teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-22, 09:50   #1
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839

teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów


witam
po tym wyliczankach kosmetyków i ciuchów mże coś dla ducha i umysłu?żeby nie wyszło ,że na nic innego nie wydajemy kasy

czy jest jakaś ksiązka której nie możecie przeczytać?(może to od oparów kosmetyków i perfum ?
robicie po 5 podejśc i po 5 kartkach stwierdzacie ,że nie dacie rady ,nie rozumiecie co czytacie?

ja mam taką jedną ggrr "Metoda wodna" Irwinga ,no nie mogę jej przegryżć ,czytam wątek o sztucznym sutku i dalej nie mogę !!.

a jak jest u was?
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 10:02   #2
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Doskonały wątek, Paula

Moja książka - koszmar to "Coś się stało" Josepha Hellera. Po prostu nie mogłam jej skończyć, bo czułam że oszaleję; wizja świata namalowana przez Hellera jest nie do zniesienia ...

Ciekawa jestem czy ktoś z Was to czytał i dał radę skończyć ?
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 10:04   #3
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Paula- wyrzucie sumienia ty

ksiązke , którą koncze czytać po 1 linijce jest "Kuchnia Polska", bo i tak dochodze do wniosku, ze Tygrys przyrządzi cos smaczniejszego

a na serio- nie cierrrrpie praktycznie WSZYSTKICH powiesci z okresu Młodej Polski , blechhh...no koszmar

__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 10:26   #4
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Ja nie mogłam przeczytać książki Konwickiego, coś o apokalipsie, pare stron i po prostu nie mogłam. Ja nie wiem nawet czemu, czytałam w kółko jedną stronę.
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 10:35   #5
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Hehehe, a ja nie dokończyłam w zyciu tylko jednej książki, w dodatku lektury, w dodatku takiej, która jest wyjątkowo przystępna i większość moich znajomych ją przeczytało.

"W pustyni i w puszczy".

Resztę lektur przeczytałam, część materiału liceum też już przerobiłam, a tego po prostu NIE MOGĘ!
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 10:39   #6
Halszka
Rozeznanie
 
Avatar Halszka
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 493
GG do Halszka
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Cóz, ja nie mogę dokończyć (próbowałam dwukrotnie) "Biesów" Dostojewskiego, mimo, że to jeden z moich ulubionych pisarzy Chyba zbiorę się za nią zaraz po sesji..
Kiedyś (cyba ok. 4-5 lat temu) podobny problem miałam "Ulissesem"...



H.
Halszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 10:39   #7
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Lejek, NORMALNIE wstyd i hańba !! taka fajna ksiazka

__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-22, 10:51   #8
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

lejka napisał(a):
> Hehehe, a ja nie dokończyłam w zyciu tylko jednej książki, w dodatku lektury, w dodatku takiej, która jest wyjątkowo przystępna i większość moich znajomych ją przeczytało.

hihi - no dobra to ja tez sie przyznam - proby przeczytania "Pana Tadeusza" konczyly sie za kazdym razem porażką - co napadlo tego czlowieka zeby takie nudy pisac??? Gdyby nie "Dziady" to facet stracilby moj szacunek jako pisarz Zabieralam sie za to kilka razy - nigdy nie udalo mi sie skonczyc - rekord - dojscie do 2 księgi Pozniej litościwe objęcia Morfeusza
Nawet jak mnie kolezanka sila na film zaciągnela to nie zasnelam tylko dlatego ze kobieta obok zrobila to wczesniej i mialam ubaw z tego jak jej mąż sie stresuje

cmoki
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 10:57   #9
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

"Wojna i pokój" Tołstoja Podchodziłam 3 razy, zawsze pod koniec pierwszego tomu wymiękam

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 11:09   #10
BeataG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 535
GG do BeataG
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Udało mi się nie przeczytać Pana Tadeusza - w podstawówce jak przerabialiśmy, zmieniałam szkołę, a w liceum klasę. No i tak się szczęśliwie złożyło, że w starej jeszcze nie zaczęliśmy, a w nowej już skończyli.

