Brzydkie wlosy po spaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-01, 20:41   #1
f92edb51eb05d9974de8abda9fe054bfc49b9189_611aee1375a03
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 31

Brzydkie wlosy po spaniu


.......

Edytowane przez f92edb51eb05d9974de8abda9fe054bfc49b9189_611aee1375a03
Czas edycji: 2021-07-09 o 22:44
f92edb51eb05d9974de8abda9fe054bfc49b9189_611aee1375a03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-01, 22:35   #2
OliOli
Rozeznanie
 
Avatar OliOli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 769
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

Ooo ja tak właśnie mam! od jakiegoś czasu, wcześniej nie miałam z tym problemu, nie wiem co się zmieniło straszne są rano, takie jakby sfilcowane, splątane i matowe, mimo że przed pójściem spać były potraktowane przed myciem olejem, potem maska i serum i wyglądały super... Nie wiem już co robić... Zmieniłam nawet pościel bo zwykle miałam z kory wiec pomyślałam że może ona podniszcza włosy bo jest taka szorstkawa, ale to niekoniecznie pomogło :/ nie mam już pomysłów...

Wysłane z mojego C2005 przy użyciu Tapatalka
OliOli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 10:32   #3
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

Mam ten sam problem, już kilka lat szukam rozwiązania i lipa. Nawet układanie włosów rano za pomocą suszarkolokówki i tony kosmetyków nic nie dało, bo włosy dalej są sfilcowano-postrączkowane i dziwnie sterczą w niektórych miejscach przy głowie.

Zostaje tylko mycie rano. Chyba warto wstać dziesięć minut wcześniej żeby potem wyglądać przyzwoicie.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 10:50   #4
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

Nie mam na to sposobu, tylko mycie rano (mam proste włosy).
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 17:24   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

Cytat:
Napisane przez Faxu Pokaż wiadomość
Zostaje tylko mycie rano. Chyba warto wstać dziesięć minut wcześniej żeby potem wyglądać przyzwoicie.
10 minut to chyba jak się ma włosy długości 5 cm. Umycie, nałożenie odżywki (opcja minimalna), potem obsuszenie w ręczniku i wysuszenie suszarka i to bez stylizacji zajmuje mi jakies 45 minut przy włosach za zapięcie stania. Jak ktoś wstaje do pracy o 5-6, to jest to niewykonalne.

Kluczowe jest dla mnie pytanie w jakich fryzurach śpicie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 21:00   #6
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
10 minut to chyba jak się ma włosy długości 5 cm. Umycie, nałożenie odżywki (opcja minimalna), potem obsuszenie w ręczniku i wysuszenie suszarka i to bez stylizacji zajmuje mi jakies 45 minut przy włosach za zapięcie stania. Jak ktoś wstaje do pracy o 5-6, to jest to niewykonalne.

Kluczowe jest dla mnie pytanie w jakich fryzurach śpicie.
Ja się spokojnie z myciem wyrabiam w 10 minut. Na noc nakładam olej, potem rano delikatny szampon, odżywka w sprayu. Samo umycie to góra jakieś dwie minuty. Najwięcej czasu zabiera suszenie. Włosy mam obecnie do łopatek.

Z fryzurą do spania próbowałam już chyba wszystkiego, ale po każdej jest to samo. Najgorzej po osławionym koczku na czubku głowy - włosy mi w tym miejscu potem sterczą idealnie pionowo do góry i nie da się ich w żaden sposób przylizać. Lepszy efekt daje luźny warkocz, ale wtedy z kolei są strasznie przylizane i postrączkowane, a sam warkocz przeszkadza mi podczas snu.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 21:34   #7
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

Mnie przeszkadza każda fryzura podczas snu
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-02, 21:47   #8
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

gdy śpię w rozpuszczonych to są matowe i pokołtunione.
Śpiąc w luźnym warkoczu są rano sypkie i lśniące wygładzam je regularnie szczotką z włosiem z dzika.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 04:58   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

Cytat:
Napisane przez Faxu Pokaż wiadomość
Ja się spokojnie z myciem wyrabiam w 10 minut. Na noc nakładam olej, potem rano delikatny szampon, odżywka w sprayu. Samo umycie to góra jakieś dwie minuty. Najwięcej czasu zabiera suszenie. Włosy mam obecnie do łopatek.

Z fryzurą do spania próbowałam już chyba wszystkiego, ale po każdej jest to samo. Najgorzej po osławionym koczku na czubku głowy - włosy mi w tym miejscu potem sterczą idealnie pionowo do góry i nie da się ich w żaden sposób przylizać. Lepszy efekt daje luźny warkocz, ale wtedy z kolei są strasznie przylizane i postrączkowane, a sam warkocz przeszkadza mi podczas snu.
Może problem leży w oleju i odżywce w sprayu? To nie są produkty, które w każdych warunkach sprzyjają objętości i sypkości i mogą powiększać straczkowanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 11:20   #10
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może problem leży w oleju i odżywce w sprayu? To nie są produkty, które w każdych warunkach sprzyjają objętości i sypkości i mogą powiększać straczkowanie.
Po oleju zawsze wyglądają dużo lepiej niż bez i mniej się strączkują, mają więcej objętości. Odżywkę w sprayu używam gdy myję włosy rano bo to po prostu oszczędza sporo czasu.
Mycia wieczorem próbowałam z różnymi wariantami kosmetycznymi.
Przyzwoicie po nocy wyglądały tylko po myciu samym babydreamem bez nakładania na włosy niczego ani przed ani po myciu, ale niestety ten szampon podrażniał mi skórę głowy + po kilku takich myciach bez dodatków włosy robiły się przesuszone, wiec na dłuższą metę się nie sprawdziło.

