remont piętra domu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-03, 11:01   #1
Anka4455
Zakorzenienie
 
Avatar Anka4455
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 183

remont piętra domu


witam

planujemy z moim narzeczonym remont piętra w domu moich rodziców, będziemy mieli 2 pokoje kuchnie i łazienkę do dużego remontu, i tu moje pytanie czy moze ktoś z was robił taki remont i orientuje się jak kosztowo będzie to wyglądać ?
dodam że pokoje są nie za duże nie jest to jakiś wielki metraż a wyremontować będzie trzeba:
-zrobić na nowo instalację elektryczną czyli wyrzucić wszystkie stare przewody i założyć nowe
- założyć nowe rury instalacji centralnego ogrzewania miedziane lub plastikowe tego jeszcze nie wiem
- zrobienie nowej podłogi raczej od podstaw
- remont łazienki czyli skucie kafelek z podłogi i wiadomo załozenie nowych na podłogę i sciany
do tego chciałabym jeszcze powiększyć przejście z kuchni do pokoju i zrobić coś ala aneks kuchenny

zanim weźmiemy się za ten remont to minie jeszcze ponad pół roku ale już zastanawiamy się nad kosztami i nad tym jakbyśmy to chcieli zrobić.
Jak zaczniemy remont to będziemy mieli ok pół roku do ślubu i nie jestem pewna czy z tym zdazymy, chcialibyśmy mieć to gotowe żeby po ślubie mogliśmy od razu się tam wprowadzić na gotowe.
Anka4455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 15:14   #2
annamari29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 202
Dot.: remont piętra domu

Jestem po remoncie całkowitym małego domku, 77 m2. Oczywiście w zależnosci od miasta pewnie ceny będą się różcić i zastosowanych rozwiązań. Ale u nas mniej więcej rozkładało się tak:
Podłogi: wyrównanie nierówności, panele obrzeża ok 4000 zł
Instalacja elektryczna w zależności jak chcecie, my wszystko wpuściliśmy w ściany i gniazdka lepsze ok 5000 zł
ogrzewannie: wymiana kaloryferów rur, wpuszenie wszystkiego pod ściany ok 25000 kaloryferów 6.
Łazienka:kafelki, nowa armatura i meble ok 5000.
Mąż złota rączka więc większość robił sam. Najdrożej wychodzi zlecenie tak na prawdę, za instalację co biorą zazwyczaj ok 3-4 tyś -a to jest bardzo proste akurat, elektryk się bardzo ceni, za samom wymianę licznika zapłaciliśmy 300 zł elektrykowi z enei. Za łazienkę od 4 tyś. My bardzo dużo zaoszczędziliśmy na fachowcach bo z rodziny robili albo mąż. Jeśli kupujesz więcej lepiej poszukać po hurtowniach, zwłaszcza jeśli chodzi o elektrykę.
annamari29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 11:42   #3
Anka4455
Zakorzenienie
 
Avatar Anka4455
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 183
Dot.: remont piętra domu

no to dużo nie myślałam nawet ze to aż takie koszty będą szczególnie to ogrzewanie :/
mamy do wyboru albo budowa nowego domu albo remont piętra i ja myślę ze ten remont wyjdzie jednak dużo taniej niż budowa nowego domu
Anka4455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 12:18   #4
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: remont piętra domu

Cytat:
Napisane przez Anka4455 Pokaż wiadomość
no to dużo nie myślałam nawet ze to aż takie koszty będą szczególnie to ogrzewanie :/
mamy do wyboru albo budowa nowego domu albo remont piętra i ja myślę ze ten remont wyjdzie jednak dużo taniej niż budowa nowego domu
Ale to ze ktoś poniósł takie koszty nie znaczy ze ty tez poniesiesz. Moim zdaniem pytanie o koszty jest bez sensu. Pojeździj po sklepach, oglądaj w internecie, zobacz co ci się podoba, oblicz ceny i dodaj do tego jakiś zapas. Można mieć łazienkę za 2 i za 50 tysięcy i to ze ktoś za remont mieszkania wydał 100 tys. od oznacza od razu ze to jest typową kwota.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 12:44   #5
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: remont piętra domu

100tys lekką ręką. I to bez żadnych luksusów.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 13:01   #6
Anka4455
Zakorzenienie
 
Avatar Anka4455
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 183
Dot.: remont piętra domu