Nie przebrnęłam również przez Chłopów. Niestety zniechęcił mnie serial. Skoro Emilia Krakowska miała być tą "najpiękniejszą z całej wsi", to ja dziękuję. A podobno to bardzo fajna książka, ale poza pierwszą stronę nie wyszłam.

I jeszcze jedno "przymusowe" dzieło - Doktor Faustus Tomasza Manna (moja lektura na germanistyce). Buddenbrooków uwielbiam, przez Czarodziejską górę przebrnęłam z trudem, ale Doktora Faustusa już nie dałam rady.

Więcej grzechów nie pamiętam.
BeataG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 11:10   #11
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

lejka napisał(a):
> Hehehe, a ja nie dokończyłam w zyciu tylko jednej książki, w dodatku lektury, w dodatku takiej, która jest wyjątkowo przystępna i większość moich znajomych ją przeczytało.
>
> "W pustyni i w puszczy".

Ja też!!! U mnie z tą książką było identycznie... Na szczęście były i są streszczenia Męczyłam pierwsze 5 stron z miesiąc I tak nie przeczytałam No dooobra... Próbowałam taktyki "co 50 stron" Ale i tak nic ona nie pomogła Podobne zjawisko występuje zresztą z większością lektur
No...jakby w spisie lektur był "Dziennik Bridget Jones" to co innego-przeczytałam ją w +- 6 dni
A co do innych książek, to przydarzyło mi się to jeszcze tylko raz: kiedy wychodziła pierwsza część "Harrego Pottera", byłam na targach edukacji, czy coś, i tam dawali próbki pierwszego tomu-mój rekord-3 strony Jakoś mnie nudziła
Tak poza tym, to mam szczęście do książek-teraz np. zajęłam się "Co z tą Polską?" Lisa (mój ulubieniec )

oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-22, 11:24   #12
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Potop, Pan Włodyjowski, Noce i Dnie - to w liceuu
Na studiach to też były perełki napisane iście naukowo-filozoficznie (ale to przeczytałam, tyle ze z męką, bo na kolokwium)

A Młoda Polska? Przedwiośnie, Ludize Bezdomni (w ogóle cały Żeromski) z przyjemnością się czytało.

Pana Tadeusza 3 razy czytałam. Raz z musu i nic nie pamietałam. Drugi raz też z musu, ale z koleżaną czytałyśmy na głos fragmenty i było śmiesznie a ostatni raz to już po szkole średniej. Sama i bez przymusu Tak samo bez musu po szkole przeczytałam Chłopów.
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 11:24   #13
Edyta
Zadomowienie
 
Avatar Edyta
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 1 127
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Od dzieciństwa uwielbiam czytać - to mój "sposób na życie", jednak "odrzuca mnie" od powieści historycznych Kraszewskiego oraz literatury science fiction. A lekturą szkolną, którą przeczytałam tylko pobieżnie, było "Przedwiośnie"...
Edyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 12:31   #14
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 140
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Nigdy nie przeczytałam do końca różnych dzieł naszego "wieszcza", np. "Pan Tadeusz", "Dziady". Boże... Nienawidziałam też literatury pozytywistycznej i dwudziestolecia międzywojennego. brrrr
Wszelkie "Przedwiośnia" niech się trzymają z daleka ode mnie.

