Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-19, 17:05   #4681
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Wróciłam właśnie od ginekologa [faktycznie nie było strasznie ] I mam pytanie do dziewczyn, które biorą aknenormin z antykoncepcją. Czy może ona wspomagać trądzik, czy w tym aspekcie musi być neutralna? Bo w ulotce niby nie jest nic napisane, ale mam wątpliwości. Ginekolog dała dwie recepty: na Diane 35 i yasminelle. A nie mam kontaktu z dermatologiem, więc może Wy macie jakieś informacje na ten temat? Które lepiej brać?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 17:37   #4682
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Wróciłam właśnie od ginekologa [faktycznie nie było strasznie ] I mam pytanie do dziewczyn, które biorą aknenormin z antykoncepcją. Czy może ona wspomagać trądzik, czy w tym aspekcie musi być neutralna? Bo w ulotce niby nie jest nic napisane, ale mam wątpliwości. Ginekolog dała dwie recepty: na Diane 35 i yasminelle. A nie mam kontaktu z dermatologiem, więc może Wy macie jakieś informacje na ten temat? Które lepiej brać?
Powinna byc raczej neutralna, bo tradzik ma wyleczyc aknenormin a nie tabletki, one tylko maja przed ciaza chronic. Osobiscie wybralabym yasminell, bo maja mniejsze dawki hormonow, a szczegolnie mlodym osobom, ktore nigdy nie przyjmowaly antykoncepcji hormonalnej nie potrzebne sa duze dawki.
Chociaz kilka dziewczyn dostalo Diane podczas kuracji, musisz ich sie zapytac jakie maja odczucia.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 17:44   #4683
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Tak mi się wydawało, że dermatolog wspominała o tym. W sensie, że musi być neutralna. Więc jestem zdecydowana na yasminelle. Z tego co widzę stoi w okolicach 50zł, trochę drogo.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 18:26   #4684
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Tak mi się wydawało, że dermatolog wspominała o tym. W sensie, że musi być neutralna. Więc jestem zdecydowana na yasminelle. Z tego co widzę stoi w okolicach 50zł, trochę drogo.
Popytaj w aptekach. W niektórych jest nawet po trzydzieścikilka.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 20:44   #4685
xHello Kittyx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 237
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dodam tu swoje 3 gorsze.

Jestem już ok 5 miesięcy po kuracji Acnenorminem,brałam tabletki ok 9 miesięcy.
U mnie skutki uboczne występowały takie jak: krwawienie z nosa,bardzo suche usta,sucha skora,bardzo nasilone wypadanie włosów.Niestety po tej kuracji trądzik wrócił. ; ( Nie tak bardzo nasilony,jaki był wcześniej jednak sie pojawił. Właściwie na poczatku byłam bardzo załamana,wydałam na to sporo kasy,a tu klapa. ; c Jestem w stałym kontakcie z moja Panią dermatolog,ktora teraz przepisała mi krem EPIDUO.Narazie stan mojej cery bardzo sie poprawił,nie jest źle,ale chyba jescze nie to czego oczekiwałam. Niestety pozostaje mi tlyko czekać,a gdy juz nic nie pomoże chyba zdecyduje sie jeszcze raz na tą kuracje. ;-)

8Za wszystkie literówki lub błędy przepraszam,post pisany na szybko.
__________________
AG

-Ćwiczę codziennie 8 min legs,abs.
-Zapuszczam włosy
-Dbam o siebie.
-Chodzę do solarium raz w tygodniu.
xHello Kittyx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 21:37   #4686
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hello - z ciekawości pytam, wybrałaś dawkę minimalną?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 09:49   #4687
Karlitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 82
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

alkaxy, na 99% wziela cala dawke przez az 9 miesiecy.

Liczac ze wazyla 50 kg, dawka dla niej to 6000mg. 6000 przez 9 miesiecy, to wychodzi 20-30 mg dawki dobowej, co wg mnie jest za malo. Jak na moje, to kuracja w jej przypadku trwala ZA DŁUGO. W ulotce wyraznie napisane jest, ze powinna trwac od 4-6 miesiecy.

Gdyby brala 40mg dziennie, to kuracje zakonczylaby po 5 miesiacach i na pewno nie mialaby nawrotu.

