buty do torebki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-12, 17:25   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

buty do torebki?


Chciałam tylko zauważyć, że wbrew temu, co pisze pani Katarzyna Petrynowska w nowym artykule, buty nie muszą bezwzględnie pasować do torebki i jest to trend już od jakichś dwóch lat, jak nie dłużej. Chodzi mi o to, że nie możemy się czuć zniewolone przez jakieś modowe zakazy i nakazy, już od dawna w modzie obowiazuje większy luz. Nawet w tej bardzo eleganckiej i wyjściowej. No chyba że do Polski to jeszcze nie dotarło. W ogóle zresztą zauważyłam, że to co pojawia się na wybiegach w jakimś sezonie, do Polski dociera mniej więcej po roku i wtedy noszą to absolutnie wszyscy. Jakaś dziwna barania mania. Co wy na to?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-12, 17:46   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: buty do torebki?

Ja też zauwazyłam tą zależność. Zwykle z wakacji zagranicą przywoziłam sobie jakiś fajny ciuch i chodziłam w nim przez jeden sezon łapiąc zazdroszczące spojrzenia koleżanek. Po roku jednak taki sam model czy fason (zwykle wykonany z materiałów gorszej jakości) pojwiał się w Polsce i nosiła go cała ulica...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-12, 17:50   #3
obsesja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 42
Re: buty do torebki?

Oczywiscie nie mozna popadac w skrajnosci i nie wychodzic z domu bez odpowiednio skomponowanego stroju;-) Jednak uwazam ze sekret dobrego wygladu tkwi w szczegolach- torebka pasuje do butow, kolor paznokci do koloru stroju, makijaz i fryzura dobrana do konkretnej osoby itd itp.
Nie mozna bezkrytycznie przyjmowac wszystkich wskazowek i porad, lecz podstawowe zasady warto znac i stosowac i nie buntowac sie przeciwko nimW koncu wszystkie chcemy byc piekne
pozdrawiam
obsesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-12, 18:28   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: buty do torebki?

w artykule pani Katarzyny zdziwila mnie jedna rzecz, ktora akurat w stosunku do mnie sie nie sprawdzasoby obdarzone niezbyt szcuplymi nogami nie powinny zakladac szpilek, ale wiecie co?ja akurat mam umiesnione lydki , i spodnice zazwyczaj lekko za kolano , albo dluzsze i jak bym zalozyla buty na szerszym obcasie,wysokosci 4 cm, to dopiero jest tragedia!!( z wlasnego doswiadczenia, a mam w pewnym sensie na punkcie moich lydek obsesje, ladnie wygladaja na obcasach , jeszcze z lekko wydluzonym noskiem, a jak jeszcze sa odkryte w pietach albo z paseczkiem ,lydka wyglada szczuplo)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-12, 18:42   #5
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: buty do torebki?

Mnie w artykule Kasi nie zdziwilo nic, poniewaz nie wyobrazam sobie eleganckiej pani w strazacko czerwonych szpileczkach i z torebeczka a la padniety krokodylek.

Ale - i tutaj na nasze (facetow) szczescie - do Polski amerykanskie nowinki mody nie dochodza. Ponoc Polki naleza do najlepiej ubranych Pan w Europie. Moze nie najdrozej, ale bez watpienia z gustem i smakiem.
Ja natomiast, co nieco podrozujac po swiecie, moge to potwierdzic. Im bardziej na zachod, tym wieksze bezguscie.

[img]icons/icon35.gif[/img]
Zlo

p.s. Byc moze to moje przyzwyczajenie, droga "Kajec", ale piszac o kims malo pochlebnie nie zapominam, tak niby calkiem "przypadkiem", podac swojego maila.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-12, 19:17   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: buty do torebki?

