twarz jak napuchnieta. co jeść? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-23, 17:23   #1
Ewcia1992xx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 19

twarz jak napuchnieta. co jeść?


Witam,
Mam mały problem, otóż od pewnego czasu moja twarz stała się dziwnie napuchnięta, tak jakby było na niej bardzo dużo tłuszczu. Wygląda to okropnie.
Do tego mam strasznie podpadnięte sińce pod oczami i przy uśmiechu wygląda to naprawdę beznadziejnie, gdyż policzki są jak balon, a pod oczami jest wgłębienie.
Przy przechylaniu głowy w bok widać jak ta opuchlizna opada w dół.
Nigdy wcześniej nie miałam tego problemu ( albo był w mniejszym stopniu i nie zwróciłam uwagi).

Znajoma mówiła że to może być spowodowane zatrzymaniem wody w organizmie, ale mimo tej informacji nie wiem jak się tego pozbyć..
Miała może któraś z was ten problem? Co jeść żeby to uregulować?

Dodam, że mam 17 lat..

z góry dziękuję za pomoc .
Ewcia1992xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 18:52   #2
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: twarz jak napuchnieta. co jeść?

Musisz poobserwowac swój organizm. I jeśli przez kilka następnych dni opuchlizna nie zejdzie i nie zauważyłaś niczego co by mogło mieć z tym zwiazek. To warto wybrać sie do swojego lekarza ogólnego i zrobić badania pod kątem nerek.
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 21:34   #3
alexiana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 354
Dot.: twarz jak napuchnieta. co jeść?

Policzki jak balon i podpadnięte sińce po oczami ? Leć do lekarza ogólnego po skierowanie na badanie krwi wraz z badaniem TSH - hormonu tarczycy. Tu najprawdopodobniej tkwi przyczyna opuchniętej twarzy.
alexiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 22:57   #4
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: twarz jak napuchnieta. co jeść?

Racja Alexiano, mogą to być też hormony
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 07:28   #5
olalola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 25
Dot.: twarz jak napuchnieta. co jeść?

mialam dokladnie to samo. nikt nie wiedzial co mi jest... nic nie pomagalo. doszlo do tego, ze rano mialam takie poducy sine pod oczami, ze wstydzilam sie wyjsc z domu. to bylo wrecz bolesne. przeszlo jak reka odjal gdy... odtsawilam nabial. zupelnie.

sprobuj... po paru dniach zauwazysz roznice. ja teraz nie jem nabialu w ogole, bo po jednym razie co prawda ic sie nie dzieje, ale jesli jem np. trzy dni pod rzad opuchlizna wraca
olalola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 07:39   #6
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: twarz jak napuchnieta. co jeść?

Przyczyn moze byc masa. Lepiej idz do lekarza, niech lekarz przeprowadzi szczegolowy wywiad.
Bo my mozemy gdybac. Jak mialam problem z nerkami puchly mi kostki i nadgarstki, skad mozemy wiedziec ze u Ciebie nie puchnie twarz? Nawet gdyby zawital tu ktos odpowiednio przeszkolony, trafnej diagnozy przez internet wydac sie nie da. Bo mozesz faktycznie zatrzymywac wode, mozesz rowniez miec niedoczynnosc tarczycy, a mozesz rownie dobrze miec jakiekolwiek zaburzenie hormonalne ktore prowadzi do zatrzymywania wody. A co jezeli to jest alergia pokarmowa?

