Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-20, 16:12   #241
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
co sądzicie o kremie Balm Balm?
Skład:
butyrospermum parkii (shea butter), helianthus annuus (sunflower oil), tea tree essential oil, cera alba (beeswax), calendula officinalis (calendula oil), simmondsia chinensis (jojoba oil)

100% składników jest naturalnych
100% składników pochodzi z upraw ekologicznych

Będzie dobry do nawilżania buzi? Może zapchać?
to nie jest krem tylko przycięzka mieszanina masła i gł. oleju słoneczikowego, a utwardzone to jest woskiem pszczelim. Szkoda kasy na coś takiego. Do nawilżania lepiej używac lipidów w połaczeniu z wodą i humentantami, np. gliceryną czy małocząst. HA
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 17:25   #242
klara1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: k/Lublina
Wiadomości: 16
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Ja na mega susze polecam masło cupuacu, moje ostatnie odkrycie
Dzięki napewno wypróbuję.
klara1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-09, 22:25   #243
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
PILNIE krem naturalny ktory nie zapycha DLA CERY TLUSTEJ NACZYNKOWEJ ODWODNIONEJ!!

Dziewczyny pilnie poszukuje naprawde dobrego kremu lub jakiegos specyfiku najlepiej naturalnego ,ale zeby pomogl-naprawde dzialal ,aptecznego . Ktory pomoze skorze TLUSTEJ NACZYNKOWEJ (wrazliwej)ODWODNIONEJ TAKI KTORY NIE BEDZIE DUSIL SKORY NIE ZAPCHA JEJ Co zaproponujecie?Pomocy Przejrzalam Kwc ale do cery TLUSTEJ NACZYNKOWEJ ODWODNIONEJ ,niestety nic nie znalazlam

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-04-09 o 22:27
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 10:32   #244
klara1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: k/Lublina
Wiadomości: 16
Dot.: PILNIE krem naturalny ktory nie zapycha DLA CERY TLUSTEJ NACZYNKOWEJ ODWODNIONE

Ja naszczęście problem suchej skóry mam już za sobą.
Zakupiłam masło jojoba na dzień, które wcześniej już stosowałam i byłam z niego zawsze bardzo zadowolona, a na noc stosuję krem z lukrecją z BU. Z kremu też jestem bardzo zadowolona, spodziewałam się czegoś ciężkiego i tłustego po komentarzach, a wcale taki nie jest. Jest bardzo wydajny-wystarczy naprawdę nałożyć niewielką ilość-ma delikatny zapach (ja go rozrobiłam z hydrolatem różanym i muszę powiedzieć, że zapach kremu jest przyjemny). Mojej cery nie przetłuszcza, rano jest rozpromieniona, ma ładny kolor. Póki co mnie nie zapchał-ale stosuję go dopiero 1,5tygodnia. Także ja z kremu jestem bardzo zadowolona i go polecam.
klara1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 19:20   #245
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Przyszedł okres i znowu mnie wysypało w związku z czym szukam korektora (najlepiej w sztyfcie ale niekoniecznie) na takie niespodzianki - potrzebuję jednak dość jasnego odcienia (dla ułatwienia - Rimmel Match Perfection Gel - odcień 100 Ivory czyli najjaśniejszy albo Revlon CS Buff bądź Sand Beige). Znacie jakiś dobry? Może być duo np. krycie oraz zwalczanie wyprysku. Byleby też w przyzwoitym rozrzucie cenowym
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 20:41   #246
wildrose
Raczkowanie
 
Avatar wildrose
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 118
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dostałam do smarowania maść z oczarem, jednak boję się że zapcha mi pory na twarzy. Generalnie na noc od dwoch tyg stosuje isotrexin, czy mogę maść o podanych składnikach stosować?
Skład:
Hamamelis virg (oczar wirgilijski) 6,8 ; spir. vini 96 1,1 ; eucerini ad 80 g

