Kilka pytań o zaręczyny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-31, 10:21   #1
grouch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5

Kilka pytań o zaręczyny


Witam serdecznie!

Rzadko zaglądam na Wizaż, mam jednak nadzieję na to, że mi pomożecie

Sprawa wygląda następująco - mam 24 lata (jutro rocznikowo 25 ), jesteśmy z dziewczyną (moją rówieśniczką) ponad 4 lata w związku, mieszkamy razem, wspólnie uczestniczymy w różnego typu rodzinnych uroczystościach u obu rodzin (urodziny moich rodziców, Wigilia, Wielkanoc etc), często też swego czasu rozmawialiśmy (czasem półgębkiem, niekiedy całym-gębkiem) o wspólnej przyszłości i o tym, jak dla siebie jesteśmy ważni. Ona jest na studiach magisterskich, po licencjacie, ja w czerwcu skończę studia medyczne i pójdę do pracy, na staż.

W każdym bądź razie, - planuję w najbliższej przyszłości się mojej dziewczynie oświadczyć
I dlatego potrzebuję Waszych porad - bo mam kilka pytań...

Po pierwsze - myślę o terminie oświadczyn, a nie chciałbym ich planować z dziewczyną, chciałbym żeby to była niespodzianka (uprzedzę ewentualne pytania - rozmowy z dziewczyną przybierały nierzadko taki ton, że jestem na 99,99% pewien, że ona również pragnie zaręczyn).
Za kilka dni są jej urodziny - czy myślicie, że to dobry czas? Miesiąc później są walentynki - myślałem o nich, ale dla mnie ten dzień za mocno "trąci" komerchą, jest mało subtelny. Ewentualnie myślałem o pozornie zwykłym dniu, ale związanym częściowo z nami - kilka dni po jej urodzinach jest bowiem 13. stycznia (piękny dzień - niedziela). A początek naszego związku umownie datujemy właśnie na, co prawda nie 13. stycznia, ale na 13. czerwca (wtedy to też był weekend). Z 13stką mamy wiele wspólnych, miłych wspomnień (BTW - niedawno się dowiedziałem, że mój tato również związał swoje życie z wieloma rzeczami związanymi z cyfrą 13 ). Ewentualnie, jeśli już trzymać się tej 13stki - to aby nie było sztampowo, ale trochę w klimacie jest jeszcze dzień przed walentynkami - 13. lutego (13.02.2013 - dwie, wspólne trzynastki i kolejna dwójka symbolizująca nas dwoje - jeju, załącza mi się myślenie magiczno-symboliczne ).
Niby data to nic takiego, ale jednak przykładam do tego wagę - jak sądzicie, jaki termin byłby najlepszy, najciekawszy, najbardziej "niespodziankowy" i odpowiedni?

Po drugie - zastanawiam się (i to już od dość dawna), czy zaręczyny powinny odbywać się tylko we dwoje + ewentualnie później wspólnie powinniśmy zorganizować ceremonię przed jej rodzicami, bądź wspólnie przed obiema rodzinami. Czy też może jednak od razu zaręczyny powinny odbywać się przed rodziną... Planowałem to póki co zrobić wyłącznie we dwoje, i później ponownie przed jej rodzicami, ale nie mam pewności...

Po trzecie - miejsce. Jak sądzicie, które z poniższych miejsc wydaje się Wam najciekawsze (miejsca te są co prawda przeznaczone dla opcji zaręczyn wyłącznie we dwoje, ale i tak jestem ciekawy opinii)?
a) mała, subtelna herbaciarnia, wieczorem, przy głównym deptaku w mieście, choć nieco od niego oddalona - oboje jesteśmy smakoszami herbaty, poznaliśmy ostatnio w naszym mieście małą, uroczą herbaciarnię, do której zagląda mało ludzi, a obsługa jest przemiła i na pewno pomogłaby mi w tym i owym
b) dworek pałacowy z przepięknym laskiem, zaręczyny na łonie natury - jakiś rok temu odkryliśmy w odległości 30-40 km od naszego miasta piękne miejsce, zawsze mówimy że do niego kiedyś wrócimy - tylko że teraz jest nieco zimno, nie chciałbym aby moja wybranka zmarzła (ostatnio chodząc na spacery po parkach, przy niezbyt nasilonym mrozie, wytrzymujemy max godzinę)
c) warszawskie Łazienki - to tam spędziliśmy swój pierwszy dzień razem, jako para... A przyjechaliśmy do Warszawy parę dni wcześniej wyłącznie jako bliscy przyjaciele (choć chyba oboje wiedzieliśmy już dawno, co do siebie czujemy)...
d) restauracja hotelowa w hotelu, w którym mieszkaliśmy w Warszawie - podczas swojego pobytu w Warszawie (patrz punkt C) mieszkaliśmy w pewnym hotelu, który miał całkiem ładną restaurację - tylko że tam nie jest zbyt kameralnie
e) nasze mieszkanie, wieczorem, przy zapalonych świecach, przy lampce wina bądź herbacie z naszego wspólnego, ulubionego imbryczka - ot, najprostsze, ale może wcale nie takie złe...

