Mocno przebarwione paznokcie, pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-13, 21:45   #1
karolkaa008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 24
Unhappy

Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!


Witam Wizażanki, mam problem z moimi paznokciami; są bardzo przebarwione, szczególnie przy końcach.
PROSZĘ O POMOC , pozdrawiam

Edytowane przez karolkaa008
Czas edycji: 2012-08-20 o 21:52
karolkaa008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 21:53   #2
RozowaMulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 407
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

Przepraszam, ale nie mogę sie patrzeć na Twoje paznokcie. Skróciłabym je maksymalnie i stosowała sok z cytryny żeby je wybielić. A żeby nimi nie straszyć używałabym lakieru jasnego, ale kryjącego. I przede wszystkim, zaczęłabym o nie dbać.
__________________
Bloguję!

Wymianka

Edytowane przez RozowaMulina
Czas edycji: 2012-08-13 o 21:54
RozowaMulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 21:56   #3
karolkaa008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 24
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

Maluję je zawsze, bo wiem, że straszą ale chodzi mi właśnie o to jak poradzić sobie z tymi przebarwieniami.
karolkaa008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 16:19   #4
Binoche
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 180
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

Próbowałaś jakiejś długotrwałej suplementacji ? Coś ze skrzypem na pewno, do tego maczanie w wywarze z rumianku z sokiem z cytryny. Zastanów się nad wizytą u dermatologa.
Binoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 22:06   #5
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

1. Zrezygnuj z lakierów do paznokci w ciemnych kolorach
2. Skróć je
3. Sok z cytryny
4. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-paznokci.html
5. Jeżeli to nie pomoże udaj się do dermatologa - to może być zmiana chorobowa.
__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 19:07   #6
karolkaa008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 24
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

dziewczyny, bardzo dziękuję za odpowiedzi i rady, powiązałam moje omdlenia, wypadanie włosów, osłabienie, już zarejestrowałam się do lekarza, idę w poniedziałek, nie wygląda to za dobrze, od kilku lat regularnie mdleję, u lekarza jestem co kilka dni a paznokcie wydaje mi się, że zaatakowała onycholiza, która pokazuje, że coś złego dzieje się z organizmem,

Cytat:
Napisane przez InkaNovinka Pokaż wiadomość
ewentualnie może przez nieodpowiednie kosmetyki, odżywek z tej linii używałam sporo, wybielającą też, trochę paznokcie się poprawiły, ale po pojawieniu się tych zmian, zrezygnowałam z malowania tymi specyfikami, bo być może to od nich, bronię się już przed wszystkim

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Cytat:
Napisane przez RozowaMulina Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale nie mogę sie patrzeć na Twoje paznokcie. Skróciłabym je maksymalnie i stosowała sok z cytryny żeby je wybielić. A żeby nimi nie straszyć używałabym lakieru jasnego, ale kryjącego. I przede wszystkim, zaczęłabym o nie dbać.
co do Twojej odpowiedzi, za bardzo nie pomogłaś; o paznokcie dbam sama, do tego często chodzę do kosmetyczki żeby im nie zrobić krzywdy, skórki też są cały czas pilnowane, chociaż nie chcą się naprawić; przed atakiem choroby paznokcie były ładne, teraz wydają się brudne i zaniedbane, skróciłam je maksymalnie, zrobiły się dużo gorsze, ale dzięki.
karolkaa008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 23:46   #7
patunia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: katowice, giszowiec
Wiadomości: 13
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

polecam też skrócic i sok z cytryny w ogóle nie malowac i kupic sobie odżywke do paznokci z EVELINE i poczytac instrukcje, kosztuje chyba 12zł
http://eveline.eu/img/image_rls56.jpg:-)
patunia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-18, 00:05   #8
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

Wydaje mi się, że coś ci dolega bo masz jakby wykwity na tych paznokciach.
Konsultacja z lekarzem koniecznie.
Poza tym są preparaty wybielające, z suplementów polecam Revalid, może jakaś odżywka wzmacniająca? Złota Sally Hansen albo Nail Tek?
Chociaż po Nail Tek podobno czasem bolą paznokcie więc może lepiej tą z SH?
Teraz jest też ten nowy preparat w aptekach- Regenerum. Nie próbowałam ale moja ciocia farmaceutka ma o nim dobre zdanie, więc może warto?
Ewentualnie rybki GAL z keratyną- wcierać w pazurki.
Możesz też pić herbatkę ze skrzypem- pewnie nie zaszkodzi.
I na pewno obciąć pazurki ale lepiej unikaj metalowego pilniczka bo on tylko pogarsza stan płytki.
Koniecznie się przebadaj.