Podejrzewam, ze dawka DOBOWA byla za niska, aby gruczoly w pelni zostaly pomniejszone i wyleczone. Kuracja sie rozwlekla na 9 miesiecy, przez to wypadaly ci wlosy, mialas sucha skore itp itd, LECZ dawka aby do konca wyleczyc tradzik byla po prostu za niska.

Takie jest moje zdanie.
Karlitooo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 10:33   #4688
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Karlitooo Pokaż wiadomość
alkaxy, na 99% wziela cala dawke przez az 9 miesiecy.

Liczac ze wazyla 50 kg, dawka dla niej to 6000mg. 6000 przez 9 miesiecy, to wychodzi 20-30 mg dawki dobowej, co wg mnie jest za malo. Jak na moje, to kuracja w jej przypadku trwala ZA DŁUGO. W ulotce wyraznie napisane jest, ze powinna trwac od 4-6 miesiecy.

Gdyby brala 40mg dziennie, to kuracje zakonczylaby po 5 miesiacach i na pewno nie mialaby nawrotu.

Podejrzewam, ze dawka DOBOWA byla za niska, aby gruczoly w pelni zostaly pomniejszone i wyleczone. Kuracja sie rozwlekla na 9 miesiecy, przez to wypadaly ci wlosy, mialas sucha skore itp itd, LECZ dawka aby do konca wyleczyc tradzik byla po prostu za niska.

Takie jest moje zdanie.
no i brzmi to bardzo logicznie..
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 10:42   #4689
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

w przyszłym tyg mam wizyte i prawdopodobnie derma mi juz przepisze tretinex, a widze ze wy sie tu znacie na tym, mam 43kg, jaką powinnam dostać dawke?? tzn przy jakiej dawce sie kłócić z dermatolożką?:P nie chce zmarnowac kasy wiec wole sie was poradzić
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 13:15   #4690
Karlitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 82
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dostaniesz 20mg dziennie na poczatek. Pozniej musisz zwiekszyc, bo inaczej za dlugo to wszystko bedzie trwalo.
Karlitooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 13:47   #4691
xHello Kittyx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 237
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Karlitooo Pokaż wiadomość
alkaxy, na 99% wziela cala dawke przez az 9 miesiecy.

Liczac ze wazyla 50 kg, dawka dla niej to 6000mg. 6000 przez 9 miesiecy, to wychodzi 20-30 mg dawki dobowej, co wg mnie jest za malo. Jak na moje, to kuracja w jej przypadku trwala ZA DŁUGO. W ulotce wyraznie napisane jest, ze powinna trwac od 4-6 miesiecy.

Gdyby brala 40mg dziennie, to kuracje zakonczylaby po 5 miesiacach i na pewno nie mialaby nawrotu.

Podejrzewam, ze dawka DOBOWA byla za niska, aby gruczoly w pelni zostaly pomniejszone i wyleczone. Kuracja sie rozwlekla na 9 miesiecy, przez to wypadaly ci wlosy, mialas sucha skore itp itd, LECZ dawka aby do konca wyleczyc tradzik byla po prostu za niska.

Takie jest moje zdanie.
Niestety moja Pani dermatolog uznała,ze jezeli rozłozymy ta kuracje,mniejsze beda skutki uboczne. Szczerze nigdy nie zastanawialam sie nad tym,zawsze obliczala to moja dermatolog.
__________________
AG

-Ćwiczę codziennie 8 min legs,abs.
-Zapuszczam włosy
-Dbam o siebie.
-Chodzę do solarium raz w tygodniu.
xHello Kittyx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 14:19   #4692
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
evitanna
bardzo ciekawy pdf

(przykro mi, że nic nie mam w zamian)
Dzięki. Tylko nieco stary. Badania pochodzą z końca lat 90-tych. Z pewnością do dnia dzisiejszego wiemy więcej.
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 14:58   #4693
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Yasminelle w mojej aptece to 53zł :X No ale cóż. Teraz tylko czekać na miesiączkę, zacznę je brać i po miesiącu do dermatologa-start z aknenorminem Może powrzuca tu ktoś swoje zdjęcia przed/po/w trakcie kuracji?Żeby podnieść na duchu : )
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 15:08   #4694
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Karlitooo Pokaż wiadomość
alkaxy, na 99% wziela cala dawke przez az 9 miesiecy.

