Farbowanie henną - część III - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-01, 12:24   #3721
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
no załamka , ja u siostry z tym walczę ale jej się z całości wypłukuje ale najgorszy właśnie odrost. Chcę jej walnąć samo indygo tylko się boję że wyjdzie jej czarny i mnie zabije choć póki co grzecznie się poddaje zabiegom moim.
Spróbuj może jednak 2/3 henny i 1/3 indygo zawsze później można zwiększyć proporcje
Ja próbowałam sobie farbować odrosty
- samym indygo - mało łapie i szybko się wypłukuje
- z henną nie dało mi tak ciemnego koloru jak reszta włosów (dało mi trochę ocieplony mój naturalny popielaty brąz tzw. "niedźwiedzia przysługa")
Także póki co odpuściłam i mam "swój" odrost, ponoć nie widać albo znajomi są uprzejmi i nie widzą

Myślę jednak nad mieszanką indygo, henny i bhringraja.

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
powinnaś dodać indygo ale pewnie też się będzie wypłukiwać , przynajmniej mojej siostrze się wypłukuje i właśnie najbardziej na odrostach niestety indygo nie jest tak trwałe jak henna
Ja bym na sam odrost spróbowała 1:1 henna i amla i dodałam 4x tyle indygo. Tzn. np. łyżka henny, łyżka amli, 4 łyżki indygo.
Warto dodać glinki wydaje mi się, że wzmacnia trwałość indygo i "gasi" rudości.

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
powinnaś dodać indygo ale pewnie też się będzie wypłukiwać , przynajmniej mojej siostrze się wypłukuje i właśnie najbardziej na odrostach niestety indygo nie jest tak trwałe jak henna
Ja bym na sam odrost spróbowała 1:1 henna i amla i dodała 4x tyle indygo. Tzn. np. łyżka henny, łyżka amli, 4 łyżki indygo.
Warto dodać glinki wydaje mi się, że wzmacnia trwałość indygo i "gasi" rudości.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 20:53   #3722
mistle02
Przyczajenie
 
Avatar mistle02
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Farbowanie henną - część III

Czy ktoś się orientuje (może już o tym tu było?), co sprawia, że na hennie nie łapie się farba? Otóż, miałam włosy farbowane chemicznie na nieco jaśniejsze niż naturalnie, potem nałożyłam na to czystą hennę Khadi. Miałam jednak już odrosty i efektem są dwa odcienie :/ Chcę to teraz wyrównać. Od ostatniego farbowania henną minęły równo 3 miesiące - jaka jest szansa, że za pomocą farby chemicznej wyjdzie mi to, co chcę?

I druga sprawa - co myślicie o pomyśle robienia kąpieli rozjaśniającej, a potem na nałożenia na to henny? To się sprawdzi? Potrzebuję zejść tak o 1-2 odcienie, by mi wyszedł taki rudy, jaki chcę... A nie chcę za bardzo używać farb chemicznych (chociaż, wiem, kąpiel i tak mi zniszczy włosy). Po prostu henna mi się spodobała, odżywiła moje włosy i wyszedł fajny kolor.
mistle02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 20:55   #3723
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Farbowanie henną - część III

kurcze, ja mam tą samą historię na tych odrostach
całość super odrost rudość, na który nakladam hennę z indygo - wypłukuje się, mieszankę ciemnego brązu khadi, wypłukuje, zostaje tylko rudość plus parę milimetrów siwych - koszmar...

jest na to jakaś rada w ogóle?
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 21:41   #3724
lusianna
Queen Of Darkness
 
Avatar lusianna
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 601
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hej, ja mam pytanie takie: jaka jest różnica między naturalną henną a z amlą i jantropią i henna z amlą? która jest czysto ruda a która ma czerwonawe refleksy?
__________________
Mój tumbrl

http://psychodive.tumblr.com
lusianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 22:07   #3725
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

earthpace - a co to za glinka o której piszesz ???