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Ale to ze ktoś poniósł takie koszty nie znaczy ze ty tez poniesiesz. Moim zdaniem pytanie o koszty jest bez sensu. Pojeździj po sklepach, oglądaj w internecie, zobacz co ci się podoba, oblicz ceny i dodaj do tego jakiś zapas. Można mieć łazienkę za 2 i za 50 tysięcy i to ze ktoś za remont mieszkania wydał 100 tys. od oznacza od razu ze to jest typową kwota.
Tak wiem że.to że ktoś tyle zapłacił to nie znaczy że ja też tyle.zapłacę
Pytałam orientacyjnie o ceny bez wykończenia tzn mebli paneli płytek bo to już wg uznania
Ale za robotę prądu podłóg czy ogrzewania to myślę ceny będą mniej więcej podobne wiadomo ceny będą się różnić w zależności od regionu ale chciałam się tylko zorientować mniej więcej co u jak

Sent from my LG-D280 using Wizaz Forum mobile app
Anka4455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 15:32   #7
annamari29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 202
Dot.: remont piętra domu

Piszesz, że macie wybór budowa albo remont, osobiście zawsze wolałabym swoje, z rodziną nigdy nie wiadomo jak się skończy a na swoim to zawsze bezpiecznie . Ogrzewanie to wszystko zależy od tego jak puścicie rury, jakie rury, dużo kosztują te drobiazgi, czyli kolanka, załamania itd, i same grzejniki troszkę pociągną, my trafiliśmy na likwidacje sklepu, grzejniki kupowaliśmy za niecałe 100 zł (normalna cena ok 300), ale można kupić stalowe z jednym żebrem też za 100. Teraz są duże przeceny w sklepach typu leroy merlin czy castorama, czasem można kupić o 70% taniej. Nasz remont miał zmieścić się w 35 tyś, wyszedł 80 tyś, z tym, że nasz to całkowity remont starego domu wewnątrz. Ale my mamy 6 pomieszczeń, Ty masz mniej. A jeśli chcesz dowiedzieć się ile skasują fachowcy to daj ogłoszenie, że poszukujesz do remontu i umawiasz się na wycenę, no i podzwoń o wycenę do tych co się ogłaszają w Twojej miejscowości. Remont to ciężka sprawa
annamari29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-05, 08:59   #8
Anka4455
Zakorzenienie
 
Avatar Anka4455
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 183
Dot.: remont piętra domu

wiadomo własny domek to super sprawa tylko mnie przerażają koszty i kredyt na wiele lat, mamy oszczędności i nawet jeśli byłoby trzeba wziąć kredyt to nie był by on tak wysoki jak na budowe
teraz takie czasy niepewna praca bo teraz oboje prace mamy ale nie wiem co będzie np za 10-15 lat i dlatego zdecydowaliśmy się na remont
może wiecie ile takie coś może trwac ? my będziemy mieli jakieś pół roku na zrobienie tego remontu i nie wiem czy zdązymy
Anka4455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 16:28   #9
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: remont piętra domu

zależy od ekipy tak naprawdę. I liczcie że zawsze są opóźnienia! W przypadku dużych remontów opóźnienie o miesiąc-dwa to nic dziwnego.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 12:53   #10
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: remont piętra domu

Ja się jeszcze zastanawiam, jaki jest sens robienia niektórych prac tylko na piętrze? Na przykład instalacja elektryczna - jeśli w całym domu jest stara, to może się okazać, że zrobienie wszystkiego na raz będzie tańsze, niż robienie teraz piętra, a za parę lat parteru (np. kiedy coś zacznie się psuć, albo odziedziczycie drugą część domu).

Pytanie też, czy nie jest jednak sensowniej budować swój dom? Jak wygląda kwestia własności domu, w którym byście robili remont? Do kogo teraz należy, ilu jest spadkobierców itp?

Poza tym, jaki to dom i jaką technologią był budowany? Czy jest dobrze ocieplony? W nowym domu możesz zastosować rozwiązania i materiały, które zmniejszą koszty eksploatacji.