Zlo, to prawda. Tzn. nie dotyczy to oczywiście ogółu. A jeśli chodzi o torebki i buty to nie muszą być od kompletu. wystarczy, żeby w jakiś sposób ze sobą współgrały. Ja przywiozłam sobie jesienią mała torebeczkę z Poznania kupioną w Mango. Taką skórzaną na krótkim paseczku... cudo! No i właśnie wpadłam na pomysł, że sobie do niej kupię na lato adidasy superstary. Tylko coś nie mogę dostać nigdzie z czarnymi paseczkami w moim rozmiarze 38. Coś ostanio mam obsesje na punkcie butów sportowych. widzialam w reeboku takie sliczne fioletowe. A wiecie dlaczego mam taka obsesje? Bo w ulotce biothermu byla taka dziewczyna i ona w butach sportowych wyglądała ślicznie. W takich sobie nike albo adidasach można wygladac calkiem sexy... [img]icons/icon7.gif[/img] Zgadzasz się ze mną zlo? [img]icons/icon12.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-12, 19:37   #7
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: buty do torebki?

Nicieńko

Sexy można wyglądać we wszystkim, pamiętaj tylko, że jest to kwestia bardzo zależąca od tego kto na Ciebie patrzy, jak patrzy i czy Ty chcesz, żeby na Ciebie patrzył [img]icons/icon12.gif[/img]

Zaś co do butów sportowych - nie mam zastrzeżeń. Jest czas i okazja na luźne ubranie, sportowy krój, jest też czas na długie suknie, diamenty i jedwabne rękawiczki... [img]icons/icon7.gif[/img] Jak widzisz, znowu to wszystko zależy od momentu.
A poczucie stylu, moim skromnym zdaniem, polega właśnie na dobrym wyczuciu tego momentu [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
Zlo
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-05-12, 20:20   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: buty do torebki?

Zaczepiona nie mogę nie odpowiedzieć. Po pierwsze więc: wcale nie piszę o pani Katarzynie niepochlebnie, tylko nie zgadzam się z jej opinią, a to nie to samo, no chyba że ktoś jest przewrażliwiony. Maila zaś podawałam za pierwszym razem, więc nie wiem, dlaczego go nie ma.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-13, 09:51   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: buty do torebki?

Strazacko czerowne szpileczki... achhhhhh ja wysoka moze nie jestem raczej mala kobitka ze mnie, ale uwazam, ze szpileczki czerwone leza na mnie ideaaalnie. I do tego malutka czrwona toebeczka .... Czasem sobie tam mysle, ze szkoda mi Was FAcetow, ze nie znacie tego uczucia jak sie nosi takie szpileczki(niezaleznie od wzrostu) A najlepszych ciuchow niestety w Polsce kupic nie mozna, nawet w tych najdrozszych butikach. Pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
P.S. Gdzie sie podziala Dominika?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-13, 11:07   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: buty do torebki?

Jeśli chodzi o facetów, to coś mi się zdaje, że Zlo być może wcale nim nie jest. Może tylko się podszywa pod faceta, żeby było na tym babskim forum bardziej pikantnie?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-13, 11:42   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: buty do torebki?

Zgadzam się z Tobą w 100%!!!
Ja także mam "solidne" nogi i w buciczkach na szerokim i niskim obcasie wyglądam tragicznie [img]icons/icon9.gif[/img]. Za to buty na szpilce podkreślają mięśnie moich łydek i optycznie je wydłużają.
To nie jest tylko moja subiektywna opinia... [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-05-13, 16:58   #12
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: buty do torebki?

Kajka

Jak zdecyduję się na zmianę płci, to obiecuję podesłać - jako dowód mojej obecnej hetero-męskiej orientacji - to, co zostanie z mężczyzny przerobionego na babkę.

Nie wypatruj listonosza przez okno - szybko się to nie stanie [img]icons/icon12.gif[/img]

Zaś co do pikantności. Owszem, jestem nieco przepieprzony. Ten... przetabaskowany. Ale tylko tyle, ile trzeba [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon35.gif[/img]
Zlo
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-13, 17:43   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: buty do torebki?

No! Od razu bardziej po męsku przemawiasz!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-14, 08:17   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: buty do torebki?