Mam trądzik grudkowo-zaskórnikowy. Cera mi diametralnie się zepsuła kiedy odstawiłam 3 mies temu tabletki antykoncepcyjne. Jest przesuszona. Czasem muszę użyć makijażu na dzień i niestety mimo ze mam skora przesuszona , po 2 godz swiece się straaaasznie. Mimo ze stosuje kremy do cery odwodnionej i przesuszonej rowniez
__________________
i see you were a lesson to learn .. hope it all was worth it ..
wildrose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 22:08   #247
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Usmiechnietazakrecona Pokaż wiadomość
Przyszedł okres i znowu mnie wysypało w związku z czym szukam korektora (najlepiej w sztyfcie ale niekoniecznie) na takie niespodzianki - potrzebuję jednak dość jasnego odcienia (dla ułatwienia - Rimmel Match Perfection Gel - odcień 100 Ivory czyli najjaśniejszy albo Revlon CS Buff bądź Sand Beige). Znacie jakiś dobry? Może być duo np. krycie oraz zwalczanie wyprysku. Byleby też w przyzwoitym rozrzucie cenowym
Fajny jest "mineralny" maybelline w pędzelku,nie zapycha,nie ma talku,itp.
Odcień 02 jest bardzo jasny. (nie patrz na numerki bo nie jest wg kolejności od najjaśniejszego)
Kosztuje około 30 zł,w promocji czasem uda się wyrwać nawet za 25.
W schlekerze w stałej cenie stoi jakoś po 28 Jako plus zaliczę uniwersalizm,z powodzeniem stosuję go również pod oczy.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2012-04-12 o 22:12
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 06:40   #248
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Fajny jest "mineralny" maybelline w pędzelku,nie zapycha,nie ma talku,itp.
Odcień 02 jest bardzo jasny. (nie patrz na numerki bo nie jest wg kolejności od najjaśniejszego)
Kosztuje około 30 zł,w promocji czasem uda się wyrwać nawet za 25.
W schlekerze w stałej cenie stoi jakoś po 28 Jako plus zaliczę uniwersalizm,z powodzeniem stosuję go również pod oczy.
O, w takim razie wypróbuję go Dziękuję za pomoc!
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 15:42   #249
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Usmiechnietazakrecona Pokaż wiadomość
Przyszedł okres i znowu mnie wysypało w związku z czym szukam korektora (najlepiej w sztyfcie ale niekoniecznie) na takie niespodzianki - potrzebuję jednak dość jasnego odcienia (dla ułatwienia - Rimmel Match Perfection Gel - odcień 100 Ivory czyli najjaśniejszy albo Revlon CS Buff bądź Sand Beige). Znacie jakiś dobry? Może być duo np. krycie oraz zwalczanie wyprysku. Byleby też w przyzwoitym rozrzucie cenowym
Ja jestem bardzo zadowolona z MACa Studio Sculpt Concealor ale cena niestety nie jest mala. Chociaz jezeli spojrzec na wydajnosc to jest mega wydajny, ja mam go juz 1,5 roku a dna nawet nie widac. I naprawde dobrze kryje niespodzianki oraz przebarwienia.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 14:35   #250
olka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 12
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej to mój pierwszy post, nie wiem czy wybrałam dobry wątek, jakiś czas przeglądam już forum, żeby znaleźć sposób na moją skórę ale już sama nie wiem.
Zimą używałam Nutriticu albo ziaja 25 + kremu wygładzającego , bo mam ciągle problem z łuszczącą się skórą na czole, nosie, brodzie, w połączeniu z peelingiem co parę dni jakoś skóra wyglądała, ale od jakiegoś czasu mam pełno zaskórników, jakichś krostek, małych plamek, co jakiś czas pryszcze. Zaskórniki i rozszerzone pory zawsze miałam na nosie, brodzie,ale teraz są na policzkach, czole, ale skóra nie jest przy tym jakoś mocno tłusta. Do tej pory używam kremu nawilżającego z iwostinu.
Zastaniawiam się nad effaclarem z la roche albo serią iwostin purritin ale boję się, że to bardziej mnie wysuszy i złuszczy.
Doradźcie coś, przejrzałam już setki stron forum i kwc i już mam mętlik w głowie.
olka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 14:58   #251
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olka85 Pokaż wiadomość
Hej to mój pierwszy post, nie wiem czy wybrałam dobry wątek, jakiś czas przeglądam już forum, żeby znaleźć sposób na moją skórę ale już sama nie wiem.
Zimą używałam Nutriticu albo ziaja 25 + kremu wygładzającego , bo mam ciągle problem z łuszczącą się skórą na czole, nosie, brodzie, w połączeniu z peelingiem co parę dni jakoś skóra wyglądała, ale od jakiegoś czasu mam pełno zaskórników, jakichś krostek, małych plamek, co jakiś czas pryszcze. Zaskórniki i rozszerzone pory zawsze miałam na nosie, brodzie,ale teraz są na policzkach, czole, ale skóra nie jest przy tym jakoś mocno tłusta. Do tej pory używam kremu nawilżającego z iwostinu.
Zastaniawiam się nad effaclarem z la roche albo serią iwostin purritin ale boję się, że to bardziej mnie wysuszy i złuszczy.
Doradźcie coś, przejrzałam już setki stron forum i kwc i już mam mętlik w głowie.

