Puder...doradźcie :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-23, 17:16   #1
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Question

Puder...doradźcie :D


Mam do was pytanko... jaki puder jest lepszy na codzieć-prasowany czy sypki? Czy ukrywa pryszcze,naczynka,itp.? Czy można nakładać na niego róż? Jaki jest naprawdę dobry puderek? Doradźcie!
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 18:16   #2
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Puder...doradźcie :D

Nie jestem stalym gosciem na tym forum ale chetnie sie podziele swoja wiedza skoro akurat jestem
Makijaz lepiej utrwalic pudrem sypkim a prasowanego uzywac do poprawek w ciagu dnia. Zasada stosowania rozu jest taka, ze ten w kremie nakladamy na podklad przed przypudrowaniem albo i nie (lekko blyszczace policzki sa teraz b. modne) a ten w pudrze juz na buzie opruszona pudrem - inaczej moga nam wyjsc tzw. placki
W pudrach - radze czytac sklady. Talk bardzo wysusza, myristyniany np. magnezu powoduja zatykanie porow a w konsekwencji wypryski.
Lubie sypki puder Clarinsa (nigdy mnie nie zapchal, jest transparentny, czyli naczynka i wypryski musiasz schowac pod korektorem) trzyma mat caly dzien, jest na KWC i... zwykla skrobie ziemniaczana (nakladam ja do zmatowienia filtra). Ta to juz trzyma mat nawet w najwieksze upaly! Prasowanych nie uzywam, moga bardziej zapychac niz sypkie
Roze : w kremie tez Clarins (Multi Blush) wydajny jak diabli a w pudrze poczciwy Shine Delicieux L'Oreala lub Bourjois - zaden nie ma myristynianow.
Mam nadzieje, ze cos pomoglam a dziewczyny zaraz Ci pewnie cos od siebie doradza.
Pozdrawiam!

Edytowane przez Sylwiasta
Czas edycji: 2005-09-23 o 18:18 Powód: literowka
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 20:54   #3
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: Puder...doradźcie :D

podciagam i prosze o jeszcez jakies rady co do sypkiego pudru
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 10:49   #4
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Puder...doradźcie :D

Sypki puder najlepiej nakładać pędzlem. Sama się o tym przekonałam, kiedy przypudrowała mnie pani w sklepie, szybko pobiegłam kupić pędzel niestety nigdy nie nauczyłam się nim pudrować i robię to puszkiem, choć efekt pędzlowy był o niebo lepszy.
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 10:52   #5
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Puder...doradźcie :D

I jeszcze jedna rada. Puder nakładam kiedy podkład się całkowicie wchłonie, ponieważ kiedy jest jeszcze wilgotny, pudrowanie może spowodować brzydkie plamy, które uwidocznią się w ciągu dnia.
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 20:09   #6
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: Puder...doradźcie :D

mhm.
czyli bardziej polecacie puder sypki-w ciagu dnia raczej nie mam czasu na poprawki wiec nie mam poterzeby noszenia pudru w kamieniu przy sobie.
pudruje sie tylko raz-rano aby wykonczyc makijaz.
świecenie mi sie grozi wiec chyba zainwestuje w puder sypki
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 08:56   #7
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Dot.: Puder...doradźcie :D

Jeżeli pudrujesz się raz dziennie to w zupełności wystarczy puder sypki. Nakładajac go kieruj pędzel w dół-zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Do pudrowania okolic nosa możesz użyc małego pędzelka aby dokładnie nanieść kosmetyk w okolice skrzydełek nosowych;-)

pzdr
sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.