Wprawdzie w dziedzinie mody wiele rzeczy jest dopuszczalne i nawet nie wygląda tragicznie, to jednak wydaje mi się, że kobieta, która wychodzi na ulicę i ma odpowiednio dobrane kolorystycznie buty, torebkę i do tego dodałabym tak modne w tym sezonie paski, wygląda szczególnie szykownie i elegancko. Tak, jak od razu wyróżnimy w tłumie znajomych osobę o wyszukanych manierach, mimo że miłościwie panuje mam luz i na wiele uchybień nie zwracamy już uwagi.
A co do polskich ulic, rzeczywiście: jak coś jest modne, wszyscy noszą to samo. Ale uczciwie rzecz biorąc - to nie jest wina nasza, tylko sklepów i zaopatrzeniowców. Ostatnio zwątpiłam w sens wyprawy do sklepów bardziej oddalonych od mojego mieszkania. Po co? I tak znajdę w nich ciuchy o tych samych fasonach. Różnić się będą ewentualnie metkami.
Pozdrawiam - Aga
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-14, 22:48   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: buty do torebki?

Krenc, ja tez ubolewam nad nikłą ilością fajnych ciuchów w naszym kraju, choci muszę ci powiedzieć, że jak byłam ostatnio w Wawie w Galerii Mokotów to tam to był raj dla mnie. U nas w Lublinie z najelegantszych butików to tylko Dolce&Gabbana. Asia, czy w G.M. u was jest Sephora?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-15, 09:28   #16
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: buty do torebki?

Nie ma w GM , jest perfumeria Empiku (tak mi sie wydaje) a kupilas cos fajnego w GM ? KIedys widzialam piekne bikini D&G zaluje do dzis ze nie kupilm , cudo, ale to nie bylo w Polsce
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-15, 19:34   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: buty do torebki?

Wiesz co Asia, ja to specjalnie nie nakupiłam, ale żaluję. Chyba byłam za bardzo wybredna. Zakupiłam tylko taką bluzeczkę biała etno-romantyczną odkrywającą ramiona w River Islandzie i z tanszych rzeczy bluzeczke taka mala slodka w Taly Weijl. W Mango strasznie mi się dużo rzeczy podobało, ale jak już doszłam do tego sklepu to okazalo sie, ze mam strasznie malo czasu i muszę pędzić do tramwaju,żeby się potem przesiąść do metra i w koncu dotrzec na czas na pociąg, który stał 1,5 godziny pod Lublinem, bo się pociąg jakis przed nami popsuł i nie da się go wyminąć. Hihi [img]icons/icon12.gif[/img]Ale muszę wpaść do ango na dłużej jak będę następnym razem w Wawie albo Poznaniu, bo tam są najlepsze ciuchy moim zdaniem. Mam od nich kurtkę i wyżej wspomnianą torebeczkę.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-16, 19:25   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: buty do torebki?

Powiem tak generalnie jestem zadowolona, że mój artykuł o butach wzbudził aż takie kontrowersje bo to świadczy o jakimś tam zainteresowaniu. Nie chciałam nikogo urazić ani dać do zrozumienia, że jego ubranie nie jest w najlepszym guście i stylu bo nie o to chodzi. Niestety zasada jest taka , że but w jakikolwiek sposób musi pasować do torebki. Nie twierdze, że ma być identyczny ale coś tam musi ze sobą grać. Ja chcę dla was dobrze drogie panie. Z doświadczenia wiem , że często jesteśmy pozbawione samokrytycyzmu i swoje nogi widzimy jak chcemy. Ja jestem zawodowcem w swojej profesji i przykro mi, że zostało to odebrane jak zostało. Poza tym trzebe mieć odpowiednie podejście do ekstrawagancji, ponieważ łatwo tu zachaczyć o brak gustu.Pozdrawiam Złośliwca, który wie o co chodzi. I wszystkie kobiety eleganckie w Polsce.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-16, 22:09   #19
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: buty do torebki?

A ja jakos w tym MAngo nic nie wiedze, ale dawno nie bylam moze letnie rzeczy sa ok. Ciekawe , czy w Poznaniu ten dom kupiecki co jest w nim Mango, jest czynny w niedziele, bo sie wybieram, to bym wpadla. A jaka torebka? [img]icons/icon40.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-05-16, 22:30   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: buty do torebki?

torebka jest taka czarna, skorzana, malutka, na krotkim pasku, lekko wydluzona, ale bez przesady. naokolo torebki taki bezowy paseczek jakby. a najbardziej mi sie w niej podoba to, ze w zaleznosci od reszty ubioru moze spelniac funkcje przerozne: od eleganckiej az po lekko sportową
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.