Alexiano takie maciupkie ale , TSH nie jest hormonem tarczycy, hormony tarczycy to T3 i T4, TSH jest produkowane przez przysadke i ono moze wskazywac na rozwalona tarczyce
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 07:40   #7
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: twarz jak napuchnieta. co jeść?

ja też mam bardzo podobny problem i naprawdę nie mam zielonego pojęcia co to może być. niby robiłam już wszystko co możliwe (przynajmniej tak mi się wydaję )-badałam krew, tarczyce, robiłam testy na obecność grzybów i dalej NIC. teraz jedyne co mi pozostało to wizyta u alergologa, bo jest to cholernie uciążliwe i trudno z tym normalnie funkcjonować. zobaczymy! może wreszcie dowiem się co mi jest jak będę coś wiedziała to na pewno napiszę. pozdrawiam

ps. a z tym nabiałem to bardzo dziwne...ciekawe na jakiej zasadzie to działa, bo już prawdę mówiąc od kolejnej osoby to słyszę.
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-24, 08:31   #8
olalola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 25
Dot.: twarz jak napuchnieta. co jeść?

nie wiem jak to dziala ale dlugo nie chcialam probowac bo uwielbiam nabial

ponoc z jednej strony wplywa na hormony a z drugiej na limfe. nie wiem. fakt faktem - pomoglo. polecam.
olalola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 13:29   #9
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: twarz jak napuchnieta. co jeść?

no właśnie. mi również trudno sobie wyobrazić życie bez nabiału ale totalnie nic z tych produktów nie jesz? może to kwestia przyzwyczajenia? nie wiem, ale nigdy nie udało mi się zrezygnować z takiego jedzonka...
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 13:30   #10
alexiana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 354
Dot.: twarz jak napuchnieta. co jeść?

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość

Alexiano takie maciupkie ale , TSH nie jest hormonem tarczycy, hormony tarczycy to T3 i T4, TSH jest produkowane przez przysadke i ono moze wskazywac na rozwalona tarczyce
Tak dobrze to sie nie znam Wiem, że trzeba sprawdzić TSH
alexiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 14:11   #11
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: twarz jak napuchnieta. co jeść?

ja puchne masakrycznie
na twarzy i wogóle zatrzymuje wode, najbardziej jet to widoczne na twarzy , łydkach
mysle, że to hormony (kobiece, mam problemy z miesiaczkowaniem - po ed w przeszłości, mam za mało estrogenów nadal), po drugie - dziewczyny - elektrolity !!!
sód i potas -moze za duzo wody pijecie albo kawy/herbaty to tez sie zdarza
jja robiłam analize pierwiastkowa włosa i wyszło mi, żę mam niedobory sodu (!!) i potasu...
nabiał jem praktycznie codziennie...bo mam słąbe kosci (p[o ed, nawet brałąm wapno takie po 500 mg specjalistyczne i jadłam nabiał właśnie), ale nie zauwazyła mniejszego/wiekszego puchniecia po nabiale (oprócz mleka, bo ono ponoc osłabia kosci), czytez bez niego, wiec to chyba nie to
badałam nerki, serce, tarczyce wszystko mam zdrowe..we krwii tez mam dobry poziomelektrolitów, ale wszystko wyszło w badaniu włosa...
7 razy za duzo wapnia, za mało potasu, sodu, żelaza, chyba troche cynku itp - kazdemu jakies niedobory wychodza - a we krwii nie wyjdzie nic...tez we krwii mam dobrze
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 09:07   #12
olalola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 25
Dot.: twarz jak napuchnieta. co jeść?

nic kompletnie. bardzo ciezko bylo mi zrezygnowac aler jesli mam do wyboru sine poduszki pod oczami i chwile przyjemnosci z jogurtem/twarogiem/mlekiem/serkiem, a ladna i zdrowo wygladajaca twarz bez to jednak wybieram twarz.
olalola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 17:05   #13
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: twarz jak napuchnieta. co jeść?

