Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-30, 16:53   #2731
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość

A Niacynamid to B3 - nawilża i rozjaśnia. Fajna sprawa na przebarwienia.
Lepsza niż tonik Aha/BHA 10% ?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 17:20   #2732
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A Niacynamid to B3 - nawilża i rozjaśnia. Fajna sprawa na przebarwienia.
Zgadzam się
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 17:25   #2733
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Ale jak myjesz buzię tymi olejami to samymi tylko, czy mieszasz je z czymś dodatkowo - jakimiś witaminami, itp.? Może się skuszę na ta pachnotkę skoro tak zachwalasz Ile zamawiasz ml zazwyczaj i na ile Ci on starcza. Bo ja zamówiła, ok 14 dni temu swój z BU ok 115 ml i już więcej niż połowy nie ma ...
chyba trochę za dużo dajesz tego olejku, mnie taka buteleczka starcza na kilka miesięcy, może spróbuj dawać mniej, dosłownie kroplę? nawet na BU jest napisane, że trzeba nauczyć się go stosować i dawać małą ilość mimo iż się nie pieni
Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Lepsza niż tonik Aha/BHA 10% ?
ja kiedyś miałam ten tonik, teraz mam BHA 2% i ten jest dla mnie zdecydowanie lepszy- chyba mi kwasy AHA nie służą...
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 17:31   #2734
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość

ja kiedyś miałam ten tonik, teraz mam BHA 2% i ten jest dla mnie zdecydowanie lepszy- chyba mi kwasy AHA nie służą...
Ja się zastanawiam czym ruszyć przebarwienia po trądziku. Chcę stosować korund z olejem z róży i na to tonik AHA/BHA 10%, ale toniku zużyłam już jedno opakowanie i nie ma praktycznie żadnych efektów
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 17:52   #2735
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
brak towaru ... czemu mnie to nie dziwi kiedy chcę coś sobie kupić
... właśnie co daje niacynamid?

myślę też, czy się nie skusić na to, to chyba raczej bym na noc stosowała na całą buzię... nie powinno podrażnić? klik
Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Lepsza niż tonik Aha/BHA 10% ?
Nie stosowałam Nie mam porównania.

A co do tych olejków to prawda. Ten z ZSK wystarczy kropla na wacik namoczony hydrolatem i spokojnie można rozprowadzić po całej twarzy. Później rozmasować rękami. Poprawić jeśli potrzeba wacikiem z hydrolatem i olejkiem. I zetrzeć wacikiem z hydolatem. Ja tak robię i jestem zadowolona
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 18:22   #2736
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam czym ruszyć przebarwienia po trądziku. Chcę stosować korund z olejem z róży i na to tonik AHA/BHA 10%, ale toniku zużyłam już jedno opakowanie i nie ma praktycznie żadnych efektów
u mnie też nie pamiętam, żeby były efekty po aha/bha, nawet bywało gorzej... teraz mogę powiedzieć, że przebarwień za bardzo nie mam, chyba że jakieś świeże sprawy może też spróbuj bha 2%?
Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Nie stosowałam Nie mam porównania.

A co do tych olejków to prawda. Ten z ZSK wystarczy kropla na wacik namoczony hydrolatem i spokojnie można rozprowadzić po całej twarzy. Później rozmasować rękami. Poprawić jeśli potrzeba wacikiem z hydrolatem i olejkiem. I zetrzeć wacikiem z hydolatem. Ja tak robię i jestem zadowolona
nie zmywasz w ogóle wodą? ja nakładam taką kroplę na twarz, masuję i zmywam wodą i wszystko jest super oczyszczone ten olejek jest boski, jednak na razie nie zamawiam, bo również jak ktoś tu wcześniej pisał nie podoba mi się polityka "jednej ceny wysyłki" niezależnie czy zamawiam 1 olejek czy pudło 3 kg......
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 18:50   #2737
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

A różnie, czasem zmywam czasem nie Generalnie raczej zmywam, bo nie lubię tego uczucia olejku na twarzy. Na wyjazdach nie zmywam, bo obca woda mi szkodzi
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 18:52   #2738
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Póki co mam w zapasie jeszcze jeden AHA/BHA... Może zużyję na blizny na nogach po depilacji? Ale skoro nie ruszył na twarzy to i pewnie na nogach nie.

Hm, może spróbuję go wymienić na wymiance bo jeszcze nie wymieszałam.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 19:11   #2739
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

a o którym olejku teraz mowa, że zmywasz z twarzy Earth? Bo ja się pogubiłam trochę. Wam też szwankowało forum dzisiaj?

