usuwanie zęba chirurgicznie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-15, 12:12   #1
zachar89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1

usuwanie zęba chirurgicznie


Witam z pytaniem ponieważmam problem jakieś 2-3 tygtemu bolał mnie ząb poszedłem wieczorem do dorażnej przychodni pan stomatolog rozwiercił mi włożył jakieś lekarstwo któe mi wypadło po 1-2 dniach gdzie poszedłem znów tam w sobote to pani stomatolog włożyła mi troche lepiej to lekarstwo i było ok ale kazała jak najszybciej iść do własnego stomatologa to sie zarejestrowałem i poszedłem gdzie pani stomatolog mi go rozwierciła i powiedziała że będzie prawdopodobnie do usunięcia chirurgicznego zatruła i dała skierowanie na prześwietlenie zrobiłęm prześwietlenie wróciłem tamgdzie była inna pani stomatolog która obejrzała moją 8 (zęba) próbowała go wyrwać normalnie oczywiście dostałem 2 znieczulenia które troche pomogły i stwierdziła że nie usunie go do końca i zostawiła mi tego zęba tak o bez niczego wsumie i dała skierowanie na chirurgie i dała antybiotyk ale zarejestrowany jestem dopiero na 4 grudnia gdzie to bardzi długo czasu a znieczulenie przestaje mi działać wieć niewiem ja kto będzie gdzie jużzaczyna boleć, nie wiemco mam robić prosze o szybkie odp. :/:/:/
zachar89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 12:17   #2
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: usuwanie zęba chirurgicznie

iść prywatnie albo łykać przeciwbóle.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 12:52   #3
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: usuwanie zęba chirurgicznie

Wiesz, że istnieją kropki, przecinki i temu podobne rzeczy znacznie ułatwiające komuś przeczytanie tego co napisałeś?
A w temacie: pierwszy raz spotykam się z czymś takim, że lekarz zatruwa ząb, który ma być do wyrwania .
I co to znaczy, że dentystka nie usunęła Ci zęba DO KOŃCA??? To znaczy, że ząb ułamał się nad dziąsłem w trakcie rwania i nadal chodzisz z korzeniem??? Tak czy inaczej na Twoim miejscu poszłabym prywatnie i usunęła tę ósemkę. Z zębami (a szczególnie z 8) nie ma żartów.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 13:18   #4
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: usuwanie zęba chirurgicznie

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
A w temacie: pierwszy raz spotykam się z czymś takim, że lekarz zatruwa ząb, który ma być do wyrwania .
Może to było lekarstwo, a nie trutka.

Ja bym się nie bawiła w czekanie, tylko szukałabym porządnego chirurga szczękowego, choćby prywatnie. Nie wiem jak ta dentystka mogla Ci tak o, próbować wyrwać zęba
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2013-11-15 o 14:34
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 13:19   #5
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: usuwanie zęba chirurgicznie

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Może to było lekarstwo, a nie trutka.

Ja bym się nie bawiła w czekanie, tylko szukałabym porządnego chirurga szczękowego, choćby prywatnie. Nie wiem jak ta dentystka mogla Ci tak o, bez zdjęcia, próbować wyrwać zeba
Nie, no prześwietlenie było.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 13:20   #6
wiosna494
Wtajemniczenie
 
Avatar wiosna494
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 823
Dot.: usuwanie zęba chirurgicznie

iść prywatnie i usunąć. nie ma na co czekać w tym wypadku ;o co za niekompetencja lekarzy, na których trafiłeś... w głowie mi się to nie mieści.
wiosna494 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 14:13   #7
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: usuwanie zęba chirurgicznie

Poszukaj sprawdzonego dentyste prywatnie, najlepiej faceta z głowa na miejscu. Ja bylam u kobiety na NFZ ktora jest tragiczna, cale szczescie juz nie musze do niej chodzic. Wyslala mnie z zebem do chirurga, przyjechalam do mojego miasta zrobilam zdjecie zanioslam do mojego dentysty, ktory robi cuda i sam to zrobi, bez zadnych szpitali, a korzen rzeczywiscie jest tak ulokowany, ze nie ma potrzeby isc do szpitala. Dlaczego mezczyzna? Ma wiecej sily i zalatwi to raz dwa, jezeli bedzie taka potrzeba. Kobiety sie do tego nie nadaja ^^
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-15, 14:23   #8
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: usuwanie zęba chirurgicznie

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Poszukaj sprawdzonego dentyste prywatnie, najlepiej faceta z głowa na miejscu. Ja bylam u kobiety na NFZ ktora jest tragiczna, cale szczescie juz nie musze do niej chodzic. Wyslala mnie z zebem do chirurga, przyjechalam do mojego miasta zrobilam zdjecie zanioslam do mojego dentysty, ktory robi cuda i sam to zrobi, bez zadnych szpitali, a korzen rzeczywiscie jest tak ulokowany, ze nie ma potrzeby isc do szpitala. Dlaczego mezczyzna? Ma wiecej sily i zalatwi to raz dwa, jezeli bedzie taka potrzeba. Kobiety sie do tego nie nadaja ^^
To nieprawda, że kobiety się nie nadają. Ja wyrywałam trzy 8 u chirurżki szczękowej i to spod dziąsła, więc było trudniej. Ząb wyrwała, komplikacji nie było.
Prawdą jest natomiast, że faceci mają więcej siły
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 14:38   #9
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: usuwanie zęba chirurgicznie

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
To nieprawda, że kobiety się nie nadają. Ja wyrywałam trzy 8 u chirurżki szczękowej i to spod dziąsła, więc było trudniej. Ząb wyrwała, komplikacji nie było.
Prawdą jest natomiast, że faceci mają więcej siły
Ale to byla kobieta chirurg, a nie ,,zwykla,, stomatolog w gabinecie, gdzie nie rozetnie dziasla np. zeby latwiej wyszedl zab

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 14:39   #10
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: usuwanie zęba chirurgicznie

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Nie, no prześwietlenie było.
Faktycznie, coś mi się ubzdurało, że zleciła, ale nie spojrzała . No nieważne.

