Mężczyzna - kosmetyki do skóry tłustej/mieszanej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-15, 18:25   #1
Fomfon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1

Mężczyzna - kosmetyki do skóry tłustej/mieszanej


Witam Panie

Zwracam się do do Was z prośbą. Otóż poszukuję skutecznych kosmetyków to cery tłustej/mieszanej (oraz z zaskórnikami) - ale takich, które są faktycznie skuteczne (najlepiej potwierdzone jakimiś opiniami)

Mam problem z tym, że moja cera się przetłuszcza i świeci (a jestem łysy i średnio to wygląda jak się świeci cała głowa), do tego na czole i nosie mam trochę czarnych kropek, które chciałbym zlikwidować/zminimalizować (nos ma fakturę truskawki). Jestem naturalnie blady, przez co te kropki są bardziej widoczne. Fakt że nie są one duże, jednak z bliska wygląda to nieestetycznie.

Pytam na tym forum, bo kto jak nie Wy wiecie co jest dobre a co nie w dziedzinie kosmetyków, a na pewno przetestowałyście na swoich facetach różne specyfiki . Wiem, że najlepsza byłaby wizyta u kosmetyczki, która dobrałaby mi kosmetyki, jednak obecnie przez brak czasu nie mogę sobie pozwolić na taki luksus, może jak będę miał urlop.

Ważne żeby były w miarę rozsądnej cenie i żeby tych kosmetyków nie było jakoś szczególnie dużo (2-3 specyfiki)

Obecnie myję twarz żelem do twarzy (2x dziennie, rano i wieczorem, do tego po treningu zwykłym żelem do ciała) z firmy Eveline X-treme Matt, jednak nie oczyszcza tak jakbym chciał (ale matuje dobrze) oraz co kilka dni stosuję peeling z firmy Clean&Clear. Mimo to na skórze ciągle pojawiają się jakieś pojedyncze wypryski, czarne kropki nie znikają (a wyciskać nie chcę, bo często z tego robi mi się większy wyprysk)

Dodam, że odżywiam się zdrowo (0 słodyczy/cukrów) i piję dużo wody.

PS. Jeżeli podobny temat już był, to z góry przepraszam, nie znalazłem takowego
Fomfon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 20:17   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mężczyzna - kosmetyki do skóry tłustej/mieszanej

Cytat:
Napisane przez Fomfon Pokaż wiadomość
Witam Panie

Zwracam się do do Was z prośbą. Otóż poszukuję skutecznych kosmetyków to cery tłustej/mieszanej (oraz z zaskórnikami) - ale takich, które są faktycznie skuteczne (najlepiej potwierdzone jakimiś opiniami)

Mam problem z tym, że moja cera się przetłuszcza i świeci (a jestem łysy i średnio to wygląda jak się świeci cała głowa), do tego na czole i nosie mam trochę czarnych kropek, które chciałbym zlikwidować/zminimalizować (nos ma fakturę truskawki). Jestem naturalnie blady, przez co te kropki są bardziej widoczne. Fakt że nie są one duże, jednak z bliska wygląda to nieestetycznie.

Pytam na tym forum, bo kto jak nie Wy wiecie co jest dobre a co nie w dziedzinie kosmetyków, a na pewno przetestowałyście na swoich facetach różne specyfiki . Wiem, że najlepsza byłaby wizyta u kosmetyczki, która dobrałaby mi kosmetyki, jednak obecnie przez brak czasu nie mogę sobie pozwolić na taki luksus, może jak będę miał urlop.

Ważne żeby były w miarę rozsądnej cenie i żeby tych kosmetyków nie było jakoś szczególnie dużo (2-3 specyfiki)

Obecnie myję twarz żelem do twarzy (2x dziennie, rano i wieczorem, do tego po treningu zwykłym żelem do ciała) z firmy Eveline X-treme Matt, jednak nie oczyszcza tak jakbym chciał (ale matuje dobrze) oraz co kilka dni stosuję peeling z firmy Clean&Clear. Mimo to na skórze ciągle pojawiają się jakieś pojedyncze wypryski, czarne kropki nie znikają (a wyciskać nie chcę, bo często z tego robi mi się większy wyprysk)

Dodam, że odżywiam się zdrowo (0 słodyczy/cukrów) i piję dużo wody.

PS. Jeżeli podobny temat już był, to z góry przepraszam, nie znalazłem takowego
Kosmetyczka doradzi Ci to na czym pracuje, wiec wizyta nie jest koniecznością.

Takiej cery nie wolno matowić uparcie i agresywnie jak Ty to robisz, bo dorobisz się z czasem jeszcze większych problemów. Pielęgnacja powinna być lekka, łagodna, bez ciężkich kremów i agresywnych żeli.
Na oczyszczenie porów pomagają np: produkty z kwasami, ale to pomysł bardziej na jesień zimę, bo przy dużym słońcu możesz np dostać przebarwień. Inny pomysl to olejki eteryczne dodawane (kropla) do peelingu, żelu czy do kosmetyku niespłukiwanego. Ale też nie każdy nadaje się na lato.
Zbieraniu się łoju w gruczołach zapobiegają też masaże twarzy, ale nie wiem czy jako facet masz na to ochotę.

Nadmiar tłuszczu najprościej jest po prostu usuwać regularnie bibułkami matujacymi np Inglot czy tańsze Teatric z Rssmanna. Nie wymagają użycia lusterka w przeciwieństwie do pudrow matujących. To dobre rozwiązanie, bo dzięki niemu łój nie zalega na skórze i nie rozpycha porów.

Generalnie poza kwasami, olejkami eterycznymi i doraźnymi środkami (bibułki i pudry) na zaskórniki i łojotok wiele się nie poradzi ( trwale).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 11:01   #3
lifeswhatyoumakeit
Raczkowanie
 
Avatar lifeswhatyoumakeit
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Mężczyzna - kosmetyki do skóry tłustej/mieszanej

Cytat:
Kosmetyczka doradzi Ci to na czym pracuje
To zależy chyba jak trafisz. Ja chodzę do kosmetologa na serię kwasową, pracują tam na arkanie ale do codziennej pielęgnacji mam polecone rzeczy wcale nie od nich Wszystko tak fajnei wytłumaczone, że o pielęgnacji wiem teraz więcej niż niejedna kobieta :P
lifeswhatyoumakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-17 11:01:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:57.