Liczac ze wazyla 50 kg, dawka dla niej to 6000mg. 6000 przez 9 miesiecy, to wychodzi 20-30 mg dawki dobowej, co wg mnie jest za malo. Jak na moje, to kuracja w jej przypadku trwala ZA DŁUGO. W ulotce wyraznie napisane jest, ze powinna trwac od 4-6 miesiecy.

Gdyby brala 40mg dziennie, to kuracje zakonczylaby po 5 miesiacach i na pewno nie mialaby nawrotu.

Podejrzewam, ze dawka DOBOWA byla za niska, aby gruczoly w pelni zostaly pomniejszone i wyleczone. Kuracja sie rozwlekla na 9 miesiecy, przez to wypadaly ci wlosy, mialas sucha skore itp itd, LECZ dawka aby do konca wyleczyc tradzik byla po prostu za niska.

Takie jest moje zdanie.
A no tak na wagę z podpisu nie spojrzałam
Co do długości kuracji na ulotce, to może się ona wydłużyć - bo zaczynamy od mniejszej dawki - zwykle lekarze wypisują 20 mg i na końcu też dużo schodzi do małej dawki.
Dobowa była między 20 a 30 mg czyli 0,5 mg/kg - tak jak w ulotce.
Co do na pewno nie miała by nawrotu - takie coś akurat trudno przewidzieć.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 15:18   #4695
Chami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 40
GG do Chami
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam serdecznie wszystkich. Borykam się z bardzo ważnym dla mnie problemem od wielu miesięcy przygotowuje się do zawodów kulturystycznych które są dla mnie bardzo ale to bardzo ważne wyczerpujacy trening bieganie ścisła dieta itd które pochłoneły wiele czas oraz duzo pracy... Ja wiecie doping w sportach kulturystycznych jest rzeczą normalna... Co ja pisze we wszystkich spotach doping jest stosowany o czym świadczą statystyki... Od kilku ładnych miesięcy przygotowuje się na cykl 3 msc na dopingu w celu zdobycia tkanki mięśniowej przed zawodami więc wybrałem następujące środki
Deca-Durabolin która należy stoswac 10 tygodni dawka oczywiście rozsądna
Enantan Testosteronu który należy stosowac 12 tygodni dawka oczywiście rozsądna
Na przywrócenie organizmu do normy hormon HCG + Clomid
Wszystkie środki nie licząc Clomidu który bedzie stosowany jedynie 2 tyg reszta w formie iniekcji domięsniowej.
Łączny czas cyklu około 15 tygodni...
Lecz od 20 grudnia biorę Izotek w dawce 0,75 na kg masy poprawił mi cere, jestem z niego bardzo zadowolony, mało jest informacji na ten temat łączenia izotoku z dopingiem jedynie pojednyncze przypadki, Izotek obecnie walczy z moim tradzikiem ale dodatkowo doping może lecz nie misi stymulowac mocniejszy trądzik poprzez kilkukrotnie większy testosteron itd, Czy podczas takiej siły trądzikowej wypadało by zwiększyc dawke do 80mg/kg? Oczywiście będę stosował takie środki jak liver longer oraz essentiale forte aby zminimalizowac toksycznosc dopingu + wszystkie minerały witaminy itd które znajdę w animal pak także organizm będzie miał minerału tłuszcze wszystko ponieważ będę na ścisłej diecie Białka około 3g/kg węglowodanów 6g/kg tłuszczy 1g/kg. Robie maxylanie bezpieczny z małymi dawkami cykl ... ! Proszę mnie nie oceniac oraz nie pisac komentarzy nie dotyczacych tematów. w 90% podjąłem takie ryzyko ponieważ kocham ten sport, warto przerzucać tany na treningu dla tych kilku minut na scenie!! Jeszcze raz proszę o zrozumienie! Wiem ze temat był poruszany na forum ale mi chodzi o konkretne sprecyzowane środki jak i moja dake izotoku , generalnie pytania tycza sie raczej do Pani dermatolog lecz z przyjemnoscia wezme pod uwagę rady innych użytkowników. Proszę jedynie o wyczerpujące i uzasadnione wypowiedzi. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
Chami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 16:30   #4696
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dzisiaj tak mi usta schną, że w ciagu ostatnich 2h dosłownie co kilka minut smaruję wazeliną lub Tisane.
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 16:43   #4697
Karlitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 82
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

alkaxy no wlasnie, bo lekarze za bardzo nie czaja, jak nalezy to dawkowac, albo robia to po swojemu na wyczucie i potem coraz wiecej osob wraca z nawrotami.