Mam jeszcze dylemat co do samego pierścionka - oczywiście, wybiorę go sam, jako że ma to być niespodzianka, myślę że znam gust mojej wybranki Zastanawiam się tylko nad rozmiarem - niestety, z tego co zauważyłem, co firma to rozmiary jednak się nieco różnią. Mam w posiadaniu srebrną obrączkę, którą kiedyś nosiła (kiedyś kupiliśmy sobie wspólnie parę), chyba na nią jeszcze pasuje - czy myślicie, że jeśli wezmę tą obrączkę do jubilera, dobierze mi na jej podstawie odpowiedni rozmiar pierścionka? Nie chciałbym kupować pierścionka, a potem go przerabiać...

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Pozdrawiam i w Sylwestra życzę szampańskiej zabawy, a także wspaniałego nadchodzącego Nowego Roku 2013
grouch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 18:08   #2
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

Co do daty: moim zdaniem nie ma żadnego znacznia, i tak ten dzień bedzie pózniej "dniem zareczyn". Chyba unikalabym urodzin. We lepiej wcześniej niz pózniej, żebyś nie zaczął świrowac, bo wtedy na pewno niespodzianki nie bedzie

Na 100% sami! Potem oficjalne zareczyny z rodzicami, jeśli będziecie chcieli.

Miejsce: odradzalabym miejsca bardzo publiczne. Łazienki ok, pod warunkiem, ze nie bedzie strasznie zimno.

Z rozmiarem pierścionka cieżko jest trafić. Jeśli masz obraczke i pewność, ze cały czas jest dobra, to nie ma problemu - jubiler ja zmierzy i powie Ci jaki to rozmiar. Generalnie ze zmniejszeniem o rozmiar-dwa zazwyczaj nie ma żadnych problemów.

Powodzenia!
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 21:45   #3
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

po kolei:
data - ja jestem może trochę leniwa, bo przeciwnie do przedmówczyni - bardzo podoba mi się pomysł oświadczyn w urodziny - nie traktuję dnia oświadczyn jako specjalnej daty, którą później trzeba jakoś specjalnie świętować, więc fakt, że mój mąż oświadczył mi się w moje urodziny jest dla mnie ułatwieniem, żeby pamiętać kiedy i w jakich okolicznościach Ale generalnie - wybierz taką datę, żebyście oboje mieli luźny dzień, żeby nie gonić na siłę po zajęciach gdzieś, czy szukać tej godzinki, żeby się razem spotkać. Spędźcie ten dzień cały razem

2) jak najbardziej we dwoje! To jest Wasz moment, chwila dla Was, jakby nie patrzyć bardzo intymna i romantyczna. Rodzicom możecie powiedzieć później, np. w trakcie wspólnego obiadu czy po prostu

3) miejsce - tu również trochę tendencyjnie posłużę się własnym przykładem - a dlaczego nie oświadczyć się np. w dworku, a potem pojechać świętować do herbaciarni czy restauracji. Mój mąż tak zrobił - najpierw był spacer, klękanie i płacze, potem lody (nigdy nie zapomnę jak mi się rozpuszczały, bo nie mogłam przestać ryczeć ) a następnego dnia (bo niestety jego praca nam pokrzyżowała plany) obiad w zaprzyjaźnionej knajpce, przy dźwiękach fortepianu, z superową obsługą i całą "otoczką".

4) co do rozmiaru pierścionka - dobrze by było sprawdzić, czy obrączka dobrze leży na zaręczynowym palcu. Mój mąż niby sprawdzał (bo też mamy takie pamiątkowe, srebrne obrączki), ale pierścionek był o rozmiar za duży (problem rozwiązał się sam, bo po ślubie przełożyłam na środkowy i tu leży idealnie). Ale myślę, że biorąc miarę z obrączki dużej rozbieżności nie będzie (szczególnie, jeśli miarę ściągnie jubiler).