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

mistle02 - spokojnie możesz zrobić kąpiel rozjaśniającą , ja co jakiś czas rozjaśniam i kładę hennę bo inaczej nie uzyskam na moich ciemnych włosach wymarzonej marchewy ogólnie to mam wrażenie że henna naprawia mi szkody wyrządzone przez rozjaśnianie więc czuję się rozgrzeszona
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 07:42   #3726
hennaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Farbowanie henną - część III

wszystkie te problemy wynikają z tego, że henna i indygo to dwie zupełnie różne rośliny, których barwniki wymagają różnego traktowania i mają bardzo różny czas uwalniania.

Indygo uwalnia swój barwnik zaraz po zmieszaniu z wodą, a jego potencjał barwiący stopniowo maleje, po ok godzinie już jest dużo mniejszy;
Henna uwalnia barwnik po kilku/kilkunastu godzinach, jej potencjał rozwija się stopniowo i powoli

i: jeśli mieszanka zawiera i hennę i indygo- to nie ma sposobu żeby oba barwniki były optymalnie dopieszczone i dały optymalny i trwały efekt.

jeśli np zaleje się mieszankę wodą i od razu nałoży na włosy, indygo będzie się miało świetnie, za to henna już nie bardzo- ale ponieważ indygo potrzebuje naprawdę solidnej bazy z henny- dość szybko się z włosów wypłucze i zostanie rudawy poblask

jeśli zaleje się wodą mieszankę, a potem odstawi na kilka godzin- henna w pełni rozwinie swój potencjał ale indygo będzie 'już po zawodach' im dłużej mieszkanka będzie odstawiona, tym mniejszy potencjał będzie miało indygo. Złapie wtedy bardzo lekko i zamiast zimnego odcienia będzie ciepły. Indygo także się szybciej wypłucze.
W tym ostatnim przypadku pocieszające jest jednak to, że powstanie przynajmniej solidna baza z henny i kolejne aplikacje mieszanek dadzą już dużo lepsze efekty.

jeśli się mieszanki nakłada regularnie, te minusy się stopniowo niwelują.

optymalnym jednak rozwiązaniem jest dodanie indygo do henny czy mieszanki amli z henną dopiero przed samym nałożeniem na włosy.
hennaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 09:04   #3727
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
earthpace - a co to za glinka o której piszesz ???

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

mistle02 - spokojnie możesz zrobić kąpiel rozjaśniającą , ja co jakiś czas rozjaśniam i kładę hennę bo inaczej nie uzyskam na moich ciemnych włosach wymarzonej marchewy ogólnie to mam wrażenie że henna naprawia mi szkody wyrządzone przez rozjaśnianie więc czuję się rozgrzeszona
Ja dodawałam placentę a potem chyba glinkę czerwoną? Nie pamiętam. Ostatnio bawiłam się w hennowanie jakieś 4 miesiące temu i wydaje mi się, że mój kolor jest ciągle taki sam (oprócz odrostów). Nie mam żadnych rudych poblasków, ale moje mieszkanki były raczej zorientowane na indygo tzn. dodawałam je rozmieszane letnią wodą demineralizowaną do henny, trochę wymieszałam i nakładałam od razu na głowę ewentualnie robiłam maskę z indygo i shikakai i kalpi tone (włosy mają taki fajny, "mięsisty" kolor, ale to nie trwa długo) Po paru takich zabiegach jakoś henna przestała się wypłukować na długości (może kwestia porowatości?)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 09:38   #3728
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez lusianna Pokaż wiadomość
Hej, ja mam pytanie takie: jaka jest różnica między naturalną henną a z amlą i jantropią i henna z amlą? która jest czysto ruda a która ma czerwonawe refleksy?
Czysto ruda jest czysta henna bez dodatkow Choc wiadomo, ze wszystko od koloru wlosow zaleczy.

Generalnie to z amla i jetropha powinna isc bardziej w czerwien, choc wiele osob nie widzi roznicy.

Z sama amla jest nieco ciemniejsza i mniej ruda - idaca odbrobine w brazy/miedz, a w praktyce znow wszystko zalezy od wlosow
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 21:32   #3729
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
wszystkie te problemy wynikają z tego, że henna i indygo to dwie zupełnie różne rośliny, których barwniki wymagają różnego traktowania i mają bardzo różny czas uwalniania.

