Jak dbacie o w³osy biochemiczki? Nasze patenty na piêkne w³osy - ZBIORCZY - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz siê biochemi± kosmetyczn±? Chcesz poznaæ dzia³anie poszczególnych sk³adników zawartych w kosmetykach oraz ich wp³yw na zdrowie. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2007-07-21, 15:38   #451
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw i okolice(ostatnio czê¶ciej okolice)
Wiadomo¶ci: 110
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez Angi74 Poka¿ wiadomo¶æ
Ezieta,chyba w tym w±tku kto¶ poleca³ ten szampon :http://www.sklep.eris.pl/p792-pharma...kory.glowy.htm
dla bardzo wrazliwej skóry g³owy.Ja dzi¶ mia³am badanie skóry g³owy i wysz³o dziwne zaczerwienienie w okolicach meszków i t³usta skóra-za t³usta na dzieñ po umyciu.Tez mi siê trochê ³uszczy przy skroniach..moze tez mam ³zs?
Tak, usilowalam dzis go kupic, ale nie bylo

A gdzie sie badalas?Co Ci powiedzieli po? Bo chyba jakies wnioski badajacy wysnul?
A swêdzi cie?

Zeby ktos wymyslil cos, po czym:
1.glowa nie bedzie swedziec
2.wlosy beda jedwabiste, miesiste
3.i beda blyszczace
4.i nie beda sie przetluszczac
5.ukryje siwe wlosy
ezieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-21, 20:13   #452
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 588
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

to ja zachwalam ten szampon z erisa-widzê ¿e jeste¶ z okolic wrocka-i szampon ten kupujê mêzowi w aptece pod zielonym bluszczem na ul.o³awskiej (k.rynku) za ok.22z³. Jest te¿ dostêpny w sieci superpharm (ok.25z³).
__________________
Szczê¶cia nie mo¿na kupiæ, ale...mo¿na je sobie urodziæ



evitka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-21, 20:33   #453
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw i okolice(ostatnio czê¶ciej okolice)
Wiadomo¶ci: 110
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez evitka21 Poka¿ wiadomo¶æ
to ja zachwalam ten szampon z erisa-widzê ¿e jeste¶ z okolic wrocka-i szampon ten kupujê mêzowi w aptece pod zielonym bluszczem na ul.o³awskiej (k.rynku) za ok.22z³. Jest te¿ dostêpny w sieci superpharm (ok.25z³).

Dzieki, jutro wysle PM do Superfarmu. Zwariowac mozna z tym lbem..
ezieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-21, 20:45   #454
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 588
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

uprzedzam ze on ma SLS, ale mimo to dla mojego mê¿a to naj³agodniejszy szampon jaki mia³ i najlepiej ³agodz±cy swêdzenie i szereg innych dolegliwo¶ci które opisywa³am wy¿ej

a ja te¿ wiecznie szukam szamponu idealnego i u mnie swietnie sie sprawdza ostatnio... zó³ty bambi z kaczuszk±. Mam w³osy szybko przet³uszczaj±ce i ciêzko im dogodziæ. A tu jestem ca³kiem zadowolona. Ale dla mnie to szampon musi byæ taki bardziej oczyszczaj±cy, bez silikonów, a reszta to kwestia od¿ywki (ju¿ z silikonami)-tu ci±gle zmieniam i eksperymentujê
__________________
Szczê¶cia nie mo¿na kupiæ, ale...mo¿na je sobie urodziæ



evitka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-22, 08:54   #455
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw i okolice(ostatnio czê¶ciej okolice)
Wiadomo¶ci: 110
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez evitka21 Poka¿ wiadomo¶æ
uprzedzam ze on ma SLS, ale mimo to dla mojego mê¿a to naj³agodniejszy szampon jaki mia³ i najlepiej ³agodz±cy swêdzenie i szereg innych dolegliwo¶ci które opisywa³am wy¿ej

a ja te¿ wiecznie szukam szamponu idealnego i u mnie swietnie sie sprawdza ostatnio... zó³ty bambi z kaczuszk±. Mam w³osy szybko przet³uszczaj±ce i ciêzko im dogodziæ. A tu jestem ca³kiem zadowolona. Ale dla mnie to szampon musi byæ taki bardziej oczyszczaj±cy, bez silikonów, a reszta to kwestia od¿ywki (ju¿ z silikonami)-tu ci±gle zmieniam i eksperymentujê