Olu, na mnie przykładowo Effaclary i inne Iwostiny w ogóle nie działały, efekty były za to po Acnederm (kosztuje 20-25zł) i Triacnealu (>50zł), jednak Tri wymaga systematyczności, a Acnederm działa bardzo szybko
Polecam jeszcze ukręcić tonik z kwasem salicylowym
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-29, 07:49   #252
mysza10100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 48
Czy coś jest nie tak z moją skórą?

Mam problem, ponieważ rok temu zaczęłam stosowanie kremu Avene Cleanance K. Używałam tak jak należy przez prawie 3 miesiące i moje pory były w strasznym stanie, zapchało i wysypało mnie totalnie. Jednak wiedziałam, że muszę to przeczekac i co? Tylko było gorzej.
2 miesiące temu skusiłam się na krem Eucerin Dermopuryfier aktywny krem na noc. Ta sama sytuacja wyglądam okropnie jakbym miała ospe
Czy coś jest nie tak z moją cerą, że nie akceptuje tych produktów?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-04-29 o 11:22 Powód: Łączenie wątków
mysza10100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-29, 08:49   #253
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Czy coś jest nie tak z moją skórą?

Kremy to nie wszystko.
Bardzo ważne, zwłaszcza przy tego typu problemach, jest oczyszczanie skóry, dieta, ogólnie rzecz biorąc higieniczny tryb życia.
Jeśli zaobserwowałaś, że krem Ci wybitnie nie służy, to sądzę, że nie ma sensu dalej go używać nie każdemu te kremy pasują... nawet jeśli hasła reklamowe wyraźnie wskazują, że jest inaczej
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-29, 15:32   #254
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

[1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;33767435]Olu, na mnie przykładowo Effaclary i inne Iwostiny w ogóle nie działały, efekty były za to po Acnederm (kosztuje 20-25zł) i Triacnealu (>50zł), jednak Tri wymaga systematyczności, a Acnederm działa bardzo szybko
Polecam jeszcze ukręcić tonik z kwasem salicylowym[/QUOTE]

Własnie zastanawiałam się nad Effaclarem ale chyba wypróbuję AcneDerm na poczatek.

Jezeli chodzi o kwas salicylowy to produkty z avonu - seria clearskin chyba ma je w swoim skladzie wiec sadze, ze sa godne polecenia al enie stosowałam jeszcze.

U mnie oleje na twarz nie daja rezultatu, może dobieram złe. Jedyne co mi ostatnio pomaga to maseczka aspirynowa. Poszerzone pory (pomaranczowa skórka)mi się pomniejszyła, jeszcze zostało czoło i okolice nosa. Wiec stwierdziłam, ze Acnederm moze pomoze.

Stosuje jeszcze tonik ziołowy (wywar z ziół) z olejkiem z trawy cytrynowej. Narazie oprócz lekkiej poprawy w jednym miejscu widze pogorszenie w innych.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-29, 18:33   #255
mysza10100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 48
Dot.: Czy coś jest nie tak z moją skórą?