Irving to mój ulubiony pisarz, ale "Metody wodnej" też długo nie mogłam zmęczyć.
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 12:52   #15
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

A mi się jakoś Pan Tadeusz podoba. Powiem więcej, bardzo go lubię.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 13:24   #16
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Ja ostatnio zaczęłam i nie przeczytałam "Ostatniego cesarza" i jakoś mi się zdaje, że i tak nie przeczytam
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 13:38   #17
justysiek
Zadomowienie
 
Avatar justysiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 1 400
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Oj, rzeczywiście "Pan Tadeusz"... Mam w domu kilka wydań, w różnych formatach, malutkim i ogromnym, no i żeby nie wiem co, to nie dawałam mu rady. Nie ruszyłam tego w liceum i pewnie już nigdy tak się nie stanie. Męczyłam się z tym strasznie i zawsze po kilku księgach się poddawałam. I pomyśleć, że są ludzie, którzy znają go na pamięć i pałają do niego wielką miłością. Podziwiam.
justysiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 14:09   #18
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

"Pan Tadeusz" zabierałam się sporo razy i zawsze gdzieś utykałam. Sporo fragmentów znam na pamięć i ogólnie lubię Adasia . Może kiedyś dam radę
"Władca Pierścieni" po kilkunastu latach to samo - też nie daję rady.
"Krzyżacy" zmęczyłam jeden tom, drugiego nie mogłam.
Na razie tyle pamiętam
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 14:45   #19
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Przeczytalam wszyskie lektury szkolne i nie przypominam sobie, zeby jakas nastreczyla mi wyjatkowych problemow

Lubie czytac i nawet kiedy ksiazka jest wybitnie nudna zawsze staram sie ja przeczytac do konca, po prostu jak juz cos zaczne - musze skonczyc.

Uwielbiam czytac fantasy, ale z nieznanych mi przyczyn, nie moge przebrnac przez "Wladce Pierscieni" . Pierwszy raz probowalam, gdy mialam 11 lat i po okolo 50 stronach oddalam kisazke wlascicielowi. Nastepnie po trzech latach znow sie za nia zabralam i to samo ! W koncu dwa lata temu kupilam sobie wlasny egzemplarz i... Znow utknelam . Z filmow ogladalam tylko pierwsza czesc i nie mialam ochoty na ogladanie kolejnych. Wcale nie dlatego, ze pierwsza czesc mi sie nie podobala, wrecz przeciwnie. Zupelnie nie wiem z czego to wynika
Mam nadzieje, ze kiedys pokonam wroga Ale doprawdy nie wiem, kiedy to nastapi
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-22, 16:08   #20
WeronikaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 19
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Kurczaczki, co nie tak z tym "Panem Tadeuszem"? W liceum przeczytalam go 9 razy i 3 piersze ksiegi wkulam na pamiec No moze dlatego, ze na konkurs
Za to dlugo, dlugo nie moglam skonczyc zachwalanej Olgi Tokarczuk "Dom dzienny dom nocny"
WeronikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 16:34   #21
Hana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 111
GG do Hana
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

A ja mam wyrzuty z powodu "W poszukiwaniu straconego czasu". Doszłam do drugiej części (niestety bez entuzjazmu)i dalej ani rusz. Ale kiedyś jeszcze spróbuję.

Hana
Hana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 17:03   #22
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów


w drugiej klasie podstawówki dobierałam się kilkanaście razy do "Ferdynanda Wspaniałego" przeczytałam połowę i doszłam do wniosku, że to (hihiih) "takie same kłamstwo jak św.Mikołaj" podobnie było z "Cudaczkiem Wyśmiewaczkiem" w sumie nie wiem czemu go nie przeczytałam.. wiem że przeczytałam połowę
Ogólnie lektur nie lubię, może dlatego,że jestem zmuszana do ich czytania, a jak mnie ktoś zmusza to zwykle tego nie robię. Nie czytałam Syzyfowych Prac i Faraona
ZA to bardzo podobały mi sie Kamienie na Szaniec
Buźka
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 17:20   #23
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Chłopi, Potop - nie do przejscia i do tej pory nie widzę w tym nic fenomenalnego.
Zabieram się od paru miesięcy za Godziny. Oglądałam film, bardzo mnie zdołował, więc to chyba ze strachu nie mogę przeczytać.
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 17:29   #24
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Mnie odrzuca od lektur. Już sama świadomość, że muszę to a to przeczytać jakoś mnie zniechęca. Jak już zaczynałam to już nie mogłam skończyć. Wyjątkami, które przeczytałam (które pamiętam) to "W pustyni i w puszczy" oraz "Krzyżacy" - po kilka razy.
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 18:20   #25
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Lee napisał(a):
> Nie czytałam Syzyfowych Prac i Faraona