Z tym slsem to dziwna sprawa. Generalnie uzywalam H&S grantowego, ktory ma sls zaraz po wodzie.Nie bylo zle po szamponie Fekkai z Lavenda, tyle ze cena zaporowa 90zl i sls na drugiej pozycji.
Przekopalam sie przez rozne fora internetowe, przeczytalam setki opinii.I nie ma madrego na ten swiad i zluszczanie.Czy to sam sls czy moze w polaczeniu z innym skladnikiem? Mowia tez o czynniku stresowym..Ja mialam bardzo ciezkie stresy, ale 2 miesiace temu,posiwialam przez to.By byc blizej natury, przerzucilam sie na bez-slsy. Leb zaczal mnie swedziec i tu i owdzie swedziec.Prawdziwe spustoszenie uczynil Kerium p/lupiezowy.Dramat po prostu. Na razie w dalszym ciagu glinka Ghassoul w uzyciu..
ezieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-22, 10:00   #456
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 588
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

ja sie skutecznie wyleczy³am z pomys³u u¿ywania bez SLSowców.
Mi SLS wydaje sie absolutnie nie szkodziæ, a po "³agodnych" szamponach ³eb mnie swêdzi, mam sianowaty ko³tun podczas mycia, matowawe i niedomyte w³osy. Mo¿e gdybym mia³a krótkie w³osy...ale tak to nie-szampon dla mnie ma byæ nie ja dla szamponu i idei ³agodno¶ci. No i ciesze sie ¿e mi slsy pasuj±, bo inaczej to nie wiem jak bym sobie radzi³a...
__________________
Szczê¶cia nie mo¿na kupiæ, ale...mo¿na je sobie urodziæ




Edytowane przez evitka21
Czas edycji: 2007-08-06 o 07:20
evitka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-22, 10:25   #457
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw i okolice(ostatnio czê¶ciej okolice)
Wiadomo¶ci: 110
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez evitka21 Poka¿ wiadomo¶æ
ja sie skutecznie wyleczy³am z pomys³u u¿ywania bez SLSowców.
Mi SLS wydaje sie absolutnie nie szkodziæ, a po "³agodnych" szamponach ³eb nie swêdzi, mam sianowaty ko³tun podczas mycia, matowawe i niedomyte w³osy. Mo¿e gdybym mia³a krótkie w³osy...ale tak to nie-szampon dla mnie ma byæ nie ja dla szamponu i idei ³agodno¶ci. No i ciesze sie ¿e mi slsy pasuj±, bo inaczej to nie wiem jak bym sobie radzi³a...
W sumie-masz racje. Tyle, ze ja mam do wyboru-Head&Shoulders lub Fekkai. Stad moje poszukiwania. Moze pokornie wroce do H&S gdy zawiedzie mnie wszystko...
ezieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2007-07-23, 18:19   #458
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomo¶ci: 209
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Mo¿e komu¶ przyda siê taka informacja - chcia³am poleciæ szampon , który mnie osobi¶cie ratuje skórê g³owy od ³upie¿u,swêdzenia itd. By³am ju¿ mocno pod³amana, bo piek±cy ¶wi±d powodowa³o wszystko- nawet jednorazowa zmiana wody do mycia. Szampon poleci³a mi moja fryzjerka- sama zapyta³am dlaczego po umyciu u niej akurat g³owa mnie nie swêdzi, a powinna teoretycznie. Dosta³am próbki , a potem sama zamówi³a ju¿ swoje opakowanie ( ok 65 PLN/ 900 ml). Polecam wiêc szampon firmy INTERCOSMO- EKS surgivamarine- ja posiadam Purity- oczyszczaj±cy. Wklejê sk³ad, który przepisa³am , niestety zupe³nie bez zrozumienia, wiêc literówki s± na pewno ( bardzo drobny druk na opakowaniu ):
Sk³ad:
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE ,COCAMIDOPROPYL BETANE, COCAMIDE DEA, POLYQUATERNIUM-39,PROCTONE OLAMINE,FUCUS VESICULOSUS,HYDROLYZED ACTIN,PELVITIA CANALICULATA, MARIS AQUA,PANTHENOL,MENTHA AQUATIC EXTRACT,PARFUM,COUMARIN,G ERANIOL,BUTYLPHENYL METHYLPROPINAL, LIMONENE, LINALOOL, HYDROXYSOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE ,STYRENE COPOLYMER ,CITRIC ACID ,SODIUM CHLORIDE, DISODIUM EDTA , DIAZOLODINYL UREA SODIUM METHYLPARABEN, SODIUM PROPYLPARABEN