Stosujac zalecane dawki 0.5 - 1.0 mg/kg kuracja powinna zakonczyc sie w 4-6 miesiacach. Schodzenie ponizej dawki minimalnej, bo komus za bardzo przeszkadzaja skutki uboczne, jest bledem. Trzeba sie przemeczyc, albo zrezygnowac z tego.

Chami - zasada jest prosta, dawka jest od 0,5 do 1,0 mg / kg. Jezeli przy tej dawce co bierzesz, nie masz problemow z watroba i skutki uboczne tobie nie przeszkadzaja, to zwieksza dawke, szybciej skonczysz kuracje i bedzie ona efektywniejsza ; ]
Karlitooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 16:44   #4698
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez evitanna Pokaż wiadomość
Dzisiaj tak mi usta schną, że w ciagu ostatnich 2h dosłownie co kilka minut smaruję wazeliną lub Tisane.
Przypomniało mi się, jak raz poszłam na zajęcia i zapomniałam z płaszcza wziąć pomadkę (zawsze jedną noszę w spodniach, ale akurat mi się skończyła), a była strasznie niemiła szatniarka i powiedziała, że nie przyniesie mi płaszcza, bo po co mi na zajęciach pomadka, blablabla (baaardzo wredna kobieta ).
Jak po 6h skończyłam zajęcia i poszłam po ubranie, to już była druga szatniarka i usłyszałam od niej jedynie 'dziewczyno! co ci się w usta stało? '. Jej, jaka to była dla mnie katorga 6 godzin bez pomadki! Kilka razy schodziłam do tej baby i mówiłam, że potrzebuję tego sztyftu, ale ona nie raczyła podnieść głowy znad książki. Już miałam plan, żeby jej tam wtargnąć i sama się obsłużyć, ale babsztyl zamknął się na kłódkę. Teraz zapobiegawczo jedną pomadkę mam w piórniku
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 16:45   #4699
Karlitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 82
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

evitanna w ktorym dniu jestes ? Ja dzis 10 dzien, do wczoraj bralem 40mg, od dzisiaj 60. I usta tez coraz mocniej pekaja, a dokladniej to dolna warga jest przekrwiona i poraniona i tez trza czesto smarowac, ale dramatu nie ma.
Karlitooo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 16:50   #4700
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Karlitooo Pokaż wiadomość
Chami - zasada jest prosta, dawka jest od 0,5 do 1,0 mg / kg. Jezeli przy tej dawce co bierzesz, nie masz problemow z watroba i skutki uboczne tobie nie przeszkadzaja, to zwieksza dawke, szybciej skonczysz kuracje i bedzie ona efektywniejsza ; ]
Mnie np. skutki uboczne mi nie przeszkadzają, próby wątrobowe w czasie kuracji mam lepsze niż przed, czuje się super dobrze , ale dawki derma mi nie zwiększa. Nie wiem, może to jej 'taktyka', żeby ciągnąc mnie na 40 mg i nic nie ruszać, wychodzi mi 0,7 mg/kg dziennie.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 17:02   #4701
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez evitanna Pokaż wiadomość
Dzięki. Tylko nieco stary. Badania pochodzą z końca lat 90-tych. Z pewnością do dnia dzisiejszego wiemy więcej.
dla mnie, w tym pdfie, ważne były info dotyczące osób bioracych udział w badaniach, myślałam własnie, że przeczytam, że to lek TYLKO na ciężką postać trądziku. To było bardzo miłe zaskoczenie dowiedzieć się, że już wtedy leczono przewlekły trądzik (srednionasilony, czy sam łojotok) to przypieczetowało moją dotychczasową zgromadzoną wiedzę.


ale tu się kończy mój optymistyczny post,
dzisiaj również dermatolożka nie pojawiła się w pracy
ponownie nie ponformowano mnie o tym telefonicznie
nie da się z kimś takim rozpoczac kuracji Izotekiem, dziwne ze w ogole to zaproponowala a teraz odwłouje wizyty
pozostali lekarze nie podejmą sie jej pociągnięcia, jeszcze jedna derma mi została, co może zechce mi pomóc, zadzwonie do niej na tygodniu
w mojej najbliższej okolicy (w promieniu 30km) są tylko niekompetentni, zagrzybiali, wyzyskujący, nieodpowiedzialni i niedouczeni lekarze, więc ta tez pewnie, okaże sie jak reszta

pozdr.