Więc się pogodziłam z myciem rano i wypracowałam sobie plan działania żeby to jak najmniej czasu zabierało, a żeby włosy utrzymac w dobrym stanie. W bogatszą pielęgnację bawię się w weekendy.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 12:59   #11
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

Faxu,
kup szczotkę z włosiem z dzika.

Sebum jest podczas czesania rozprowadzane równomiernie na całej długości włosów. Warto, abyś wypróbowała tą metodę. Po dłuższym czasie moje włosy wyglądały lepiej

Poczytaj o funkcji jaką pełni czesanie
Noi polecam mycie co drugi dzień, absolutnie nie codziennie, bo to wzmagało strasznie przetłuszczanie... Skórę głowy i włosy, trzeba po prostu do pewnych rzeczy przyzwyczaić.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-03, 17:34   #12
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

Mam, nawet dwie różne, z włosiem z dzika. Świetne do masażu głowy, ale do czesania zamiast zwykłą szczotką się nie nadają, przynajmniej na moich włosach.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 17:56   #13
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

Spłukuj włosy wodą z octem
Są miękkie, lśnią i w moim przypadku dłużej pozostają świeżutkie.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 19:15   #14
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Spłukuj włosy wodą z octem
Są miękkie, lśnią i w moim przypadku dłużej pozostają świeżutkie.
To w ogóle nie jest kwestia świeżości. Włosy po umyciu wieczorem rano są dalej świeże, ale są brzydko poodgniatane i jakby zmienia im się konsystencja po dłuższym kontakcie z pościelą (niezależnie od tego czy i jak są spięte na noc). Z czapką jest podobny problem, ale wtedy są przynajmniej ulizane w jednym kierunku, a nie jak po spaniu - sterczą przy skórze w różne strony w tych miejscach, gdzie głowa się opierała o podłoże.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 08:28   #15
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Spłukuj włosy wodą z octem
Są miękkie, lśnią i w moim przypadku dłużej pozostają świeżutkie.
Ja po tym mam matowe i szorstkie Ta metoda nie zawsze działa, tak samo jak płukanie chłodną wodą.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 08:55   #16
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

Moje po occie są zupełnie bez objętości, takie ulizane i bardzo się strączkują. Podobnie po płukankach z cytryny i innych zakwaszających.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 15:25   #17
FleurDeCerisier
Raczkowanie
 
Avatar FleurDeCerisier
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 386
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

Witam
Takie włosy rano to też i mój odwieczny problem jak mam długie to związuję w koka ślimaka ale nad karkiem albo w dobieranego warkocza ale i tak loki nie są tak ładne jak wieczorem. Teraz ścięłam mocno i mam włosy ledwo do ramion to wystarcza mi pianka i loki są ok. Ja nie mogę sobie pozwolić na mycie rano bo może i samo mycie z odżywką to rzeczywiście 5 minut ale suszenia ich codziennie to sobie nie wyobrażam- za bardzo mi to suszarka włosy niszczy jak je zostawiam do wyschnięcia to i po 3 godzinach są gdzieniegdzie wilgotne (mam bardzo gęste włosy)
__________________
włosomaniaczka od 01.01.2015
FleurDeCerisier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-21, 16:59   #18
ola1241
Przyczajenie
 
Avatar ola1241
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

Też mam niestety taki problem.. a najgorsze, że nie mogę związywać włosów na noc w żaden sposób, ponieważ mam je bardzo podatne na odgniecenia i wtedy rano nie ma już szans żeby wyjść gdziekolwiek z rozpuszczonymi, bo odstają każdy w inną stronę i wyglądają na prawdę brzydko. Nie wiem czy można coś na to poradzić..
ola1241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 11:40   #19
sunsun1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 109
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

i ja mam ten problem, dlatego myje wlosy rano, wieczorami tylko wtedy gdy wiem, ze z rana nie dam rady
sunsun1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-26, 12:22   #20
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

Ja mam tak czasami. Tzn. myję włosy co kilka dni i w dniu mycia, po wychnięciu są mniej lub bardziej ujarzmione (kręcące sie i puszące), nie mam aż tyle puchu itp. Rano budzę się i albo jest fajnie, albo mniej fajnie, ale zawsze puchu jest więcej. Śpiąc chyba sie po łóżku tarzam... Włosów nie spinam bo po spięciu do następnego mycia będę miała wszystkie konsekwencje tego spięcia typu: przyklap z jednej, stojące z drugiej, rozprostowane i spuszone kosmyki.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 12:47   #21
adziakf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 30
Dot.: Brzydkie wlosy po spaniu

miałam tak samo przez dłuższy czas, wiec teraz myje od razu po wstaniu
adziakf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-01 13:47:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:49.