O raaany, Faraon, uwielbiam tę książkę! Mój tata pała do niej wielką miłością, podobnie jak uwielbia film. Przeczytałam po raz pierwszy jak miałam 13 lat. Niestety nie omawialiśmy jej na polskim. Ale jeszcze będziemy w liceum. Pisałam o Faraonie na egzaminie i dostałam maks punktów za prace pisemną, największą część egzaminu gimnazjalnego. I od tej pory jeszcze bardziej lubię tę książkę.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 18:22   #26
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Zawsze lubiłam czytać, pochłaniałam wszystko, przeczytałam wszystkie lektury...łatwiej by mi bylo napisać co lubię... ale najwiekszą niechęć jednak miałam do Mickiewicza-ale czytałam .Totalnie znielubiałam i nie przeczytałam Gombrowicza..w ogole nie bylam w stanie zmęczyć nawet strony..nie rozumialam o co mu chodzi i w ogóle nawet nie pamietam tytułu-wiem tylko , ze byla to lektrura w liceum..
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 19:41   #27
Beza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 127
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

To na pewno "Ferdydurke".
Moja ULUBIONA książka


Nutka napisał(a):
> Zawsze lubiłam czytać, pochłaniałam wszystko, przeczytałam wszystkie lektury...łatwiej by mi bylo napisać co lubię... ale najwiekszą niechęć jednak miałam do Mickiewicza-ale czytałam .Totalnie znielubiałam i nie przeczytałam Gombrowicza..w ogole nie bylam w stanie zmęczyć nawet strony..nie rozumialam o co mu chodzi i w ogóle nawet nie pamietam tytułu-wiem tylko , ze byla to lektrura w liceum..
Beza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 20:05   #28
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Mi nie udało się przeczytać Sierotki Marysi. Próbowałam kilka razy (tym bardziej, że jakoś w 2 klasie SP to lektura była), ale bezskutecznie. I "Alicji w Krainie Czarów"- a wiele razy do niej podchodziłam. Widać mam jakąś awersję do książek dla dzieci.
Aktualnie czytam "Ojca Goriot" Balzaca i też mam poważne obawy czy dam radę. Ale podobne odczucia miałam przy "Czerwonym i czarnym" Stendhala, a w końcu mnie wciągnęło. Może i teraz tak będzie?
A jeszcze do "Szachownicy flamandzkiej" A. Perez Reverte tak podchodzę, podchodzę i za każdym razem odkładam po kilku stronach.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 00:15   #29
Qava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 95
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

przez dlugi czas to byl "mistrz i malgorzata" tym dziwniejsze ze ze wiekszosc znanych mi osob przyswaja ja w dzien - dwa a ja sie skupic nie moglam chyba za duzo surralizmu w stylu "behemot odgryzl obywatelowi glowe".. a zwykle czytam ksiazki ktore sa znacznie trudniejsze w pare godzin.. nigdy nie zapomne tych 2 tomow krzyzakow w 1.5 dnia..
Qava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-23, 06:46   #30
milgryf
Zadomowienie
 
Avatar milgryf
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 430
Re: teraz cos dla umysłu i ducha :) po ilości komsetyków i ciuchów

Moja zmora z liceum to Pan Beniowski Słowackiego. Brrrrr okropieństwo.
a tak w ogóle to baaardzo lubię ksiązki.Często jak mi podpasuje książka jakiegoś autora to czytam wszystko co napisał. Poza tym zamierzam jeszcze raz przeczytać książki Marka Hłaski bo mam wrażenie że nie wszystko zrozumiałam
milgryf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.