Cytat:
Napisane przez olalola Pokaż wiadomość
nic kompletnie. bardzo ciezko bylo mi zrezygnowac aler jesli mam do wyboru sine poduszki pod oczami i chwile przyjemnosci z jogurtem/twarogiem/mlekiem/serkiem, a ladna i zdrowo wygladajaca twarz bez to jednak wybieram twarz.
w takim razie jak teraz wygląda Twoja dieta? i po jakim czasie od odstawienia nabiału zauważyłaś, że to właśnie to było przyczyną 'puchnięcia twarzy'?
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 20:17   #14
Ewcia1992xx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 19
Dot.: twarz jak napuchnieta. co jeść?

dziękuję za rady
Szczerze mówiąc z pół roku temu miałam robione badania i wszystko było w porządku.. Z tym nabiałem to może coś jest, bo dawniej nie cierpiałam nabiału, a teraz się do niego stopniowo przekonywuję. Chociaż mleko lubiłam zawsze z resztą gorzej.
Druga sprawa, Ekstradyska - na czym polega badanie włosa i gdzie można to wykonać? Trzeba mieć skierowanie?

A dodam jeszcze, (jeśli miało by to wpływ) że uwielbiam słodycze, bardzo dużo ich wcinam, a nie mam skłonności do tycia.

Edytowane przez Ewcia1992xx
Czas edycji: 2010-03-26 o 20:21
Ewcia1992xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 21:36   #15
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: twarz jak napuchnieta. co jeść?

Cytat:
Napisane przez Ewcia1992xx Pokaż wiadomość
dziękuję za rady
Szczerze mówiąc z pół roku temu miałam robione badania i wszystko było w porządku.
To że pół roku temu byłas zdrowa, nie onacza że teraz tez tak jest.
Co to za logika w ogóle? Ze niby jak w lato nie miałam kataru, to w zime nie wymyslę że mam ,choć gil do pasa z nosa zwisa?

Idż dziewczyno do lekarza, bo to normalne nie jest.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 06:54   #16
olalola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 25
Dot.: twarz jak napuchnieta. co jeść?

moja dieta wyglada... normalnie, tylko ze nie jem nabialu

zytnie pieczywo, warzywa, owoce, duzo ryb i orzechow.. co tam jeszcze - mieso oczywiscie, jajka. slodycze rowniez

ciezko bez nabialu bylo. teraz sie przyzwyczailam ale pierwsze dni udowodnily mi ze nabial uzaleznia. to prawda. bylam jak narkoman...

zanik opuchlizny juz po niecalym tygodniu. pare dni... teraz jak zjem cos z nabialu to opuchlizna nie wylazi od razu. dopiero po dwoch, trzech razach...

autorko - polecalabym ci rowniez poczytanie o kandydozie. wpisz w googla candida. jesz duzo slodyczy, puchniesz, masz objawy tarczycowe... candida powoduje podobne objawy jak niedoczynnosc.
olalola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 18:26   #17
Ewcia1992xx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 19
Dot.: twarz jak napuchnieta. co jeść?

Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
badałam krew, tarczyce, robiłam testy na obecność grzybów i dalej NIC. teraz jedyne co mi pozostało to wizyta u alergologa, bo jest to cholernie uciążliwe i trudno z tym normalnie funkcjonować. zobaczymy! może wreszcie dowiem się co mi jest jak będę coś wiedziała to na pewno napiszę. pozdrawiam
Przepraszam, że mnie tak długo nie było. No coż, mogę się podpisać pod tymi słowami. Wszystkiego próbowałam, wszystkiego raczej. Badanie krwi wyszło w 100% prawidłowe pod kazdym względem (miałam robione pod kątem 9 rzeczy) i nic. Jakby któraś w końcu doszła do przyczyny to proszę o info. A bez nabiału to bym nie wytrzymała ani tygodnia pewnie ;/ Ale dzięki Wam wszystkim

PS. a ciągła ochota na słodycze? ma to jakiś związek? też tak macie?
__________________
Wybrałam pielęgnację włosów z marką Braun


Zapraszam na mój blog moda & lifestyl

http://mow-mi-pocahontas.blogspot.com//

Edytowane przez Ewcia1992xx
Czas edycji: 2011-01-17 o 18:31
Ewcia1992xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:21.