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Kremy to nie wszystko.
Bardzo ważne, zwłaszcza przy tego typu problemach, jest oczyszczanie skóry, dieta, ogólnie rzecz biorąc higieniczny tryb życia.
Jeśli zaobserwowałaś, że krem Ci wybitnie nie służy, to sądzę, że nie ma sensu dalej go używać nie każdemu te kremy pasują... nawet jeśli hasła reklamowe wyraźnie wskazują, że jest inaczej

Właściwie to wszystko robię jak należy. Myję i oczyszczam twarz bardzo dokładnie, stosuję niezapychające kosmetyki, a właściwie oprócz tych kremów sporadycznie bezalkoholowy tonik i krem pod makijaż. Nie nakładam na moją skórę zbędnych mi produktów. Kiedy już miałam ładną cere z lekko rozszerzonymi porami zachciało się jeszcze ładniejszej
Chyba mnie ta chciwosc zgubiła :/
mysza10100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 06:13   #256
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Czy coś jest nie tak z moją skórą?

Cytat:
Napisane przez mysza10100 Pokaż wiadomość
Właściwie to wszystko robię jak należy. Myję i oczyszczam twarz bardzo dokładnie, stosuję niezapychające kosmetyki, a właściwie oprócz tych kremów sporadycznie bezalkoholowy tonik i krem pod makijaż. Nie nakładam na moją skórę zbędnych mi produktów. Kiedy już miałam ładną cere z lekko rozszerzonymi porami zachciało się jeszcze ładniejszej
Chyba mnie ta chciwosc zgubiła :/
Ale czym myjesz i oczyszczasz twarz?
Jaki krem pod makijaż (i jaki makijaż stosujesz ?
Ile masz lat w ogóle????
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 15:49   #257
mysza10100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 48
Dot.: Czy coś jest nie tak z moją skórą?

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ale czym myjesz i oczyszczasz twarz?
Jaki krem pod makijaż (i jaki makijaż stosujesz ?
Ile masz lat w ogóle????
19 lat.
A do zmycia makijażu stosuję albo ocm albo żelu z vichy normaderm.
Do polepszenia stanu tych paskudnych porów używam przeważnie maseczki z zieloną glinką, traktuję swoją twarz ściereczkami, ponieważ zwykły peeling jest za słaby.
Pod makijaż albo emulsja olay albo cetaphil zależy który jest aktutalnie na stanie
Nie nakładam na siebie tony kosmetyków tylko cienką warstwę podkładu revlon colorstay i ew. puder bambusowy z jedwabiem.
mysza10100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 20:24   #258
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Czy coś jest nie tak z moją skórą?

Cytat:
Napisane przez mysza10100 Pokaż wiadomość
19 lat.
A do zmycia makijażu stosuję albo ocm albo żelu z vichy normaderm.
Do polepszenia stanu tych paskudnych porów używam przeważnie maseczki z zieloną glinką, traktuję swoją twarz ściereczkami, ponieważ zwykły peeling jest za słaby.
Pod makijaż albo emulsja olay albo cetaphil zależy który jest aktutalnie na stanie
Nie nakładam na siebie tony kosmetyków tylko cienką warstwę podkładu revlon colorstay i ew. puder bambusowy z jedwabiem.
To moze sie wypowiem, bo wydaje mi sie, ze wcale nie wszystko robisz dobrze, jak wczesniej napisalas.
Vichy - cala ta seria to pomylka, zel ma bardzo slaby sklad, wysuszajacy i drazniacy. Ogolnie nie poleca sie dla wrazliwych skor tradzikowych bo nie robi nic oprocz wysuszania
Glinka - OK ale zbytnie scieranie sie tymi sciereczkami (mniemam ze chodzi ci o muslinowa) tez moze powodowac nasilenie tradziku, nadmiar szkodzi oraz drazni skore.
Cetaphil - mimo ze wiele osob go chwali na wizazu ma bardzo slaby sklad, ja przetestowalam pare dni ale od razu mnie wysypal i przesuszyl bo zawiera alkohol.
Olay - z reguly nie ufam markom drogerynym wiec tutaj sie nie wypowiem, musialabym widziec sklad.
Revlon - matko, samo zlo. Gesty oraz kryjacy podklad, idealny do zapychania porow co wiele osob na forum potwierdzalo.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 11:23   #259
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A ja mam pytanie (pewnie było już setki razy - ale nie mogę znaleźć dokładnie wytłumaczenia)
Czy Niacynamid ( np. z Maziedł) mogę zmieszać z jakimś Hydrolatem i używac jako toniku bądź zmieszać z Kwasem Hialuronowym?
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram

