Trądzik - mleko - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-27, 00:26   #91
Messika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 11
Dot.: Trądzik - mleko

Odświeżam wątek. Mam problemy z trądzikiem od dawna, a od roku w naprawdę dużym nasileniu. Próbowałam znaleźć przyczynę we wszystkim i dopiero po znalezieni przypadkiem tego wątku doszłam do tego że sprawcą może być MLEKO! Właśnie około roku temu wpadłam w szał picia mleka odtłuszczonego, dokładnie 0% mleko menu B. Jako że niby dietetyczne i nie szkodzi mi na żołądek jak mleka tłustsze to pije je w szalonych ilościach. Uwielbiam mleko, gdyż poza nim ze względu na ciągłą dietę piję tylko wodę i herbatki. Myślę że to właśnie ono powoduje u mnie taki wysyp, zwłaszcza że dermatolodzy zawsze mi mówią że mam trądzik hormonalny a ponoć mleko jest nimi nafaszerowane. Od jutra nie pije wcale mleka i czekam na efekty!
Messika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 08:43   #92
rashette
Raczkowanie
 
Avatar rashette
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 160
Dot.: Trądzik - mleko

Przeczytałam wiele wątków na temat mleka i jego wpływu na trądzik. Jedni piszą, ze mleko szkodzi innym pomaga. Moje problemy z cerą zaczeły się we wrześniu. Wraz z nowym rokiem szkolnym. Ale przed wakacjami, w poprzednim roku szkolnym moja cera była czyściutka. A piłam mleko CODZIENNIE. Zawsze jak wracałam ze szkoły to jadłam obiad + kubek mleka. Od września przestałam a zaczął się problem z cerą. Może u mnie wygląda to inaczej i mleko zaczęłam nadal pic
Nie wiem jaki ma wpływ na cerę, ale jest przecież nawet wątek na wizażu o stosowaniu mleka od razu na skórę - niektórym pomogło na tradzik
__________________
Najdłuższe wakacje!


- Walczę z trądzikiem - Epiduo, 2 miesiace!
- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

rashette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 11:26   #93
Messika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 11
Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez rashette Pokaż wiadomość
Przeczytałam wiele wątków na temat mleka i jego wpływu na trądzik. Jedni piszą, ze mleko szkodzi innym pomaga. Moje problemy z cerą zaczeły się we wrześniu. Wraz z nowym rokiem szkolnym. Ale przed wakacjami, w poprzednim roku szkolnym moja cera była czyściutka. A piłam mleko CODZIENNIE. Zawsze jak wracałam ze szkoły to jadłam obiad + kubek mleka. Od września przestałam a zaczął się problem z cerą. Może u mnie wygląda to inaczej i mleko zaczęłam nadal pic
Nie wiem jaki ma wpływ na cerę, ale jest przecież nawet wątek na wizażu o stosowaniu mleka od razu na skórę - niektórym pomogło na tradzik

Możliwe że działa to inaczej na różne osoby. Sama kiedyś próbowałam tych rad z wątku o mleku do stosowania na skórę ale było tylko gorzej i to DUŻO gorzej, a ciągnęłam to koło dwóch tygodni, tylko większą masakrę mi to na twarzy spowodowało. Więc najwyraźniej zależy to od osoby. Ja od dziś próbuje, dam sobie dwa tygodnie na sprawdzenie czy odstawienie pomoże.
Messika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 17:05   #94
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez Messika Pokaż wiadomość
Możliwe że działa to inaczej na różne osoby. Sama kiedyś próbowałam tych rad z wątku o mleku do stosowania na skórę ale było tylko gorzej i to DUŻO gorzej, a ciągnęłam to koło dwóch tygodni, tylko większą masakrę mi to na twarzy spowodowało. Więc najwyraźniej zależy to od osoby. Ja od dziś próbuje, dam sobie dwa tygodnie na sprawdzenie czy odstawienie pomoże.
Hej! Na efekty musisz czekac ok2-4 tygodnie, wiec lepiej troche dluzej. U mnie chyba wlasnie to byly 4 tyg. Wlasnie mleko samo w sobie nie jest zle (jesli ktos ma swoja krowe), ale to przetworzone, sklepowe ma kupe hormonow, to samo z reszta z kurczakami kupnymi (mieso), jajkami itp.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 23:28   #95
rashette
Raczkowanie
 
Avatar rashette
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 160
Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez elvira44 Pokaż wiadomość
Hej! Na efekty musisz czekac ok2-4 tygodnie, wiec lepiej troche dluzej. U mnie chyba wlasnie to byly 4 tyg. Wlasnie mleko samo w sobie nie jest zle (jesli ktos ma swoja krowe), ale to przetworzone, sklepowe ma kupe hormonow, to samo z reszta z kurczakami kupnymi (mieso), jajkami itp.
Tak, to prawda. Jednak te nie ze sklepu bedzie najlepsze. Moja koleżanka z trądzikiem piła te sklepowe i niestey u niej się pogorszylo. Ja mam to szczęście i mam świeże i dobre od krówki codziennie
__________________
Najdłuższe wakacje!