Generalnie ja bym patrzyła bardziej przyszłościowo, a nie tak "hura, remontujemy piętro, będzie tanio!". Bo możesz się przejechać i wyjdzie, że w ogólnym rozrachunku nie będzie ani tanio ani komfortowo.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 16:19   #11
Anka4455
Zakorzenienie
 
Avatar Anka4455
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 183
Dot.: remont piętra domu

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Ja się jeszcze zastanawiam, jaki jest sens robienia niektórych prac tylko na piętrze? Na przykład instalacja elektryczna - jeśli w całym domu jest stara, to może się okazać, że zrobienie wszystkiego na raz będzie tańsze, niż robienie teraz piętra, a za parę lat parteru (np. kiedy coś zacznie się psuć, albo odziedziczycie drugą część domu).

Pytanie też, czy nie jest jednak sensowniej budować swój dom? Jak wygląda kwestia własności domu, w którym byście robili remont? Do kogo teraz należy, ilu jest spadkobierców itp?

Poza tym, jaki to dom i jaką technologią był budowany? Czy jest dobrze ocieplony? W nowym domu możesz zastosować rozwiązania i materiały, które zmniejszą koszty eksploatacji.

Generalnie ja bym patrzyła bardziej przyszłościowo, a nie tak "hura, remontujemy piętro, będzie tanio!". Bo możesz się przejechać i wyjdzie, że w ogólnym rozrachunku nie będzie ani tanio ani komfortowo.
chodzi o to że w domu mamy 2 piętra na górze mieszkają rodzice na dole mieszkali dziadkowie
teraz ja mam dostać to dolne piętro
góra była robiona nie tak starsznie dawno bo rodzice sami robili górę od nowa czyli cały prąd instalacje ogrzewanie także tojest ich i tego ruszać nie będę
dół muszę zobić bo dziadkowie nie robili tam nic chyba od czasu budowy domu dlatego własnie jest to konieczne bo to już tyyyle lat i poprostu trzeba to zrobić

dom jest ocieplony kilka lat temu także nie jest źle jakieś koszty związane z ogrzewaniem będziemy dzielić na połowę bo mieszkać bedziemy z moimi rodzicami
z tym nie będzie problemu bo z moimi rodzicami idzie dogadać się w każdej sprawie

do spadku jest jeszcze moja młodsza siostra która raczej nie będzie tutaj mieszkać bo już ma plany na przyszłość ze swoim TŻ
wrazie czego jest jeszcze działka którą dostanie ona kiedy ja dostanę dom

nie chodzi o to żeby było tanio i byle jak ale taki remont wyjdzie taniej i przedewszystkim szybciej niż budowa
Anka4455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-12, 22:56   #12
jeanne92
Raczkowanie
 
Avatar jeanne92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 303
Dot.: remont piętra domu

Cytat:
Napisane przez Anka4455 Pokaż wiadomość
chodzi o to że w domu mamy 2 piętra na górze mieszkają rodzice na dole mieszkali dziadkowie
teraz ja mam dostać to dolne piętro
góra była robiona nie tak starsznie dawno bo rodzice sami robili górę od nowa czyli cały prąd instalacje ogrzewanie także tojest ich i tego ruszać nie będę
dół muszę zobić bo dziadkowie nie robili tam nic chyba od czasu budowy domu dlatego własnie jest to konieczne bo to już tyyyle lat i poprostu trzeba to zrobić

dom jest ocieplony kilka lat temu także nie jest źle jakieś koszty związane z ogrzewaniem będziemy dzielić na połowę bo mieszkać bedziemy z moimi rodzicami
z tym nie będzie problemu bo z moimi rodzicami idzie dogadać się w każdej sprawie

do spadku jest jeszcze moja młodsza siostra która raczej nie będzie tutaj mieszkać bo już ma plany na przyszłość ze swoim TŻ
wrazie czego jest jeszcze działka którą dostanie ona kiedy ja dostanę dom

nie chodzi o to żeby było tanio i byle jak ale taki remont wyjdzie taniej i przedewszystkim szybciej niż budowa
Nigdy nie bylam i nie bede fanka budowy wlasnego domu, zawsze raczej polecam kupno mieszkania, ale w waszym przypadku wszystko jest na "chyba", nic nie jest pewne.
Jestem w podobnej sytuacji jak ty, tez nas czeka remont pietra, ale dom jest przepisany na mojego TZ i jestem pewna ze zawsze bedzie jego. A ty nie masz pewnosci czy w przyszlosci sie cos nie wydarzy, twoja siostra nie rozstanie sie z facetem i nie zostanie jednak w domu. Sama mieszkam na wsi gdzie mnostwo jest domow w ktorych mieszka kilka rodzin i uwierz mi, kazdy twierdzi ze "jakos to bedzie" ale slyszalam juz takie historie ze w glowie sie nie mieszcza. Np taka gdzie babcia wyrzucila wlasna wnuczke z domu po tym jak ona juz wyremontowala cale pietro.
Wiem, troche nie na temat sie rozpisalam, ale przeanalizujcie sobie wszystkie plusy i minusy.
A co do kosztow, to rozpietosc moze byc olbrzymia. Najlepiej popytac fachowcow i poprosic o wycene.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

jeanne92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 23:03   #13
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: remont piętra domu