S± oczywi¶cie mniejsze opakowania, za relatywnie mniejsz± cenê. Sam szampon jest bardzo wydajny.
__________________
Cz³owiek postêpuje rozs±dnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne mo¿liwo¶ci zosta³y ju¿ wyczerpane
cynada jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-24, 13:02   #459
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw i okolice(ostatnio czê¶ciej okolice)
Wiadomo¶ci: 110
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez cynada Poka¿ wiadomo¶æ
Polecam wiêc szampon firmy INTERCOSMO- EKS surgivamarine- ja posiadam Purity- oczyszczaj±cy.

A gdzie mozna go kupic, procz zakladow fryzjerskich?
ezieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-24, 16:29   #460
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomo¶ci: 856
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

A ty kupilas ten szampon u swojej fryzjerki? ja swego czasu kupowa³am kosmetyki Intercosmo z serii zó³tej i sa naprawde rewelacyjne - uratowa³y mi w³oski po dekoloryzacji, uzywa³am calej serii, ale od jakiegos czasu nie moge jej nigdzie dostac, wczesniej kupowalam w salonie Gabriela ale teraz tam nie chodze i nie mam z nimi kontaktu, a w necie kiedys szukalam i nie mog³am znalesc
KENZO jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-24, 17:55   #461
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomo¶ci: 209
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Ja kupujê ten szampon u mojej fryzjerki. Ona u¿ywa w salonie tylko kosmetyków Intercosmo do pielêgnacji i stylizacji w³osów i muszê powiedzieæ, ¿e s± tam super cudeñka, ¶licznie pachn± i ¶wietnie dzia³aj±. Jest tam np fajny preparat o ¶licznym zapachu- który stylizuje i zapobiega poch³anianiu przez w³osy np zapachu dymu papierosowego .Nigdy nie mam po wizycie u niej ¿adnych niespodzianek w postaci ³upie¿u , bo w buteleczce firmowej by³ przelany szampon "familijny" - co siê niestety czêsto zdarza .
Niestety nie wiem czy kosmetyki Intercosmo s± dostêpne w sprzeda¿y detalicznej - u mojej fryzjerki na pewno s± .
Je¶li kto¶ jest zainteresowany ze ¶l±ska zawsze mogê przes³aæ namiar na priva, bo nie bardzo wiem czy mogê w tym miejscu
__________________
Cz³owiek postêpuje rozs±dnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne mo¿liwo¶ci zosta³y ju¿ wyczerpane
cynada jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-25, 08:32   #462
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 588
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez ezieta Poka¿ wiadomo¶æ
A gdzie mozna go kupic, procz zakladow fryzjerskich?
ezieto, seriê intercosmo widzia³am kiedy¶ w drogerii w samym rynku, k.mody polskiej (oni tam maja rózne trudnodostêpne rzeczy do w³osow i kilka fryzjerskich)
__________________
Szczê¶cia nie mo¿na kupiæ, ale...mo¿na je sobie urodziæ