- Walczę z trądzikiem - Epiduo, 2 miesiace!
- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

rashette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 12:43   #96
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez rashette Pokaż wiadomość
Tak, to prawda. Jednak te nie ze sklepu bedzie najlepsze. Moja koleżanka z trądzikiem piła te sklepowe i niestey u niej się pogorszylo. Ja mam to szczęście i mam świeże i dobre od krówki codziennie
Szczesciara!
Ja teraz wlasczylam do diety male ilosci mleka koziego i jogurty naturalne z mleka koziego i owczego. Podobno nie jest tak przetworzone jak krowie, na mnie ok dziala.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 08:56   #97
movie
Raczkowanie
 
Avatar movie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Seoul
Wiadomości: 51
Smile Dot.: Trądzik - mleko

Hej dziewczyny. Od gimnazjum męczę się z trądzikiem , mam teraz 23 lata. Wybrałam chyba wszystkie antybiotyki i większość dostępnych na rynku preparatów aptecznych i drogeryjnych. Bywało różnie, raz lepiej raz gorzej. Ale nawet jak było lepiej to za jakieś kilka msc po odstawieniu antybiotyku wszystko wracało. Ponad 1 msc temu oglądałam filmik Agnieszki z Anglii i ona tam mówiła że mleko może powodować trądzik. Zaczęłam o tym czytać i zrezygnowałam z mleka, jogurtów, serów tylko kefir od czasu do czasu pije. zaznaczam ze jadłam 3 razy dziennie płatki z mlekiem, kawa z mlekiem w pracy itp. Mówię a co.. spróbuję odstawić i co? i krosty z pleców zaczęły mi znikać, mam teraz tylko ślady , a cera sie uspokoiła , nie mam ropnych wyprysków. dodatkowo od 1,5 msc regularnie codziennie ćwiczę, pije dużo wody. Myślę że to też może mieć wpływ. Ja spróbowałam i okazało się ze to produkty mleczne tak działają. Mój narzeczony jest Koreańczykiem i w Korei dziewczyny w ogóle nie piją mleka i unikają tego i dzięki temu mają piękną skórę. mleko jest potrzebne ale dla mniejszych dzieci, dla dorosłych już nie koniecznie. A wapń nawet w większej ilosci można znaleźć w innych produktach. Takie jest moje zdanie. U mnie się akurat sprawdziło, nie mówię że tak będzie u was.. ale może komuś ten wpis coś da. Pozdrawiam dziewczyny.
movie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-02, 21:56   #98
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Trądzik - mleko

Jeśli o mnie chodzi to może z mlekiem nie jest jeszcze tak źle, ale fakt, wpływa na mnie. Sama przez rok nie jadłam mleka i jego przetworów, a ostatnio coś mnie podkusiło, żeby sięgnąć po kilka najgorszych rzeczy, których najbardziej się obawiałam (i słusznie, jak się okazało). Wystarczyło trochę żółtego serca, mleka i majonezu , a znów mam masakrę na twarzy, a było tak pięknie... Ale mimo wszystko mleko mniej mi szkodzi, niż właśnie majonez, masło i żółty ser.

Moim zdaniem takie mleko od własnej krowy to zupełnie inna bajka, ma jakieś witaminy chociaż, bez hormonów i innych takich. A to sklepowe: pasteryzowane, więc bez witamin, niektóre enzymy wspomagające wchłanianie minerałów z mleka "zabite", więc nawet wapnia mało z takiego. Do tego pewnie też jakieś antybiotyki... Zresztą ja też słyszałam, że krowiego nawet kotom nie powinno się dawać, bo ono jest dla krów (ktoś już pisał wcześniej).
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 11:18   #99
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
Jeśli o mnie chodzi to może z mlekiem nie jest jeszcze tak źle, ale fakt, wpływa na mnie. Sama przez rok nie jadłam mleka i jego przetworów, a ostatnio coś mnie podkusiło, żeby sięgnąć po kilka najgorszych rzeczy, których najbardziej się obawiałam (i słusznie, jak się okazało). Wystarczyło trochę żółtego serca, mleka i majonezu , a znów mam masakrę na twarzy, a było tak pięknie... Ale mimo wszystko mleko mniej mi szkodzi, niż właśnie majonez, masło i żółty ser.

