Rozciągnięcie pleców - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-15, 18:34   #1
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119

Rozciągnięcie pleców


Mam prosbe, a raczej pytanie z prośbą o odpowiedź
Od jakiegoś czasu cwicze i rozciagam się. Chodziłam dwa miesiące na Pilates. Wszystko byloby dobrze gdyby nie moje plecy. Mam rozciagnięte podudzie, moge usiąść w szerokim rozkroku z wyprostowanymi nogami, jestem w stanie poskręcać się w różne strony, ALE moje plecy nie potrafią się pochylić bez skrzywienia. Co dziwniejsze "garbek" nie robi mi się w okolicy łopatek, ale w okolicy krzyżowej. Tak więc kiedy próbuje zgiąć się "wpół" np siedząc w rozkroku głową dotykam niemalże podłogi a w części krzyżowej jest wstrętny guz ... czy są jakieś cwiczenia rozciagające konkretnie tę część pleców!! będę wdzięczna za pomoc!!

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Jeszcze jedno , czy mozliwe ze jest to uwarunkowane biologicznie i ze nic z tym nei zrobie? Moja mama ma ogromne problemy z ta czescia plecow...
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 06:07   #2
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Rozciągnięcie pleców

Cytat:
Napisane przez rubbergirl Pokaż wiadomość
Przy rozciąganiu kręgosłupa zdecydowanie nie powinny Ci się pojawiać żadne guzki czy inne wybrzuszenia na plecach :P Jeśli masz stwierdzone jakiekolwiek skrzywienia kręgosłupa, to nie powinnaś w ogóle zabierać się za rozciąganie tej części ciała, bo zrobisz sobie krzywdę!
To nie guzki po prostu ta dolna czesc plecow w ogole nie jest "plastyczna" i widac to nawet przy zwyklym siadzie z wyprostowanymi nogami. całe plecy proste a na dole lekko zaokaglone zamiast wklęsłe. Nie wiem czy wiesz o czym mowie strasznie mnie to denerwuje , zwlaszcza jak na pilatesie widze sie w lustrze
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 18:24   #3
Paula_M
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 487
Dot.: Rozciągnięcie pleców

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
To nie guzki po prostu ta dolna czesc plecow w ogole nie jest "plastyczna" i widac to nawet przy zwyklym siadzie z wyprostowanymi nogami. całe plecy proste a na dole lekko zaokaglone zamiast wklęsłe. Nie wiem czy wiesz o czym mowie strasznie mnie to denerwuje , zwlaszcza jak na pilatesie widze sie w lustrze
Jeśli nie znalazłaś nic w Internecie, to moze po prostu zapytaj o to instruktora Pilates'u albo jeszcze lepiej, pójdź do lekarza?
__________________
Życie nie pyta Cię, czy dasz radę.[/SIZE][/FONT]
Paula_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 19:17   #4
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Rozciągnięcie pleców

Cytat:
Napisane przez Paula_M Pokaż wiadomość
Jeśli nie znalazłaś nic w Internecie, to moze po prostu zapytaj o to instruktora Pilates'u albo jeszcze lepiej, pójdź do lekarza?
Instruktorka powiedziala mi zebym probowala siedzenia przy scianie (zeby to kontrolowac) i dodtakowo jakies sklony. Póki co nie pomaga. Popróbuje jeszcze troche i najwyzej moze odwiedze lekarza...
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 11:42   #5
Paula_M
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 487
Dot.: Rozciągnięcie pleców

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
Instruktorka powiedziala mi zebym probowala siedzenia przy scianie (zeby to kontrolowac) i dodtakowo jakies sklony. Póki co nie pomaga. Popróbuje jeszcze troche i najwyzej moze odwiedze lekarza...
Skoro tak, to chyba warto przejść sie do tego lekarza, zwłaszcza jeśli Cię to nie pokoi
__________________
Życie nie pyta Cię, czy dasz radę.[/SIZE][/FONT]
Paula_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 18:29   #6
VioletDevil
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 55
Dot.: Rozciągnięcie pleców

Cytat:
Napisane przez rubbergirl Pokaż wiadomość
Przy rozciąganiu kręgosłupa zdecydowanie nie powinny Ci się pojawiać żadne guzki czy inne wybrzuszenia na plecach :P Jeśli masz stwierdzone jakiekolwiek skrzywienia kręgosłupa, to nie powinnaś w ogóle zabierać się za rozciąganie tej części ciała, bo zrobisz sobie krzywdę!

