Czy to są blizny po trądziku ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-26, 20:13   #1
Junxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8

Czy to są blizny po trądziku ?


Witam. mam 15 lat jestem chłopakiem.Na twarzy mam Trądzik zaskórnikowy. Otwarte i zamknięte lecz nie jest on mocno widoczny. na 1 i 2 policzku mam takie 2 jakby fioletowe plamki i gdy je przyduszę palcem znikają na 3 sekundy a potem wracają. To chyba może być krew. Nie boli mnie to ani nie jest wypukłe tylko taka brzydka plamka. Stosuje peelingi toniki maść acne-derm. Bardzo o siebie dbam i zamierzam pójść do dermatologa. Chodź i tak chyba miało mi to da da. Dzięki za odpowiedź :P
Junxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 20:28   #2
MarlaGie
Przyczajenie
 
Avatar MarlaGie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Czy to są blizny po trądziku ?

Może zalezy o dermatologa, ja osobiście również mam podobny problem, te tzw fioletowe plamki mogą u mnie utrzrymywać sie nawet kilka miesięcy. Byłam u specjalisty^^ wysłuchałam pogadanki o trądziku i dostałam receptę na maść i coś do przemywania twarzy (durnota). By pozbyć się tego świństwa z twarzy, nakłuwam to jednorazową igłą, znajduje się to dość głęboko pod skórą, wypełnione jest sporą ilością krwi,którą należy dokładnie wycisnąć wrr fuj, przecieram tonikiem na bazie spirytusu i nie ma juz po tym znaku. Być może źle robię, ale dermatolog, u którego byłam nic mi nie poradził sensownego,a praktyka, którą stosuję przynosi skutki.
MarlaGie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:58   #3
Junxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Czy to są blizny po trądziku ?

Czyli miałbym pod skórę wbić igłę :P ? ałłłłł
Junxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 15:35   #4
ride
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 28
Dot.: Czy to są blizny po trądziku ?

fioletowe plamki to po prostu miejsca po zmianach trądzikowych. przy skórze naczyniowej z trądzikiem to zupełnie normalny objaw. Niestety goją się one bardzo długo i potrzeba nawet kilku miesięcy żeby się wygoiły
Ja zrezygnowałabym z jakiegokolwiek nakłuwania- to nic nie da, a może zrobić się tam blizna...
ride jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-04 15:35:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:48.