Moim zdaniem takie mleko od własnej krowy to zupełnie inna bajka, ma jakieś witaminy chociaż, bez hormonów i innych takich. A to sklepowe: pasteryzowane, więc bez witamin, niektóre enzymy wspomagające wchłanianie minerałów z mleka "zabite", więc nawet wapnia mało z takiego. Do tego pewnie też jakieś antybiotyki... Zresztą ja też słyszałam, że krowiego nawet kotom nie powinno się dawać, bo ono jest dla krów (ktoś już pisał wcześniej).

Hej! Ja pije tylko mleko do kawy teraz (jedna dziennie), serow raczej nie jem, w zadnej postaci, czasem tylko zolty na jakiejs zapiekance czy pizzy, ale zaczelam jogurty, ze wzgledu na probiotyki, jeden dziennie. No i ogolnie staram sie pic duzo wody, ona oczyszcza organizm, nie jem cukru i slodyczy (no moze raz na tydzien) i tluszczy trans tez unikam. Kosmetykow uzywam takich jak np. avene, pharmaceris, vichy itp, one nie zawieraja parabenow, silikonow, nie zatykaja porow.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 22:59   #100
Natalia00000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: Trądzik - mleko

Mleko w kartonie, czyli UHT, to mleko, jakie najczęściej zdarza nam się pić, a jednocześnie - w zasadzie pozbawione wartości odżywczych!! Oczywiście, że ten napój może pogarszać stan cery - ponad połowa populacji nie trawi laktozy, cukru mlecznego. Czekolada jest ciężkostrawna - w związku z tym spożywanie jej najczęściej zapewnia przykre niespodzianki na twarzy. Kakao, będące głównym jej składnikiem, w znacznej części się do tego przyczyna, dlatego najlepiej zrezygnować z picia i jedzenia produktów je zawierających. Batoniki powinny iść w odstawkę.
Natalia00000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 11:09   #101
bridget0505
Raczkowanie
 
Avatar bridget0505
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 376
Dot.: Trądzik - mleko

Niedawno zamieszkalam z facetem. Robiąc zakupy TŻ do koszyka ZAWSZE wkłada serek topiony ,no i jemy....

Stan mojej skóry się strasznie pogorszył. Codziennie wyskakują nowe pryszcze + kaszka na czole (okropna). Zastanawiałam się od czego,a przed chwilą przeczytałam ,że mleko,serki wiejskie i topione, śmietana nasilają trądzik. M


Odstawię te produkty i zobaczymy co będzie ...
__________________
Jak można stać się motylem? Musisz tak bardzo chcieć latać, że jesteś gotów porzucić bycie gąsienicą.
bridget0505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 19:40   #102
Vegetarianna
Raczkowanie
 
Avatar Vegetarianna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 99
Dot.: Trądzik - mleko

Ja z własnego doświadczenia nie polecam odstawienia mleka. Oczywiście każdy może reagować inaczej, jest to sprawa jak najbardziej indywidualna, ale przecież kiedyś będziecie musiały to mleko do diety włączyć i wtedy stan waszej cery się pogorszy.. Około 4-5 miesięcy temu zrobiłam sobie miesiąc bez mleka - cera była w lepszym stanie, jednak gdy zaczęłam znów spożywać mleko było coraz gorzej Więc nie polecam, ale warto spróbować, może akurat u was będzie lepiej, kto wie?;--)
__________________
Zapuszczam włoski od 1 września 2013
Włosomaniactwo od października2013!
kuracja zinerytem - wrzesień 2013
Vegetarianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 22:46   #103
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez Vegetarianna Pokaż wiadomość
Ja z własnego doświadczenia nie polecam odstawienia mleka. Oczywiście każdy może reagować inaczej, jest to sprawa jak najbardziej indywidualna, ale przecież kiedyś będziecie musiały to mleko do diety włączyć i wtedy stan waszej cery się pogorszy.. Około 4-5 miesięcy temu zrobiłam sobie miesiąc bez mleka - cera była w lepszym stanie, jednak gdy zaczęłam znów spożywać mleko było coraz gorzej Więc nie polecam, ale warto spróbować, może akurat u was będzie lepiej, kto wie?;--)
Dlaczego? Z tego co czytałam, to dorosły wręcz nie powinien spożywać mleka krowiego. Zawartość białka w mleku krowim jest zbyt wysoka dla człowieka. Więc chyba nikogo nie powinno dziwić, ze stan cery sie pogorszy.