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:54 ----------

Byłaś kiedyś u kardiologa?
Miałaś EKG wysiłkowe?
Bo te omdlenia i pazury pokazujące jakby złe dotlenienie wydają się sugerować coś z układem krążenia.
Mogę się mylić ale osobiście oprócz podejrzenia anemii i zbadania tarczycy sprawdziłabym czy masz zdrowe żyły głębokie i serce.

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:57 ----------

sok z cytryny może rozmiękczać płytkę i pogorszyć stan jeśli to np. jakaś grzybica czy niedobór budulca płytki. Zbyt rozmiękczony paznokieć może zacząć się rozwarstwiać.
Natomiast dobrze może podziałać np. smarowanie oliwką do paznokci albo nawet oliwą z oliwek.
I wywal wszystkie dotychczasowe specyfiki do paznokci bo może wyhodowałaś w nich jakąś bakterię albo grzybki.
Możesz potraktować pazury czymś przeciw grzybicy paznokci- zapytaj o takie specyfiki w aptece. Są bez recepty, mogą pomóc.
Bardziej nikt ci zdalnie nie pomoże bo zmian nie widać wyraźnie ponieważ są zakryte warstwą lakieru.
Zmyj lakier i do lekarza.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 12:37   #9
karolkaa008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 24
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

Cytat:
Napisane przez patunia1 Pokaż wiadomość
polecam też skrócic i sok z cytryny w ogóle nie malowac i kupic sobie odżywke do paznokci z EVELINE i poczytac instrukcje, kosztuje chyba 12zł
http://eveline.eu/img/image_rls56.jpg:-)
wyżej pisałam o odżywkach eveline, że boję się używać czegokolwiek, bo wszystkie kosmetyki, które używałam na paznokcie mają teraz opinię: 'to pewnie przez nie' :O paznokci od kilku dni już nie maluję, dziękuję bardzo za pomoc

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

MissChievousTess; od razu dziękuję bardzo za taką długą i wyczerpującą odpowiedź

Na razie wolę nic nie nakładać na paznokietki, zobaczymy co powie dermatolog. Paznokcie obcięłam, teraz wyglądają jeszcze bardziej tragicznie: http://img411.imageshack.us/img411/8812/sam0700j.jpg TYLKO DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH metalowego pilniczka nie używam, tylko szklany, ewentualnie papierowy.

Mdleję od 5 czy 6 lat regularnie, żaden lekarz nie umie pomóc. Przez ten rok byłam u wielu lekarzy, EKG miałam robione w szpitalu 5 lat temu, wszystko było w porządku. Jestem pod kontrolą neurologa, w tym roku miałam wykonywane też EEG, wynik zadowalający... Tomografii nie miałam robionej. Neurolog powiedział, że omdlenia to 'taki mój urok'. Jestem wysoka i szczupła, do tego może nerwy i stres. Kilka miesięcy temu zmagałam się z półpaścem, który jak czytałam też może wskazywać na ciężkie choroby. Najpierw myślałam, że to zwykła wysypka, poszperałam w internecie, poszłam do lekarza i powiedziałam, że wydaje mi się, że to półpasiec. Lekarz 'na pewno nie, pokaże mi to pani, A NO FAKTYCZNIE'. Nasi lekarze... Muszę zrobić jeszcze TSH. Anemii nie mam na pewno, miałam niedawno robione badania Dziękuję bardzo

Nie wiem czemu mnie się te choróbska przyczepiły - 'TAKI MÓJ UROK?' ?!

Edytowane przez karolkaa008
Czas edycji: 2012-08-18 o 12:38
karolkaa008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 19:10   #10
karolkaa008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 24
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

Byłam dzisiaj u dermatologa; leczenie około pół roku tabletki + żel do paznokci. Prawdopodobnie przez NADMIERNĄ PIELĘGNACJĘ PAZNOKCI. Jak na razie muszę odłożyć Eveline, Sally Hansen i ukochane kolorowe lakiery do paznokci...
karolkaa008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 10:57   #11
redcarmen
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 16
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