Indygo uwalnia swój barwnik zaraz po zmieszaniu z wodą, a jego potencjał barwiący stopniowo maleje, po ok godzinie już jest dużo mniejszy;
Henna uwalnia barwnik po kilku/kilkunastu godzinach, jej potencjał rozwija się stopniowo i powoli

i: jeśli mieszanka zawiera i hennę i indygo- to nie ma sposobu żeby oba barwniki były optymalnie dopieszczone i dały optymalny i trwały efekt.

jeśli np zaleje się mieszankę wodą i od razu nałoży na włosy, indygo będzie się miało świetnie, za to henna już nie bardzo- ale ponieważ indygo potrzebuje naprawdę solidnej bazy z henny- dość szybko się z włosów wypłucze i zostanie rudawy poblask

jeśli zaleje się wodą mieszankę, a potem odstawi na kilka godzin- henna w pełni rozwinie swój potencjał ale indygo będzie 'już po zawodach' im dłużej mieszkanka będzie odstawiona, tym mniejszy potencjał będzie miało indygo. Złapie wtedy bardzo lekko i zamiast zimnego odcienia będzie ciepły. Indygo także się szybciej wypłucze.
W tym ostatnim przypadku pocieszające jest jednak to, że powstanie przynajmniej solidna baza z henny i kolejne aplikacje mieszanek dadzą już dużo lepsze efekty.

jeśli się mieszanki nakłada regularnie, te minusy się stopniowo niwelują.

optymalnym jednak rozwiązaniem jest dodanie indygo do henny czy mieszanki amli z henną dopiero przed samym nałożeniem na włosy.

hennaya
bardzo Ci, ponownie, dziękuję, Twoje rady są naprawdę bezcenne
ja po wielu próbach i błędach uzyskałam, właśnie przed chwilą, jednolity ciemnobrązowy kolor na całości włosów
z wyjątkiem paru niekontrolowanych, jaśniejszych ale uroczych pasemek

tak krótko, może komuś się przyda:

zaczęłam od khadi orzechowy brąz, którą przetrzymałam (w celu tzw. utlenienia) i dzięki hennaya wiem, że "zepsułam" tym indygo - efekt piękna rudość na odrostach, reszta włosów - ciemny brąz naturalny z blaskiem rudości...
potem dzięki mieszaniu henny i indygo od hennaya, walczyłam z odrostem, robiłam bazę z henny dla indygo, potem mieszałam indygo z henną różnie,
w skrócie - indygo ujednolicało odrost z resztą włosów ale jakoś szybko się zmywało,
dodawałam soli, kawy, herbaty, tego bingraju (sorry za błąd) kolejne farbowania - wychodzi rudość a mniejszy siwy odrost powstały w międzyczasie wychodził na niebiesko (efekt paru kolorów włosów)...
myślę sobie, pewnie głupio, za dużo tego, moje włosy już nie chcą henny, potem wpadłam na pomysł, że za dużo dodaję do "papki" i nakładałam tylko roślinki bez dodatków,
mam też takie wrażenie, że na szczycie głowy, mam takie miejsce, w którym mimo nakładania dużej ilość błotka, jakoś słabo chwyta, może to durne, ale czy to w ogóle możliwe? czy tak macie?
może tego u co niektórych nie widać, ale przy siwym odroście, za cholerkę, bardzo

po wielu trudach i znojach, rudy odrost wielokrotnie farbowany chwycił w końcu ciemny brąz khadi/trzymałam 6 godzin

a'propos migreny, któraś tu z Was pisała - ja po ok. 5 godzinach pod folią i czapką wełnianą z papką na głowie dostaję bólu głowy i to nie jest przypadek bo to nie pierwszy raz...
no ale jestem alergiczką, choć zaznaczam, że henna i in. rośliny farb.mnie nie uczulają...
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 21:41   #3730
LILU 25
Przyczajenie
 
