Rajstopy - jakie i gdzie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-14, 22:30   #1
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255

Rajstopy - jakie i gdzie?


Witam, może to nieodpowiednie miejsce na pytanie o rajstopy, ale zaryzykuję.
Zmieniłam pracę i teraz muszę chodzić z spódnicach, czego nigdy nie robiłam, więc nie mam doświadczenia z rajstopami.
Problemem jest to, że jestem dość wysoka - 172 wzrostu i mam dość długie nogi, więc wszędzie sprzedają mu rozmiar 4 rajstop, i owszem, nogawki są ok, ale część majtkowa jest totalnie za luźna. Natomiast rozmiar 3 ma nogawki za krótkie.
Macie jakieś konkretne firmy, które robią matowe, dość dobre rajstopy o długich nogawkach, ale mniejszej części majtkowej? Bo dla mnie te liźne rajstopy pod ubcisłą spódnicą do kolana to poważny problem...
Pilnie proszę o pomoc. Jakie i gdzie kupować???
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 22:46   #2
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Rajstopy - jakie i gdzie?

Też mam z tym problem. W rajstopach nr 4 część majtkowa jest straszna na ogół- są tak dlugie, że czasem spokojnie mozna wyciągnąć je pod szyję, więc gdy trzymać je w pasie albo na poziomie bioder to wtedy strasznie się rolują i wpinają

Mogę Ci polecić rajstopy Gatta- są na ogól bardzo dobre i ta część majtkowa nie jest przesadzona.
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 22:51   #3
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Rajstopy - jakie i gdzie?

Cytat:
Napisane przez Meariel
Też mam z tym problem. W rajstopach nr 4 część majtkowa jest straszna na ogół- są tak dlugie, że czasem spokojnie mozna wyciągnąć je pod szyję, więc gdy trzymać je w pasie albo na poziomie bioder to wtedy strasznie się rolują i wpinają

Mogę Ci polecić rajstopy Gatta- są na ogól bardzo dobre i ta część majtkowa nie jest przesadzona.
A najgorzej, jak spódniczka jest taka troszkę biodrówka, to już zupełnie klęska...

Ale o ile dobrze kojarzę, to właśnie Gatta ma takie rajstopy biodrówki, prawda? Chyba będę musiała przetestować, widziałam w markecie, ale stwierdziłam, że najpierw zapytam.
A! I jeszcze dobrze by było, jakby były grubsze niż 20den, bo inaczej to będę musiała zmieniać 5 razy dziennie, bo nie wyjdę z domu, a zaciągnę...
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 23:31   #4
apiratka
Raczkowanie
 
Avatar apiratka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 485
Dot.: Rajstopy - jakie i gdzie?

ja mam 172 i z gatty 3 jest w miarę ok, 4 nie próbowałam. 40den z gatty są bardzo dobre i mają duży wybór kolorów - niestety biodrówek również nie testowałam. pozdrawiam
__________________
Rozkazywać kotu? Łatwiej jest przybić galaretkę do ściany.
apiratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 00:17   #5
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Rajstopy - jakie i gdzie?

oooo tak, rajtuzy to jest to co lubie najbardziej mam taki sam problem - sa za krotkie i za luzne (glownie na lydkach i w kostkach). Dlatego nigdy przenigdy nie klade ich z wlasnej nieprzymuszonej woli na studniowke postanowilam wyprobowac lepszy patent - ponczochy samonosne i musze przyznac, ze byl to strzal w dziesiatke super sie trzymaja, nie ma problemu, ze beda za krotkie, nic sie nie obsuwa i nie wylazi gora znad stanu spodniczki chyba, ze musisz nosic bardzo krotka spodniczke, to wtedy moze wychodzic pas od ponczoch, a taka kombinacja nadaje sie glownie do pracy w najstarszym zawodzie swiata
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 10:24   #6
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Rajstopy - jakie i gdzie?