W przyszłym miesiącu robię zamówienie na ZSK:

- olejek z pachnotki z migdałem (jeśli się łaskawie pojawi jako dostępny)
- hydrolat z pomarańczy (jesli któraś zna lepszy na trądzik to pisać, bo teraz używam h. oliwkowego)
-peeling enzymatyczny
-olej lniany
- krem, ale to już z BU AZELO (dla mnie zrobienie kremu z ZSK to za duzo roboty, za leniwa jestem) -> chyba, że któras poleci coś zamiast tego kremu żebym już wszystko z ZSK zamówiła (zaznaczam, że mam serum z granatu z koenzyem Q10, więc coś innego bym chciała niż serum, może sam olejek do smarowania na noc...?)

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2012-08-30 o 19:16
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 20:40   #2740
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Olejek z pachnotki z migdałem. Po rozsmarowaniu wacikiem i usunięciu makijażu czasem zmywam wodą (przeważnie), czasem tylko przemywam wacikiem z hydrolatem twarz (na wyjazdach, bo "boje się" innej wody ) )

Dzisiaj forum padło na kilka godzin wg mnie.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 21:11   #2741
iiris
Raczkowanie
 
Avatar iiris
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 75
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

dziewczyny jaki jest Wasz ulubiony olej do twarzy ktory mieszacie z kwasem hialuronowym ? chodzi mi do cery tlustej ktora bardzo latwo zapchac.
iiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 21:21   #2742
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez iiris Pokaż wiadomość
dziewczyny jaki jest Wasz ulubiony olej do twarzy ktory mieszacie z kwasem hialuronowym ? chodzi mi do cery tlustej ktora bardzo latwo zapchac.
Z pestek malin.
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 08:06   #2743
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Olejek z pachnotki z migdałem. Po rozsmarowaniu wacikiem i usunięciu makijażu czasem zmywam wodą (przeważnie), czasem tylko przemywam wacikiem z hydrolatem twarz (na wyjazdach, bo "boje się" innej wody ) )
Tzn, że myjesz nim buzie a później jeszcze smarujesz małą ilością buzię nim tak? Skutecznie niweluje trądzik?
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 08:58   #2744
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Tzn, że myjesz nim buzie a później jeszcze smarujesz małą ilością buzię nim tak? Skutecznie niweluje trądzik?
Nie Nakladam, zmywam wodą. Normalnie jak żel. Czasem na wyjazdach nie zmywam wodą ale wacikiem nasączonym hydrolatem.

Ja nie wierzę w działanie przeciwtrądzikowe srodków do demakijażu
Ot co, że jak wszytskie inne żele mnie nie ściąga, nie przesusza, nie podrażnia a i nie zapycha.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:23   #2745
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez razdwapiec Pokaż wiadomość
Z pestek malin.
Ja też używam właśnie tego.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:26   #2746
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

A czy olej sojowy może zatykać?
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:41   #2747
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam czym ruszyć przebarwienia po trądziku. Chcę stosować korund z olejem z róży i na to tonik AHA/BHA 10%, ale toniku zużyłam już jedno opakowanie i nie ma praktycznie żadnych efektów
No to ja powiem o moich doświadczeniach - po intensywnym używaniu toniku AHA/BHA w połączeniu z serum migdałowym cera mi ładnie pojaśniała, wprawdzie nie zeszły mi piegi i przebarwienia (i tak mam bardzo słabe), ale ogólnie były mniej widoczne i spłyciła mi się blizna po trądziku (taka wklęsła), a najlepsze było to że szyja mi się zrobiła normalna (niestety szyja mi się opala szybko i mocno i boki są potem ciemniejsze i bardziej żółte niż reszta ciała i twarz, co wygląda brzydko). Niestety nadeszło lato i w kilka dni kolor szyi powrócił do poprzedniego. Natomiast kwasy bardzo mi pomagały w gojeniu śladów po wypryskach.

Dlatego jeśłi chodzi o przebarwienia, to myślę, że lepsze efekty przynosi raczej takie podejście, jakie doradzają na BU czyli preparat rozjasniajacy + mocny filtr + ew. kwasy. Same kwasy chyba nie wystarczają, bo tylko złuszczają naskórek, a chodzi o powstrzymanie produkcji czy też nadprodukcji pigmentu i zatrzymanie pobudzających pigmentację promieni ultrafioletowych.