Avatar LILU 25
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Mój domek
Wiadomości: 17
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny jak udaje Wam się pokryć siwe włosy? moje siwki są jakieś dziwne bo tylko trochę łapią barwnik ...
__________________
"Była miłość już nie jest miłością. To tak jakbyś chciał widzieć ogień, patrząc na popiół."
LILU 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 10:39   #3731
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część III

dziewczyny, macie jakieś sprawdzone miejsca stacjonarne, gdzie można kupić olejki eteryczne? trochę nie mam czasu na ściąganie ich z internetów i jestem ciekawa, czy dopadnę je gdzieś na mieście.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-03, 12:32   #3732
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez LILU 25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak udaje Wam się pokryć siwe włosy? moje siwki są jakieś dziwne bo tylko trochę łapią barwnik ...
U mnie tez maja inny kolor niz reszta Moze nie tyle troche lapia barwnik co maja taki kolor jak jasne wlosy ufarbowane henna...czyli u mnie to akurat marchewka. Mi to akurat nie przeszkadza...bo daje "refleksy" na wlosach

Niestety kolor "wejsciowy" ma znaczenie dla koloru "wyjsciowego"
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 12:35   #3733
xxdisturbedxx
Raczkowanie
 
Avatar xxdisturbedxx
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 86
GG do xxdisturbedxx
Dot.: Farbowanie henną - część III

A oto efekty mojego czwartkowego farbowania
odrosty + gloss na całość
25g henny + 25g amli + 20g indygo
w końcu w miarę mi się wyrównał kolor
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1652_zmniejszacz-pl_800325.jpg (147,8 KB, 49 załadowań)
__________________
18.02.2011
dbam o włosy od 01.02.2013
zapuszczam od 01.11.2012r.
₪ ø lll·o.
51cm... - 65
xxdisturbedxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 12:37   #3734
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Sliczne wloski Jeszcze z jeden raz i nie bedzie juz w ogole koncowek innych

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-07-03 o 12:38
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 14:17   #3735
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Chcemy fotki
P300613_14.20_[01].jpgOdcień to raczej poświata, niż kolor właściwy
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 14:48   #3736
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Sliczne wloski Jeszcze z jeden raz i nie bedzie juz w ogole koncowek innych
Dokładnie w porównaniu z twoimi pierwszymi zdjęciami, to prawie już nie widać różnicy.

Dziewczyny, a ile razy trzeba mniej więcej zafarbować, żeby indygo trzymało? Umyłam włosy kilka razy (delikatnymi szamponami) i robią się znów brązowo-rude.
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 20:01   #3737
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
dziewczyny, macie jakieś sprawdzone miejsca stacjonarne, gdzie można kupić olejki eteryczne? trochę nie mam czasu na ściąganie ich z internetów i jestem ciekawa, czy dopadnę je gdzieś na mieście.
Goździkowy i herbaciany kupuję zwyczajnie w aptece, z tego co się orientuję są też i inne można też zamówić na stronie "dbam o zdrowie" i do tych aptek masz dostawę
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g

Edytowane przez gusia825
Czas edycji: 2013-07-03 o 20:02
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 20:17   #3738
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Farbowanie henną - część III

Robię właśnie glossa i odrosty Czuję, że to już uzależnienie
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 20:43   #3739
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez xxdisturbedxx Pokaż wiadomość
A oto efekty mojego czwartkowego farbowania
odrosty + gloss na całość
25g henny + 25g amli + 20g indygo
w końcu w miarę mi się wyrównał kolor
wyszło bardzo ładnie końcówki już prawie niewidoczne - super
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-04, 06:48   #3740
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Farbowanie henną - część III

Kolejne farbowanie - odrosty + gloss na całość.
Uwielbiam ziółka od hennaya
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg one.jpg (253,9 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg two.jpg (91,9 KB, 46 załadowań)
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 08:52   #3741
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Kolejne farbowanie - odrosty + gloss na całość.
Uwielbiam ziółka od hennaya
bardzo ładnie
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 14:50   #3742
pannawiosna
Zadomowienie
 