Cytat:
Napisane przez lalesia
oooo tak, rajtuzy to jest to co lubie najbardziej mam taki sam problem - sa za krotkie i za luzne (glownie na lydkach i w kostkach). Dlatego nigdy przenigdy nie klade ich z wlasnej nieprzymuszonej woli na studniowke postanowilam wyprobowac lepszy patent - ponczochy samonosne i musze przyznac, ze byl to strzal w dziesiatke super sie trzymaja, nie ma problemu, ze beda za krotkie, nic sie nie obsuwa i nie wylazi gora znad stanu spodniczki chyba, ze musisz nosic bardzo krotka spodniczke, to wtedy moze wychodzic pas od ponczoch, a taka kombinacja nadaje sie glownie do pracy w najstarszym zawodzie swiata
Oj, pończoch jakoś nie lubię, tzn. lubię, ale do pracy, codziennie na 9 godzin to nie chcę nosić Wolę już te rajtuzy okropne...
A spódniczki to takie przywoite noszę, nad kolanko zaraz
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 11:09   #7
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Rajstopy - jakie i gdzie?

Też chciałam Ci polecić pończochy samonośne, ale skoro nie lubisz... Ja nienawidzę rajstop, mam z nimi podobny problem - albo spadają albo są za krótkei (mam 175 cm wzrostu). Ostatnio oglądałam rajstopy-biodrówki, o ile dobrze pamiętam były z gatty, nazywały sie "noggi" czy jakoś tak, duży wybór kolorów i grubiości. Nie testowałam ich, ale słyszałam, że są ok.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-15, 11:58   #8
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Rajstopy - jakie i gdzie?

Cytat:
Napisane przez corka_rosy
Też chciałam Ci polecić pończochy samonośne, ale skoro nie lubisz... Ja nienawidzę rajstop, mam z nimi podobny problem - albo spadają albo są za krótkei (mam 175 cm wzrostu). Ostatnio oglądałam rajstopy-biodrówki, o ile dobrze pamiętam były z gatty, nazywały sie "noggi" czy jakoś tak, duży wybór kolorów i grubiości. Nie testowałam ich, ale słyszałam, że są ok.
mialam te rajtuzki biodrowki z gatty - koszmar wrzynaja sie i spadaja
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 13:02   #9
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Rajstopy - jakie i gdzie?

Cytat:
Napisane przez lalesia
mialam te rajtuzki biodrowki z gatty - koszmar wrzynaja sie i spadaja
Dzięki za ostrzeżenie, bo dziś byłam w Kauflandzie i miałam zamiar kupić
A odnośnie pończoch... ekhm, to ja ich nie chcę nosić, bo wiecznie obawiam się, że mi zjadą, spadną, zrolują się , itd. Szok. Na kilka chwil to mogę nałozyć, ale na calutki dzień to się jakoś boję, ale skoro mówicie, że się trzymają, to... proszę podać konkretną firmę, model i rozmiar jaki kupić, to spróbuję... bo pończochy samonośne, które kupiłam kiedyś w SanPellegrino były, krótko mówiąc beznadziejne!!!
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 21:56   #10
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: Rajstopy - jakie i gdzie?

Ja kupuję pończochy z Gatty właśnie. Są w porządku jeśli dobrze dobierzesz sobie rozmiar.
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 22:07   #11
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Rajstopy - jakie i gdzie?

Cytat:
Napisane przez wunia83
Ja kupuję pończochy z Gatty właśnie. Są w porządku jeśli dobrze dobierzesz sobie rozmiar.
Czyli wiem, że pończochy z Gatty.
Teraz pytanie zasadnicze samonośne czy pas? Bo samonośne to się boję, że się zsuną, a takie na pasie to... nie odczepią się z tych "klamerek"?
O matko! Dylematy jak panna młoda przed nocą poślubną
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-15, 22:34   #12
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: Rajstopy - jakie i gdzie?

Raczej samonośne. Przynajmniej mi takie o wiele bardziej odpowiadają. Są jakby... łatwiejsze w obsłudze - po prostu wkładasz i już. Nie ma żadnego przypinania, nie trzeba dodatkowo wkładać tego śmiesznego pasa, który mi tak prawdę mówiąc trochę kiedyś jak spróbowałam przeszkadzał. Piłował i w ogóle czułam się jakby mi ktoś stelarz do pasa cnoty umocował...

A te pończochy z Gatty naprawdę się raczej nie zsuwają. Z innymi firmami miałam wręcz odwrotny problem - nie to, że się ześlizgiwały, ale aż za mocno ściskały, hamowały krążenie krwi i miałam takie blade uda jak je zdejmowałam Natomiast Gatta w porządku - nie ściska ani za mocno ani za lekko.

No i - nawet jeśli spódnica za kolano - to czujesz się taaaka seksowna
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 22:49   #13
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Rajstopy - jakie i gdzie?

