Suche, zaczerwienione i otarte uda ! Pomocy ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-04, 16:33   #1
Bzumka
Przyczajenie
 
Avatar Bzumka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Unhappy

Suche, zaczerwienione i otarte uda ! Pomocy !


Witam wszystkich cieplutko,
Tak jak w temacie, problem dotyczy wewnętrznej części ud. Otóż mój mąż doznał jakiś tydzień temu otarcia między udami. W pracy cały czas chodzi, mówił że to przez spodnie. Smarowaliśmy te miejsce zwykłą zasypką i skóra faktycznie trochę się podsuszyła. Jednak od kilku dni skóra bardzo się zaczerwieniła, jest strasznie sucha, piecze i swędzi. Mąż bardzo się męczy, najgorzej jest po kąpieli. Bardzo proszę o radę co możemy z tym zrobić, jak zapobiec?
Może jakaś maść/krem? Czytałam o sudocremie ale może poradźcie coś innego.

Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi. Proszę was z całego serca.
__________________
Razem od 25.10.2010 Zaręczeni 25.08.2012 Powiedzieliśmy sobie magiczne 'TAK' 21.06.2014
Bzumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 22:21   #2
Bzumka
Przyczajenie
 
Avatar Bzumka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: Suche, zaczerwienione i otarte uda ! Pomocy !

Czy nikt z Was nie zna naprawdę jakiejś maści/kremu na otartą i zaczerwienioną skórę? Czy ktoś z Was stosował sudocrem na takie lub podobne rzeczy? Jakie jest wasze zdanie na ten preparat?
Pomóżcie proszę
__________________
Razem od 25.10.2010 Zaręczeni 25.08.2012 Powiedzieliśmy sobie magiczne 'TAK' 21.06.2014
Bzumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 15:08   #3
Agatha2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 186
Dot.: Suche, zaczerwienione i otarte uda ! Pomocy !

W pierwszym momencie pomyślałam że winny może być proszek/płyn do prania. Zmieniałaś może w ostatnim czasie?
Sudocrem myślę że powinien w jakiś sposób pomóc, jest delikatny, więc szkody nie zrobi.
Moim zdaniem Twój Mąż powinien udać się do dermatologa, bo jak w pracy cały dzień chodzi to tylko podrażnia te miejsca.
Agatha2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 12:52   #4
Bzumka
Przyczajenie
 
Avatar Bzumka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: Suche, zaczerwienione i otarte uda ! Pomocy !

Też myślałam że może od płynu lub proszku do prania ale nie zmieniałam ani jednego ani drugiego w ostatnim czasie. Wczoraj na wieczór posmarował uda sudocremem i dzisiaj rano zauważyłam brak zaczerwienienia. Skóra pozostała bardzo sucha ale jest już lepiej. To coś takiego jakby się za mocno ktoś opalił na słońcu. Narazie działamy z sudocremem na zmianę ze zwykłym sypkim pudrem. Mam nadzieje że problem szybko zniknie bo jest to dość uciążliwe.
Dziękuję za odpowiedź
__________________
Razem od 25.10.2010 Zaręczeni 25.08.2012 Powiedzieliśmy sobie magiczne 'TAK' 21.06.2014
Bzumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-06 12:52:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.