Cytat:
Napisane przez karolkaa008 Pokaż wiadomość
Witam Wizażanki, mam problem z moimi paznokciami; są bardzo przebarwione, szczególnie przy końcach.
PROSZĘ O POMOC , pozdrawiam
Więc jak zmywasz paznokcie to uzywaj zmywacza z witaminą C , z sokiem z cytryny który wibieli paznokcie, co wiecej nie nakladaj lakieru do paznokci bezpośrednio na paznokieć. W szczególności ciemne lakiery do paznokci odbarwiają płytke paznokcia. Do tego używaj base coat. .Dopiero wtedy nakładaj lakier. Ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do paznokci Jęsli pojawiły Ci sie np. białe plamy na paznokciach to oznaka niedoboru witamin i minerałow w organiźmie.
redcarmen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 10:59   #12
Kosmetykoholiczka20
Przyczajenie
 
Avatar Kosmetykoholiczka20
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

Miałam taki sam problem i zaczełam używać ostatnio odrzywki do paznokci Eveline 8w1 i przebarwień już brak nawet nie spodziewałam się , że mi pomoże. Polecam
Kosmetykoholiczka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 11:14   #13
Karinchan
Raczkowanie
 
Avatar Karinchan
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

Oprocz rad wyzej od dziewczyn polecam Ci pomalowac je bezbarwnym lakierem z UV.
Karinchan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 13:02   #14
karolkaa008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 24
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

Dziewczyny, dziękuję bardzo za rady, ale byłam już z tym u lekarza i mam przepisane tableteczki i żele, tak leczenia na pół roku nic nie mogę na nie nakładać, chciałam mieć śliczne paznokietki i przedobrzyłam z dbaniem, za dużo odżywek, lakierów i zmywacza
karolkaa008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 14:51   #15
sslloonnkkoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

miałam to samo, napisałam o tym tu: http://cukrzak.blogspot.com/
sslloonnkkoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 21:57   #16
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

Cytat:
Napisane przez karolkaa008 Pokaż wiadomość
Witam Wizażanki, mam problem z moimi paznokciami; są bardzo przebarwione, szczególnie przy końcach.
PROSZĘ O POMOC , pozdrawiam
Witaj, radzę je moczyć w naturalnym soku z cytryny lub occie. Najlepiej by było gdybyś poszła do dermatologa, na pewno przepisze Ci jakiś skuteczny lek witaminowy, który pomoże Twoim paznokciom wrócić do normy.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 10:17   #17
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

Pojawiło się pojęcie onyholiza paznokcia i przebarwienia. Szukałam ostatnio o tym bo miałam klientkę z takimi rzeczami. Na World Press znalazłam bardzo ciekawe przypadki, między innymi co może być powodem onyholizy. Grzybica daje różne barwy paznokciom. To strona jakiegoś gabinetu podologicznego, ale jak zaczęłam czytać to wciągnęło mnie tak, że stronę sobie zapisałam. O różnych problemach paznokci, skóry i o stopach znajdziecie wiele ciekawych wiadomości. Wkleję linka a zainteresowanym polecam
http://gabinet.podologiczny.pl/
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 19:39   #18
agus020991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

Bardzo Cie proszę - napisz mi jakie to byly tabletki i zele ktore przepisal Ci dermatolog?
Ja tez za bardzo dbalam o swoje paznokcie stosujac odzywke 8 w 1 teraz borykam sie z okropnym powiklanami- bardzo przebarwiona plytki, odpadajace paznokcie.
Dziewczyny UWAZAJCIE NA ODZYWKE EVELINE 8 W 1!!

A Ciebie bardzo prosze o odpowiedz, moja dermatolog przepisala mi tylko masc salicylowa
agus020991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 19:45   #19
agus020991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

Bardzo proszę o odpowiedź jaki to był żel i tabletki i jakbyś mogla to załącz zdjęcie jak to wygladalo.
To jest straszny dyskomfort! Chciałabym się tego pozbyć jak najszybciej
agus020991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 21:47   #20
karolkaa008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 24
Dot.: Mocno przebarwione paznokcie, pomocy!

Miałam na pewno Pirolam do smarowania pod paznokciem, żeby je 'skleić' ze skórą, smarowałam też paznokcie Pirolamem w lakierze i do tego tabletki zwalczające od wewnątrz, których niestety nazwy nie pamiętam. Później po kuracji zażywałam cynk, żeby szybciej odrosły. Najlepiej poproś dermatologa żeby przepisał Ci tabletki, które zwalczą bakterie 'od środka'. Leczenie trwało około 4-5 miesięcy niestety, ale za szybko się cieszyłam wyleczeniem i zaczęłam malować, EFEKT: kolejne 3 miesiące leczenia

Więc:
Pirolam żel,
Pirolam lakier,
Tabletki.

Z receptą nie kosztuje to majątek
Pozdrawiam.
karolkaa008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.