Uff, się spisałam... mam nadzieję, że nie zamęczyłam i coś pomogłam
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 11:51   #4
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

Ja też bym obstawiała zaręczyny we dwoje. Chyba większość kobiet woli takie rozwiązanie. Co do miejsca to najlepiej zastanów się co lubi twa wybranka - czy woli poznawać nowe miejsca czy stare darzy sentymentem i bardziej doceni to że zabrałeś jej z tej okazji w miejsce związane np z pierwszą ranką czy to że znalazłeś jakieś piękne miejsce dla niej. W końcu wydaje mi się że organizuje się to z myślą o tym by wybranka czuła się jak najlepiej i jej się to podobało jakoś szczególnie...
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 12:14   #5
Wiolinkax
Zadomowienie
 
Avatar Wiolinkax
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

Wydaje mi się, że każda dziewczyna ma swoją indywidualną wizję zaręczyn, więc napewno i Twoja dziewczyna ma swoje wymarzone zaręczyny, miejsce itp... Napewno juz rozmawialiście o tym jakby to miało wyglądać Jej oczami to nie najlepszym rozwiązaniem jest poprostu spełnić Jej marzenie? W moim przypadku tak właśnie było, nieraz rozmawialiśmy z Tż o zaręczynach, pytał mnie jak sobie je wyobrażam o jakich marze itd... I faktycznie Tż zapamiętał (pomimo upływu paru lat), i zrobił mi ogromna niespodziankę i nasze zaręczyny były w wymarzonym Zakopanem(nasze miejsce) a ja byłam najszczęśliwszą osobą pod górami
Wiolinkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 13:22   #6
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

Witaj
Jest duża różnica pomiędzy oświadczynami a zaręczynami. Jestem za opcją: oświadczyny we dwoje - a zaręczyny przy rodzinie (tj spytanie się o rękę, flaszka i kwiaty dla rodziców ale dopiero po oświadczynach).

Nie chciałabym aby tż oświadczył mi się w urodziny ani w sylwestra. Spodobało mi się, że wybrał inny dzień. Bardzo mnie zaskoczył bo w ogóle się nie spodziewałam. Nigdy o tym nie gadaliśmy
Również w jakimś stopniu wierzę w liczby i na Twoim miejscu wybrałabym tą datę którą czujesz. Na urodziny może się spodziewać, a jak tego nie zrobisz w tym dniu to jej zaskoczenie będzie większe

Prawdę mówiąc mi było by bez różnicy gdzie odbędą się oświadczyny, ponieważ sama chwila jest już bardzo doniosła. Jednak dawno temu wspomniałam tż'owi, że moim największym niespełnionym marzeniem z dzieciństwa jest jazda konna. Powiedziałam to ot tak i wyobraź sobie, że skubany zapamiętał i zabrał mnie na Mazury... nie zdradzając co jest główną atrakcją. Może twoja dziewczyna też ma jakieś niezrealizowane marzenie o którym wiesz? A z tego co wybrałeś to jestem za połączeniem "b" z "e"

pozdrawiam

Edytowane przez Kate Noir
Czas edycji: 2013-01-01 o 13:24
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 16:33   #7
Xiezniczka89
Zadomowienie
 
Avatar Xiezniczka89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

Ja osobiście nie chciałabym daty typu urodziny, walentynki itd. Jeśli masz pomysł na oświadczyny "w plenerze" poczekałabym po prostu na ładną pogodę- szkoda żeby było błoto, deszcz. Oczywiście we dwoje. A potem poinformować rodziców podczas obiadu, kolacji?
Miejsce wybrałabym takie, żeby do końca była to niespodzianka
__________________
zaręczyny 19.02.2012
ślub 7.09.2013
Xiezniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-01, 18:59   #8
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

Dla mnie urodziny to byłaby fajna data,mój narzeczony oświadczył mi się w dniu ślubu swojego kuzyna a jednocześnie przyjaciela,gdy przyszedł po mnie do mnie do domu jak mieliśmy jechać na wesele ,to oświadczył się przy moich rodzicach.
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 21:23   #9
Jovisse
Zakorzenienie
 
Avatar Jovisse
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 371
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

Wg mnie data - najlepiej zaskakująca Jeśli Twoja dziewczyna domyśla się, że może niedługo się jej oświadczysz albo w ogóle bierze to pod uwagę, to odradzałabym urodziny, a doradzałabym.... dzień przed urodzinami Ona się kompletnie nie będzie tego spodziewała i będzie rewelacyjny efekt zaskoczenia

Oczywiście tylko we dwoje!