Jak zdjęcie bylo to raczej od razu widać czy ząb do dlutowania czy da radę go wyrwać, bez problemów. Chirurg, nie dentysta - to podstawa przy cięzkich przypadkach z ósemkami. I radzę czegos poszukać, bo lada godzina możesz zacząć wyglądac jak chomik. Nie wiem czy uczysz się czy pracujesz, ale może byc problem.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 14:52   #11
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: usuwanie zęba chirurgicznie

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Faktycznie, coś mi się ubzdurało, że zleciła, ale nie spojrzała . No nieważne.

Jak zdjęcie bylo to raczej od razu widać czy ząb do dlutowania czy da radę go wyrwać, bez problemów. Chirurg, nie dentysta - to podstawa przy cięzkich przypadkach z ósemkami. I radzę czegos poszukać, bo lada godzina możesz zacząć wyglądac jak chomik. Nie wiem czy uczysz się czy pracujesz, ale może byc problem.
Chomik to pikuś. Może dojść do szczękościsku, i różnych innych przykrych akcji jak na przykład gardło mocno spuchnięte i problemy z przełykaniem.

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Ale to byla kobieta chirurg, a nie ,,zwykla,, stomatolog w gabinecie, gdzie nie rozetnie dziasla np. zeby latwiej wyszedl zab

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tobie zwykła stomatolog próbowała 8 rwać?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-15, 14:54   #12
mikados
Rozeznanie
 
Avatar mikados
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: płd PL albo gdzieś dalej....
Wiadomości: 925
Dot.: usuwanie zęba chirurgicznie

Cytat:
Napisane przez wiosna494 Pokaż wiadomość
iść prywatnie i usunąć. nie ma na co czekać w tym wypadku ;o co za niekompetencja lekarzy, na których trafiłeś... w głowie mi się to nie mieści.
Dokładnie, poszukaj szybko dobrego prywatnego chirurga (tez uważam, że facet jest lepszy bo ma więcej siły i łatwiej mu usunąć zęba a do ósemek siła jest potrzebna). Ciężko będzi Ci wytrwac do grudnia z tak naruszonym zębem a trucie się przez ten czas przeciwbólowymi środkami to nie jest dobre rozwiązanie.
mikados jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 15:42   #13
Lozano
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
Dot.: usuwanie zęba chirurgicznie

Znacie jakiegoś sprawdzonego dentyste który wykonuje dobre zabiegi?
Czy się opłaca iść do Kliniki Państwowej czy prywatnie ?
Lozano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 12:40   #14
rudadagusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 53
Dot.: usuwanie zęba chirurgicznie

Chyba bez wizyty u prywatnego dentysty się nie obędzie...
rudadagusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 19:04   #15
SanaeAiko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: usuwanie zęba chirurgicznie

mi moja dentystka poleciła iść na Nowogrodzka 59 do Warszawy, to jest Zaklad Chirurgii Stomatologicznej zabiegi na NFZ, zresztą jutro tam idę na wyrwanie ósemki. Przez telefon dowiedziałam się, że trzeba przyjść rano, o 8 są zapisy i zapisują pierwszych 45 osób z kolejki i przyjęcie tego samego dnia. Jak będę po wizycie to napiszę jak było jesli uda mi sie jutro zapisac....
SanaeAiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 10:27   #16
SanaeAiko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: usuwanie zęba chirurgicznie

Bylam na Nowogrodzkiej 59. Trafiłam na miłego chlopaka, chyba jeszcze studenta, ktory bardzo sprawnie wyrwal mi ósemkę i zadbał, żeby wszystko było ok. W poblizu caly czas byl tez bardziej doswiadczony lekarz. Dlatego polecam to miejsce. Najlepiej przyjsc ok. 6:30 nawet, bo wtedy na pewno sie czlowiek zalapie na kolejke. Zaklad Chirurgii Stomatologicznej.
SanaeAiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 11:37   #17
seni0rita
Marzycielka
 
Avatar seni0rita
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: usuwanie zęba chirurgicznie

Nie ma co czekać trzeba lecieć jak najszybciej prywatnie.
seni0rita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 21:52   #18
madvied
Przyczajenie
 
Avatar madvied
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 10
Dot.: usuwanie zęba chirurgicznie

Ja usuwałam na nfz w Szpitalu Wojskowym. Bardzo szybko miałam zabieg (był to poważny stan, bardzo bolała mnie szczęka, miałam szczękościsk) , bez problemów. Nikt prywatnie nie chciał się podjąć wyrwania moich ósemek, bo rosły "nie tak jak trzeba". Byłam dokładnie u chirurga szczękowego i nawet nic nie bolało.
madvied jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-21 22:52:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.