My robiliśmy wszystko to co Wy, ale w całym domu. Wyszło nas to około 130 tys, dokładnie nie pamiętam. Wymiana elektryki, ogrzewanie podłogowe na parterze i grzejniki na piętrze, wszystkie podłogi, ściany prawie wszystkie w regipsach, też rozkuwanie ściany i robienie tragarza zamiast ściany nośnej, żeby przebić się z kuchni do salonu i zrobić otwartą przestrzeń. Łazienki nie zrobiliśmy, bo nie starczyło nam kasy. Na szczęście to druga łazienka, pierwszej w ogóle nie remontowalismy, bo była dość nowa.
Więc reasumując, myślę, że 100 tys. musisz liczyć
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 09:16   #14
Anka4455
Zakorzenienie
 
Avatar Anka4455
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 183
Dot.: remont piętra domu

Cytat:
Napisane przez jeanne92 Pokaż wiadomość
Nigdy nie bylam i nie bede fanka budowy wlasnego domu, zawsze raczej polecam kupno mieszkania, ale w waszym przypadku wszystko jest na "chyba", nic nie jest pewne.
Jestem w podobnej sytuacji jak ty, tez nas czeka remont pietra, ale dom jest przepisany na mojego TZ i jestem pewna ze zawsze bedzie jego. A ty nie masz pewnosci czy w przyszlosci sie cos nie wydarzy, twoja siostra nie rozstanie sie z facetem i nie zostanie jednak w domu. Sama mieszkam na wsi gdzie mnostwo jest domow w ktorych mieszka kilka rodzin i uwierz mi, kazdy twierdzi ze "jakos to bedzie" ale slyszalam juz takie historie ze w glowie sie nie mieszcza. Np taka gdzie babcia wyrzucila wlasna wnuczke z domu po tym jak ona juz wyremontowala cale pietro.
Wiem, troche nie na temat sie rozpisalam, ale przeanalizujcie sobie wszystkie plusy i minusy.
A co do kosztow, to rozpietosc moze byc olbrzymia. Najlepiej popytac fachowcow i poprosic o wycene.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hmm idąc tokiem myślenia "nie będę tego robć bo coś może się stać" to nie będę budowała domu bo przecież wezmę kredyt a jeśli nie daj boże mojemu tż coś się stanie i zostanę sama z niedokończoną budową i mega kredytem na głowie.
Nie można przecież tak myśleć a nie remontuję bo jak moja siostra się rozstanie z facetem to co potem.
dom należy do moich rodziców dostajemy cały dól z którego nikt nas nie wyrzuci, wiem czego mogę się spodziewać po mojej rodzine i jestem pewna ze czegoś takiego by nam nie zrobili.
Tak samo mogą zrobić jak wybudujemy dom wyrzucą nas bo to przecież ich działka
My też bardzo poważnie zastanawialiśmy się nad budową ale został jednak remont, ja bardzo boję się tego kredytu na bardzo długo niestety a teraz takie czasy nie pewne praca nie pewna a z czego potem zpłacać ten kredyt tego boję się najbardziej, tym bardziej ze po ślubie będziemy strać się o dziecko a wiadomo dziecko też kosztuje, później byłaby budowa dziecko i wszystko naraz, albo starania o dziecko musielibyśmy odłożyć na później a tego to nie chcę
Anka4455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 11:11   #15
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: remont piętra domu

Ale chyba rodzice zamierzają ten dół przepisać na was?
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 08:12   #16
Anka4455
Zakorzenienie
 
Avatar Anka4455
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 183
Dot.: remont piętra domu

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Ale chyba rodzice zamierzają ten dół przepisać na was?
tak
a później w spadku dostaniemy caly dom
Anka4455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-16 08:12:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.