czy masaz musi bolec? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-13, 14:51   #1
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833

czy masaz musi bolec?


Witam, od tygodnia chodze na rehabilitacje... od wiecznie napietych miesni ramion i szyi czesto miewam bole glowy. Do tego dwa tygodnie temu mialam blokade stawow glowy.... jesli dobrze zrozumialam lekarza... Na masaz chodze codziennie (oprocz weekendow, do konca wrzesnia)... trwa okolo 15-20 minut i za kazdym razem okropnie boli... czy to normalne?
__________________
9.09.2009- nasz slub koscielny!
8.07.2008- nasz slub cywilny!
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-26127.png
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 11:34   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: czy masaz musi bolec?

Cytat:
Napisane przez Equita Pokaż wiadomość
Witam, od tygodnia chodze na rehabilitacje... od wiecznie napietych miesni ramion i szyi czesto miewam bole glowy. Do tego dwa tygodnie temu mialam blokade stawow glowy.... jesli dobrze zrozumialam lekarza... Na masaz chodze codziennie (oprocz weekendow, do konca wrzesnia)... trwa okolo 15-20 minut i za kazdym razem okropnie boli... czy to normalne?
Zapytaj rehabilitanta,czy w Twoim przypadku ból jest normalny.

Kiedyś miałam masaże lecznicze (przedramię) i odczuwałam ból przy masowaniu,co było normalne.
Po zakończeniu całej serii ból minął-nie tylko ten odczuwany przy masażu,ale przede wszystkim ten,przez który byłam na niego skierowana .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 12:50   #3
Baudolina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 370
Dot.: czy masaz musi bolec?

A ja mam pytanie, od kogo dostalas te masaze? i czy placisz za mnie? Bo ja mam zdaje mi sie podobny problem, bylam u lekarza powiedzial "zebym nauczyla sie z tym zyc"
__________________

"An eye for an eye only ends up making the whole world blind"
Mahatma Gandhi
Baudolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 12:59   #4
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: czy masaz musi bolec?

od kiedy masaz ma bolec?aj cos nie tak
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 19:38   #5
ona123ona
Wtajemniczenie
 
Avatar ona123ona
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 175
Dot.: czy masaz musi bolec?

rok temu chodzilam na masaże, gdyz moj kregoslup był/jest w okropnym stanie! Brałam sterydy i tez nic nie pomogło... co do bólu... pierwszy dzien po masazu myslalam ze umre! najprawdopodbniej byla to wlasnie blokada stawow.. pozniej bol z kazdym masazem zmniejszal sie ale w nocy bóle powracały niestety... wiec Equita, mysle ze nie powinnas sie za bardzo tym martwic...moj lekarz powiedzial ze to normalna sprawa.(? choc nie wiem czy mozna to nazwac 'normalnościa').. chodzilam na masaze ze tak powiem 'prywatne', mialam ich 10... czulam sie po całej kuracji o niebo lepiej... ale niestety znowu moje bóle wrocily musze zrobic w tym tyg.przeswietlenie i boje sie ze bedzie gorzej niz rok temu.. choc rok temu moj kregoslup byl fatalny ...
ona123ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 09:26   #6
kaasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 381
Dot.: czy masaz musi bolec?

Masaż napiętych mięśni boli, to normalne. Ale porozmawiaj też o tym ze swoim masażystą.
kaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 10:05   #7
Annake
Raczkowanie
 
Avatar Annake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 302
Dot.: czy masaz musi bolec?

Nie, nie i jeszcze raz NIE!!! Masaż nie powinien boleć... Mięśnie mogą Cię boleć po masażu, ale nigdy w trakcie... Miałam masaże kręgosłupa i mimo, że byłam wyginana w każdą stronę i faktycznie odczuwałam dyskomfort (bo w końcu kto lubi, jak mu kości strzelają) masaż nie bolał. A z każdym kolejnym masażem bóle kręgosłupa mijały Więc powiedz swojemu lekarzowi, że masaż, który wykonuje sprawia Ci ból.
__________________
"To, co znajduje się za nami lub przed nami, to naprawdę drobnostka w porównaniu z tym, co leży w nas.."

R.W. Emerson
Annake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-17, 12:32   #8
malinka80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 32
Dot.: czy masaz musi bolec?