"A co z wapniem, które jest niezbędne jako budulec kości? Wapń zawiera wiele innych produktów takich jak: buraki, kapusta czy marchew (w ilości proporcjonalnej z innymi minerałami). Mleko natomiast powinno się zastępować produktami takimi jak kefir, ser żółty czy chudy twaróg – jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych. Natomiast podawanie mleka dzieciom powyżej 3 roku życia osłabia układ trawienny i zęby z powodu braku błonnika, skutkami obocznymi może być także anemia, osłabieni, czy zła cera. "
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 10:56   #104
mihausz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 25
Dot.: Trądzik - mleko

Cześć dziewczyny. Z mlekiem i produktami pochodzenia mlecznego (np. żółty ser) jakoś od miesiąca nie mam do czynienia, i na mojej twarzy nie powstają nowe niespodzianki, i cera nie jest taka czerwona, podrażniona. Dodatkowo ostatnio wyczytałem, że spory wpływa na trądzik mają produkty z wysokim indeksem glikemicznym. Tzn im mniejszy tym lepszy. Wiadomo, nie popadajmy od razu w paranoje, ale np. zamiast banana, który ma bardzo wysoki indeks, można zjeść inny owoc. IG to nic innego jak ilość cukru który drastycznie wzrasta po spożyciu pokarmu, i organizm nie nadąża go wtłaczać do krwi i przez skórę nadmiar jest wydalany i powstają pryszczole. Mi powoli udaje się nad tym dziadostwem zapanować, życzę powodzenia i pozdrawiam.
mihausz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 00:50   #105
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Trądzik - mleko

Każdy kto ma internet wie, że mleko szkodzi i ludzie nie tylko dorośli ale również dzieci NIGDY nie powinny pić mleka krowiego. Dzieci powinny pić tylko mleko matki, które ma całkiem inny skład.

Poza tym to co macie w kartonach z napisem UHT nie nazywajcie nawet mlekiem.

@mihausz nie pisz bzdur Banan to cukry proste ale naturalne, od których się nie tyje. Cukry proste są złe ale tylko te przetworzone. Od jabłek tez nie przytyjesz. C do IG masz rację ale ameryki nie odkryłeś, zobaczcie na listę IG, w przedziale najwyższego IG nie ma praktycznie nic naturalnego i zdrowego oprócz kilku rzeczy. Czyli odżywanie zdrowe = produkty z niskim IG. Proste.
__________________
Chillout

Edytowane przez Tomaan
Czas edycji: 2013-07-13 o 00:52
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 10:27   #106
tadeuszekx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17
GG do tadeuszekx
Dot.: Trądzik - mleko

Witam. Wyczytałem dziś dla mnie pewną przeraźliwą wiadomość. ( ja mleko pije co dziennie bo lubie ) Krowie mleko od krów hodowanych tradycyjnymi metodami, już dawno nie jest „tym, czym kiedyś", ponieważ z powodu nieodpowiedniego sposobu karmienia i spożywania przez zwierzęta kontaminowanego pożywienia nie zawiera już dostatecznych ilości nienasyconych tłuszczów. Obecne są w nim z kolei chemikalia. Następnie mleko przechodzi przez proces produkcyjny, w wyniku którego traci dalszą część cennych substancji nienasyconych. Równocześnie zmieniają się też fizyko-chemiczne właściwości zawartego w nim tłuszczu. Podobnie sprawa wygląda z tłuszczem tkanki mięśniowej [mięsa] zwierząt lub olejami roślinnymi! xxxxxxxxxxxx Czy to prawda?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-18 o 15:37 Powód: Nieopłacona reklama, link
tadeuszekx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 22:42   #107
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Trądzik - mleko

Cytat:
Napisane przez Tomaan Pokaż wiadomość
Każdy kto ma internet wie, że mleko szkodzi i ludzie nie tylko dorośli ale również dzieci NIGDY nie powinny pić mleka krowiego. Dzieci powinny pić tylko mleko matki, które ma całkiem inny skład.

Poza tym to co macie w kartonach z napisem UHT nie nazywajcie nawet mlekiem.

@mihausz nie pisz bzdur Banan to cukry proste ale naturalne, od których się nie tyje. Cukry proste są złe ale tylko te przetworzone. Od jabłek tez nie przytyjesz. C do IG masz rację ale ameryki nie odkryłeś, zobaczcie na listę IG, w przedziale najwyższego IG nie ma praktycznie nic naturalnego i zdrowego oprócz kilku rzeczy. Czyli odżywanie zdrowe = produkty z niskim IG. Proste.
To prawda, ja jem codziennie po cztery banany, czasem więcej i nie tyję, a mam wręcz lekką niedowagę . Ale nie jem niczego przetworzonego, jednak owoce jem nawet z marketów, niestety, no i mięso, oraz ryby to raczej te z dodatkiem hormonów, bo też normalnie w sklepie. Jednak mięso też staram się odstawiać, szczególnie drobiowe, bo mam wrażenie, że moja skóra na nie reaguje (zresztą cały mój organizm reaguje i myślę, że to nietolerancja).
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 12:39   #108
Sonia_871
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 24
Dot.: Trądzik - mleko

Czy ktoś z was słyszał o kremie Pellevita? Moja kuzynka ostatnio coś wspominała, szukam kogoś kto go stosuje albo stosował. Pomaga?
Sonia_871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-01 12:39:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.