A jeśli chodzi o miejsce to mi się najbardziej spodobała herbaciarnia... Tyle, że możnaby iść w południe i oświadczyć się tylko pod warunkiem braku tłumów! Jeśli będziecie sami to jak najbardziej! A jak nie to po herbatce na spacer, choćby do łazienek i bum!

Powodzenia!
__________________
27.05.2016 Żona Wieczny miesiąc miodowy
Jovisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 22:12   #10
lady17
Wtajemniczenie
 
Avatar lady17
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 078
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

Trudno powiedzieć, co będzie pasowało Twojej dziewczynie.

Osobiście wybrałabym dzień urodzin, w mieszkaniu, we dwoje
__________________
My road. My life. My dream.
lady17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 12:28   #11
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

Ja bym celowala w te 13tki sama z moim narzeczonym wszystkie rocznice mamy 14go różnych miesiecy ale nie żadne urodziny czy rocznice. Oświadcz się 13go takiego miesiaca w ktorym nie ma zadnej innej okazji
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-03, 20:49   #12
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

13 <3 Daj znać
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 22:25   #13
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

ciekawy pomysł z trzynastkami. dziewczynie zapewne też by się spodobał ( z resztą.. znacie jakąś kobietę, która narzekała na datę zaręczyn? ) .
Nie celowałabym w urodziny,ani walentynki. Jak już, to dzień po

Z podanych miejsc chyba najfajniejszym byłyby Łazienki.

obrączka, o ile pasuje będzie idealnym wzorem rozmiaru
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 13:54   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

jak dla mnie najgorsze co moze byc to szopka przed rodzicami. zareczyny to wasz moment, rodzice nie musza ogladac "ustawianych" scenek. wedlug mnie lepiej sie oswiadczyc tylko we 2, a rodzicow poinformowac o tym.

najbardziej podoba mi się opcja w domu lub w herbaciarni. na dworze pogoda moze byc nie taka, a w tlumie jest malo intymnie...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 20:22   #15
dziamdziak
Przyczajenie
 
Avatar dziamdziak
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 14
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

Jeśli nie będzie bardzo bardzo zimno, to bez wahania wybrałabym Łazienki (jeśli będzie śnieg to przy okazji jest bardzo romantyczna sceneria etc.) i zgadzam się z przedmówczyniami - 13 lutego 2013 to urocza data.
Chyba najmniej fajną (w znaczeniu zwyczajną, codzienną) opcją wydaje mi się własne mieszkanie, chociaż co kto lubi
Napisz proszę jak Ci poszło i co zdecydowałeś. Bardzo lubię takie historie Trzymam kciuki i tak naprawdę pamiętaj, że nie jest aż tak super ważne, co wybierzesz, nie sądzę by była niezadowolona z czegokolwiek, gdy jej mężczyzna się jej oświadcza
dziamdziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 01:58   #16
grouch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

Dziękuję Wam wszystkim za rady i opinie

Cóż, mogę już opowiedzieć coś więcej
Nie ukrywam, że najciekawszą datą był dla mnie 13. lutego 2013 r. - tak też wszystko planowałem. Podobnie jak planowałem jakieś ciekawe miejsce... Pierścionek już kupiłem (delikatny, takie lubi moja wybranka - nie wiem czy wchodzą tutaj na forum linki, ale był to dokładnie taki - http://www.apart.pl/files/cbiz_img/img_prod9076_0_m.jpg), układałem sobie w głowie mój mały, misterny plan.