Masaż nie powinien boleć. Niestety w przypadku bardzo napiętych mięśni lub stanów zapalnych można odczuwać delikatny ból i mały dyskomfort. Jednak siła masażu powinna być dostosowana do odczuć pacjenta. Oczywiście z zabiegu na zabieg może być ona większa. Największa siła masażu powinna przypadać tak na połowę liczby zabiegów. Następnie powinna się znowu powoli zmniejszać celem odzwyczajenia mięśni od zabiegu.
Masowanie z dużą siłą (wiążące się z bólem) nie działa wcale na korzyść. Pacjent wtedy napina mięśnie, co powoduje większy ból zarówno w trakcie jak i po zabiegu.
Natomiast ból mięśni w kilka godzin po masażu czy na następny dzień jest normalny. Jest to odpowiedź mięśni na ich "delikatne zmęczenie", po prostu zwykłe zakwasy.
malinka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 14:14   #9
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: czy masaz musi bolec?

Cytat:
Napisane przez Baudolina Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie, od kogo dostalas te masaze? i czy placisz za mnie? Bo ja mam zdaje mi sie podobny problem, bylam u lekarza powiedzial "zebym nauczyla sie z tym zyc"
Ja mieszkam w Austrii. Na masaze skierowal mnie lekarz, a w osrodku jeszcze badal specjalista... Moje bole glowy bywaja tak silne, ze czasem musze chodzic na kroplowke do szpitala... Mialam juz wszystkie mozliwe badania, bo bole mam od trzech lat. Troche za pozno zaczelam cos z nimi robic... Teraz to jedna seria masazy nie pomoze, musze calkowicie zmienic styla zycia.

A co do bolu: nadal boli mocno przy masowaniu (za kazdym razem masuje ktos inny, wiec chyba jednak tak musi byc), do tego chodze na gimnastyke- tam wyciagaja mnie
__________________
9.09.2009- nasz slub koscielny!
8.07.2008- nasz slub cywilny!
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-26127.png
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 10:21   #10
fizjonet
Przyczajenie
 
Avatar fizjonet
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: czy masaz musi bolec?

Zdecydowanie masaż nie powinien boleć. Podczas wykonywania zabiegu masażu zawsze dobieram siłę i rodzaj techniki do indywidualnych odczuć pacjenta.
fizjonet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 20:05   #11
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: czy masaz musi bolec?

Dziekuje za odpowiedz. Dzis czuje sie jakbym miala siniaki na plecach Czasem mysle, ze to dlatego, ze jestem dosyc szczupla i nie mam za duzo cialka. Mam nadzieje, ze jutro bedzie lepiej.
__________________
9.09.2009- nasz slub koscielny!
8.07.2008- nasz slub cywilny!
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-26127.png
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-19, 10:24   #12
malinka80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 32
Dot.: czy masaz musi bolec?

Widzę, że podstawowy błąd w Twoim przypadku, to ten, że za każdym razem masuje Cię ktoś inny. Będąc jeszcze w przychodni każdy z nas miał swoich pacjentów. Zamiany były jedynie w przypadkach gdy kogoś nie było. Jeśli masz jednego masażystę to on wie mniej więcej jaki jest Twój próg bólu (z zabiegu na zabieg co prawda jest wyższy, ale wie jaką siłe może w stosunku do Ciebie zastosować), wie gdzie masz ewentualne miejca przeczulicy, w którym miejscu najbardziej boli i które potrzebuje więcej uwagi.
Jakoś tak nie podobają mi się te Twoje masaże... taka taśmówka... tak jakby traktowali wszystkich tak samo, bez względu na budowę itd.
Przy zbyt silnym masażu może nastąpić tzw. "zjawisko przebicia" i pogorszenie się stanu.
malinka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 17:14   #13
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: czy masaz musi bolec?

Teorie, teorie!

Zasadniczo masaż nie powinien być bolesny, ale w przypadku masażu leczniczego, rehabilitacji niewielki ból występuje czasem w trakcie samego masażu ale także może wystąpić po masażu. Dotyczy to najcześciej pierwszych zabiegów. Dziś jednak masażyści staraja się wykonać zabiegi wg zasady: maksymum zysku (efektywności) przy minimum bólu.