Edytowane przez iv3
Czas edycji: 2012-05-01 o 11:31
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-01, 12:14   #260
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mysza10100 Pokaż wiadomość
19 lat.
A do zmycia makijażu stosuję albo ocm albo żelu z vichy normaderm.
Do polepszenia stanu tych paskudnych porów używam przeważnie maseczki z zieloną glinką, traktuję swoją twarz ściereczkami, ponieważ zwykły peeling jest za słaby.
Pod makijaż albo emulsja olay albo cetaphil zależy który jest aktutalnie na stanie
Nie nakładam na siebie tony kosmetyków tylko cienką warstwę podkładu revlon colorstay i ew. puder bambusowy z jedwabiem.
Jak rozumiem Twoim problemem były rozszerzone pory, potem się pogorszyło, tak?
Na rozszerzone pory dobrze działa: nie oczyszczanie ich mechaniczne i złuszczanie naskórka - np przy pomocy kwasów, ale tu musisz więcej poczytać...
Natomiast w przypadku problemów trądzikowych oczyszczanie musi być skuteczne, ale łagodne - zbyt ostre środki nasilają produkcję sebum, a tarcie (peelingi, ściereczki) mogą roznosić bakterie.
Wymienione przez Ciebie marki mają średnie opinie (Cetaphil się sprawdza przy suchej atopowej skórze, jak pamiętam
OCm spoko, tylko z tym żelem już bym uważała... może spróbuj mydła o dobrym, w miarę naturalnym składzie? Bądź jakiegoś delikatnego żelu typu Hipp? BabyDream???
Glinka jest dość mocnym środkiem czyszczącym, ja nakładam max 1raz w tygodniu, lub tylko jako żel myjący (nie zostawiam do wyschnięcia)
I musisz dobrze nawilżać twarz - dziewczyny o podobnych problemach polecają nie kremowanie się, nawilżanie samym tonikiem (podrasowanym hydrolatem) - myślę,że warto spróbować, ew. raz na kilka dni na noc nakładać cienką warstwę kremu (delikatnego) lub dobrze dobranego oleju.
Na dzień to już bardziej bym polecała coś ochronnego; ale jeśli używasz Revlona (z tego co słyszałam, to dość mocno kryjący on jest) to zadbaj może także o porządne nawilżenie skóry (mocno kryjące podkłady lubią przesuszać


Cytat:
Napisane przez iv3 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie (pewnie było już setki razy - ale nie mogę znaleźć dokładnie wytłumaczenia)
Czy Niacynamid ( np. z Maziedł) mogę zmieszać z jakimś Hydrolatem i używac jako toniku bądź zmieszać z Kwasem Hialuronowym?
Możesz z hydrolatem 5%
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 12:24   #261
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość


Możesz z hydrolatem 5%

Nooo , to świetnie. Zamawiam w takim razie Niacynamid
Zobaczymy co zdziała
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 12:31   #262
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iv3 Pokaż wiadomość
Nooo , to świetnie. Zamawiam w takim razie Niacynamid
Zobaczymy co zdziała
Dziewczyny bardzo chwalą... ja sypnęłam do hydrolatu rozmarynowego (ale tak zdrowo sypnęłam,jak to ja i miałam dziwny efekt jakby białawej warstwy na twarzy... jakby przesuszenia chociaż może niestety to dlatego, że rozmarynowy jest do skóry przetłuszczającej się, a ja mam suchą albo za dużo niacynamidu i mi się wytrąciło
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 13:07   #263
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja mam oczarowy z pół butli więc wykończe go w tej mieszance, mam nadzieje , że się sprawdzi
No a cerę mam mieszaną więc myśle , że powinno być w porządku.
Taaa.. pewnie też nasypie tego zdrowo
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 15:53   #264
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Nikita... może napisz czego Ty używasz w szczególności, czego używasz do mycia twarzy i jakiego kremu.
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 17:29   #265
agnishka
Raczkowanie
 
Avatar agnishka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 78
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja dodaje niacynamid do kremow-bardzo dobrze sie sprawdza. Zmieszany z kwasem hialuronowym moim zdaniem wysusza.