Aż przyszedł dzień jej urodzin - dzień wcześniej pomagałem jej robić tort, czekaliśmy na gości (których tak wielu nie było - mój brat z dziećmi, moi rodzice, jej rodzice niestety się rozchorowali). Kiedy goście się już pojawili i obdarowali moją wybrankę, spałaszowali tort i sobie poszli, uznałem że... nie ma na co czekać, ten dzień był taki cudowny, że uznałem że doskonałym jego zwieńczeniem będą moje oświadczyny Parę tygodni temu wygrałem zaproszenie na kolację we dwoje do restauracji hinduskiej - nigdy jeszcze w takowej nie byliśmy, zaproponowałem żebyśmy tam poszli, zgodziła się. W głowie miałem kłęby pomysłów, bo na dobrą sprawę w tym właśnie momencie improwizowałem - pierścionek miałem, ale nic ponadto zaplanowanego. Kolacja była fajna, ale samo miejsce, choć kameralne, nie wydało mi się odpowiednie. Po kolacji (było już późno, około 22:30), przeszliśmy się kawałek głównym deptakiem naszego miasta, ale że było zimno, wróciliśmy szybko do domu. Już myślałem, że z mojego zamiaru nic nie wyjdzie, kiedy moja wybranka poprosiła mnie o wyjęcie z szafy jej ulubionego, mega-ciepłego szlafroczka (swoją drogą, podarowałem jej go w zeszłym roku). Gdy go zobaczyłem, wpadłem na pewien pomysł, który uznałem za swoją ostatnią nadzieję tego dnia.
Wziąłem szlafroczek, pomogłem go jej założyć, po czym poprosiłem, żeby zamknęła oczy, co też uczyniła. W tym momencie pudełko z pierścionkiem powędrowało do kieszeni szlafroka, poprosiłem żeby go nie wyjmowała i policzyła od 20 w dół, by dopiero w tym momencie otworzyć oczy. Kiedy otworzyła oczy, poprosiłem żeby włożyła rękę do kieszeni, ale nie wyjmowała zawartości, żeby zgadła co to jest (a było to pudełko-serduszko). Odpowiedziała, że czuje serduszko, ale nie wie, co to jest. Poprosiłem, żeby go wyjęła - popatrzyła chwilę na pudełko-serduszko, zapytałem ponownie czy zgadnie jaki prezent chcę jej w tym momencie dać. Powiedziała swoim słodkim głosem "serduszko?", na co odpowiedziałem, że to nie jest zwykłe serduszko, że to jest moje serduszko... Wziąłem pudełko, klęknąłem, otworzyłem je i zapytałem, czy uczyni mi ten zaszczyt i wyjdzie za mnie?
Szloch, śmiech przez łzy i po chwili spokoju upragniona odpowiedź "tak"

A kiedy przytuleni do siebie później rozmawialiśmy, wyszło na to, że się niczego absolutnie nie spodziewała, jest bardzo szczęśliwa, cieszy się że wybrałem ten dzień i właśnie to miejsce, bo jak mówi "bardzo lubi nasz wspólny dom".

Tak więc - zostaliśmy w tym momencie narzeczeństwem
grouch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 14:53   #17
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

Gratulacje!
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 16:26   #18
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

łezka mi się w oku zakręciła.
gratuluję
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 17:13   #19
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

mi też aż się oczy zaszkliły gratuluję
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-14, 21:39   #20
dziamdziak
Przyczajenie
 
Avatar dziamdziak
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 14
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

Gratuluję )
dziamdziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 01:55   #21
ninfomane
Raczkowanie
 
Avatar ninfomane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 339
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

strasznie zazdroszczę Twojej Lubej (nie samych zaręczyn, żeby zaraz nie było nagonki ;p tylko chyba tego zaangażowania Twojego)
gratuluję

Edytowane przez ninfomane
Czas edycji: 2013-01-18 o 01:56 Powód: dopisanie czegoś
ninfomane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 11:31   #22
GRUBSTEIN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 270
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

Tak! Podziw za zaangażowanie
GRUBSTEIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 08:46   #23
Chryzia
Rozeznanie
 
Avatar Chryzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 727
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

Nooo Brachu, gratulacje
Pomysł dobry, w sumie mnie się bardzo spodobało że poszedłeś na żywioł, że się nie spodziewała itp.
Szczęścia życzę i radości z planowania przyszłego ślubu
Ps- a rozmawialiście już o ślubie tak wstępnie? Macie jakąś datę? Pewnie coś z 13tką To może uda się jeszcze w tym roku? 2013 cio?
Chryzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 22:13   #24
Anaelle
Wtajemniczenie
 
Avatar Anaelle
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 021
Dot.: Kilka pytań o zaręczyny

piękne zaręczyny - takie są najpiękniejsze, gdy druga połówka się nie spodziewa
a Chryzia ma rację - jak się sprężycie to tą symboliczną 13stkę możecie możecie zrealizować pobierając się w tym roku
w lipcu 13sty wypada w sobotę a w październiku w niedzielę
__________________
26.06.2008
22.06.2011
22.06.2013

nowy login - stara wizażanka
Anaelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.