bo mialam zszywane obie wargi bo " miesko" sie wyrwalo, i mam 2 zeby do ustawienia bo sie przesunely.. tak mnie moj kochany piesio zalatwil, pociagnal mnie z rozpedu na barierki a ja glupia smyczy nie puscilam, czlowiek madry po szkodzie,, ulamki sekundy i sie nie mysli, no i na dodatek nie wzielam kolczatki i poszlam w szpilkach. genialna jestem nie? no debil jednym slowem, trudno czasu sie juz nie da cofnac, karetka po mnie na sygnale przyjechala i odrazu na zszywanie.. ale jak widac zyje przez tydzien czasu nawet nie moglam ust otworzyc zeby napic sie wody przez slomke, a co tu mowic o jedzeniu, ryczalam z bolu a usta mialam jak angelina jolie :P teraz bede musiala chodzic na lasery minelo 3 tyg od wypadku a ja nieczuje lewej strony ust, tak jakbym ciagle pod znieczuleniem miala, no i prawdopodobnie wedzidelko gorne idzie tez do podciecia bo mialam zerwane a na pogotowiu tak zszyli ze nie moge warga ruszac.. eh.. szkoda juz gadac.. ;/
Rozumiem doskonale... sama miałam wypadek samochodowy - ponad 20 szwów na twarzy i głowie [tzn. jedna długa rana,którą całą zszyto 20 szwami] Co jest najlepsze - miałam podejrzenie pęknięcia czaszki i wstrżasu mózgu, nie wspomnę, ze do tej pory mam problemy, a odszkodowania z PZU dostałam.. Uwaga... 150 zł! Super, prawda? A cała kasa psozła na mojego ukochanego zwierzaka - burunduka Demolię Więc z kasy zostało okrągłe 0, a blizna do tej pory...
Madzzzia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.