evitka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-25, 13:49   #463
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw i okolice(ostatnio czê¶ciej okolice)
Wiadomo¶ci: 110
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez evitka21 Poka¿ wiadomo¶æ
ezieto, seriê intercosmo widzia³am kiedy¶ w drogerii w samym rynku, k.mody polskiej (oni tam maja rózne trudnodostêpne rzeczy do w³osow i kilka fryzjerskich)
Dzieki Evitko-bylam tam wczoraj zupelnie przypadkowo-dojrzlam ten szampon, ale mieli tylko butle chyba litrowa.Nie kupilam, bo w razie, gdyby mi nie posluzyl....
Zakupilam za to Pharmaceris-polecany przez Ciebie.Umylam wczoraj wlosy....niestety, bez efektu, jesli chodzi o zluszczanie, swiadu nie mam, wiec chyba pomogl.Sprobuje raz jeszcze, zapewne jutro. Swoja droga ta drogeria w Rynku, to taki relikt socjalizmu. Panie za lada...az strach zapytac o cos...Pokrecilam sie miedzy polkami z szmpono-odzywkami-nikt nie zapytal, czego szukam, wiec moglam na spokojnie poczytac, oblukac wszystko i wyjsc z niczym
ezieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-27, 13:51   #464
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 821
Dot.: Oleje w pielêgnacji w³osów

poszerzê w±tek o kolejny warto¶ciowy olej - migda³owy

trafi³am na niego przypadkowo - gdzie¶ w internecie czyta³am, ¿e hinduski bardzo go zachwalaj± i jest u nich bardzo popularny. postanowi³am go wypróbowaæ, no i zdecydowanie siê nie zawiod³am.

w³osy s± po nim bardzo b³yszcz±ce, miêkkie i dobrze nawil¿one. dodatkowo ³atwo siê rozprowadza, nie wymaga podgrzewania, pachnie neutralnie, z delikatn± nut± s³odkich migda³ów.

moim numerem jeden chyba ju¿ zawsze pozostanie rycyna, g³ównie dlatego, ¿e przyspiesza wzrost w³osów, ale olej migda³owy bez ¿adnej przesady zas³uguje na drugie miejsce. kokos te¿ jest dobry, ale olej migda³owy daje moim zdaniem jeszcze lepsze efekty.

je¶li kto¶ jeszcze nie próbowa³, to polecam po niego siêgn±æ (zwróæcie tylko uwagê, by by³ t³oczony na zimno)

pozdrawiam
vLain jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-30, 15:50   #465
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 1 535
Dot.: Oleje w pielêgnacji w³osów

Przed sekundk± kupi³am olejek rycynowy Zastanawia³am siê jak go u¿yæ (wcze¶niej mia³am olejek rycynowy z pokrzyw±), ale za Wasz± namow± dodam do mojego oleju jaki¶ specyfik. Kobieta w aptecê poleci³a zmiesznie go z ¿ó³tkiem - czy która¶ z Was ju¿ cos takiego stosowa³a?
ksylwia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-30, 16:04   #466
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 821
Dot.: Oleje w pielêgnacji w³osów

Ja stosowa³am olejek rycynowy z ¿ó³tkiem. W³osy s± wtedy jeszcze bardziej l¶ni±ce, miêkkie i puszyste ni¿ po samym olejku. Na pewno ³atwiej siê te¿ aplikuje tak± mieszank±, bo jest du¿o rzadsza. Tylko ciê¿ko potem z tym chodziæ na g³owie, bo ma tendencjê do wyp³ywania spod rêcznika ;)

Ogólnie polecam - na pewno warto spróbowaæ.
vLain jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-31, 08:51   #467
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 1 535
Dot.: Oleje w pielêgnacji w³osów

Dziêkujê za szybk± odpowied¼ - jutro myjê w³oski i zaczynam kuracjê. Mam nadziejê, ¿e nie przedobrzê i nie zaczn± wypadaæ
ksylwia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-31, 14:26   #468
iceflower
Przyjació³ka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Po³udnie
Wiadomo¶ci: 16 370
Dot.: Ochrona w³osów latem

Podnoszê w±tek, bo jestem w potrzebie. Za dwa tygodnie o tej porze prawdopodobnie bêdê ju¿ w Chorwacji, a nie mam wci±¿ ¿adnego kosmetyku do w³osów, którym mog³abym potraktowaæ je w czasie pla¿owania.
By³am juz zdecydowana na zakup maski i spray z serii Solar Sublime L'oreal, ale jako¶ zaczê³am siê wahaæ, bo jednak nawet na All, to spory wydatek, a przed wyjazdem zawsze portfel nie jest tak wypchany, jak powinien byæ, ¿eby kupiæ wszystko, co naprawdê chce siê i potrzebuje kupiæ.