Avatar pannawiosna
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Zielone Wzgórze
Wiadomości: 1 811
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dzień dobry

Mam pewien kłopot. Przez 1,5 roku farbowałam henną włoski, ale zamarzył mi sie powrót do naturalek - zejście z rudego sie nie powiodło, musiałam obciąć na króciutko i teraz te moje kłaczki w mysim blondzie powolutku zaczynaja sięgać karku, końcówki są jeszcze lekko hennowo-rudawe (mimo farbowania chemicznym ciemnym blondem) i tu moje pytanko: czy jak potraktuje całość henną cassią + amla to kolorek przybierze ciemniejszy i chłodniejszy odcień ?? bo jakoś chemiczne farbowanie mnie nie cieszy... nie ma to jak umazać sie zieloną mazią i siedzieć w smrodzie godzinami
pannawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 19:02   #3743
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez pannawiosna Pokaż wiadomość
nie ma to jak umazać sie zieloną mazią i siedzieć w smrodzie godzinami
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 19:58   #3744
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez LILU 25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak udaje Wam się pokryć siwe włosy? moje siwki są jakieś dziwne bo tylko trochę łapią barwnik ...
pewnie to zależy ile ich jest...
ale u mnie ciężko... no i indygo szybko się wymywa mimo bazy z henny...
jestem bliska zwątpienia przez to
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 21:35   #3745
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Kolejne farbowanie - odrosty + gloss na całość.
Uwielbiam ziółka od hennaya
prześliczny kolor
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 06:16   #3746
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
prześliczny kolor
Dziękować
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 10:50   #3747
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część III

siedzę w chmurze zapachu siana i geranium i jestem bliska euforii
faktycznie, jest coś uzależniającego w babraniu się tym błotem, 100g henny baq + parę kropel olejku z geranium (głównie dla zapachu) i jest po prostu cudownie. spodziewałam się, że zostanie coś do zamrożenia - niestety, i tym razem, pomimo profesjonalnej pomocy nakładającej (fryzjerka), zeszło całe 100g, a jakby było więcej, to nikt by się nie obraził. albo ja mam takie gęste włosy i o tym nie wiem, albo moje loki są upośledzone.
postaram się tym razem zdobyć fotografa, bo poprzedniego farbowania niestety nikt nie zdołał uwiecznić.

swoją drogą, myślałam, że khadi barwi dłonie...
henna z pola henny ufundowała i mnie i fryzjerce pomarańczowe plamy w zaledwie minutę. nie martwi mnie to zupełnie, wręcz cieszę gębę - jest moc. będzie rudo.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 11:05   #3748
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
siedzę w chmurze zapachu siana i geranium i jestem bliska euforii
faktycznie, jest coś uzależniającego w babraniu się tym błotem, 100g henny baq + parę kropel olejku z geranium (głównie dla zapachu) i jest po prostu cudownie. spodziewałam się, że zostanie coś do zamrożenia - niestety, i tym razem, pomimo profesjonalnej pomocy nakładającej (fryzjerka), zeszło całe 100g, a jakby było więcej, to nikt by się nie obraził. albo ja mam takie gęste włosy i o tym nie wiem, albo moje loki są upośledzone.
postaram się tym razem zdobyć fotografa, bo poprzedniego farbowania niestety nikt nie zdołał uwiecznić.

swoją drogą, myślałam, że khadi barwi dłonie...
henna z pola henny ufundowała i mnie i fryzjerce pomarańczowe plamy w zaledwie minutę. nie martwi mnie to zupełnie, wręcz cieszę gębę - jest moc. będzie rudo.
Ja moją pierwszą hennę z pola zrobiłam dwa dni temu i moc rzeczywiście jest!
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 11:17   #3749
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

hehehehe a mówiłam że uzależnia
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 16:27   #3750
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Farbowanie henną - część III

Nadal w temacie Pola henny moje rudości Poprawione odrosty i gloss
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC12207.jpg (73,7 KB, 76 załadowań)
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:27.