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-01-20 o 17:08
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 17:11   #4702
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Silwena - skąd jesteś?
O leczeniu samego łojotoku retinoidami i to w malutkich dawkach mogę ci przesłać linka z innego forum, ze świeższymi badaniami.

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Mnie np. skutki uboczne mi nie przeszkadzają, próby wątrobowe w czasie kuracji mam lepsze niż przed, czuje się super dobrze , ale dawki derma mi nie zwiększa. Nie wiem, może to jej 'taktyka', żeby ciągnąc mnie na 40 mg i nic nie ruszać, wychodzi mi 0,7 mg/kg dziennie.
Bardzo dobra dawka Ci wychodzi.
To nie jest taka prosta sprawa, że damy wielką dawkę to będzie lepiej, lek jest dość mocny i trzeba wybrać dawkę optymalną, a nie największą możliwą.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 17:37   #4703
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Silwena - skąd jesteś?
O leczeniu samego łojotoku retinoidami i to w malutkich dawkach mogę ci przesłać linka z innego forum, ze świeższymi badaniami.
nie, dziękuje, ja leczę trądzik głownie, bo z tym mam najwiekszy porblem od 13 lat już, zaleczony jest tak, że ropne pryszcze powstaja w ilosci jedna na pare dni, ale nie o ropniaki chodzi u mnie, ani łojotok, a o krostki, zaskorniki i grudki na całym ciele, nie tylko na twarzy (+ duzy łojotok też całego ciała), ale jak wspominalam nie jest to postać ciężka, więc jak do tej pory tylko ja jedna derma mi chce ta kuracje zaaplikować (ale nie zjawia sie na umówione wizyty )

jak już to ciekawiło by mnie standardowe leczenie, dawkami maksymalnymi, ale własnie trądzku średnionasilonego (ale na całym ciele: na twarzy, głowie, za uszami, na karku, plecach, pupie)

mieszkam w małej wsi, koło Krasnegostawu (głownie w Krasnym się leczyłam)
został mi Zamość do obadania (- 2 dermy, ktore juz znam), a później już tylko miasto wojewódzkie (100km od domu)

ale to nie teraz, nie jestem w stanie w taki mróz i po takich drogach poruszac się autobusami, ciągle jestem przeziębiona, wykancza mnie to juz

ale dzięki za odzew
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 17:43   #4704
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Bardzo dobra dawka Ci wychodzi.
To nie jest taka prosta sprawa, że damy wielką dawkę to będzie lepiej, lek jest dość mocny i trzeba wybrać dawkę optymalną, a nie największą możliwą.
Nie no, ja sobie zdaję sprawę, że mi wychodzi ładna dawka i że nie mam co narzekać, zwłaszcza, że kuracja idzie naprawdę ładnie Ale czasem sobie myślę, że skoro czuję się dobrze, to czemu by jej nie zwiększyć? Nie wiem, chyba po prostu tak bardzo ciągnie mnie, żeby mieć już w pełni ładną buzię, że byłabym skłonna jeść całą paczkę izo dziennie
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 19:01   #4705
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Karlitooo Pokaż wiadomość
evitanna w ktorym dniu jestes ? Ja dzis 10 dzien, do wczoraj bralem 40mg, od dzisiaj 60. I usta tez coraz mocniej pekaja, a dokladniej to dolna warga jest przekrwiona i poraniona i tez trza czesto smarowac, ale dramatu nie ma.
Dzisiaj mam 12-ty dzień brania, tak mi się zdaje. Nie dopuszczam do wysychania ust, na bieżąco smaruję, zresztą one dają mi o sobie znać, więc na szczęście jeszcze mi nie popękały.

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Silwena - skąd jesteś?
O leczeniu samego łojotoku retinoidami i to w malutkich dawkach mogę ci przesłać linka z innego forum, ze świeższymi badaniami.

A ja byłabym bardzo wdzięczna za linka do badań dot, kuracji łojotoku, bo sama borykam się z tym problemem.