Czasem objawy bólowe są pomocne w diagnostyce, jak przebiega ból itd. czy jeśt mięśniowy, związany z nerwami, jak pracuje powieź, a może ból nasilają stany emocjonalne. Pytanie także czy wykonuje się pani sam masaż czy też może elementy terapii manualnej.


W sumie prawie po każdym rodzaju pierwszego masazu człowiem może być rozbity, nieco obolały, itd ale to jest efekt czasowy.

Jednak jest jeszcze coś, trudno przez internet ocenić jakie są dolegliwości i czy ból podczas masażu jest wynikiem dodatkowego podraznienia zmienionych chorobnowo miejsc.

Jedno jest pewne powinna pani tą sytuacje skonsultować z terapeutą. Jeśli ból występuje za każdym razem, a broń boże nasila się z masażu na masaż masaż powinien byc skonsultowany.

Rozmawiam czasem z masażystami z Austrii, czye też będąc w2 Niemczech. Wiem że w wielu przypadkach to szef/kierownik praxis sam fizjoterapeuta ustala zabiegi według podanej lekarskiej diagnostyki.

Powodzenia, warto porozmawiać, przedyskutować sprawę.

Pozdrawiam Piotr
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 09:32   #14
malinka80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 32
Dot.: czy masaz musi bolec?

[QUOTE]
Cytat:
Napisane przez Bodyworkers Pokaż wiadomość
Teorie, teorie!

Zasadniczo masaż nie powinien być bolesny, ale w przypadku masażu leczniczego, rehabilitacji niewielki ból występuje czasem w trakcie samego masażu ale także może wystąpić po masażu. Dotyczy to najcześciej pierwszych zabiegów. Dziś jednak masażyści staraja się wykonać zabiegi wg zasady: maksymum zysku (efektywności) przy minimum bólu.

Czasem objawy bólowe są pomocne w diagnostyce, jak przebiega ból itd. czy jeśt mięśniowy, związany z nerwami, jak pracuje powieź, a może ból nasilają stany emocjonalne. Pytanie także czy wykonuje się pani sam masaż czy też może elementy terapii manualnej.


W sumie prawie po każdym rodzaju pierwszego masazu człowiem może być rozbity, nieco obolały, itd ale to jest efekt czasowy.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale to właśnie napisałam trochę wcześniej - może trochę innymi słowami, ale sens ten sam. No a teraz sugerujesz że to tylko teorie?
malinka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 09:53   #15
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: czy masaz musi bolec?

Jak za starych dobrych czasów początki forum wizazu (chyba ponad 5 lat), przeznaczone było przede wszystkim dla osób masowanych, takie było załozenia właścicielki. Do dzisiaj tak się staramy odpowiadać aby język był zrozumiały dla laika.

Ocywiście czasem jest tak że nie ma czau na dokładne wczytywanie sie w to co piszą inni. Podświadomie stramy się zrozumieć co chce usłyszeć zadający pytanie.

Jeśli chujesz się dotknieta to sorki... Ale nie wiem czy pacjent wie o co chodzi z "efektem przebicia"?

z pozdrowieniami Piotr
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 13:03   #16
malinka80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 32
Dot.: czy masaz musi bolec?

Hehe... dzięki za zwrócenie uwagi. Chyba rzeczywiście trochę "technicznie" napisane. Ale chyba nie jest tak źle i idzie coś zrozumieć .
Następnym razem postaram się pisać jaśniej .

Dotknięta się nie czuję,, czasami bardziej na mnie napadną .

Spokojnie, nie jestem z tych szybko obrażających się.
A z zasadami forum muszę się jeszcze dokładniej obeznać. Zaglądam tu od jakiegoś czasu, ale dopiero od niedawna zaczęłam czasami się udzielać.

Pozdrawiam.
malinka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 19:40   #17
Błękitny Frędzelek
Raczkowanie
 
Avatar Błękitny Frędzelek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 198
Smile Dot.: czy masaz musi bolec?