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Cytat:
Napisane przez ocatici Pokaż wiadomość
Witam, przeczytałem kilkanaście wątków o tłustej cerze i zastanawiam się nad zastosowaniem kwasów.
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha-bha.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikbha.html
Jak myślicie, który nadaje się lepiej do tłustej cery z wągrami i poszerzonymi porami?
Ogólnie u mnie cera jest zmęczona różnymi specyfikami od dermatologa i myślałem, że któryś z tych toników mógłby mi pomóc przywrócić jej zdrowy wygląd...
AHA/BHA jest mocniejszy, ogólnie rzecz biorąc. Ma też inny skłąd - zawiera kwas mlekowy i kwas salicylowy, a tonik BHA tylko salicylowy.

Osobiście używam tego pierwszego, bo moja skóra go dobrze toleruje. Nie mam pojęcia, jak twoja skóra reaguje na kwasy AHA i BHA.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 22:56   #2748
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez razdwapiec Pokaż wiadomość
Z pestek malin.
Też go używam i lubię

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja nie wierzę w działanie przeciwtrądzikowe srodków do demakijażu
Ja sądzę, że takiego działania w ogóle nie mają
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 23:58   #2749
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Też go używam i lubię



Ja sądzę, że takiego działania w ogóle nie mają
Ja sobie myślę, że nic takiego działania nie ma Jak ktoś ma trądzik chorobowy to pomagają antybiotyki i inne zaawansowane pokroju Izotek czy retinoidy (nie musiałam próbować na szczęście).
A jak ktoś ma po prostu zanieczyszczoną cerę to jest to kwestia życia (stresu), odżywiania no i dobranych kosmetyków. A nawet więcej, ja przy braku zmiany w stylu życia i odżywiania, dzięki przerzuceniu się na naturalną pielęgnację mam cerę 100x lepszą niż kiedykolwiek..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-01, 00:43   #2750
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No to ja powiem o moich doświadczeniach - po intensywnym używaniu toniku AHA/BHA w połączeniu z serum migdałowym cera mi ładnie pojaśniała, wprawdzie nie zeszły mi piegi i przebarwienia (i tak mam bardzo słabe), ale ogólnie były mniej widoczne i spłyciła mi się blizna po trądziku (taka wklęsła), a najlepsze było to że szyja mi się zrobiła normalna (niestety szyja mi się opala szybko i mocno i boki są potem ciemniejsze i bardziej żółte niż reszta ciała i twarz, co wygląda brzydko). Niestety nadeszło lato i w kilka dni kolor szyi powrócił do poprzedniego. Natomiast kwasy bardzo mi pomagały w gojeniu śladów po wypryskach.

Dlatego jeśłi chodzi o przebarwienia, to myślę, że lepsze efekty przynosi raczej takie podejście, jakie doradzają na BU czyli preparat rozjasniajacy + mocny filtr + ew. kwasy. Same kwasy chyba nie wystarczają, bo tylko złuszczają naskórek, a chodzi o powstrzymanie produkcji czy też nadprodukcji pigmentu i zatrzymanie pobudzających pigmentację promieni ultrafioletowych.[COLOR="Silver"]
Wampierzu, a czy ślady po wypryskach, to nie to samo co przebarwienia pozapalne?
Piszesz, że ten tonik AHA/BHA 10% nie rozjaśnił twoich przebarwień, nawet jeśli były nie tak intensywne.. A juz miałam kupować właśnie to cudo, bo pomyślałam, że jak jest mocniejsze, to zadziała u mnie lepiej,a ciapek i plamek, to mi nie brakuje... Kurcze czy ten tonik BHA 2% jest mocniejszy od AHA/BHA 10%??? Przecież stężenie ma wyższe, to i powinien lepiej radzić sobie z przebarwieniami. Może głupie pytanie, ale odnioslam wrażenie (czytając wasze opinie), że ten tonik nie daje takich efektów jak BHA2% Oj, zgłupialam już calkowicie Aha! i jeszcze jedno Myślałam, że te toniki, to własnie takie preparaty na przebarwienia i oczyszczanie skóry, że są to zbyt silne substancje by stosować je jak zwykle toniki...