Ja mam skrzywienie kręgosłupa i mam się rozciągać.
Jak najwięcej ćwiczeń na kręgosłup mam robić.
__________________

VioletDevil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 18:19   #7
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Rozciągnięcie pleców

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
To nie guzki po prostu ta dolna czesc plecow w ogole nie jest "plastyczna" i widac to nawet przy zwyklym siadzie z wyprostowanymi nogami. całe plecy proste a na dole lekko zaokaglone zamiast wklęsłe. Nie wiem czy wiesz o czym mowie strasznie mnie to denerwuje , zwlaszcza jak na pilatesie widze sie w lustrze

Możesz miec zniesiona lordoze lęźwiową Niby to nie jest niebezpieczne, ale jest wtedy zachwiana naturalna spręzystośc kręgosłupa . Z biegiem czasu moga pojawiać sie bóle kręgosłupa, może pogłebiać się naturalna kifoza odcinku piersiowego.jedyna walka pozostaje dobrany odpowiedni zestaw ćwiczeń

Na chwile obecna kup sobie specjalna poduszke pod plecy do siedzenia- koszt ok. 50 zł.

A dalej race wykonac RTG całego kręgosłupa, gdyz z pewnymi schorzneiami kręgosłupa PIlates nie jest wskazany
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 19:43   #8
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Rozciągnięcie pleców

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Możesz miec zniesiona lordoze lęźwiową Niby to nie jest niebezpieczne, ale jest wtedy zachwiana naturalna spręzystośc kręgosłupa . Z biegiem czasu moga pojawiać sie bóle kręgosłupa, może pogłebiać się naturalna kifoza odcinku piersiowego.jedyna walka pozostaje dobrany odpowiedni zestaw ćwiczeń

Na chwile obecna kup sobie specjalna poduszke pod plecy do siedzenia- koszt ok. 50 zł.

A dalej race wykonac RTG całego kręgosłupa, gdyz z pewnymi schorzneiami kręgosłupa PIlates nie jest wskazany
dzięki lemoorka!!! w końcu jakies konkrety generalnie nie mam problemow z plecami. Nie bola mnie, nie mam jako tako skrzywionych. Kiedys stwierdzili o mnie (jeszcze gdzieś w liceum, więc sporo lat temu) skolioze, ale niewielką. Lekarz, RTG tylko mnie jakos zawsze do lekarzy za daleko. Badzo mało czasu mam na codzień. Jeżeli mogłabyś, to proszę jeszcze o jakieś info odnośnie tej podusi
no i póki co obiecałam też sobie siedzieć prosto. Tzn nie w fotelu, sklaniającym do wykrzywiania pleców w przedziwne esy, ale na krześle, prosto bo mysle ze to tez swoje robi.
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 19:56   #9
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Rozciągnięcie pleców

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
dzięki lemoorka!!! w końcu jakies konkrety generalnie nie mam problemow z plecami. Nie bola mnie, nie mam jako tako skrzywionych. Kiedys stwierdzili o mnie (jeszcze gdzieś w liceum, więc sporo lat temu) skolioze, ale niewielką. Lekarz, RTG tylko mnie jakos zawsze do lekarzy za daleko. Badzo mało czasu mam na codzień. Jeżeli mogłabyś, to proszę jeszcze o jakieś info odnośnie tej podusi
no i póki co obiecałam też sobie siedzieć prosto. Tzn nie w fotelu, sklaniającym do wykrzywiania pleców w przedziwne esy, ale na krześle, prosto bo mysle ze to tez swoje robi.
Twój problem może wynikac ze skoliozy Ja tez mam skoliozę Ale lordoze w krzyzu mam, za to mam zniesiona szyjna

Na Twoim miejscu gnałabym do ortopedy, bo to z poczatku nie boli. Ale jak zaboli to Ci tego nie zyczę Ból taki,że nawet może sparaliżować.
Tez miałam mało czasu i stres i się doigrałam Dlatego przestrzegam Porpoś kogoś by nawet gołym okiem ocneił TWoj kręgosłup w sensie przejechał paluszkiem wzdłuż kręgosłupa od szyji po ogonek jak będziesz prosto stać - łatwo wtedy wyczuć skrzywienia. kręgosłup w szyji układa się w półkole, wklęsłe, plecy, półkole wypukłe i lędźwie półkole wklęsłe. Dobrze by było gdyby ktoś ocenił czy masz wystające łopakti, czy sa na takiej samej wysokości, podobnie jak biodra- sprawdza się czy sa na takiej samej wysokości, jesli nie jedna noga może być krótsza

Poduszka:
http://www.habys.pl/pl/11,459/459/art8518.html

ja siedzisz rób zółwika, , prosto siedzisz, ale z pomoca podusi, a głowa lekko odchylona w tyłu tak,żeby była naturalna krzywizna

Pozdrawiam
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.