Edytowane przez agnishka
Czas edycji: 2012-05-01 o 17:31
agnishka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 09:58   #266
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez gosh85 Pokaż wiadomość
Nikita... może napisz czego Ty używasz w szczególności, czego używasz do mycia twarzy i jakiego kremu.
Do mycia: micel Biodermy H2o (rano), olejek arganowy (noc).
Krem: Origins, albo ukrecony z BU, albo BB z CLinqua z SPF 30, albo seria Biophyto z Christiny.
pozdrawiam
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 16:55   #267
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Do mycia: micel Biodermy H2o (rano), olejek arganowy (noc).
Krem: Origins, albo ukrecony z BU, albo BB z CLinqua z SPF 30, albo seria Biophyto z Christiny.
pozdrawiam
błagam cię o skład tego BB creamu spf 30
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-05-03 o 12:12 Powód: Kopiowanie do innego wątku
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 13:21   #268
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
błagam cię o skład tego BB creamu spf 30
Przerazisz sie bo nie jest idealny ale coz, nie zapycha i to jest dla mnie wazne:

Active Ingredients: Octinoxate 7.50%, Octisalate 4.00%, Zinc Oxide 3.50%, Oxybenzone 2.50%, Titaniium Dioxide 1.1.0% water, dimethicone, butylene glycol, phenyl trimethicone, pentylene glycol, glyceryl stearate, behenyl alcofol, trioctyldodecyl citrate, polymethylsilsesquioxane, octyldodecyl stearoyl stearate, PEG-40 stearate, polyglyceryl -10 pentastearate, octyldodecyl neopentanoate, Hordeum vulgare (barley extract), extract d'orge, Triticum Vulgare (wheat germm extract), Laminaria saccharina extract, Linoleic Acid, Oryzanol, cholesterol, caffeine, sucrose, glycerin, Polyquaternium-51, lecithin, Sodium stearoyl lactylate, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Sodium PCA, Isopropyl titanium triisostearate, Trehalose, urea, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Xanthan Gum, Glycyrrhetinic acid, stearic acid, Aluminum hydroxide, silica, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Sodium Dehydroacetate, Phenoxyethanol, titanium dioxide, iron oxides, mica
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 13:33   #269
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Przerazisz sie bo nie jest idealny ale coz, nie zapycha i to jest dla mnie wazne:

Active Ingredients: Octinoxate 7.50%, Octisalate 4.00%, Zinc Oxide 3.50%, Oxybenzone 2.50%, Titaniium Dioxide 1.1.0% water, dimethicone, butylene glycol, phenyl trimethicone, pentylene glycol, glyceryl stearate, behenyl alcofol, trioctyldodecyl citrate, polymethylsilsesquioxane, octyldodecyl stearoyl stearate, PEG-40 stearate, polyglyceryl -10 pentastearate, octyldodecyl neopentanoate, Hordeum vulgare (barley extract), extract d'orge, Triticum Vulgare (wheat germm extract), Laminaria saccharina extract, Linoleic Acid, Oryzanol, cholesterol, caffeine, sucrose, glycerin, Polyquaternium-51, lecithin, Sodium stearoyl lactylate, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Sodium PCA, Isopropyl titanium triisostearate, Trehalose, urea, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Xanthan Gum, Glycyrrhetinic acid, stearic acid, Aluminum hydroxide, silica, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Sodium Dehydroacetate, Phenoxyethanol, titanium dioxide, iron oxides, mica


rzeczywiscie wybitny nie jest, ale jak ci służy to dobrze
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 13:54   #270
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość


rzeczywiscie wybitny nie jest, ale jak ci służy to dobrze
No wlasnie, najsmieszniejsze, ze reklamuja go jako krem bez parabenow . Szkoda, ze zapomnieli powiedziec ile innych "super" mieszanek tam dodali. Ale powiem ci, ze polecilam go juz paru znajomym (tez z problemamy skornymi) i u nikogo nie bylo wysypu.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.