Edytowane przez Anoa
Czas edycji: 2012-09-01 o 00:46
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 08:01   #2751
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez kael Pokaż wiadomość

Tylko wkurza mnie ten koszt wysyłki! Niby promocja, że zawsze stała cena, co przy dużym zamówieniu się sprawdza, ale co jeśli chcę zamówić sam puder? Zmieściłby się w kopertę bąbelkową, a i tak trzeba płacić te 11,50 za paczkę. To już za duży zegar ścienny zapłaciłam za przesyłkę mniej niż tu za lekkie, plastikowe pudełko z pudrem. No ale to tylko moje wieczne oszczędzanie tu wychodzi i wiem, że trzeba się liczyć z kosztami przesyłki kupując przez internet, ale nie mogę tego przeboleć czasami
zgadzam sie przesadzaja

Cytat:
Napisane przez ocatici Pokaż wiadomość
Witam, przeczytałem kilkanaście wątków o tłustej cerze i zastanawiam się nad zastosowaniem kwasów.
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha-bha.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikbha.html
Jak myślicie, który nadaje się lepiej do tłustej cery z wągrami i poszerzonymi porami?
Ogólnie u mnie cera jest zmęczona różnymi specyfikami od dermatologa i myślałem, że któryś z tych toników mógłby mi pomóc przywrócić jej zdrowy wygląd...
Podłączam się do pytania, też mnie to interesuje, mam nadzieję, że ktoś pomoże
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 09:52   #2752
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
A czy olej sojowy może zatykać?
Może.
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 13:18   #2753
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Jak mogę "wzbogacić" maseczkę błotną z BU, żeby jakoś działała lepiej? Stwierdziłyśmy, że nie robi zbytnio nic, a może gdyby ją wymieszać z hydrolatem i dodać kilka kropel olejku herbacianego to myślicie, że to by coś dało?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 19:05   #2754
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Jak mogę "wzbogacić" maseczkę błotną z BU, żeby jakoś działała lepiej? Stwierdziłyśmy, że nie robi zbytnio nic, a może gdyby ją wymieszać z hydrolatem i dodać kilka kropel olejku herbacianego to myślicie, że to by coś dało?
Z hydrolatem jak najbardziej, ale nie wzbogaci to jakoś szczególnie jej działania. Myślę, że dobrą opcją byłaby spirulina, na Mazidłach dostaniesz ją za grosze, jest bardzo wydajna. A generalnie maseczki BU są wyjątkowo mało skuteczne, jak dla mnie (wyjątkowo, porównując do skuteczności działania większości produktów BU ). Wypróbowałam większość i już nie kupuję, moje najulubieńsze teraz to biała glinka amazońska z Mazideł i maseczka peel-off z acerolą z Naturalnego Piękna (ta to dopiero niesamowicie działa ).
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 21:33   #2755
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny, pytanie ostatnie bo czas na cos się zdecydować
Czy będę mogła stosować naprzemiennie i bez podrażnień te dwa produkty:
1. Krem rozjaśniający AZELO/BHA,
2. Serum migdałowe AHA 10%

Zastanawiałam się czy nie lepiej byłoby zastąpić serum tonikiem z kwasami BHA2%?
Czy można łączyć kwasy AHA i BHA...?
Jak myslicie czy te dwa kosmetyki będą dobrym rozwiązaniem w walce z przebarwieniami? Będę wdzięczna za pomoc
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 22:29   #2756
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pytanie ostatnie bo czas na cos się zdecydować
Czy będę mogła stosować naprzemiennie i bez podrażnień te dwa produkty:
1. Krem rozjaśniający AZELO/BHA,
2. Serum migdałowe AHA 10%

Zastanawiałam się czy nie lepiej byłoby zastąpić serum tonikiem z kwasami BHA2%?
Czy można łączyć kwasy AHA i BHA...?
Jak myslicie czy te dwa kosmetyki będą dobrym rozwiązaniem w walce z przebarwieniami? Będę wdzięczna za pomoc
Co do podrażneiń, to tego nie powie ci nikt, każda skóra reaguje inaczej.

Tak, można łączyć kwasy AHA i BHA.

Z tego, co kojarze na BU pisali, że preparaty rozjasniające w połączeniu z kwasami dobrze działają, ale przy cerze wrażliwej na kwasy można z nich zrezygnować.

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Jak mogę "wzbogacić" maseczkę błotną z BU, żeby jakoś działała lepiej? Stwierdziłyśmy, że nie robi zbytnio nic, a może gdyby ją wymieszać z hydrolatem i dodać kilka kropel olejku herbacianego to myślicie, że to by coś dało?
Możłiwe, że by coś dało, ale ogólnie takie maseczki raczej nie dają spektakularnych efektów oprócz może chwilowego zwężenia porów, raczej chodzi o to, że używając jej regularnie dobrze się oczyszcza skórę i ponoćdostarcza jej różnych minerałów.