Dlatego chcia³am poprosiæ, ¿eby jaka¶ posiadaczka tej serii skrobnê³a co nieco o tym, jak siê to to spisuje w kontakcie z morsk± wod± i mocnym s³oñcem.

Warto wydaæ na to kupe kasy, czy lepiej np. kupiæ maskê Elseve do farbowanych i spray Gliss Kur?

Zastanawia³am siê te¿ nad zakupem od¿ywki bez sp³ukiwania do w³osów blond Nivea. Zdaje siê, ze ma filtry, nie ma jej w KWC i nic w zasadzie o niej nie wiem.
__________________
nie musimy siê katowaæ
nienormaln± sytuacj±
nauczymy siê kochaæ
przestaniemy siê baæ
¿ycie stanie siê muzyk±
i stanie siê to co ma siê staæ
iceflower jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-31, 15:13   #469
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomo¶ci: 8 314
Dot.: Ochrona w³osów latem

Ja zakupi³am w tym roku szampon i masko-balsam w tubie Avonu; rok temu mia³am dwufazowy spray Gliss Kura. Do¶æ szybko mi sie skoñczy³ - ale psika³am kilka razy dziennie nim w³osy swoje, mamy, siostry i kolezanki. W³osy nie sp³owia³y(ale mam naturalne, nie farbowane), nie by³y obci±¿one, nie klei³y sie.
Iceflower ja z Avonu moge zdaæ relacjê w przysz³± ¶rodê
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Ka¿de prze¿yte ¿ycie po czê¶ci sk³ada siê z tego, czego nie zrobi³o siê albo nie powiedzia³o w jedynym w³a¶ciwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-31, 15:22   #470
iceflower
Przyjació³ka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Po³udnie
Wiadomo¶ci: 16 370
Dot.: Ochrona w³osów latem

Avon mnie niestety ¶rednio urz±dza, bo po pierwsze mam uraz psychiczny do tej firmy, a po drugie nie mam u kogo zamówiæ, bo wszystkie znajome, które trudni³y siê dealowaniem Avonem wycofa³y siê z tego procederu.
__________________
nie musimy siê katowaæ
nienormaln± sytuacj±
nauczymy siê kochaæ
przestaniemy siê baæ
¿ycie stanie siê muzyk±
i stanie siê to co ma siê staæ
iceflower jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-31, 16:08   #471
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomo¶ci: 8 314
Dot.: Ochrona w³osów latem

W porz±dku mam nadziejê, ¿e na moich w³osach sie sprawdzi.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Ka¿de prze¿yte ¿ycie po czê¶ci sk³ada siê z tego, czego nie zrobi³o siê albo nie powiedzia³o w jedynym w³a¶ciwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-31, 16:22   #472
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Ochrona w³osów latem

Iceflower, je¶li ju¿ chcesz to we¼ tylko spray ochronny- w masce nic ciekawego nie ma, wiêc spokojnie mo¿esz wzi±æ swoj± ulubion± maskê czy od¿ywkê nawil¿aj±c±.
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-31, 17:11   #473
iceflower
Przyjació³ka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Po³udnie
Wiadomo¶ci: 16 370
Dot.: Ochrona w³osów latem

A spray naprawdê warto?

Tak w³a¶nie najbardziej mi dr¿a³a rêka nad mask±, bo ba³am siê, ¿e to bêdzie po prostu zwyk³a maseczka w drogim pude³ku.
__________________
nie musimy siê katowaæ
nienormaln± sytuacj±
nauczymy siê kochaæ
przestaniemy siê baæ
¿ycie stanie siê muzyk±
i stanie siê to co ma siê staæ
iceflower jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-31, 17:30   #474
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Ochrona w³osów latem