Cytat:
Napisane przez wunia83
A te pończochy z Gatty naprawdę się raczej nie zsuwają. Z innymi firmami miałam wręcz odwrotny problem - nie to, że się ześlizgiwały, ale aż za mocno ściskały, hamowały krążenie krwi i miałam takie blade uda jak je zdejmowałam Natomiast Gatta w porządku - nie ściska ani za mocno ani za lekko.

No i - nawet jeśli spódnica za kolano - to czujesz się taaaka seksowna
Dobra, to pończochy samonośne z Gatty kupię. Mam nadzieję, że mi nie zjadą w trakcie ważnej prezentacji przed zagranicznymi kontrahentami Bo będzie ZONK Ale ufam Wam i jakby coś to tu wrócę z pretensjami
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 14:28   #14
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Rajstopy - jakie i gdzie?

Gatta ma fajne ponczochy i rajstpy - duzy wybor wzorow i kolorow
POnczoszki samonosne sa super Wole tez niz przypinane do pasa, bo jak spodnica czy sukienka jest zbyt delikatna to pas sie odznacza i to nie wyglada dobrze.
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 20:51   #15
Mirindo
Zadomowienie
 
Avatar Mirindo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 833
Dot.: Rajstopy - jakie i gdzie?

Odkopuje

W związku ze zmiana stylu ubierania sie, zaczęłam nosic sukienki / spódnice bardzo często. Oczywiście jest zima więc wybieram grube rajstopy, moje ulubione to czarne kryjace.

Jakoś nie umiem sobie wyobrazić innych kolorów rajstop choć przyznam ze mam ochotę nieco spróbować z szarymi lub granatowymi. Ale co wtedy z butami? Mam krótkie nogi i lubię mieć rajstopy i buty w jednym kolorze.

Jakie firmy rajstop sprawdzają sie Wam najlepiej?
Jakie materiały z których sa zrobione rajstopy sa najlepsze? Ostatnio skusilam sie na bawelniana rajstopy, czarne kryjace, niestety szybko sie rozeszły, nieco zmechacily... Czy to kwestia jakości czy materiału z jakiego sa wykonane?
Mirindo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 13:50   #16
agni3szkka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Za białym stokiem
Wiadomości: 5
Dot.: Rajstopy - jakie i gdzie?

Odnośnie kolorów w zimowe dni one świetnie rozjaśniają ubrania, warto mieć element łączący w ubraniach (jeśli rajstopy mają kolor niebieski to warto w tym samym odcieniu założyć albo top, albo apaszkę lub nawet dodatki we włosach . to chyba propozycja na następny sezon. Teraz są modele, które optycznie wyszczuplają zwracając uwagę innych na wzory na rajstopach np. Girl-up, albo z motywem tatuażu lub wzorów kwiatowych. A do każdych rajstop dobrze wyglądają buty na wysokim obcasie wtedy każda noga jest smuklejsza
Jeśli rajstopy rozeszły się to często jest to związane z materiałem z jakiego są wykonane. Zwracaj uwagę aby na opakowaniu było napisane: jakość pierwsza. Ja polecam (z grubych) rajstopy z Gatty, Mony lub Sonia z firmy Collant. Sama kupowałam większą ilość w hurtowni internetowej hurtowniagama.pl ale wiem, że można pojedyncze sztuki zamawiać. Być kobietą to dbać o siebie, ale warto czasami zaoszczędzić kupując przez internet
agni3szkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 20:23   #17
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Rajstopy - jakie i gdzie?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Czyli wiem, że pończochy z Gatty.
Teraz pytanie zasadnicze samonośne czy pas? Bo samonośne to się boję, że się zsuną, a takie na pasie to... nie odczepią się z tych "klamerek"?
O matko! Dylematy jak panna młoda przed nocą poślubną
Samonośne, na pewno Ci się nie zsuną nie ma takiej opcji żeby tak się stało
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 20:19   #18
comfortandbeauty
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: Rajstopy - jakie i gdzie?

Witam! ZAPRASZAMY NA ZAKUPY!! RAJSTOPY, POŃCZOCHY, STOPKI, SKARPETKI.....ITP. DAMSKIE, MĘSKI ORAZ DZIECIĘCE RAJSTOPKI DOBRE GATUNKOWO, NOWE!! Firmy VENEZIANA SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ LUB NA ALLEGRO comfortandbeauty Allegro
comfortandbeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.