---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Wampierzu, a czy ślady po wypryskach, to nie to samo co przebarwienia pozapalne?
Piszesz, że ten tonik AHA/BHA 10% nie rozjaśnił twoich przebarwień, nawet jeśli były nie tak intensywne.. A juz miałam kupować właśnie to cudo, bo pomyślałam, że jak jest mocniejsze, to zadziała u mnie lepiej,a ciapek i plamek, to mi nie brakuje... Kurcze czy ten tonik BHA 2% jest mocniejszy od AHA/BHA 10%??? Przecież stężenie ma wyższe, to i powinien lepiej radzić sobie z przebarwieniami. Może głupie pytanie, ale odnioslam wrażenie (czytając wasze opinie), że ten tonik nie daje takich efektów jak BHA2% Oj, zgłupialam już calkowicie Aha! i jeszcze jedno Myślałam, że te toniki, to własnie takie preparaty na przebarwienia i oczyszczanie skóry, że są to zbyt silne substancje by stosować je jak zwykle toniki...
Tak, ale oprócz przebarwień pryszcze zostawiają też takie... zgrubienia, przynajmniej u mnie i czasem dość wolno schodza a kwasy to bardzo przyspieszają.
Ogólnie jestem bardzo zadowolona z działania produktów z kwasami z BU, ale tak jak pisałam - wydaje mi się że usuwają raczej problemy z naskórkiem, tak po wierzchu skóry. A przebarwienia trwałe chyba są głębiej? Ja nie mam aż takich znowu widocznych ani uporczywych przebarwień, więc nawet nie obserwowałam. Na pewno pomagają na zaskórniki, pory, wypryski, pogrubiony naskórek, przetłuszczanie skóry.

Po stosowaniu tych produktów ogólnie miałam skórę jaśniejszą i o bardziej wyrównanym kolorycie, ale używałam kilku produktów, wiec nie wiem co dokładnie tak podziałało.

Nie wiem, który jest mocniejszy, zawsze mi się wydawało że AHA/BHA, ale moge się mylić. Tak, to są preparaty złuszczające w płynie a nie toniki do odświeżania cery.


Ogólnie czytając zalecenia na BU mam wrażenie, że na przebarwienia oni zalecają jednak przede wszystkim substancje rozjaśniające, ew. w połączeniu z kwasami + zalecaja dodatkowo stosowanie filtrów.

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Aha, moja mama stosuje serum-olejek z retinolem i twierdzi, że bardzo jej pojaśniały plamy (tzw. wątrobowe) na twarzy. A używa dość nieregularnie i skąpo, więc chyba działa to nieźle.

Ja akurat na retinol gorzej reaguję niż na kwasy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 16:21   #2757
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Jak mogę "wzbogacić" maseczkę błotną z BU, żeby jakoś działała lepiej? Stwierdziłyśmy, że nie robi zbytnio nic, a może gdyby ją wymieszać z hydrolatem i dodać kilka kropel olejku herbacianego to myślicie, że to by coś dało?
Możesz dodać glinkę
Ja ją dodaję do maseczki wulkanicznej, która sama z siebie też jakoś nie daje efektów, więc w taki sposób ją wykańczam
A glinki są najlepsze - moim zdaniem
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 19:54   #2758
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Udało mi się skończyć żel hialuronowo- peptydowy, używałam go w polaczeniu z olejem arganowym bio. I cóż mogę powiedziec, taki sam efekt mogłabym uzyskać smarujac sie zelatyna zmieszana z woda z dodatkiem oleju kuchennego. Jednak stwiedzam z przykroscia, że dobry krem, po którym widać efekty dzialania, musi trochę kosztować
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 14:04   #2759
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Udało mi się skończyć żel hialuronowo- peptydowy, używałam go w polaczeniu z olejem arganowym bio. I cóż mogę powiedziec, taki sam efekt mogłabym uzyskać smarujac sie zelatyna zmieszana z woda z dodatkiem oleju kuchennego. Jednak stwiedzam z przykroscia, że dobry krem, po którym widać efekty dzialania, musi trochę kosztować
Hm, jak widać każdy ma inne potrzeby, bo ja jestem zachywcona BU, pierwsze produkty, które naprawde działają na moją skórę... przy czym od razu zaznaczam, że nie mam skóry odwodnionej.

Jedyny kawałek mojej twarzy, który zawsze wymaga nawilżania to okolice oczu i tam żel peptydowy sprawdza się wybornie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 15:00   #2760
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

U mnie lepiej sprawdza się połączenie: krem+kropla żelu hilauronowego+2-3 krople oleju
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.