Dziękuję z góry
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:44   #4706
bielaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 616
GG do bielaczka
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Odnosnie nawrotow - moja pani dermatolog powiedziala,ze istnieje ryzyko, ze tradzik znow zawita, jezeli mamy krosty rowniez na dekolcie czy plecach, tj. na wiekszej powierzchni ciala niz tylko na twarzy. Nie wiem ile jest w tym prawdy, jednakze mam nadzieje,ze sie tego nie dowiem i mnie to nie spotka!

Nurtuje mnie pytanie, ile trwac bedzie moja kuracja i czy dawka, ktora przyjmuje nie jest za mala.. Biore izotek 1,5 miesiaca, od grudnia.
1 miesiac - 20mg, a drugi miesiac [drugie opakowanie] 40mg, natomiast waze 57kg
Byc moze wy sie orientujecie, jaki jest model liczenia przyjecia tych dawek minimalnych czy maksymalnych, bo moja derma mnie nie uswiadomila...
Na szczescie, poza suchoscia skory i ust, nie mam zadnych skutkow ubocznych, takze moze moja pani cudotworca, zgodzi sie na jeszcze wieksza dawke?

Btw. jak jest u was z rozszerzonymi porami? Znikaja czy nawet po kuracji sa?
__________________
~ ''To, ze coś było jedynie złudzeniem, nie oznacza, ze jego utrata mniej boli.'' ~


bielaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 16:11   #4707
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Jak bierzecie 40mg to kupujecie 2x20mg, tak? Ile to mniej więcej pieniędzy?
I jeszcze jedno. Mam malutki kamień na nerce, obecnie biorę ginjal a od początku lutego rowatinex. Chyba nic się nie stanie po połączeniu tych leków z aknenorminem?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 16:57   #4708
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez bielaczka Pokaż wiadomość
Odnosnie nawrotow - moja pani dermatolog powiedziala,ze istnieje ryzyko, ze tradzik znow zawita, jezeli mamy krosty rowniez na dekolcie czy plecach, tj. na wiekszej powierzchni ciala niz tylko na twarzy. Nie wiem ile jest w tym prawdy, jednakze mam nadzieje,ze sie tego nie dowiem i mnie to nie spotka!

Nurtuje mnie pytanie, ile trwac bedzie moja kuracja i czy dawka, ktora przyjmuje nie jest za mala.. Biore izotek 1,5 miesiaca, od grudnia.
1 miesiac - 20mg, a drugi miesiac [drugie opakowanie] 40mg, natomiast waze 57kg
Byc moze wy sie orientujecie, jaki jest model liczenia przyjecia tych dawek minimalnych czy maksymalnych, bo moja derma mnie nie uswiadomila...
Na szczescie, poza suchoscia skory i ust, nie mam zadnych skutkow ubocznych, takze moze moja pani cudotworca, zgodzi sie na jeszcze wieksza dawke?

Btw. jak jest u was z rozszerzonymi porami? Znikaja czy nawet po kuracji sa?
Dawka polecana to od 0,5 mg na kg dziennie do 1 mg - czyli to Twoje 40mg jest jak najbardziej ok
Tylko pilnuj ją żeby całkowita dawka wyszła przynajmniej 120 mg/kg.

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Jak bierzecie 40mg to kupujecie 2x20mg, tak? Ile to mniej więcej pieniędzy?
I jeszcze jedno. Mam malutki kamień na nerce, obecnie biorę ginjal a od początku lutego rowatinex. Chyba nic się nie stanie po połączeniu tych leków z aknenorminem?
20 mg można dostać w tańszych opatekach za koło 98 zł - czyli miesięcznie 2 opakowania przy dawce 40 mg - koło 200 zł.

Co do leków lepiej wypytaj lekarza.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 18:35   #4709
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Jak bierzecie 40mg to kupujecie 2x20mg, tak? Ile to mniej więcej pieniędzy?
I jeszcze jedno. Mam malutki kamień na nerce, obecnie biorę ginjal a od początku lutego rowatinex. Chyba nic się nie stanie po połączeniu tych leków z aknenorminem?
Tak, kupuję opakowania 20 mg i za jedno płacę 89 zł
O połączenie akne z innymi lekami spytaj koniecznie lekarza
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 19:37   #4710
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p20968-Cura...miekkie_30_szt

Najekonomiczniejsza opcja, tyle, że lek jest niedostępny póki co
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.