Ja tez chodziłam na rehabilitację. Masaż był tragiczny, zaciskałam zęby, żeby nie krzyczeć z bólu. Po serii zabiegów okazało się jednak, że czuje się super. Plecki naprawdę przestały mnie boleć na jakies poł roku. Ale sniaków, to miałm cała masę. Po tygodniu, zrobiły mi się zakwasy
ale efekt końcowy ok.

Potem chodziłam na platne zabiegi do gabinetu kosmetycznego. 30 minut masażu 45zł. Relaks owszem, głaskanie, kizianie itp. a plecy jak bolały, tak bolały.

Tak więc moja opinia jest taka, że czasem lepiej, jak trochę poboli.
Błękitny Frędzelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 07:13   #18
malinka80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 32
Dot.: czy masaz musi bolec?

Bo właśnie miałaś masaż kosmetyczny, który ma zadanie relaksacyjne i pielęgnacyjne. Zajmuje się głównie skórą. Niestety ma niewielkie właściwości lecznicze jeśli chodzi o mięśnie, stawy itp.
malinka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 19:23   #19
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: czy masaz musi bolec?

Błękitny Frędzelek: Tez tez uwazam, ze lepiej jak boli Wlasnie mam za soba cala pierwsza serie (10 razy) i chociaz czuje siniaczki to przynajmniej glowa przestala bolec od napietych miesni... Tylko, ze najlepiej jak masaz polaczony jest z gimnastyka... chociaz to dopiero 2 tygodnie jut czuje efekty
__________________
9.09.2009- nasz slub koscielny!
8.07.2008- nasz slub cywilny!
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-26127.png
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-07, 12:24   #20
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: czy masaz musi bolec?

hej dziewczyny we wakacje byłam na wczasach w ośrodku gdzie były masaże i byłam pierwszy raz w życiu na masażach i tak sobie rozmawiałam z masażystą i on powiedział że masaż nie może boleć
pamiętam że była akcja jakaś dziewczyna chciała chodzić na masaże trenowała biegi i zadzwoniła do swojego trenera czy może a ten jej powiedział że jak masaż nie będzie bolał to nie ogólnie masażysta wyśmiał trenera bo masaż ma leczyć i pomagać a nie boleć boli tylko wtedy kiedy mamy jakąś "kontuzje" ale to jest rehabilitacja a tak to nie powinno wręcz nie może

ja też szłam z przerażeniem na pierwszy zabieg ale po rozmowie z masażystą strach uciekł i było super szkoda ze sie to skończyło ja wspominam to jak miłe smyranie po plecach tylko takie mocniejsze hehe
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 19:33   #21
Bulinka.
Raczkowanie
 
Avatar Bulinka.
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: druga strona monitora :)
Wiadomości: 239
Dot.: czy masaz musi bolec?

Ja 2 lata temu chodziłam do Poradni Leczenie Bólu na masaże z powodów częstych bólów głowy... W pewnych miejscach kręgosłupa miałam rzeczywiście silne bóle podczas masowania, które z czasem zanikały, aż zniknęły. Masaż leczniczy, rehabilitacyjny na początku zazwyczaj boli... Oprócz masażu miałam elektrostymulacje mięśni( tak to się chyba pisze), elektroakupunkture i laser..

Jezeli ktoś ma bóle głowy to polecam od np neurologa dostać skierowanie do poradni leczenia bólu.. Wszystkie te zabiegi bardzo mi pomogły
Bulinka. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 16:30   #22
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: czy masaz musi bolec?

Rzecz tym aby tam gdzie to mozliwe wykonać masaż w ten sposób aby nie był bolesny. Dotyczy to takze samego leczniczego masażu. Masaż bolesny to czasem poprostu pójscie na skróty. jesli w przychodni masażysci maja czasem jedynie po parę minut na masaż to tak bywa.

Poza masażem leczniczym ( który jak juz wspomnielismy jest czasem bolesny) wykonywanie jakiegokolwiek masażu który miałby boleć jest absurdalne. Poza tym nie mylmy pojęć:

Masaż relaksacyjny to nie tylko powierzchowne mizianie, chyba że wam taki kit wciskają w gabinetach odnowy. Masaż relaksacyjny to czasem bardzo głębokie techniki, ale odczuwane bezboleśnie. Wystapić moze odczucie rozbicia, ale to zupełnie inna sprawa, pozatym subiektywne odczucie.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.