Na pocz±tku sezonu wpa³am w sza³ ochrony jedynej czê¶ci mojego cia³a która nie ma wad - mówiê o w³osach w¶cieka³am siê, ¿e L'oreal znów wypu¶ci³ bubel, bo ten ich g³o¶ny filtr chroni tylko przed UVB. Na Fem Asinek przywróci³ mi logiczne myslenie - w³osom potrzebna jest tylko ochrona przed UVB, w³osy i tak odrosn±. Czy jest wart? Nie wiem, da³am go na razie siostrze która w weekend polecia³a do Grecji. My¶lê, ¿e najwa¿niejsza jest czêsta reaplikacja, wrêcz dobre nat³uszczenie w³osów ¿eby chroni³ i przed s³on± wod± i przed wysuszaniem pó¼niej przez s³oñce. Wydrukuj/przepisz sobie filtry chroni±ce przed UVB i przegl±dnij pó¼niej w sklepie sk³ady. We¼ takie, którego nie bêdzie ¿al Ci zu¿yæ, bêdziesz obficie aplikowaæ. Pó¼niej dwukrotne mycie, dobrze nawil¿aj±ca od¿ywka i powinno wystarczyæ
Pamiêtaj te¿ o czapce i splataj w³osy do¶æ ¶ci¶le, ¿eby jak najmniejsza powierzchnia by³a wystawiona na s³oñce.
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-31, 17:44   #475
iceflower
Przyjació³ka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Po³udnie
Wiadomo¶ci: 16 370
Dot.: Ochrona w³osów latem

Dziêki za rady. Chyba w takim razie jutro wybiorê sie do Rossmanna i tam zobaczê, co w trawie piszczy, mo¿e kupiê ten spray, je¿eli nic sensownego nie znajdê w sklepie. Maski mi siê w ka¿dym razie ju¿ odechcia³o.
__________________
nie musimy siê katowaæ
nienormaln± sytuacj±
nauczymy siê kochaæ
przestaniemy siê baæ
¿ycie stanie siê muzyk±
i stanie siê to co ma siê staæ
iceflower jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-08-01, 07:34   #476
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomo¶ci: 1 362
Dot.: Ochrona w³osów latem

kupilam t± gliss kur dwufazow± do farbwowanych. Nie jestem z niej zadowolona. PO spryskaniu w³osy przet³uszczaj± siê w trybie ekspresowym, i rozprostowuj± mi sie moje loki. Czy od s³oñca bedzie chronila, to sie okaze pó¼niej.
__________________
"Znane s± tysi±ce sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesiæ."

Albert Einstein


rozmarynek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-08-01, 09:21   #477
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomo¶ci: 2 029
GG do naked21
Dot.: Ochrona w³osów latem

ja kupi³am sobie w celach ochronnych spray Oriflame... ale nie zauwa¿y³am ¿adnego dzia³ania w³oski robi± sie coraz bardziej suche
__________________
"Lubiê ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-08-05, 21:03   #478
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

¦wietny w±tek Ja kiedy chcê oczy¶ciæ w³osy stosujê najzwyklejszy Bambi, i nie nak³adam ju¿ od¿ywki. Jednak w³osy po umyciu czuæ, ¿e s± oczyszczone, ale bardziej wysuszone.(mam w³osy gêste, lekko faluj±ce na koñcach, trochê przesuszone). Kiedy¶, w zamierzch³ej przesz³o¶ci u¿ywa³am jakiego¶ niepieni±cego siê szamponu- w³osy by³y jednym s³owem beee. Na mnie chyba te¿ sls nie robi wra¿enia. Zastanawiam siê wrêcz nad kupnem szamponu i od¿ywki wyg³adzaj±cych z Matrixa, a one chyba zawieraj± silikony...(mimo, ze s± profesjonalne? Zawsze my¶la³am, ¿e profesjonalne znaczy super dla w³osów) Czy tu mo¿na wrzuciæ sk³ad szamponu/od¿ywki czy lepiej do typowego o sk³adach?
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-08-06, 07:23   #479
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 588
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

ja te¿ od jakiego¶ czasu u¿ywam bambi i moje w³osy sa zadowolone. Nie jest mocno wydelikacony (sls ma), ³adnie myje, potem od¿ywka (dalej szukam idea³u) i jako¶ jest.

Sovilo ja mam od¿yke matrix sleek look do wydania (odlewka ok.150ml) jak bys by³a zainteresowana
__________________
Szczê¶cia nie mo¿na kupiæ, ale...mo¿na je sobie urodziæ



evitka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-08-06, 09:14   #480
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 4 232
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Na wymiane czy kupno? Bambi ma sls, a od¿ywka silikon- dobrze to zmyje?
__________________
Nie odpowiadam w w±tku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.