Warto się zdecydować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-07, 00:41   #1
Allani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 29

Warto się zdecydować?


Witam. Od zawsze mam piekielne problemy ze skórą. Jestem atopowcem, alergiczką, wysypuje mnie głównie przez alergie pokarmowe takie jak nietolerancja glutenu.

Rok temu w zimę stosowałam kosmetyki Bioderma - tonik i krem. Strasznie mnie uczuliły, skóra twarzy swędziała, nagle wsypało mnie tysiącem zaskórników, pojawiały się podskórne 'guzy' po których mam głębokie blizny i z nich sączyła się krew. Buzia wyglądała jak przy poparzeniu, przynajmniej tak stwierdziła pani doktor, która prócz fenistilu w kroplach (na straszne swędzenie) kazała zmienić mi całą linię kosmetyczną na Iwostin.

Zaczerwienienie zniknęło ale okropnych podskórnych gul ani zaskórników się nie pozbyłam, przybywało ich regularnie. Tak zaczęła się moja przygoda z gabinetem medycyny estetycznej.

Pani która się mną zajmowała od razu stwierdziła, że skóra jest przesuszona, że mam delikatny rumień na policzkach i trzeba interweniować. Kazała odstawić wszystkie kosmetyki, używałam tylko serum Is Clinical - pro health. (słyszał ktoś może?)
Po pięciu miesiącach zabiegów moja twarz była w stanie bardzo dobrym. Oczywiście kosztowało to fortunę ale może pomińmy ten temat.

Jednak... po miesiącu na kontroli nagle... bum! I wszystko wróciło. Kosmetyczka zmarszczyła brwi i wyrok był jeden - testy w kierunku alergii pokarmowej.
Okazało się, że nie toleruję glutenu, mleka krowiego i grzybów (co nie jest niczym dziwnym bo jako dziecko byłam uczulona na to samo i dziwi mnie że mama mi o tym nie powiedziała wcześniej a dopiero jak pokazałam wyniki). Przeszłam na dietę bezglutenową i bez nabiału. Od tego czasu mogę się cieszyć czystą skórą.

Sporadycznie mam jakieś niespodzianki i kilka zaskórników które wyczuwam palcami pod skórą twarzy.

I w końcu moje pytanie... chcę zakupić szczoteczkę Clarisonic m2 mia i zastanawiam się czy w takim razie nie podrażni on mojej atopowej skóry i nie rozniesie tych kilku zaskórników? Chciałabym żeby nie było to wielkie rozczarowanie a trafny zakup. Czy ktoś miał podobne problemy a jednak po jej zastosowaniu dostrzegł jakąś poprawę?
Allani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-07 00:41:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:32.