Norwegia... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-26, 21:34   #1
anras21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 13

Norwegia...


Witam. Istnieje taka możliwość, że niedługo zamieszkam w Norwegii. I chciałam was zapytać, jak tam wygląda nauka? Mianowicie mam na myśli gimnazjum. Jak tam z dojazdem, językiem? Bo nie wiem za bardzo jak to będzie wyglądało, jak nie będą znała języka. Podobno szkoła daje tłumacza, ale czy tak jest nie wiem. Napiszcie wszystko co wiecie

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

no i ogólnie, jak się wam tu żyje?
anras21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 21:46   #2
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Norwegia...

Cytat:
Napisane przez anras21 Pokaż wiadomość
Witam. Istnieje taka możliwość, że niedługo zamieszkam w Norwegii. I chciałam was zapytać, jak tam wygląda nauka? Mianowicie mam na myśli gimnazjum. Jak tam z dojazdem, językiem? Bo nie wiem za bardzo jak to będzie wyglądało, jak nie będą znała języka. Podobno szkoła daje tłumacza, ale czy tak jest nie wiem. Napiszcie wszystko co wiecie

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

no i ogólnie, jak się wam tu żyje?
Bardzo zazdroszczę Niestety nie pomogę w temacie, bo się nie orientuję, ale potraktuj to jako ogromną szansę! No i na pewno dasz radę
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 21:56   #3
anras21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 13
Dot.: Norwegia...

Dzięki Od zawsze chciałam się wyrwać z Polski, w sumie nic mnie tu nie trzyma ( może poza znajomymi itd) i mam takową szansę teraz Ale przed tym chciałabym się dowiedzieć jak się tam żyje.
anras21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 22:11   #4
isetta_
Zadomowienie
 
Avatar isetta_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 336
Dot.: Norwegia...

Cytat:
Napisane przez anras21 Pokaż wiadomość
Dzięki Od zawsze chciałam się wyrwać z Polski, w sumie nic mnie tu nie trzyma ( może poza znajomymi itd) i mam takową szansę teraz Ale przed tym chciałabym się dowiedzieć jak się tam żyje.
Byłam w Norwegii kilka razy i mam zamiar pracować tam po studiach jeśli będę miała taką okazję, więc zazdroszczę Ci strasznie!
http://www.mojanorwegia.pl/ wejdź sobie tutaj, jest forum, myślę że wielu rzeczy się dowiesz
Powodzenia!
isetta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 22:27   #5
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Norwegia...

z Norwegią to kojarzy mi się przede wszystkim Barnevernet - kilka ciekawych filmów dokumentalnych na youtube... ale są też piękne fiordy...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 19:47   #6
anras21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 13
Dot.: Norwegia...

to co, wie ktoś co z tą szkołą? I jak się tam żyje? lepiej, niż w Polsce ?
anras21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 22:46   #7
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia...

zapraszam do nas,juz mamy watek norweski https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=173967&page=54
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-02, 12:14   #8
incredibile
Raczkowanie
 
Avatar incredibile
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 50
Dot.: Norwegia...

Ojejciu, zazdroszczę

z forumnorwegia.pl cytuję:
" b) ungdomskole - odpowiednik polskiego gimnazjum, czyli klasy 8-10. Dopiero tutaj pojawiaja sie oceny (skala jak w PL: 1-6). Szkola konczy sie egzaminem pisemnym, a oceny uzyskane na egzaminie moga miec wplyw na przyjecie na obrany kierunek szkoly sredniej.
W grunnskole nie praktykuje sie pozostawienia ucznia na drugi rok w tej samej klasie, w skrajnych przypadkach organizowana jest specjalna pomoc. Uczniowie nie znajacy jezyka, a wiec nie uczestniczacy w pelni w lekcjach, przechodza do nastepnej klasy, zgodnie z rocznikiem. "

polecam zajrzeć tu: http://www.forumnorwegia.net/viewtopic.php?t=5599

A jak jest w Norwegii? Byłam raz. I zapamiętam na długo.

Jest po prostu pięknie!
Miałam okazję zamieszkać tam na jakiś czas. To, co będę wspominała to brak płotów przy domach, maaasaaa małych wzgórz, pagórków i wniesień, czyste powietrze i woda, piękne zachody słońca i mili ludzie Bardzo in plus
__________________
po prostu Inka

Miła, piękna, uprzejma, wrażliwa, skromna. Cała ja
Otwarta na nowe, niezobowiązujące e-znajomości


zapraszam na nowo-powstający wątek o wszystkim, co francuskie
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=658982

Edytowane przez incredibile
Czas edycji: 2012-11-02 o 12:17
incredibile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 10:20   #9
Dziwnograj
Raczkowanie
 
Avatar Dziwnograj
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 321
Dot.: Norwegia...

Chyba powinnaś trochę poczytać o tym kraju, bo pytanie "Czy lepiej się tam żyje niż w PL" jest troche zabawne biorąc pod uwagę, że Norwegia to jeden z krajów o najwyższym dobrobycie na świecie.
Nie wiem dokładnie jak ze szkołami, ale w Norwegii bez problemu można dogadać się po angielsku, mimo wszystko warto zapisać się na kursy norweskiego w Polsce żeby złapać podstawy. Potem nauka idzie jak po maśle, jeżeli mieszka się w kraju, gdzie używa sie danego języka. Nie wiem skąd pochodzisz, ale szkoły językowe w dużych miastach zazwyczaj maja noreweski
Dziwnograj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 14:08   #10
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Norwegia...

Lol, to już trzeci wątek o Norwegii - gdzie tu pisać, żeby zostać przeczytanym?_?
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 06:31   #11
expat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Norwegia...

Czesc dziewczyny

Dawno mnie na forum nie bylo i tez wlasnie widze ze sie te watki troszke rozjechaly, moze powinnysmy je jakos pogrupowac

Widze ze jest duzo pytan pt. " a jak sie mieszka w norwegii" a mniej rozmow od tych co juz tu mieszkaja

Dzisiaj w ramach pracy jade do sandefjord i wlasnietak siedzac w pociagu sobie czytam i nadrabiam.

Milego dnia
expat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-08, 16:26   #12
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia...

Watkow nie trzeba porzadkowac, wystarczy pisac na tym najbardziej aktualnym. Zapraszamy https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post37493788
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:48.